Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19218 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)19.05.2022. u 20:04 - pre 22 meseci
Pa njima je bre predsednik drzave Janez Jansa(onaj). To je kao kad bi kod nas predsednik drzave bio Mustafa Golubovic(doduse imao bi 150 godina)
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
109.245.225.*



+531 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)19.05.2022. u 21:51 - pre 22 meseci
Citat:
pisac:
Jugoslavija je jedino vreme u kojem su narodi Jugoslavije bili zaista koliko-toliko slobodni. Bukvalno. Ali su se posrali na svoju slobodu zahvaljujući svojoj gluposti.


Pojam "sloboda" ne shvatamo svi na isti nacin.

Posle 1. sv. rata kada je stvarana Jugoslavija, Srbiji je prvo ponudjena "velika Srbija", u granicama na koje se i dan danas poziva Seselj i njemu slicni. Ponuda je odbijena ne zbog zelje da Kralj zavlada sto vecim teritorijama, vec da bi svi juznoslovenski narodi imali jedinstvenu drzavu. Slicnih ideja bilo je i u tadasnjim teritorijama pod Austrougarskom gde su ziveli Slovenci i Hrvati. Ta dva naroda, koliko god se pozivali na "tisucljetnju historiju", nikada nisu imali svoju drzavnost, uvek su podpadali pod neku drugu imperiju, tako da je bilo razumljivo i njihovo nastojanje da oforme svoje drzave. Tako je nastala Kraljevina SHS, kasnije Jugoslavija. Tada je srpska vojska u tim krajevima docekivana kao oslobodilacka (posebnu ulogu odigrala je u ocuvanju Istre i Dalmacije).

U Jugoslaviji su sva tri naroda imala svoje drzave, drzavne granice i slobodu. Ali, nisu svi narodi imali iste ideje o suzivotu i dobrobiti zajednicke drzave. Slovenci i Hrvati sanjali su svoju samostalnost.

Za mene je zauvek ostala enigma zasto su svoju samostalnost, stecenu pocetkom 90-tih, tako brzo i olako predali i ponovo se stavili pod novu imperiju. Jeste da je u pocetku prica o EU bila med i mleko, ali evo posle 25 godina vidimo da je jako malo od toga je ostalo. Samo je pitanje vremena kada ce se ukinuti jedinstveno odlucivanje, i time teritorije malih drzava svesti na nivo pokrajina i autonomija, bez stvarne mogucnosti samostalnog odlucivanja i samim tim bez prakticne slobode.

Verujem da jos uvek ima ljudi u vecini ex-YU republika koji zale za Jugoslavijom, jbg bez nje ne bi bilo ni njihovih danasnjih drzava. Ali, za Srbe je to zapravo bio kazamat, i ne daj Boze da ikome ikada od Srbadi padne na pamet da stvara nesto slicno sa narodima (koliko god bili nam bliski) koji cene svoju slobodu samo onda kada se "oslobadjaju od srpskih okupatora".
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)19.05.2022. u 22:56 - pre 22 meseci
Citat:
Sava:
Iskreno, zapanjen sam tvojim pitanjem!? Moja generacija je o tome učila još u osnovnoj školi. Pogledaj malo nešto o nastanku Kraljevine Srba, Hravata i Slovenaca 1918. godine, zatim pogledaj uvodne članove prvog posleratnog ustava iz 1946.g. pa će ti nadam se mnogo toga biti jasnije.


Jes sad celu istoriju da naučim, ja da sam hteo temu iz istorije pitao bih kako je nastalo kraljestvo Srba, Hrvata, Slovenaca. Opisao sam dobro preduslove, tok i posledice bitki. Jedino je još možda realno dopunio Nedeljko preduslove, ali ne i tok i posledice. Za to vreme većina sagovornika priča neke čudne pamflete kako je bilo za vreme Kulina bana, što uopšte nije tema.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)19.05.2022. u 23:33 - pre 22 meseci
Vidim da ste "zagrejani".

Nego, da li kupujete slovenačku robu?
Ili ste sa svinjama završili pre 30 godina?

Pljuvati po SFRJ a u isto vreme služiti Slovencima za transfer prljavih tehnologija mi ne zvuči pametno.

Valjda je smisao razdruživanja sa Slovencima bio da im se stavi brnjica za prljave tehnologije.
Brnjica za "sokove" koji imaju "ukus" voća.
To voće kupe u Srbiji za budzašto a onda prodaju pošećerenu vodu sa nalepnicom "malina".
Brnjica za nameštaj pravljen od drveta izraslog u Srbiji.

Ili i dalje ćutke kupujete slovenačke veš mašine, elekrične šporete itd.

Prljave tehnologije koje neće u svom dvorištu Slovenci vrlo rado uvaljuju u Srbiju.

 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
109.245.225.*



+531 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)19.05.2022. u 23:41 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
Jes sad celu istoriju da naučim, ja da sam hteo temu iz istorije pitao bih kako je nastalo kraljestvo Srba, Hrvata, Slovenaca. Opisao sam dobro preduslove, tok i posledice bitki. Jedino je još možda realno dopunio Nedeljko preduslove, ali ne i tok i posledice. Za to vreme većina sagovornika priča neke čudne pamflete kako je bilo za vreme Kulina bana, što uopšte nije tema.

Zapravo si opisao SF o mitskoj slovenackoj "sprartanskoj" vojsci koja je sa 35.000 teritorijalaca porazila JNA silu od nekoliko miliona vojnika. Ne zanima te istorija, niti hoces da se bavis cinjenicama. Pa ko onda pise čudne pamflete?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 06:41 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Sava:
Iskreno, zapanjen sam tvojim pitanjem!? Moja generacija je o tome učila još u osnovnoj školi. Pogledaj malo nešto o nastanku Kraljevine Srba, Hravata i Slovenaca 1918. godine, zatim pogledaj uvodne članove prvog posleratnog ustava iz 1946.g. pa će ti nadam se mnogo toga biti jasnije.


Jes sad celu istoriju da naučim, ja da sam hteo temu iz istorije pitao bih kako je nastalo kraljestvo Srba, Hrvata, Slovenaca. Opisao sam dobro preduslove, tok i posledice bitki. Jedino je još možda realno dopunio Nedeljko preduslove, ali ne i tok i posledice. Za to vreme većina sagovornika priča neke čudne pamflete kako je bilo za vreme Kulina bana, što uopšte nije tema.
Viđao sam te da raspredaš i u temama o svetskoj politici, a ne znaš ni u kojoj zemlji živiš! Jedna od osobina nacije je kultura, a to svakako podrazumeva i neko minimalno predznanje o zemlji u kojoj si najverovatnije rođen i u kojoj živiš. Siguran sam da se i danas o tome uči u osnovnoj školi. Ja sam recimo jako slab iz istorije zato što sam imao loše nastavnike tog predmeta i u osnovnoj, a još goreg u gimnaziji i tek na fakultetu sam naučio nešto malo više, ali svakako sam znao kako je nastala zemlja u kojoj sam rođen i u kojoj živim. Kraljevina SHS, rat, savetovanje u Stolicama, zasedanje AVNOJ-a, FNRJ, SFRJ, SRJ...

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 09:00 - pre 22 meseci
Kome i dalje nije jasno - čitaj:

https://www.politika.rs/scc/cl...dona-podsticala-sukobe-u-svetu

Pa se onda zapitaj ko je i kako razbio SFRJ.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 09:36 - pre 22 meseci
Citat:
Sarastro:
Posle 1. sv. rata kada je stvarana Jugoslavija, Srbiji je prvo ponudjena "velika Srbija", u granicama na koje se i dan danas poziva Seselj i njemu slicni.

Posle Velikog rata Srbiji je ponudjeno formiranje drzave u granicama od pre I svetskog rata, tacnije granicama odredjenim Bukurestanskim sporazumom iz 1913 kojim je okoncan Drugi Balkanski rat. Koliko ja znam niko nikada nije pomenuo tu idiotariju zvanu Karlovac-Karlobag sve do 90-ih godina proslog veka. Granica je bila na Drini!
Citat:
Ponuda je odbijena ne zbog zelje da Kralj zavlada sto vecim teritorijama, vec da bi svi juznoslovenski narodi imali jedinstvenu drzavu.

Ma da, a mi smo veverice. To je verzija koju je inace napisao bas taj kralj, a iz ociglednog razloga ta verzija je odgovarala i komunistima. Hrvati i Slovenci su hteli da izbegnu placanje ratne odstete, zbog koje su Austrija i Nemacka zapale u prilicne ekonomske probleme. Na drugoj strani, Srbija je iz rata izasla s prilicno solidnim finansijama i oni su u toj zajednici videli svoj spas.

Pobednici pisu istoriju, oduvek bilo i zauvek bice!
Citat:
Tada je srpska vojska u tim krajevima docekivana kao oslobodilacka

Da, u vlaznim snovima Nikole Pasica. Realnost je bila sasvim nesto drugo ...
Citat:
(posebnu ulogu odigrala je u ocuvanju Istre i Dalmacije).

Toliko "posebnu" da je Istra na kraju pripala Italiji. :-)
Citat:
U Jugoslaviji su sva tri naroda imala svoje drzave, drzavne granice i slobodu.

Nisu. Prvobitna podela na pokrajine po nacionalnom kljucu je izazvala prilicno negodovanje, pa da bi se vlast jace centralizovala drzava je podeljena na oblasti, koje su se kasnije nazvale banovinama. To se tek nije svidelo nikome.
Citat:
Ali, nisu svi narodi imali iste ideje o suzivotu i dobrobiti zajednicke drzave. Slovenci i Hrvati sanjali su svoju samostalnost.

Meni se cini da oni nisu hteli da zive sa Srbima. A ni Srbi nisu bas bili odusevljeni. Seti se sta se desilo usred Beograda, u tadasnjoj Skupstini 1928 ...
Citat:
Za mene je zauvek ostala enigma zasto su svoju samostalnost, stecenu pocetkom 90-tih, tako brzo i olako predali i ponovo se stavili pod novu imperiju.

Zato sto su oni bili i ostali Austro-Ugarska. Njihovi kraljevi su oduvek bili Habzburzi. I tu nema niceg loseg, stavise za postovanje je to sto vole svoju visevekovnu monarhiju. EU - to su Habzburzi na steroidima. A ima i toga da su se oni, poput svih ostalih slovenskih naroda osim Srba i Rusa, uvek zaklanjali iza drugih velikih sila. Srbi su oduvek terali inat svima, po cenu sopstvenog istrebljenja. Ruska taktika je, s druge strane, oduvek bila: "winter is coming". :-)
Citat:
Jeste da je u pocetku prica o EU bila med i mleko, ali evo posle 25 godina vidimo da je jako malo od toga je ostalo.

Svaka sila za vremena, a nevolja ide redom. I Austro-Ugarska je propala. EU ce se transformisati u neku novu A-U ... kad-tad. I onda cemo iz pocetka ...
Citat:
Samo je pitanje vremena kada ce se ukinuti jedinstveno odlucivanje, i time teritorije malih drzava svesti na nivo pokrajina i autonomija, bez stvarne mogucnosti samostalnog odlucivanja i samim tim bez prakticne slobode.

Mislim da je kasno za takav potez i da od toga u ovom trenutku nema nista. Svaki takav pokusaj ce inicirati talas raznih "exita" ... bas zato niko nema m**a da to uradi!
Citat:
Verujem da jos uvek ima ljudi u vecini ex-YU republika koji zale za Jugoslavijom

Stariji se u trenucima nostalgije secaju nekih lepih stvari. Mladji koji diskutuju o zivotu u Jugoslaviji govore na osnovu bajki koje su im pricali dedovi i babe pred spavanje. Ali emotivno zreli i trezveni ljudi shvataju da je taj voz odavno otisao i da novi nece tako skoro doci.
Citat:
, jbg bez nje ne bi bilo ni njihovih danasnjih drzava.

Aha, znaci istorija pocinje od 1918 ... ili 1945? Pa nije bas tako. Srbija je postojala mnogo pre toga.
Citat:
Ali, za Srbe je to zapravo bio kazamat, i ne daj Boze da ikome ikada od Srbadi padne na pamet da stvara nesto slicno sa narodima (koliko god bili nam bliski) koji cene svoju slobodu samo onda kada se "oslobadjaju od srpskih okupatora".

To reci idejnom tvorcu Otvorenog Balkana. :-)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 12:34 - pre 22 meseci
Srbija postoji samo od 1878 godine.

Ono pre toga što je postojalo i zvalo se Srbija nema nikakve veze sa onime što je Austrougarska napravila 1878 godine kao protivtežu Rusiji, to su samo mitovi prilagođeni da služe oblikovanju nacionalnog osećanja neke grupe ljudi na nekoj teritoriji.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
109.245.225.*



+531 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 13:43 - pre 22 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
Sarastro:
Posle 1. sv. rata kada je stvarana Jugoslavija, Srbiji je prvo ponudjena "velika Srbija", u granicama na koje se i dan danas poziva Seselj i njemu slicni.

Posle Velikog rata Srbiji je ponudjeno formiranje drzave u granicama od pre I svetskog rata, tacnije granicama odredjenim Bukurestanskim sporazumom iz 1913 kojim je okoncan Drugi Balkanski rat. Koliko ja znam niko nikada nije pomenuo tu idiotariju zvanu Karlovac-Karlobag sve do 90-ih godina proslog veka. Granica je bila na Drini!
Citat:
Ponuda je odbijena ne zbog zelje da Kralj zavlada sto vecim teritorijama, vec da bi svi juznoslovenski narodi imali jedinstvenu drzavu.

Ma da, a mi smo veverice. To je verzija koju je inace napisao bas taj kralj, a iz ociglednog razloga ta verzija je odgovarala i komunistima. Hrvati i Slovenci su hteli da izbegnu placanje ratne odstete, zbog koje su Austrija i Nemacka zapale u prilicne ekonomske probleme. Na drugoj strani, Srbija je iz rata izasla s prilicno solidnim finansijama i oni su u toj zajednici videli svoj spas.

Pobednici pisu istoriju, oduvek bilo i zauvek bice!
Citat:
Tada je srpska vojska u tim krajevima docekivana kao oslobodilacka

Da, u vlaznim snovima Nikole Pasica. Realnost je bila sasvim nesto drugo ...
Citat:
(posebnu ulogu odigrala je u ocuvanju Istre i Dalmacije).

Toliko "posebnu" da je Istra na kraju pripala Italiji. :-)
Citat:
U Jugoslaviji su sva tri naroda imala svoje drzave, drzavne granice i slobodu.

Nisu. Prvobitna podela na pokrajine po nacionalnom kljucu je izazvala prilicno negodovanje, pa da bi se vlast jace centralizovala drzava je podeljena na oblasti, koje su se kasnije nazvale banovinama. To se tek nije svidelo nikome.
Citat:
Ali, nisu svi narodi imali iste ideje o suzivotu i dobrobiti zajednicke drzave. Slovenci i Hrvati sanjali su svoju samostalnost.

Meni se cini da oni nisu hteli da zive sa Srbima. A ni Srbi nisu bas bili odusevljeni. Seti se sta se desilo usred Beograda, u tadasnjoj Skupstini 1928 ...
Citat:
Za mene je zauvek ostala enigma zasto su svoju samostalnost, stecenu pocetkom 90-tih, tako brzo i olako predali i ponovo se stavili pod novu imperiju.

Zato sto su oni bili i ostali Austro-Ugarska. Njihovi kraljevi su oduvek bili Habzburzi. I tu nema niceg loseg, stavise za postovanje je to sto vole svoju visevekovnu monarhiju. EU - to su Habzburzi na steroidima. A ima i toga da su se oni, poput svih ostalih slovenskih naroda osim Srba i Rusa, uvek zaklanjali iza drugih velikih sila. Srbi su oduvek terali inat svima, po cenu sopstvenog istrebljenja. Ruska taktika je, s druge strane, oduvek bila: "winter is coming". :-)
Citat:
Jeste da je u pocetku prica o EU bila med i mleko, ali evo posle 25 godina vidimo da je jako malo od toga je ostalo.

Svaka sila za vremena, a nevolja ide redom. I Austro-Ugarska je propala. EU ce se transformisati u neku novu A-U ... kad-tad. I onda cemo iz pocetka ...
Citat:
Samo je pitanje vremena kada ce se ukinuti jedinstveno odlucivanje, i time teritorije malih drzava svesti na nivo pokrajina i autonomija, bez stvarne mogucnosti samostalnog odlucivanja i samim tim bez prakticne slobode.

Mislim da je kasno za takav potez i da od toga u ovom trenutku nema nista. Svaki takav pokusaj ce inicirati talas raznih "exita" ... bas zato niko nema m**a da to uradi!
Citat:
Verujem da jos uvek ima ljudi u vecini ex-YU republika koji zale za Jugoslavijom

Stariji se u trenucima nostalgije secaju nekih lepih stvari. Mladji koji diskutuju o zivotu u Jugoslaviji govore na osnovu bajki koje su im pricali dedovi i babe pred spavanje. Ali emotivno zreli i trezveni ljudi shvataju da je taj voz odavno otisao i da novi nece tako skoro doci.
Citat:
, jbg bez nje ne bi bilo ni njihovih danasnjih drzava.

Aha, znaci istorija pocinje od 1918 ... ili 1945? Pa nije bas tako. Srbija je postojala mnogo pre toga.
Citat:
Ali, za Srbe je to zapravo bio kazamat, i ne daj Boze da ikome ikada od Srbadi padne na pamet da stvara nesto slicno sa narodima (koliko god bili nam bliski) koji cene svoju slobodu samo onda kada se "oslobadjaju od srpskih okupatora".

To reci idejnom tvorcu Otvorenog Balkana. :-)

Jos si mlad da bi skapirao. Inace ne bi u jednom istom postu demantovao sam sebe.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 13:51 - pre 22 meseci
Post koji je @ B3R1 detaljno analizirao je bio pun Gresaka i pogresnih informacija . Mene mrzelo da idem u detalje . Ajd sad da vidimo sta sve tu ima

Ovaj prvi deo oko granica , Nijedan nije u Pravu

Niti je nudjeno Karlovac , Karlobag itd. Niti je nudjena Drina !

Obe tvrdnje su ogroman promasaj !


Osnova granica je bila Londonski ugovor , izmedju Italije , UK , Francuske i Carske Rusije iz 1915 .

Tu u njemu detaljno pise sta dobija Italija . Sta dobija Srbija i CG , vec je bilo predvidjeno ujedinjenje , jer je to bila realna opcija o kojoj se razgovaralo i pre I . S. rata i Balkanskih ratova ! Londonski ugovor se odnosi na Srbiju u pogledu podela Mora i Priobalja , dalje ne ide !

Da je postojalo Cvrsto obecanje saveznika , Svedoci Nagovaranje - Naredba Franse D`eperea, koji je pozurivao Sbiju da po planu saveznika zauzme odredjene teritorije !

To se pre svega odnosi na Celu Bosnu i Hercegovinu gde su Srbi u to vreme cinili oko 60 % stanovnistva , Srbi - Pravoslavci !

Druga ingerencija Francuza je prelazak Save i zauzimanje Srpske Vojvodine i Srema , Baranja je bila deo Vojvodine ! Saveznici izdaju naredjenje da Srpska vojska udje u OSEK , tada se u Srbiji nije koristio Hrvatski naziv grada , vec Srpski !

To su saveznici zamislili da bude Srbija , Slavonija , samo Osecka zupanija , Srpska Vojvodina i Srem i cela Bosna i Hercegovina !

More Srbiji sve juzno od Rt-a Planka ukljucujuci i Split !!!

Italiji severno od Rt-a ali samo do Sibenika !

Rijeka i juzno odatle Hrvatska , Severno Istra cela Italija ! Tako pise u Londonskom ugovoru !


NIkoga nije zanimala " Juznoslovenska drzava " !! Pasiceva Niska delegacija , je bila ratno Lukavstvo , koje je trebalo po njegovim Fantazijama da pokrene ustanke u AH monarhiji itd .

Prestolonaslednik Aleksandar koji je vec obavljao funkcije Kralja jer je Petar bio star i bolestan , zeleo je sto vecu Drzavu !

Pa taj Ludak je hteo da bude novi Ruski Car !!!!


Ovaj deo je istina , u svim krajevima do Triglava su docekani kao Oslobodioci , jer je tom narodu tamo tako u tom trenutku odgovaralo ! Bolje sa Glupim Srbima , jer sa Italijanima i Svabama i Madjarima , nema zezanja !!

Istra je bila predvidjena za Italiju , tako je i bilo .

Nijedan narod u Kraljevini SHS nije imao svoju Drzavu cak ni autonomiju , Ukljucujuci i Srpski narod !! KOji je odmah suprotno Komunistickoj I Ustaskoj propagandi bio Skrajnut i propagiralo se neko Integralno Jugoslovensvo ! Srbi da nestanu , da postanu Jugosloveni !!!!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 14:34 - pre 22 meseci
Pa to je pozitivno, jer ni srpski ni hrvatski narod ne postoje u realnosti, već samo lokalne dijalektne i običajne grupice koje su ili pravoslavci ili katolici. Veze to nema sa realnim narodom već samo sa stečenim (ili utisnutim) osećajem pripadnosti. I mitovima koji su odabrani.

Da je posao dobro odrađen, svi bi mi bili Jugosloveni. Umesto toga odrađen je dobro posao samo grupisanja u manje grupe... eno i Makedonci, potpuno nepostojeća nacija ali oni veruju da zaista postoje i da su specifični. Pa jesu, specifični su isto koliko i južni Srbi ili šumadinci ili Vojvođani ili Dalmatinci ili Zagorci ili Slavonci, Hercegovci, Bosanci, zapadni Bugari, istočni Bugari...

Ko je shvatio, shvatio je

Ko nije, raspravljaće o glupostima celog života.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 15:27 - pre 22 meseci
Citat:
Sarastro:
Zapravo si opisao SF o mitskoj slovenackoj "sprartanskoj" vojsci koja je sa 35.000 teritorijalaca porazila JNA silu od nekoliko miliona vojnika.


Pa zar nije bilo tako, kako je bilo po tvom mišljenju?

Citat:
Ne zanima te istorija, niti hoces da se bavis cinjenicama.


Samo činjenicama i baratam, a ne zanima me istorija ako je neki čudak seo i napisao svoju čudnu varijantu tumačenja i objašnjenja.

Citat:
Pa ko onda pise čudne pamflete?


Ja pišem čudne pamflete! Ali pravo pitanje je ko ih čita? I ako već čita zašto ne razume, na primer, gledam tvoj prethodni post, nešto si odgovarao piscu, deluje da ni u naznakama niste razumeli šta je tema, nego pričate nešto svoje deseto.

Citat:
Sava:
Jedna od osobina nacije je kultura, a to svakako podrazumeva i neko minimalno predznanje o zemlji u kojoj si najverovatnije rođen i u kojoj živiš.


Da je jedna od osobina nacije kultura, nijedna nacija nikad ne bi ratovala, jer je kultura transfer znanja, a rat uništavanje svega, pa i znanja i transfera, prenosa.

Citat:
Kraljevina SHS, rat, savetovanje u Stolicama, zasedanje AVNOJ-a, FNRJ, SFRJ, SRJ...


Auh koliko skraćenica, verovatno zato nisam naučio, pih gde me podseti na savetovanje u Stolicama, znam ono nešto u Jajcu da je bilo, šta je bilo u Stolicama, ko se savetovao sa kim?

Citat:
BrutalCoin:
Nego, da li kupujete slovenačku robu?
Ili ste sa svinjama završili pre 30 godina?

Valjda je smisao razdruživanja sa Slovencima bio da im se stavi brnjica za prljave tehnologije.

Ili i dalje ćutke kupujete slovenačke veš mašine, elekrične šporete itd.


Jesi li ti onaj isti što je jednom uspeo da lupi "Srpski tramvaj" ono kao "nemački" motor, "češka" karoserija, "kineska" elektronika, ali pošto je šrafcigerom zvanim odvijač sklopljen u Srbiji onda je srpski? Kao što ljudima ne zagledam krvna zrnca i dnk izveštaj, tako i robi ne gledam mnogo poreklo, nego samo kvalitet. Ako je dobra veš mašina ću da kupim.

Takođe moram da te opomenem da može da nekad deluje da smo ih izšutirali, ali tad je prilično delovalo da su u stvari oni pobegli od nas, takve prilike bile.

Po stilu pisanja ne zaslužuješ ni da ti se odgovori, ne znam da li su sve prljave tehnologije izmestili kod nas, ali ako jesu da se zahvalim domaćem rukovodstvu, a ne njima. Ipak evo za tebe jedna slika svinja kako se rashlađuju u kaljuzi, u pitanju je reka Soča, najčistija reka u svemiru.



Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 15:59 - pre 22 meseci
Jel tebi Majore neko Hakovao nalog

Clan @ BrutalCoin je nas stari clan koji je promenio Nick . Ako ti ne mozes da prepoznas koji je stari , neka tako bude .

Ali on nikako nije Srpski Nacionalista !


To sto pominje Svinje , je njegov vid nekakvih provokacija i aluzija .


Vidis da se obraca Srbima sa Vi . Ne sa Mi !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.165.*



+557 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 18:52 - pre 22 meseci
Ma promenio je nalog deseti put, nikad ne ume da se prilagodi pa posle menja nalog, ali i ti imaš čudne opservacije, na primer .. ja nisam rekao da je on srpski nacionalista, nit to mislim, po nacionalnosti deluje da je zbunjen, ako je to ikome bitno. A ja opet mislim da nije lepo ljude nazivati svinjama, pogotove ne tako čoporativno, generalizovano, svaka nacija ima nešto svoje, neku svoju osobenost, i to je lepo, inače bi svi bili isti, a to bi bilo monotono.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
109.245.225.*



+531 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 19:25 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Pa ko onda pise čudne pamflete?


Ja pišem čudne pamflete! Ali pravo pitanje je ko ih čita? I ako već čita zašto ne razume, na primer, gledam tvoj prethodni post, nešto si odgovarao piscu, deluje da ni u naznakama niste razumeli šta je tema, nego pričate nešto svoje deseto.

Ne znam koga si ocekivao da procita tvoje pamflete, ovo je MadZone pa su i citaoci u istom domenu.

A to sto svako pise svoje, sta da ti kazem. Ja se izvinjavam sto sam ti upropastio temu, a za ostale se ti pobrini.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 19:27 - pre 22 meseci
@Fatalni
Citat:
svaka nacija ima nešto svoje, neku svoju osobenost


Ok:

Q: kakva je razlika u osobenosti izneđu Šopa južnih Srba koji su Srbi i Šopa zapadnih Bugara koji su Bugari?

A: Nema je

Q: kakva je razlika u osobenostima između Šopa južnih Srba i Vojvođanskih Srba?

A: Ogromna.


---

Q (za nagradu od milion dolara): Kako je moguće da su ovi različiti jedna nacija iako imaju ogromnu razliku u osobenostima, a ovi dole isti su različita nacija iako nemaju nikakve razlike u osobenostima?

Eto pitanja za razmišljanje, onima koji to uopšte mogu da rade.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 19:41 - pre 22 meseci
Svaka zajednica postoji samo u glavama ljudi koji misle da su njen deo.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 20:47 - pre 22 meseci
Citat:
Sarastro: Ja se izvinjavam sto sam ti upropastio temu, a za ostale se ti pobrini.


Mm jok, kakvo izvinjenje, nisam se čak ni žalio, to se ja tako šalim.

Citat:
pisac:
Citat:
svaka nacija ima nešto svoje, neku svoju osobenost

Q: kakva je razlika u osobenosti izneđu Šopa južnih Srba koji su Srbi i Šopa zapadnih Bugara koji su Bugari?

A: Nema je :D

Q: kakva je razlika u osobenostima između Šopa južnih Srba i Vojvođanskih Srba?

A: Ogromna.
---
Q (za nagradu od milion dolara): Kako je moguće da su ovi različiti jedna nacija iako imaju ogromnu razliku u osobenostima, a ovi dole isti su različita nacija iako nemaju nikakve razlike u osobenostima?


Od kad su 20 Šopa koji žive između auto puta i planine iza trećeg plasta sena polu levo - nacija?

Razlika kod prvih je što jedni žive u Bugarskoj a drugi, u Srbiji pa moraju da poštuju zakone tih država, pride rečnik koji se emituje iz centrale afektira na njihov. Drugi ako mogu da kopulišu, i dobijaju decu međusobno, razlika im i nije baš toliko "ogromna".
Ako su ti Šopi na srcu bolje proveri da li se zaista rudnik zi đin širi skoro isključivo preko vlaških i šopskih sela, koristeći bezobrazluk, stari zakon o eksproprijaciji i nezavidni položaj šopske manjine.

Citat:
Bradzorf012: Svaka zajednica postoji samo u glavama ljudi koji misle da su njen deo.


Amiška zajednica postoji i realno, kao i zajednica vojvođanski Mađara i bla bla..


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)20.05.2022. u 20:53 - pre 22 meseci
Eh Pisac uporan si kao Tuta Bugarin.

Q: kakva je razlika u osobenosti izneđu Šopa južnih Srba koji su Srbi i Šopa zapadnih Bugara koji su Bugari?

A: Srbi su jedni i drugi.

Q: kakva je razlika u osobenostima između Šopa južnih Srba i Vojvođanskih Srba?

A: Ajde da si rekao izmedju juznih Srba i Crnogoraca sa Cetinja, ali iskreno ne vidim razliku.

Q (za nagradu od milion dolara): Kako je moguće da su ovi različiti jedna nacija iako imaju ogromnu razliku u osobenostima, a ovi dole isti su različita nacija iako nemaju nikakve razlike u osobenostima?

A: ^ ^

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Slovenija bila spremna za ulazak u sukob ... :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19218 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.