Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska

elitemadzone.org :: AutoZone :: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska

[ Pregleda: 5253 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska26.01.2022. u 18:39 - pre 26 meseci
Pozdrav svima, imam problem na puntu sa prskalicom sto ispusta tecnost za pranje stakala, problem je samo na zadnjem staklu, napred na soferci radi super.
Prvo sam mislio da se uaprljalo pa sam malo cackao sa iglom u onim rupicama ali nije pomoglo.
Problem je sto nece da prska nego ispusti tecnost pa se sliva niz staklo.

Jel zna neko kako to resiti ili je najbolje odvesti kod nekog majstora?
/
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska26.01.2022. u 18:48 - pre 26 meseci
A moze biti da je pumpa gecrk pa nema dovoljno jak pritisak.
Moze biti i da je negde nesto zapuseno.
I na kraju, mozda je sada prevelika rupa i zato ne prska nego ide kao iz slavine :)

Skines crevo sa prskalice/dizne i zacepis prstom i tako ces videti da li uopste ima pritiska.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska26.01.2022. u 21:51 - pre 26 meseci
Ma ta prskalica za zadnje staklo retko kad je koristena, u ovih 11 godina koliko imam punta nije ukupno 5 puta prskala zadnje staklo, a punto uzet nov iz salona.
Pre neki dan staklo bilo prljavo i reko aj da prsnem malo pa da brisac obrise, kad ono ne moze.
Ne verujem da se rupica prosirila jer je igla koju sam koristio bas tanka, sire su rupice nego igla.
Verujem da je samo negde zapuseno ali provericu pumpu.
/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska27.01.2022. u 09:18 - pre 26 meseci
Ako imaš vremena i nešto malo tehničkog znanja, moraš da proveriš:

1. Čistoću posude za tečnost. Često se na dnu nađe talog prljavštine

2. Pumpicu za zadnje staklo. Nisam siguran da li Punto ima posebnu pumpicu za zadnje staklo. Standardna rešenja su: dve pumpice (napred - pozadi) ili jedna iz koje se vodovi račvaju.
Elem, ako ima posebnu, proveriti njen rad. Ako ne valja - zameniti. Nije skupa.

Dalje, problemi mogu biti:


3. Proveriti creva od motornog prostora do zadnje šoferšajbne. To se probuši, pocepa, zapuši, uklješti ... svašta je moguće.

4. Proveriti diznu. Ako je metalna, onda je verovatno nisi mogao da oštetiš, ali ako je plastična ono šta je gilepile napisao je moguća opcija.
Nije loše odma' kupiti novu. To je jeftin i potrošan deo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Riblja corba

Član broj: 12772
Poruke: 198



+6 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska27.01.2022. u 12:37 - pre 26 meseci
@zexxxx91
Ja koliko pamtim, na zadnje staklo i treba da sliva tečnost. Nije poput prskalica spreda.
Punto Mk2

edit/
Evo na ovom klipu prikazuju kako se menjaju metlice brisača gde ih i testriaju kako rade na kraju. Vreme 2:12
https://youtu.be/8EyT_pNAA1g?t=132
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska01.04.2022. u 22:57 - pre 24 meseci
Evo da se javim posle malo duzeg vremena, problem je bio sto pumpica ne moze vuci tecnost iz prazne posude :D :D :D :D.
Nisam obratio paznju da nema nista iako mi se na prvi pogled ucinilo da ima, kad sam zavukao neki stapic da vidim koliko ima tecnosti samo je dno pokrivalo i kada sam nasuo pun do cepa prska kako treba.
Eto, jedna nepaznja zada glavobolju. :D :D: :D :D
/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska02.04.2022. u 11:19 - pre 24 meseci
Pa mogo si odma' da nas pitaš: "Da li prskalica može da prska tečnost ako tečnosti nema?"

I mogu ti odmah reći: mišljenja bi bila podeljena!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska02.04.2022. u 11:37 - pre 24 meseci
Ako ti se pokvari puntic nemoj da ga teras kod automehanicara, nego pravac na benzisku stanicu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: prskalica za tecnost na zadnjem staklu kod punta ne prska

[ Pregleda: 5253 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.