Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako?

[es] :: Windows mreže :: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako?

[ Pregleda: 6532 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 10.05.2004. u 22:09 - pre 242 meseci
Imam win2k DC sa modemom za dial-in eksternih klijenata, koji je istovremno i RRAS server, na kome je jos internet proxy, firewall, mrezna kartica za lan, mrezna za internet, itd...

Kako da konfigurisem server i dial-in klijenta tako da se ovaj nakaci na server, a odatle na internet. Nadam se da nisam bio konfuzan, ali sam spreman da detaljnije pojasnim ako je neko spreman da pomogne. Mozda je pravo pitanje, kako da dial-in klijente rutiram na internet?
 
Odgovor na temu

AleksandarS
Serbia

Član broj: 26202
Poruke: 64
*.vdial.verat.net

ICQ: 275176120
Sajt: www.mcse-serbia.com


Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 11.05.2004. u 08:25 - pre 242 meseci
Vrlo jednostavno,

bez obzira sto su u pitanju eksterni klijenti, kada se dialin-om zakace na mrezu, postaju potpuno ravnopravni clanovi mreze kao da su u lokalnom lanu. S obzirom da tvoj DC ima i proxy server instaliran, sve sto treba da uradis, jeste da na klijentima koji se dialin-om kace u Exploreru u TOOLS --- INTERNET CONNECTION --- CONNECTIONS --- opcija LAN SETTINGS chekiras polje use proxy server, a zatim u prazno polje za naziv servera upises adresu servera a pored upises broj porta (obicno 80).

I to je to.

Pozdrav
www.MCSE-SERBIA.COM team
Aleksandar Stojilkovic
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 11.05.2004. u 13:22 - pre 242 meseci
Ali, ja sam kroz polisu zadao da dial-in klijent moze da vidi samo taj server (odnosno 192.168.0.10 npr, jer je tu proxy). Treba li da podesim da moze da vidi i moju javnu adresu? Podesio sam ja IE dial-in klijenta tako (ali ne lan connection, nego dail connection, zar ne?), naravno, ali nema efekta. Na firewall-u je uredno zadat dial-in usert nalog kao allowed. Ima li firewall uopste veze sa dial-in interfejsom (konekcijom, modemom posto ne koristim modem za dial-out)?
Sto je najgore, dakle, ja se nakacim (cak i opcijom callback) ali ne mogu da pingujem ni 192.168.0.10!?

[Ovu poruku je menjao afrocuban dana 11.05.2004. u 23:22 GMT]
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 11.05.2004. u 13:49 - pre 242 meseci
Mozda ovo bude od pomoci (iz event viewera)


"The user Domain\User-Dial-In on port COM1 was called back at the number xxxxx. "

"The Remote Access Server acquired IP Address 192.168.0.x to be used on the Server Adapter. "

"A connection has been established on port using interface User-Dial-In, but no IP address was obtained. "
(a ja sam zadao dial-in klijentu fiksnu privatnu adresu)

"The user Domain\User-Dial-In has connected and has been successfully authenticated on port COM1. Data sent and received over this link is strongly encrypted. "
 
Odgovor na temu

AleksandarS
Serbia

Član broj: 26202
Poruke: 64
*.vdial.verat.net

ICQ: 275176120
Sajt: www.mcse-serbia.com


Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 12.05.2004. u 10:27 - pre 242 meseci
Izgleda kao da ti IP i subnetovi nisu podeseni kako treba. Kako si podesio IP i SUBNET-ove na serveru i dial-in klijentu?


www.MCSE-SERBIA.COM team
Aleksandar Stojilkovic
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 12.05.2004. u 11:57 - pre 242 meseci
Dakle,

ip adrese su iz istog opsega (192.168.0.), a subnet lan-a je 255.255.255.0, dok su mi dial-in klijenti sa subnetom 4x255 (jedino tako mogu da rutiram klijenta na jedinicnu adresu iz lan-a). Da li je mozda subnet dial-in klijenta problem? Sta treba da uradim, ako je to problem, a tako da dial-in klijent moze da pinguje samo server?

Napominjem da sam na ovaj nacin povezao jos neke dial-in klijente koje rutiram na server koji je u lan-u, na kome je sna, i to radi bez problema (pinguju taj drugi server, i to samo njega, dakle ni DC na koji se dial-inom kace)
 
Odgovor na temu

AleksandarS
Serbia

Član broj: 26202
Poruke: 64
*.vdial.verat.net

ICQ: 275176120
Sajt: www.mcse-serbia.com


Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 12.05.2004. u 12:49 - pre 242 meseci
Kako ne mozes da povezes ovog klijenta ako si povezao ostale? Mora da gresis negde?
www.MCSE-SERBIA.COM team
Aleksandar Stojilkovic
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako? 12.05.2004. u 13:19 - pre 242 meseci
haha, pa ocigledno da gresim... ali nema niceg goreg nego kada dodjes do tacke kada ne znas da li je problem do tebe, bug-a u softwareu, hardwarea ili loseg horoskopa :)

Hvala na trudu u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Povezivanje eksternog Dial-in klijenta na lan i odatle na internet, kako?

[ Pregleda: 6532 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.