Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jugodata trikovi

[es] :: PC Konfiguracije :: Jugodata trikovi

[ Pregleda: 6449 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Jugodata trikovi13.05.2004. u 16:21 - pre 242 meseci
Pozdrav svima,
razmisljao sam da li da se pojavim sa ovom pricicom ali da podelim gorak smesak i sa ostalima. Dakle, jedan od mojih komintenata po knjigovodstvenom osnovu pozove me prosle nedelje da pogledam njegove kompjutere i odlucim da li da mu ih umrezim ili ne. OK. Dodjem ja juce i vidim Jugodatino kuciste. Poznato mi je odnedavno da oni prodaju posebno PC a posebno Windows i ostale programe ali to cujes tek kada kupujes ono sto ti upakuju. Ne bih se zadrzavao na nevaznim stvarima kao sto je njihov kiks sa Daewoo monitorom ali mi je paznju privukla faktura na kojoj je uradjena specifikacija po komponentama. Maticna ploca NEMA ime proizvodjaca (sad valjda nije brand Zida) vec samo oznaku chipseta. Memorija nema proizvodjaca ali je BRAND naglaseno!! E sad, koji je to brand mozda saznamo u Milioneru jer sa fakture sigurno necemo. ..a procesor: Intel P4 2,4Ghz C128. Neznam sta li me tu asociralo da je u pitanju celeron sa 128 cash-a te iscitam sa PC-ja da se naravno radi o Celeronu.
I samo da znate, nisam mogao ljudima da kazem da posete nas forum gde se toliko lupeta o instrukcijama u chipsetovima, kompatibilnosti HW-a, i High performansa kad mozes lepo da odes u Jugodatu kupis skupu masinu gde ti jos btw prodaju i ACad 14 iako ti ni neznas za taj program a kamoli da ga trazis. Ostatak racunara je integrisan pa ga ne bih komentarisao jer ne znam o kojoj se ploci radi, knjizeno je sve ukljuciv i kablove i sezampro karticu i Dunav osiguranje, a na kraju i poklon MILKA cokolada (verujte da je to zaista zadnja stavka na fakturi). Zadnju stavku su im kupci besno vratili radi pomenute greske oko monitora o kojoj nisam zeleo da slusam. I, da; Milka je knjizena kao jedna stavka iako ima dva sloja zastite i prosarana je BRAND lesnikom.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jugodata trikovi13.05.2004. u 16:29 - pre 242 meseci
Jugodata je odavno u vlasnistvu MDG-a koji je velika firma (dovoljno velika da je izgurala Dell iz Kanade), tako da se postavlja pitanje zasto bi oni pisali ko je proizvodjac maticne ploce kad je vecina tih ploca radjena specijalno za njih?

www.mdg.ca za vise informacija

Ne zelim da ih branim (definitivno rade lose :) ali neke od ovih primedbi nisu na mestu. Npr. da li pitate ko je proizvodjac ploce u Dell racunarima? Ista je stvar i ovde :)
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 09:52 - pre 242 meseci
U toj i toj Dell masini se tacno znaju komponente.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 10:12 - pre 242 meseci
Ma Jugodata je šljam neopevani...

I šta sad to znači ako su oni u vlasništvu nekog MDG-a? Ta činjenica uopšte ne garantuje kvalitet njihove usluge.

Jugodata je UBEDLJIVO NAJGORA I NAJNEPROFESIONALNIJA firma koja se kod nas bavi prodajom hardvera.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 14:07 - pre 242 meseci
@Buuum.. molim te da procitas jos jednom sta sam napisao...

Ne kazem da valjaju (daleko su od dobrog, cak su daleko i od prosecnog), ali mislim da je sasvim ok sto ne pisu koje su komponente ugradili, jer je njihova cilja grupa trziste koje bas in nije zainteresovano za tehnikalije.

@Kutija:

http://configure.us.dell.com/d...p;l=en&oc=D24TVP&s=dhs

Jel negde pise Asus, ili nesto slicno?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 16:01 - pre 242 meseci
Upoređivati Jugodatu i Dell je toliko besmisleno da stvarno ne znam šta da kažem.

Ali, dobro - pojasniću malo situaciju da ne bi bilo nekih nesporazuma ili zamena teza.

1. Dell je svetski poznati i priznati brand name prodavac hardvera koji na te pozicije nije došao uvaljivanjem kojekakvih no name komponenti u svojim konfiguracijama. Znači, ako kupuješ kod Dell-a siguran si da ti neće uvaliti neko dalekoistočno đubre. Stoga Dell i ne navodi da li u konfiguraciji imaš, recimo, Maxtorov ili WD hard disk, ali si siguran da on ima onoliko GB koliko si tražio/platio.

2. Jugodata šatro fura neki svoj brend, a sve u cilju - utrapiti što više smeća neinformisanim/neukim mušterijama. Znam za više slučajeva gde su ljudima uvaljivali matične ploče sa integrisanom grafikom i zvučnom kartom iako su ovi eksplicitno tražili nekog ATI Radeona i malo kvalitetniji SB. Problem je u tome što je u deklaraciji pisalo da su ugrađene tražene (i daleko skuplje) komponente, a u stvari su ljudima uvalili jeftina integrisana sranja. To je po meni klasičan oblik prevare, i zbog toga ova firma zaslužuje svaku osudu.

Inače, na tom linku koji si dao Dell možda ne navodi detaljne specifikacije komponenti (model i proizvođač), ali svakako navodi njihov tip, vrstu i cenu (npr. za HD od 80 BG treba doplatiti 40$, a za HD od 120 GB 70$).

To nema nikakve veze sa Jugodatinom praksom da umesto PIV na 2,4 GHz nekom uvali Celeron na 2,4 GHz (naravno po ceni PIV na 2,4 GHz) i da to kasnije stavi na lažnu deklaraciju.

Posle kao izvinjenje daju neke fotoaparat-kamerice što se nude preko tele-shopa... Smejurija.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 17:09 - pre 242 meseci
Citat:
Dell je svetski poznati i priznati brand name prodavac hardvera koji na te pozicije nije došao uvaljivanjem kojekakvih no name komponenti u svojim konfiguracijama. Znači, ako kupuješ kod Dell-a siguran si da ti neće uvaliti neko dalekoistočno đubre. Stoga Dell i ne navodi da li u konfiguraciji imaš, recimo, Maxtorov ili WD hard disk, ali si siguran da on ima onoliko GB koliko si tražio/platio.


Vrlo diskutabilno :)

Po n-ti put kazem da Jugodata jeste budjava firma i da ne treba kupovati od nje, ali da je sasvim OK da ne napisu sta su stavljali unutra jer zele da naprave brend (svoj, los, ali svoj)....

Mislim da je u startu doslo do zamene teza... Kao sto rece neki matori "Mozda se ne slazem sa onim sto pricas, ali cu se boriti za tvoje pravo da to kazes" :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 17:27 - pre 242 meseci
Ma ljudi opšte je poznata činjenica da jako malo firmi koje prodaju računare i komponente kod nas rade kvalitetno, odgovorno i pošteno.Za to je donekle kriva i sama situacija kod nas, kao i "kompjuterska nepismenost" našeg naroda u globalu, mnogi ljudi žele da kupe računar jer žele da se takmiče sa komšilukom ili zato što su čuli da je to jako dobra stvar, a o istim ne znaju ništa, tako da mnoge firme, pa i pojedinci u tome vide priliku da krš komponente uvaljaju po većim cenama, izbegavaju da uvaže garanciju kad god vide priliku i slično.Pisao sam već šta se dešavalo nekim mojim drugarima.Recimo jednom se desilo da jedna firma (ne mogu da se setim koja) nije htela da mu uvaži garanciju na cd rezač zato što je ovaj koristio i kao čitač.Jednom drugom, koji se pravio da nema pojma o računarima (to je možda i najbolji način da se utvrdi da li je neka firma prevarantska ili ne) pokušali pre par dana da uvale ASUSOVU A7V8X-X ploču za 65 evra tvrdeći da je odlična i da na nju može da montira šta hoće.Mislim jeste to solidna ploča (prema mom iskustvu) ali ona košta 40-tak evra a ne 65.Mislim nije Jugodata cvećka, čak naprotiv, jako su loši, ali nisu ni najgori.Jednostavno takvo nam je okruženje i treba biti izuzetno obazriv kada se pazari računar ili neka komponenta kod nas.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 18:36 - pre 242 meseci
Idite u Jugodatu i trazite neku komponentu. Treba vam za komp, kupite...ako mozete!
Oni samo krpe neke krseve a o prodaji komponenti nema ni govora.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.178.35.*



+1 Profil

icon Re: Jugodata trikovi14.05.2004. u 19:06 - pre 242 meseci
Lopovi , mom drugaru su uvalili neku noname maticnu plocu sa celeronom 1.7 ,
nekim bezimenim GF4 + hard 40 GB + noname ddr 256 + dvd player sve lepo upakovano u jugodata kucistu sa samsungom 753s = 800 EUR !!!!!!!! Pljacka *ebote
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Jugodata trikovi

[ Pregleda: 6449 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.