Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje 3d igara

[es] :: 3D programiranje :: Programiranje 3d igara

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.teol.net

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Programiranje 3d igara16.05.2004. u 19:51 - pre 241 meseci
Zdravo svima,

evo pošto sam se naigrao igara na fazonu trka a ni jedna igra nije bila u skladu sa realnošću a to je ono sto igri (bar u ovakvim žanrovima) daje kvalitet. Najbolje trenutno igrice su od Codemastersa (Toca I CMR) koje koliko toliko uspjevaju da zadovolje nas igrače(trkače). Pa sam odlučio da i ja probam da napravim neku trku koja bi bila po mom ukusu. Pa prvo što sam se pitao kako se ustvari rade te igre,počevši od onog naj bitnijeg a to je 3d. Kako npr. kad se importuju 3d objekti na scenu, znači staza,auto itd..,kako sad kad ja stisnem UP vozilo počinje da se kreće jel tako ali kako je to kretanje napravljeno. da li se mozda u svakoj milisekundi odrađuju f-je za to njegovo kretanje i da može li se jednostavno kretanje jednog 3d modela natjerati samo preko drugog ili se tu ipak radi o kordinatama itd..
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Sasha++
Podgorica

Član broj: 9068
Poruke: 47
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Programiranje 3d igara16.05.2004. u 21:22 - pre 241 meseci
Odgovoricu prvo na konkretno pitanje

Kretanje vozila (ili bilo kog drugog objekta) dobija se promenom polozaja u sceni. Polozaji se naravno definisu u koordinatnom sistemu, a u svakom frame-u se proverava da li je igrac pritisnuo taster UP.

Trke zahtevaju dosta fizike i matematike, na pr. sudar dva vozila, udar vozila u drvo ...

Ali ne mozes poceti tek tako da pravis igru.
Moras nauciti 3D programiranje sa nekim od API-ja (DirectX ili OpenGL). Za pocetak nauci neki programski jezik, skini SDK i pocni da citas dokumentaciju :)
 
Odgovor na temu

no_999
Bojan Kovacek
Ludbreg

Član broj: 105587
Poruke: 11
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Programiranje 3d igara21.10.2006. u 15:01 - pre 212 meseci
ej sasha++, i ja bi htio da pravim igre, al ne znam di da pocnem, daj posalji neki tutorial, ili nilo sto gdje i kako da pocnem s kojim programima! stvarno bi htio nauciti, al nema tutorial na nasem jeziku, a nisam bas dobar poznavaoc engleskog!

Bojan
 
Odgovor na temu

SashaX

Član broj: 50542
Poruke: 65
*.crnagora.net.

Sajt: www.eipix.com


Profil

icon Re: Programiranje 3d igara21.10.2006. u 15:59 - pre 212 meseci
auuu kad je ovaj topic postavljen ...
nema vise sasha++, sad je sashaX :)

za pocetak pogledaj temu
http://www.elitesecurity.org/t...ne-ili-skoro-potpune-pocetnike

sto se tice programa za pravljenje igara pogledaj Game Maker
o njemu neka ti daju vise informacija oni koji rade u njemu
za malo ozbiljnije stvari moraces da zagrijes stolicu i naucis neki programski jezik
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Programiranje 3d igara

[ Pregleda: 3798 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.