Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a

[es] :: Windows mreže :: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11488 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 05:43 - pre 17 meseci
Citat:
bachi:
Pa nisam rekao da ga vratiš na fabrička podešavanja, samo da ga restartuješ, odnosno isključiš iz struje i uključiš.


bachi izvini, nisam stigla da to obavim, moram da ciljam vreme kada "smem" zbog drugog korisnika. To će verovatno biti sutra u cik zore, drukčije ne vredi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 05:58 - pre 17 meseci
Ajd lepo neko sa TeamViewer i da se resi.

Sto se TV ovisnika tice, iskljuci lepo osigurac ako moze za tu prostoriju ( simuliras nestanak struje ), lepo odradis poslic i caos, hehe
Psovace el. distribuciju i sve ok :)
Ako te prokuzi, bezanija jbg :

@Bachi ce to da odradi za 1 min.

U medjuvremenu pokusaj da stavis staticku za lan 192.168.0.1 i pokusaj da pristupis sa 192.168.0.100 ili 254.

Sto se Realtek drajvera tice, uvek mozes da ga uninstall iz device manager-a. Uninstal i ako ti otvori prozor sa pitanjem da li da bises, cekiras i obrisace drajver koji je naknadno instalisan, a nije dosao sa win.
Posle toga ces imati drajver koji je bio prethodno, tj. dosao u sklopu sa windowsom za taj realtek cip. Naravno, posle toga ides `scan for hardware changes` u device manageru, restart,
ili log off kako bi win instalirao drajver koji je bio pre tog update-a.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.11.2022. u 07:46 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 07:38 - pre 17 meseci
Citat:
gilopile: Ajd lepo neko sa TeamViewer i da se resi.

Sto se TV ovisnika tice, iskljuci lepo osigurac ako moze za tu prostoriju ( simuliras nestanak struje ), lepo odradis poslic i caos, hehe
Psovace el. distribuciju i sve ok :)
Ako te prokuzi, bezanija jbg :

@Bachi ce to da odradi za 1 min.

U medjuvremenu pokusaj da stavis staticku za lan 192.168.0.1 i pokusaj da pristupis sa 192.168.0.100 ili 254.

Sto se Realtek drajvera tice, uvek mozes da ga uninstall iz device manager-a. Uninstal i ako ti otvori prozor sa pitanjem da li da bises, cekiras i obrisace drajver koji je naknadno instalisan, a nije dosao sa win.
Posle toga ces imati drajver koji je bio prethodno, tj. dosao u sklopu sa windowsom za taj realtek cip. Naravno, posle toga ides `scan for hardware changes` u device manageru, restart,
ili log off kako bi win instalirao drajver koji je bio pre tog update-a.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.11.2022. u 07:46 GMT+1]


TeamViewer zvuči odlično! :)

Elem... taj zavisnik nimalo nije lud, ne da se zavarati nikako.

"U medjuvremenu pokusaj da stavis staticku za lan 192.168.0.1 i pokusaj da pristupis sa 192.168.0.100 ili 254." - to je u LAN properties pa da deselektujem Obtain automatically i izaberem statičku? Ako je tako, onda u prvo polje ide 192 168 0 1, a šta ide u drugo i treće? (sad ti je jasno kakva sam vrsta korisnika: od svega po malo, a kad smućkaš - čista papazjanija)...

Sad sam na poslu pa ništa ne mogu da čačkam odavde. Ono drugo sa deinstalacijom iz driver managera pokušala sinoć: deinstalirala sa sve brisanjem, restartovala komp, on pronašao ono što je pronašao i... ništa, sve je opet isto. Posle brisanja sam čak i instalirala ono što mi je poslao bachi, rekoh kad već čačkam da ili uništim sve ili će proraditi, ali se nije desilo ništa, sve je isto.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 08:52 - pre 17 meseci
Pitanje od pocetka nije postavljeno kako treba !!

Jasno i precizno !


SBB ima dva dela ! Jedan deo samo koaksijalna TV i ti kablovi idu u D3 mini Boxove , i oni nemaju veze ni sa Modemom ni sa ruterskim delom !

1. glavni Box koji nema veze sa ostalim D3 mini i koji je povezan sa Ruterom , da bi se mogao gledati program 7 dana unazad itd. Bilo EON android bilo drugi Boxovi !


Ovo pisem zato sto ako imas problem sa korisnikom koji stalno gleda Tv , zameni BOX . Stavi mu privremeno D3 mini pa nek gleda bez problema . Valjda imate dva Box-a u stanu ?

Onda mozes da iskljucujes Ruter itd. sve sto treba .

 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 10:06 - pre 17 meseci
Citat:
ademare: Pitanje od pocetka nije postavljeno kako treba !!

Jasno i precizno !


SBB ima dva dela ! Jedan deo samo koaksijalna TV i ti kablovi idu u D3 mini Boxove , i oni nemaju veze ni sa Modemom ni sa ruterskim delom !

1. glavni Box koji nema veze sa ostalim D3 mini i koji je povezan sa Ruterom , da bi se mogao gledati program 7 dana unazad itd. Bilo EON android bilo drugi Boxovi !


Ovo pisem zato sto ako imas problem sa korisnikom koji stalno gleda Tv , zameni BOX . Stavi mu privremeno D3 mini pa nek gleda bez problema . Valjda imate dva Box-a u stanu ?

Onda mozes da iskljucujes Ruter itd. sve sto treba .


Ne, nemam dva Box-a u stanu. Ja TV ne gledam deceniju i po, ne zanima me takva vrsta ispiranja mozga.
Dakle imam ruter u svojoj sobi i EON box tamo gde se TV nažalost pomno prati (odatle, između ostalog, i nizak stepen svesti).

Pitanje je dakle odlično postavljeno, baš onako kako treba (valjda vidiš da su ga ostali razumeli).
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 10:36 - pre 17 meseci
Reason: Connection timed out

Meni se to cini da je puno puta bilo pokusaja i da mora ruter da se ostavi jedno sat dva pa onda probaj,to bi bilo lakse.A ako je teze poremecen mu je odnosno skracen vremenski interval isteka user interfejsa odnosno sajta rutera(nije bas sajt).

Slazem se sa giletom bachi to moze da popravi sigurno.
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 10:47 - pre 17 meseci
Citat:
DUSKEZ: Reason: Connection timed out

Meni se to cini da je puno puta bilo pokusaja i da mora ruter da se ostavi jedno sat dva pa onda probaj,to bi bilo lakse.A ako je teze poremecen mu je odnosno skracen vremenski interval isteka user interfejsa odnosno sajta rutera(nije bas sajt).

Slazem se sa giletom bachi to moze da popravi sigurno.


Moguće. Probaću noćas da ga isključim da odmori, pa ujutru na fabrička, pa da ispodešavam username i pass pa se javljam. Ako ni to ne uspe, sa bachi-jem na TeamViewer kad bude bilo izvodljivo i ako on to hoće i može. Hvala svakako na svakom savetu.
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 19:18 - pre 17 meseci
Update: ruter vratila na fabrička, unela neophodne izmene, omogućila remote management u delu Administration/Management (sliku stavljam u prilogu). Nisam sigurna da li sam prošli put ovo onemogućila baš zato što mi se i ime i pass wifi-a samoinicijativno menjaju - najverovatnije jesam. Da li je moguće da je to napravilo čitav problem?

[img]https://imgur.com/a/RDCBcTR[/img]

Dakle, za sada sve radi kako treba, videćemo da li će tako i ostati. Molim vas još samo za odgovor da li je ovo podešavanje sa slike pravilo problem, da bar znam za sledeći put.

P.S. Zašto se ovde ne prikazuje slika uplodovana na imgur kao slika, nego samo kao link?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 19:36 - pre 17 meseci
Ovo samo ja i ti ne gledamo fudbal !

Ali necu da ti kazem jer si drska

Hahaha
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a24.11.2022. u 19:37 - pre 17 meseci
Odlicno.

Mislim da to nema veze sa lokalom.
Ta opcija je ako zelis da pristupis ruteru sa udaljene lokacije/interneta.

Verovatno je nesto zabagovao, pa je reset sredio i pristup.
Vidi kako se ponasa sledecih par dana, pa ako ne zeza ok, a ako bude zezati javi pa idemo dalje.

Edit:
Ja ne pratim fudal uopste, al ajd ovo cu ipak da otpratim :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a25.11.2022. u 08:48 - pre 17 meseci
Citat:
gilopile: Odlicno.

Mislim da to nema veze sa lokalom.
Ta opcija je ako zelis da pristupis ruteru sa udaljene lokacije/interneta.

Verovatno je nesto zabagovao, pa je reset sredio i pristup.
Vidi kako se ponasa sledecih par dana, pa ako ne zeza ok, a ako bude zezati javi pa idemo dalje.

Edit:
Ja ne pratim fudal uopste, al ajd ovo cu ipak da otpratim



Hvala puno na pomoći svima, sve radi ok. Svakako je dobro deliti ovakve stvari zbog svih onih koji mogu da imaju slične probleme, pa eto... uvek treba pomoći ako se može i ume. Kad jednog lepog dana stvarno postanemo tzv. ekonomski tigar i ja uspem da kupim novi komp, znam gde da se javim za sve buduće probleme.


Citat:
ademare: Ovo samo ja i ti ne gledamo fudbal !

Ali necu da ti kazem jer si drska

Hahaha


Nikada prva nisam drska, samo odgovaram istom merom na ono što mi je upućeno (mada se trudim da ublažim odgovor, jer nije teško biti pajser. Uvek je teže biti čovek).
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a25.11.2022. u 09:20 - pre 17 meseci
Ako naidjes na menagement port na lokalnom i ovom sto je na slici , nikako ne menjaj ali i ako promenis ili ponovo zakuca ista mera na dugme reset 30 sekundi.
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a26.11.2022. u 20:00 - pre 16 meseci
Citat:
gilopile: Odlicno.

Mislim da to nema veze sa lokalom.
Ta opcija je ako zelis da pristupis ruteru sa udaljene lokacije/interneta.

Verovatno je nesto zabagovao, pa je reset sredio i pristup.
Vidi kako se ponasa sledecih par dana, pa ako ne zeza ok, a ako bude zezati javi pa idemo dalje.


Radio je dobro čitava 24 časa, sada je problem isti kao i na početku. Mora biti neko podešavanje, nema smisla ni logike da ga svaki put kada mi treba pristup moram vraćati na fabrička... damn...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 12:45 - pre 16 meseci
A o kojem se tacno ruteru radi?
Mozes napisati model?
Ne videh da se napisala negde
Nesto nije tu ok
Ne mozes ni preko tel. da pristupis?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 13:58 - pre 16 meseci
Citat:
gilopile: A o kojem se tacno ruteru radi?
Mozes napisati model?
Ne videh da se napisala negde
Nesto nije tu ok
Ne mozes ni preko tel. da pristupis?


Ruter je technicolor EPC3928. Kada je sve ok mogu da pristupim i preko telefona, ali kada nije - uopšte nemam omogućenu tu opciju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 16:17 - pre 16 meseci
O tome sam pisao pa sam dobio Drsku Opasku !!

Ej To Nije Ruter !!


SBB svojim korisnicima daje Kablovske Modeme !!

Ti Modemi uz svoju osnovnu funkciju imaju jos po nesto . Pa tu su Rutiranje , WiFi veoma los , pa VOIP, IPTV itd !

Ali to Nije Ruter !!!


Ruter je poseban Uredjaj koji je nevezan za Kablovski Modem !!!

I mozes da ga koristis i za bilo koju drugu mrezu ADSL, Optiku itd .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 27.11.2022. u 17:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 18:57 - pre 16 meseci
Citat:
ademare: O tome sam pisao pa sam dobio Drsku Opasku !!

Ej To Nije Ruter !!


SBB svojim korisnicima daje Kablovske Modeme !!

Ti Modemi uz svoju osnovnu funkciju imaju jos po nesto . Pa tu su Rutiranje , WiFi veoma los , pa VOIP, IPTV itd !

Ali to Nije Ruter !!!


Ruter je poseban Uredjaj koji je nevezan za Kablovski Modem !!!

I mozes da ga koristis i za bilo koju drugu mrezu ADSL, Optiku itd .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 27.11.2022. u 17:38 GMT+1]


Nema potebe da živčaniš i "vrištiš" na bilo koga zbog bilo čega. Kako se ti postaviš - tako i ja odgovaram. Napisala sam da nisam vrhunski stručnjak, opisala problem kako sam najbolje znala i umela i molila za pomoć ako iko može da pomogne. Ostali su razumeli kakav problem imam, slične probleme imaju i drugi ljudi po net-u i uglavnom ih rešavaju vraćanjem na fabrička podešavanja ili jednostavnim resetom (s tim što je besmisleno da 24 sata mogu da pristupim, a posle toga ne - dakle neki drugi problem postoji). Ako znaš rešenje ti ga napiši, sve što želiš da napišeš u cilju pomoći možeš i lepo, normalno - ako možeš. Ako ne - nemoj se istresati, nisam zato ovde. Niti sam napisala da sam genije koji ne prihvata da greši niti sam se tako postavila, pa nema razloga da se brecaš.

Korisnički servis SBB-a tu spravu zove ruter, na netu (https://setuprouter.com/router/cisco/epc3928s/login.htm) ga zovu ruter. Mogće je da sam ja pobrkala lončiće, ali opet ponavljam - nema razloga za nervozu i za takav ton prepiske. Pomoć je dobrodošla - istresanje molim te negde drugde obavljaj.
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 19:03 - pre 16 meseci
Ako ti je radilo pa opet ne radi, moguće je da imaš neku zabranu... prekoračenje, ne plaćen račun, itd.. što ne zoveš sbb? Očigledno te neko namerno isključuje. Možda ti je i wifi šifra kompromitovana pa neko rovari po ruteru daljinski...
 
Odgovor na temu

cuprina1
cuprina1
Šabac

Član broj: 347576
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 20:12 - pre 16 meseci
Citat:
Onaj_od_pre: Ako ti je radilo pa opet ne radi, moguće je da imaš neku zabranu... prekoračenje, ne plaćen račun, itd.. što ne zoveš sbb? Očigledno te neko namerno isključuje. Možda ti je i wifi šifra kompromitovana pa neko rovari po ruteru daljinski...


Zvala sam SBB, ne znaju šta je, rekli su mi da se obratim nekom ko se razume u podešavanja na PC-ju. Problem nemam sa Internetom, pristup imam non-stop, problem je samo sa logovanjem na 192.168.0.1 koje je nakon 24 časa od poslednjeg reseta/vraćanja na fabričko onemogućeno. Evo malopre sam ga opet isključila i uključila i sve radi kako treba, mogu da se logujem, ali znam 99% da sutra u ovo doba opet neću moći - ako ne i ranije. I nikako mi nije jasno zašto.

Ne bih se ni igrala sa svim tim podešavanjima da nije samo od sebe počelo to sa promenom imena i lozinke wifi mreže - isto sam pomislila da mi neko čačka po tome udaljeno, mada razloge stvarno ne vidim, nisam nikakva faca koja ima ne znam ni ja šta na kompu, običan sam korisnik.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a27.11.2022. u 20:39 - pre 16 meseci
Citat:
cuprina1:

Nema potebe da živčaniš i "vrištiš" na bilo koga zbog bilo čega. Kako se ti postaviš - tako i ja odgovaram. Napisala sam da nisam vrhunski stručnjak, - nema razloga za nervozu i za takav ton prepiske. Pomoć je dobrodošla - istresanje molim te negde drugde obavljaj.


Ti ne da Nemas pojma o Kompjuterima , vec nemas pojma ni o cemu , posebno ne o Meni !!

Sanjas sve . Citirao sam deo Fantazija !!

Znaci lupanje o " zivcanis" i " vristis" , istresanje i ko zna sta jos !!


Sve si to Sanjala !!

Nista od toga nema i ne postoji !!

Ovo je moj uobicajeni nacin pisanja !!

Bez ikakvih emocija !!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Nemogućnost pristupa ruteru nakon Realtek update-a

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11488 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.