Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Duhovna Transformacija

[es] :: Nauka :: Duhovna Transformacija

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nathan
Natasha Markovic
Denmark

Član broj: 26913
Poruke: 11
*.ds1-ba.adsl.cybercity.dk



Profil

icon Duhovna Transformacija22.05.2004. u 13:42 - pre 242 meseci
Piramide nisu podizane samo u Egiptu i Mesopotamiji:imponirani ostaci pronadjeni su i u Americi.
Maya, dobri poznavaoci matematike (bez suza) fascinirani astronomijom podizali su velike observatorijume, kako bi studirali zvezde. Mesec je proizvod kalendara. Maya su posedovale tri kalendara: solarni,sveti, brojanje vremena.

Maya Kalendar, kalendar koji vrlo malo odstupa od ovoga koji danas koristimo.

"Some astronomers and scientists maintain that the Earths rotation (the day/night
alternation) is not a constant and therefore the length of the solar year can change.
Currently the Earth orbits the sun in 365.2421896698 days."

"There is a rumor going around that at the end of the Mayan Calendar, the world will end. An alternative view is that the World Will Not End! [A third alternative is that time as we know it will end, but the world may continue merrily along -- in some fashion or another!]
Carlos Barrios [1], an historian and anthropologist, is reputed to have said that, “Other people write about prophecy in the name of the Maya. They say that the world will end in December 2012.” Barrios claims that the Mayan elders are angry about this. According to them, the world will not end. It will be transformed. There is, in fact, a difference."
http://www.halexandria.org/dward417.htm

Rec "transformacija" se odnosi na menjanje kursa, na ukazivanje mogucnosti da se upravlja vlastitim razvojem(energiju Suncevog zracenja mozemo neposredno transformisati u unutrasnju energiju ili u elektricnu energiju). Mozda je neko nekad bio na suncu(a mozda i ne kad uzmes u obzir koliko nas ima ovde:)


"Transformativna duhovnost, autenticna duhovnost, stoga je revolucionarna. Ona ne legitimira svijet, ona ruši svijet; ona ne umiruje svijet, ona ga razara. I strah jastva ne prestaje - jastvo nestaje. A ove cinjenice vode do nekoliko zakljucaka. "
http://www.mandala.hr/5/kw3.html

Odjednom, njihov grad ( Chicken pizza:) biva napusten u 9.stolecu posle Hrista.

A sad jedno pitanje, da li je ILUZIJA primarno jedan MENTALNI KVALITET? (posle cemo videti kakva ce biti transformacija).

Pozdrav


Natasha Markovic
 
Odgovor na temu

Nathan
Natasha Markovic
Denmark

Član broj: 26913
Poruke: 11
*.ds1-ba.adsl.cybercity.dk



Profil

icon Re: Duhovna Transformacija30.05.2004. u 15:48 - pre 242 meseci
Odakle dolazi ova spoznaja sto je sa sobom donela(suprotno od cilja kojem covek tezi, zivot), strah, naime zlocin. Da li je u pitanju samo "NAVIKA" strah od smrti, uopste gadjenje ili sta za mnoge od nas znaci, postedjenost,sigurnost.
Navika je nista drugo do "nebriga" kao kod Ratnika kojem je svejedno sto na levoj strani padne hiljadu njih, isto toliko i na desnoj.Sta je to sto prvo vidimo"pada u oci" kod "Vesanja" i kakav osecaj izaziva ovaj Fenomen?
Ja mislim, u poslednjem trenutku da osecamo da branimo svoje pravo na zivot!Oni sto umiru u borbi za nesto drugo, mogu da prime nase saucesce; ali to nas ne dotice kao smrt onoga kojem je oduzeto pravo da se brani.Misljenja sam da su na isti nacin i Maya nestali...paralelno sa polozajem(aktivnost i polozaj sunca u ono vreme-susha).
Onaj sto misli jeftino uvek ce znati da vidi razliku izmedju dela sto ga je pocinio i osecanja koje je izazvao...i jacati iskustvo "Pravu". Da li kroz svoj zivot i rad"Maya" na najjednostavniji nacin,danas, govore da kada budemo imali svet u kojem ce ljudi imati isto pravo kao i onaj sto sudi i svi budu imali slobodan prilaz sudnici, i ova nesreca"smak sveta" otpasti.
Biti osudjen na ovaj nacin "smak sveta 2012" ; bez obzira sto se sadrzaj nije promenio do dana danasnjih(preciznost kalendara), moze se promeniti izgled verovanja"sta je istina! i u istini ono sto sumnja.
Astorlogija je cisti skepticizam sto u rezultatu uvek vidi"cisto nista" i abstrahira od onog sto zovemo Rezultat.Drugim recima, u "Maya kalendar-2012" ne vidim nista dobro"vrstu umetnosti" strah od nepoznatog! Strah koji se sakrio iza istine i sam iza istine u ILUZIJI gori od zelje za ISTINOM; utoliko teze da je pronadje, skoro nemoguce da pronadje"drugu istinu" osim one u kojoj je...za sebe...cije su misli uvek pametnije od misli drugih...jednostavno,zadovoljstvo za sebe,uzivanje u razumu samo svojeg"JA",uvek u stanju da rastvori sve misli i da umesto celog sadrzaja(evo, ja cu se dati za eksperiment) MENE, ima za cilj da pronadje svoje uvenulo ja. Duhovna transformacija onog"cisto nista" i navike"briga me"...a kada sve ovo paralelno sluzi vremenu ima i velike izglede da predskaze smak sveta(koliko vec puta, rusi svet.
Kao prvo i poslednje...pomisao na sudar sa aseroidima budi u meni drugacije uzbudjenje od ovog kojim "Astroloski Pistolj" pocinje sa apsolutnim poznavanjem svega pa i samog datuma i casa...("Ne snoseci odgovornost za ono sto su pocinuli i jos uvek cine")...u pravcu sekundare.

*zelela sam da cujem i misljenje drugih...u svako slucaju pitanje je bilo za mene

Natasha Markovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Duhovna Transformacija

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.