Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

T-Damir
Tuzla

Član broj: 25052
Poruke: 17
*.bih.net.ba.



Profil

icon Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?21.04.2004. u 00:54 - pre 243 meseci
Naime u Dreamweaveru radim neku stranicu u CSS-u. Ali kada sve snimam, ubacim tekst, slike i linkove i završim - sve je super i stranica super radi ali kada vratim Internet Explorer na normalan prozor (znači ne maximiziran) i počnem ga sužavati i moja stranica se čudno sužava. Preklapaju se tekstovi, linkovi i sl. Isto je i sa drugim browserima.
Ja ne želim to. Želim da kada počnem sužavati prozor browsera da mi se stranica ne sužava, nego samo da se pojavi ona dole traka za skrolanje ili kako se već zove.

Nadam se da me razumijete. Evo uzmite ovaj forum i sužite browser u kojem surfate, i vidjet ćete da se pojavi dole ona traka kako bi je vi ručno mogli to povući kako bi vidjeli ostatak foruma.

Eh kako da ja to napravim da se to i na mojoj stranici dešava, a ne da se sužava. Radim u Dreamweavaru MX 2004 i to sa onim CSS-om. Gdje ima opcija ili kod u čemu već da se to napravim.
Muči me to nenormalno.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?21.04.2004. u 07:23 - pre 243 meseci
Dimenzije elemenata zadane su relativno (recimo u procentima).
Evo jedne popravke na brzinu - stavi ceo sadržaj stranice u jedan DIV tag, ovako:

<body>
<div style="width: 468px;">
...
</div>
</body>

Širina je ovde apsolutno određena tako da promena veličine prozora neće uticati na elemente koje se nalaze unutar taga. Naravno, vrednost širine podesi po potrebi.
 
Odgovor na temu

T-Damir
Tuzla

Član broj: 25052
Poruke: 17
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?21.04.2004. u 15:48 - pre 243 meseci
<body>
<div style="width: 468px;">
...
</div>
</body>

Jel misliš da umjesto ove tri tačkice (...) koje si stavio, stavim čitav onaj kod moje stranice?
Zaista mi nije jasno kako ovo gore izvesti, jer ja u Dreamweaveru radim isključivo u Desgin modu a sa Codom se uopšte ne dotičem.

Ali sve jedno ja ći probati to napraviti mada čisto sumnaj. Evo sad sam surfao na nebrojno mnogo stranica (svih vrsta i svakakvog dizajna) i niti jedna ne radi ovo kao moja. Čim sužavam browser dole se odmah pojavi onaj klizač.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?21.04.2004. u 21:17 - pre 243 meseci
Nije to toliko teško da izvedeš u Dreamweaveru. Pređeš u Code View, nađeš gde je otvarajući body tag i uneseš otvarajući tag za div odmah iza, potom odeš na kraj fajla i umetneš zatvarajući tag za div pre zatvaranja body taga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da napravim da mi se stranica ne sužava?

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.