Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBX, interbase, ClientDataset

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: IBX, interbase, ClientDataset

[ Pregleda: 3672 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon IBX, interbase, ClientDataset23.05.2004. u 16:03 - pre 241 meseci
Koristim interbase,IBX u cs programiranju.


Kako da iskoristim one "poglede" (views) koji postoje u bazi?

Da li mi komponenta TCLientDataSet moze da posluzi i kako(za cega-na primer) ako koristim IBX u cs programiranju? Sta je njena prednost u odnosu na Dataset?

E sad, ako je vec korisno koristiti ClientDataSet, koja je prednost da korisatim IBClientDataSet u odnosu na ClientDataset?
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.93.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: IBX, interbase, ClientDataset24.05.2004. u 08:20 - pre 241 meseci
Views koristis samo ako ti trebaju. Procitaj u IB helpu za sta sluze i bice ti jasno.

Razlika izmedju TClientDataSet-a i obicnog DataSet-a iz IBX-a je u mogucnostima. TClientDataSet je nezavisan od konkretne baze dok DataSet iz IBX mozes da koristis samo IBX. Ima tu jos dosta razlika, konsultuj help.

Ako mozes nemoj da koristis IBClientDataSet, vec izaberi nezavisnu varijantu TClientDataSet.
 
Odgovor na temu

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon Re: IBX, interbase, ClientDataset24.05.2004. u 14:15 - pre 241 meseci
Ali zasto bi koristio i clientdataset, ako mogu da koristim IBquery,IBTable? U cemi je prednost bar u cs programiranju(i uopste)?
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.58.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: IBX, interbase, ClientDataset24.05.2004. u 19:44 - pre 241 meseci
Kada budes probao da u IBTable prikazes rezultat spajanja vise tabela videces razliku :)

IBQuery ne moze da radi stvari kao sto su lokalni indeksi, filteri, kloniranje i upis u lokalni fajl i kasnije citanje iz istog. Ovo je samo deo prednosti. Naravno postavlja se pitanje konkretnog problema. Ne postoji univerzalni recept, moras sam da probas i da vidis gde ti sta treba.

Jos jednom napominjem da je TClientDataSet nezavisan od baze tako da mozes da pravis jedan program koji se kaci na razlicite baze. Ja sam tako spojio IB i SQL Server 2000 u jednom programu. Moze biti vrlo korisno. Jedan klijent zeli MS SQL drugom je dovoljan besplatan IB 6.0, tako da cena moze da varira u zavisnosti od zelja i dubine novcanika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: IBX, interbase, ClientDataset

[ Pregleda: 3672 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.