Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virtual Drive - direktni pristup

[es] :: Windows desktop :: Virtual Drive - direktni pristup

[ Pregleda: 7131 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dimitrijevic
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 27387
Poruke: 7
217.15.45.*



Profil

icon Virtual Drive - direktni pristup27.05.2004. u 18:38 - pre 241 meseci
Drzim igraonicu, pa mi je potrebno da se igra sama ukljuci kad korisnik klikne na ikonu {pod uslovom da postoji .vcd fajl za tu igru}, tj. da ne treba da prethodno insertuje .vcd fajl iz Virtual Drive Managera, pa da na kraju ejectuje .vcd fajl, tj. da se ta igra ponasa kao igra za koju nije potreban Virtual Drive, kako to uraditi ? Da li je potrebna neka posebna verzija Virtual Drive-a ili sta vec ?

Pored toga mi je potrebna verzija Virtual Drive-a koja radi za 10-tak racunara{verzija koju imam radi, ali mi povremeno javlja poruke da ne moze da radi na vise racunara, pa zatim zaustavlja dalji rad} ?

Puno pozdrava, Dimitrijevic
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup27.05.2004. u 19:45 - pre 241 meseci
Kreiraj više virtuelnih CD-ova (20, npr.) i u svaki stavi po jednu igru.

Drugi deo pitanja ne razumem. Instaliraj Virtual Drive na svaku mašinu (?)...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

dimitrijevic
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 27387
Poruke: 7
217.15.45.*



Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup28.05.2004. u 21:39 - pre 241 meseci
Nista me nisi razumeo,
1) trebaju mi patch-evi za igre da bi se igrale bez CD-a
2) verzija VD-a je takva da ne podrzava rad u velikoj mrezi, treba mi verzija koja podrzava mrezu
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 08:28 - pre 241 meseci
Objasni bolje, pa će možda neko drugi razumeti, ako je to već iznad mojih mogućnosti i znanja. Al', ajd' da probamo još jednom:

1. Ako staviš igu u virtualni CD-ROM ne treba ti nikakav peč. Treba je samo krekovati...
2. Ne postoji verzija Virtal Drive-a koja "podržava veliku mrežu". Kreiraš na jednoj mašini vcd fajlove za sve igre koje te interesuju, iskopiraš na sve mašine na koje si prethodno instalirao Virtual Drive, i opališ insert.

Postoji mogućnost i da vcd fajlove ne kopiraš po mreži, već da ih smestiš u neki šerovani folder koji možeš da mapiraš kao disk na ostalim mašinama. Međutim, ovo se u praksi nije pokazalo kao dobro rešenje za više od, recimo, četiri računara...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

Raven45
Daniel Stojilovic
None (but if you are offering... )
Srbija, Beograd

Član broj: 20222
Poruke: 117
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 14:35 - pre 241 meseci
Čini mi se da uopšte nisi razumeo lika. Postavio je vrlo interensantno pitanje koje i mene zanima.

Imaš na kompu igricu za koju ti treba virtual image. OK, napraviš ti .vcd te igrice.

E, sad. Šta radiš kada hoćeš da je igraš. U virtual drive aplikaciji ideš na insert ili kako već. A da li može nekako da se napravi shortcut na desktopu npr. koji će automatski insert-ovati taj .vcd u virtual drive i pokrenuti igricu?
..._...._........_................._....
..|_|.|_|.|..||_.|\..|...|_|.|_...
..|\_.|..|..\/.|_.|..\|......|.._|..

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu.



+14 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 15:34 - pre 241 meseci
To jeste tačno za prvi deo pitanja, a drugi je veoma nejasan...


Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 15:37 - pre 241 meseci
Da li postoji neki program koji nije Virtual Drive ali koji moze da cita .vcd fajlove napravljene pomocu Virtual Drive-a?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 16:15 - pre 241 meseci
Ni ja nisam baš najbolje razumeo pitanje, al da pokušam da pomognem.Dakle ovo što ću opisati 100% radi jer sam na taj način odradio 3 igraonice (2 sa Win 98 platformama i 1 WinXP) od kojih jedna ima 24 računara, druga 16 i treća 20).Na svakoj mašini je instaliran software za kontrolu Cyber Caffe Pro i Virtual Drive 7.0. (u daljem tekstu VD).Dakle u VD napraviš nekoliko virtuelnih drajvova.Kada hoćeš da instaliraš igru prvo sa VD napravi image tog diska i disejbluj mu autorun (inače će se svaki put kada restartuješ računar ili ugasiš pa upališ startovati taj disk).Zatim pokreni instalaciju sa virtuelnog drajva.Tako uradiš za svaku igru koju hoćeš da imaš instaliranu na kompu i postupak ponovi na svakom računaru ili ako već hoćeš, tj. ako ti je lakše odradi jednu mašinu pa posle ghostuj na ostale, no u tom slučaju ćeš svakako morati mrežu da podešavaš ponovo na svakom računaru.Jednom kada poubacuješ image-ove u virtuelne drajvove nemoj ih ni vaditi i kada startuješ neku igru, ona će naći virtuelni drajv koji joj treba (onaj sa koga je igra instalirana) i pokrenuti ga.E sad ako sam pomogao, pomogao sam, ako nisam...jbg.
Citat:
Da li postoji neki program koji nije Virtual Drive ali koji moze da cita .vcd fajlove napravljene pomocu Virtual Drive-a?

Mislim da ne, ali zato postoje drugi programi koji rade isto što i Virtual Drive, koji isto imaju svoje ekstenzije za image fajlove.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup29.05.2004. u 16:18 - pre 241 meseci
Citat:
E, sad. Šta radiš kada hoćeš da je igraš. U virtual drive aplikaciji ideš na insert ili kako već. A da li može nekako da se napravi shortcut na desktopu npr. koji će automatski insert-ovati taj .vcd u virtual drive i pokrenuti igricu?

Ako ti je problem da stalno insertuješ VCD fajlove radi igranja, uzmi i napravi nekoliko virtuelnih drajvova i kada insertuješ određene vcd fajlove u njih i nemoj ni da ih vadiš, a na desktop stavi shortcutove do exe fajlova igara koje hoćeš da ti budu dostupne.Ono što je važno, to je da moraš pre instalacije igre da napraviš image diska i onda instaliraš igru iz image-a, a ne sa CD-a.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

dimitrijevic
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 27387
Poruke: 7
217.15.45.*



Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup30.05.2004. u 22:43 - pre 241 meseci
Jedino me je Raven 45 razumeo, hvala na trudu, na prethodnim temama sam nasao resenje, zatvaram ovaj deo foruma ...
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup30.05.2004. u 22:55 - pre 241 meseci
Samo da napomenem, ako nije kasno.
Postoji free virtual CD aplikacija Daemon Tools. Ova aplikacija otvara mnogo image fomata. Podrzava do 4 virtual CD uredjaja.
Postoji i program Daemon Script pomocu kojeg se mogu praviti skripte koje se mogu pozivati klikom na shortcut.
Kreiranjem skripte koja ukljucuje mountovanje odgovarajuceg image fajla u Daemon Tools virtual CD i startovanje odgovarajuceg izvrsnog fajla igre se mogu pokretati klikom na shortcut. Radi na Win98, pa na vise.

O_o
 
Odgovor na temu

au3pm.deda
Marko Mikicich
Administrator, Manager, Technical
Support, etc.
Pancevo

Član broj: 21634
Poruke: 31
*.telekom.yu

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup02.06.2004. u 13:03 - pre 241 meseci
Dakle kazesh da hocesh automatski da pokrecesh igricu i da ti se ubacuje CD za nju? Ako koristish FarStone Virtual Drive treba sledece da uradish:

(primer za igru NFS Underground..)

1. Napravish BAT file na particiji gde ti se nalaze igre u root dir-u. (npr. D:\nfsug.bat)
2. Otvori taj file u upishi sledece

C:\Windows\vdrive.exe /I /L:E "C:\VDC's\NFSUG_CD2.VCD"
cd e:
rungame.exe

objasnjenje: "vdrive.exe" je program koji koristi V. Drive i nalazi se u Win dir-u (ukoliko koristish Win2k+SP4, nalazi se u WINNT dir-u), "/I"-ubacuje disk, "/L:E" ubacuje disk u virtuelni CD (primer E disk, ili ako je neki drugi zameni slovo), "C:\VDC's\NFSUG_CD2.VCD"-ubacuje vcd koji se nalazi u tom dir-u....

Posto je ovo samo primer kako to radi i koristi samo 1 virtuelni disk, tako da nemash potrebe da pravish vise V. Diskova... Ako imash nekih problema poshalji mail na: [email protected]

P.S. Ako hocesh da ti reshim problem najbezbolnije poshalji mi info gde su instalirane igrice i gde su snimljeni VCD-ovi. Pozdrav
Osnovni zakon biciklizma:
Gde god da krenes, to je uzbrdo i protiv vetra!
........ Murphy
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3778 Profil

icon Re: Virtual Drive - direktni pristup13.06.2004. u 05:42 - pre 240 meseci
Ukoliko sam razumeo dimitrijevica takodje je pitao za patcheve za odredjene igrice. Deo za Virdtual Drive je jasan mada sam misli da je Virtual CD mnogo bolji program od Farstone-ovog Virtual Drive-a jer se za svaki imidz igrice moce izabrati shortcut tj. taster ili kombinacija tastera kojom se odredjena igrica pokrece tj. ulazu u virtalni CD drive. Virtual CD podrzava manje mreze, koje se najcesce kod nas primenjuju u igraonicama.

Dobar sajt za igrice koji ja koristim da bi nasao patcheve koji mi omogucavaju da igrice igram bez CD-a je sledeci.

http://www.megagames.com/index.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Virtual Drive - direktni pristup

[ Pregleda: 7131 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.