Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je fora kod LMHOST-a????

[es] :: Windows mreže :: Sta je fora kod LMHOST-a????

[ Pregleda: 6424 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MightyFilisav
Marko F.

Član broj: 24817
Poruke: 45
*.yubc.net



Profil

icon Sta je fora kod LMHOST-a????07.06.2004. u 19:26 - pre 241 meseci
Povezao sam dve LAN mreze preko Wireless-a, sve radi ok, odradio sam rutiranje i NAT. Svaka masina sa svake mreze pinguje sve druge masine bez obzira na lokaciju i svaka masina ima net. Sada mi je jos ostalo da podesim da se sve masine "vide" u Network Neighborhood-u, tj. u My Network Places. Znam da se to moze odraditi sa WINS Serverom, ali posto sam namestio da sve radi bez RRAS severa, sigurno moze da se i NetBIOS namesti da radi bez WINS-a. Nasao sam da file LMHOST radi posao. Postavio sam ga na svim masinama i dobio polovican rezultat. Naime, masine sa w2k3 rade ok, "vide" sve druge masine, ali masine sa WinXP vide samo ono sto su videle i bez LMHOST-a, tj. vide samo svoj LAN. Da li neko zna sta je u pitanju? :)
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: Sta je fora kod LMHOST-a????08.06.2004. u 07:50 - pre 241 meseci
Hm, odradio si NAT ili Rutiranje? Ako si odradio NAT sumnjam da masine koje se nalaze na public adapteru vide masine koju na privat adapteru jer NAT bas i sluzi da prevede ip adrese sa privet adapter u ip adresu public adaptera tako da mi je to bas nejasno. Mislim da samo sa ipforwarding mozes to da rijesisi bez NAT-a i drugih peripetija...
Bojan
 
Odgovor na temu

MightyFilisav
Marko F.

Član broj: 24817
Poruke: 45
62.108.108.*



Profil

icon Re: Sta je fora kod LMHOST-a????08.06.2004. u 09:48 - pre 241 meseci
Odradio sam rutiranje i na taj nacin omogucio da se masine i sa jedne i sa druge lokacije medjusobno vide, a NAT je ukljucen na MikroTik-u preko kojeg obe lokacije izlaze na net. MikroTik ruter se nalazi na vrhu zgrade na kojoj je i AP i sa AP-om je povezan UTP-om, a lokacije su povezane Wireless. NAT na MikroTik-u nisam ja podesavao tako da ne znam tacno sta je namesteno ali znam da rutiranje radi :) svaka masina pinguje svaku drugu :) Nego jel si ti imao nekakvog iskustva sa LMHOST-om? :)
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: Sta je fora kod LMHOST-a????08.06.2004. u 12:34 - pre 241 meseci
Ja sam mislio da pricas da si digao nat izmedju te dve mreze.

E sad ako se ja ne varam windows ima hosts file i lmhost file, razlika je u tome sto je jedan sluzi sa skladistenje dns rekordsa a drugi za skladistenje wins rekordsa .. sad koliko ti to moze pomoci ne znam al pokusaj ....
Bojan
 
Odgovor na temu

MightyFilisav
Marko F.

Član broj: 24817
Poruke: 45
62.108.108.*



Profil

icon Re: Sta je fora kod LMHOST-a????08.06.2004. u 16:43 - pre 241 meseci
da, znam za ta dva fajla :) lmhost file je taj koji sluzi za skladistenje NetBIOS imena. uneo sam u njega imena svih masina i njihove ip adrese prema uputstvu tj. prema lmhost.sam-u. problem je u tome sto je to na dve masine koje imaju w2k3 i u kojima se nalaze wireless kartice proradilo kako treba, a na masinama koje imaju WinXP i nemaju Wireless adaptere to ne radi???? u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

MightyFilisav
Marko F.

Član broj: 24817
Poruke: 45
62.108.108.*



Profil

icon Re: Sta je fora kod LMHOST-a????11.06.2004. u 11:43 - pre 241 meseci
Planirao sam neke promene pa ce u novoj konfiguraciji mreza biti postavljena bez mikrotik rutera. kako da uradim ip forwarding?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Sta je fora kod LMHOST-a????

[ Pregleda: 6424 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.