Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sopstveni IRC server?

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Sopstveni IRC server?

[ Pregleda: 8298 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojo
vojislav cvijetic
svajcarska

Član broj: 1760
Poruke: 17
*.spectraweb.ch

Sajt: muzika.ch


Profil

icon Sopstveni IRC server?22.01.2002. u 11:22 - pre 270 meseci
Kako mogu da namestim sopstveni IRC server? Naprimer ako posedujem racunar koji je 24h online dali je moguce preko njega da to nekako ostvarim i dali su potrebni neki posebni programi i koji? HVALA PUNO NA POMOCI! I veliki pozdrav svima!
vojo
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?22.01.2002. u 11:29 - pre 270 meseci
posto vidim da imas win98 najbolje je da koristis conference room za win (mislim da je to jedini ircd za win)
potrazi conference room,skini ga,pokreni ga, i imas sopstveni irc server.


Moj predlog je da kupis shell i da pokrenes neki ircd (kao sto je unreal) sa shell-a i da se ne bojis kada ces da restartujes comp.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
195.252.64.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?22.01.2002. u 11:54 - pre 270 meseci
Moje iskreno misljenje da Conferenc Room i nije neko resenje...
Kao prvo CR je dosta bugovit program za koji se stvarno ne isplati platiti ni dinara, a usput da ti kazem ako skines sa neta i ukucaj neki key isto sa neta il tako nesto svakih 5 sec ces dobijati notice kako je to ilegalni server !!! I win98 definitivno nije serverska platforma !!!

Moj predlog ti je da il sebi instaliras linux pa nabacis ircd hybrid-6.2 imas takodje service besplatan .... nije bugovit ... il da sebi kupis shell i uradis isto..
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?22.01.2002. u 12:20 - pre 270 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
...nabacis ircd hybrid-6.2 ...



meni se u opste ne svidja hybrid.Ne znam za ostale ali po meni je to najgori ircd koji sam video,ili ako sam video to je bilo na nasim serverima.
best ircd's


a sto se tice windows ircd :D mozete nadi ovde

 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?22.01.2002. u 13:45 - pre 270 meseci
Ako bas mora IRC onda preporucujem IRCnet ircd (www.irc.org), koji je daleko najstabilniji IRC daeamon koji postoji. Neko ce da pomene Hybrid, neko DreamIRCd, Bahamut, bla bla. Sve su to trice i kucine. IRCnet ircd je najbolji ircd.
Da ne pominjem da je Christophe Kalt (covek iz IRCnet ircd tima) osoba koja je napravila reformu glupavog Okarineovog IRC protokola, i time uneo malo svezine u jednu zastarelu stvar.

Ako trazite alternative ja vam odmah mogu reci najbolju - SILC. Silc je buducnost Internet konferencija (chat-a). www.silcnet.org .

RSTEL ima nas PRVI SILC server (silc.ho.com) koji je takodje PRVI SILC server u celoj juznoj evropi. A kasnije posle silc.rs.ba i silc.hn.org (moj server) smo napravili i PRVU SILC mrezu u Evropi. Malo zvuci pretenciozno, sto nije moja namera, ali je vredno pomena...

Ono sto fali SILC-u su klijenti. Za sada postoji samo irssi koji doduse radi na svim platformama, ali ljudi ipak najvise vole kad imaju milion dzidzamidza u chat-u...

Jos jedna napomena kad je IRCnet ircd u pitanju - taj IRCd za razliku od svih drugih (pomenutih), radi na svim platformama koje znate da postoje. Verovali ili ne, radi cak i na VMS-u!!!!!!! Na Windows-u radi ko lud (provereno). Cak moze da se iskompajlira na vise nacina za Windows. Postoji cak verzija koju radi jedan momak koja se uredno instalira, sve se iskonfigurise i moze da se instalira kao NT servis...

Sve u svemu BESPLATAN server koji po performansama daleko nadmasuje glupavi, tromi, ConferenceRoom, koga ja licno cak i ne smatram IRC serverom. To je nabudzena aplikacija koja se nimalo ne pridrzava IRC protokola (standarda).

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.ptt.yu

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?26.01.2002. u 11:27 - pre 269 meseci
evo.. imas par predloga gore.. mada iz iskustva ti predlazem Conference Romm naravano za win, mada i na unix-u lepo radi... i ove nove verziju su dotsa stabilnije i sa manje bagova od stariji, mada licenca za prefesional version ti kosta 495 $ .. pa sad da li ti se isplati.. ti vidi

a za te pare, kao sto C0NF0RTY rece, mozes da kupis shell i da stavis IRCd ko covek ;p
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?29.01.2002. u 20:38 - pre 269 meseci
Ne znam kojim jezikom ja kucam ovde... Elem poslednju put kazem: IRCnet ircd, najbolji IRCd na svetu postoji u verziji za NT, ako ne mozete da ga nadjete mozete meni da se obratite za binary (ako ne znate sami da ga iskompajlirate). I to nije sve, postoji jos IRC servera za Windows, a koji su portovani sa Linux-a, jedan od najboljih (kad govorimo o NT portu) je DreamForge koji dolazi LEPO ZAPAKOVAN kao i svaka kulturna Windows aplikacija. Instalira se bez problema i spreman je odmah, a stabilniji je od CR "koliko mozete da vrisnete" (sto bi rekla moja baba).

E sad ja ne znam URL-ove napamet... Ali svaki web pretrazivac ce dati rezultate.

I dalje ne znam cemu sve ovo kad imate BalcanNET (nasa IRC mreza) ... ali ajde, kad hocete da se igrate.

Rezime:
- Ako insistiras na NT-u najbolje je da instaliras DreamForge (zbog instalera)
- Ako si ipak rad da imas ircd na UNIX/Linux/IRIX/Solaris/QNX/VMS (etc) serveru, onda je moja preporuka (kao bivseg administratora BalcanNET-a, nase PRVE IRC mreze i kao administratore UltraNET-a (mreza koja nije bila samo nasa, nastala mnogo pre BalcanNET-a - glavni admini su bili legende: Antonio Novakovic - Tony i Dragan Vecherina)) da instaliras IRCnet IRCD.

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

LoLeK
Mladen Martincevc
Hrvatska

Član broj: 2703
Poruke: 10
*.vdu.hr

Sajt: lolek.cjb.net


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?08.03.2002. u 14:50 - pre 268 meseci
Neznam ali barem mislim da se svi Irc serveri na windozama moraju placati to jest da moras pokupiti neku verziju na koju moze maximalno 10 usera!A za stavit na account neki ircd ... hmm zasigurno je stabilnije ... al mozda cak i nesigurnije!Sve ovisi na kakvom accu mislis vrtiti , ako ti je na faksu mislim da ti Admin nece bas progledati kroz prste za takav proces:)
Sta ce ti irc server uopce????
-------------------
Annoying mass and kicking ass
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.beotel.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?19.04.2002. u 15:14 - pre 267 meseci
Evo imam ja za tebe nesto...IRCPlus fin programcic, vec godinu dana drzim server (naravno povremeno za neka testiranja :))
http://www.ircplus.com
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.193.popsite.net.



+1 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?20.04.2002. u 10:38 - pre 267 meseci
Conference Room ima u sebi backdoor.. ukoliko znate serial number od CR-a kojeg koristi taj server na kojem se nalazi sam CR, mozete dobiti admin prava bez pol frke.. ovo sam vidio na jednom sajtu, i sve verzija CR-a imaju taj backdoor u sebi..
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?20.04.2002. u 16:35 - pre 267 meseci
Citat:
Zeljko Mitrovic:
Conference Room ima u sebi backdoor.. ukoliko znate serial number od CR-a kojeg koristi taj server na kojem se nalazi sam CR, mozete dobiti admin prava bez pol frke.. ovo sam vidio na jednom sajtu, i sve verzija CR-a imaju taj backdoor u sebi..


ma da to su one chuvene priche itd... :)
kao pricha da ti neshto uradish bind-u ( 9.x ) i on ti da shell :)))
no dobro ...
ili pricha kad mi pishe jedan ''haker'' kako mi je oborio server za news a isti ja vec dva dana rastavljam i sastavljam offline :) .. no dobro !:)
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?20.04.2002. u 20:46 - pre 267 meseci
Citat:
nemesis:
Citat:
Zeljko Mitrovic:
Conference Room ima u sebi backdoor.. ukoliko znate serial number od CR-a kojeg koristi taj server na kojem se nalazi sam CR, mozete dobiti admin prava bez pol frke.. ovo sam vidio na jednom sajtu, i sve verzija CR-a imaju taj backdoor u sebi..


ma da to su one chuvene priche itd... :)

Najjace da su to chuvene priche, to je itekako moguce, ali nisam siguran da to nisu popravili u novijim verzijama.

Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?20.04.2002. u 22:07 - pre 267 meseci
Hybrid, ircd koji koristi jedna od najvecih IRC mreza na svetu, a i nasa prva IRC mreza - BalcanNET, postoji u verziji za Windows. Sve lepo zapakovano u jedan .msi. Problem je sto nema nigde da se skine osim ako ne padne dogovor da se taj server linka na BalcanNET. :)

Naime, pomenuti paket sam licno napravio. Kao svaka Windows aplikacija instalira sve potrebno u neki direktorijum, instalira i polazni ircd.conf, napravi link na desktopu za konfigurator (maleni program koji sam napisao za konfigurisanje irc servera, jer windows korisnici ne vole da edituju tekst fajlove), i takodje napravi odredjenu skriptu koja se ubaci u sheduler.
Sledeca verzija paketa BalcanD (tako se zove) ce Hybrid da instalira kao servis.

Pozdrav
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.193.popsite.net.



+1 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?20.04.2002. u 23:05 - pre 267 meseci
btw te "priche" su istinite, jer sam isprobao lokalno taj backdoor i radi...
 
Odgovor na temu

sablja
Dalibor Sabljic
Banja Luka

Član broj: 4392
Poruke: 16
195.252.64.*

Sajt: www.Metropoliss.net


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?23.06.2002. u 07:40 - pre 264 meseci
Dajte coveku neshto jednostavnije shta ste se okomili na njega sa linuxom unixom .. bla bla :)))
Najbolje za pcoetak CR sa webmaster.com .. ako imas love kupis valid key (enterprise).... ma uzivancija ... domen i imas server :)


Pozdravche :)
(bichu ti rad gost na serveru) :P
Ja sam manijak koga silovanje pali :)
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.proxy.cg.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?16.08.2002. u 01:41 - pre 263 meseci
ah sto ne volim lammere...

cuveni kako neki rekose backdoor je da bilo koji korisnik koji zna KEY za CR, samo kuca

/oper KEY KEY

I dobija SRA status.... pih lammeri koji nista nece da kazu....
- necitak -
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?16.08.2002. u 01:52 - pre 263 meseci
Ne razumem zašto je neko lamer ako možda ne zna za to, al' ajde.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.proxy.cg.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?16.08.2002. u 02:05 - pre 263 meseci
procitaj malo bolje
- necitak -
 
Odgovor na temu

liban0n
coder4u.blogspot.com

Član broj: 2731
Poruke: 206
*.iskon.hr



Profil

icon Re: Sopstveni IRC server?16.08.2002. u 18:59 - pre 263 meseci
Imas ircd portovan zi windowse samo se malko potrudi!!Il jos jednostavnije instaliraj linux pa skini neki hybrid, sto ti je jos bolje!I kad to stavis onda se javi pa se dogovorimo oko ostalog!:)
---------------------------------
Blog of mine http://coder4u.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Sopstveni IRC server?

[ Pregleda: 8298 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.