Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !

[es] :: Vodič za učenje :: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16554 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexter
ŠA

Član broj: 2120
Poruke: 43
*.ptt.yu



Profil

icon Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !22.01.2002. u 19:08 - pre 270 meseci
Kao ucenik zavrsne godine gimnazije u Sapcu razmisljao sam da upisem Fon, zanima me vase misljenje o njemu, naravno posle druge odlucio bih se za deo vezan za informatiku , zeleo bih da napomenem da mi matematika ne ide nesto, i da cu imati oko 34 boda koja cu "poneti" na upis, sa obzirom da se matematika samo polaze da li je i koliko teska na fax-u, ali napominjem da ako hocu mogao bih lepo da polozim matis (hocu)

Kakve su im nove postdiplomske studije i valja li Fon cemu ?

Ovo mi je odluka tipa biti il ne biti, zato pomoc !

(neki predlog za drugi fakultet u zemlji gde konkurencija nije velika bi mi dobro dosao a bavi se Programiranjem, elektronskim poslovanjem i sl.
Enjoy in life !
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.eunet.yu

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !24.01.2002. u 11:26 - pre 269 meseci
Ma kakav fon... Moj ortak tamo gubi vreme, evo pao je drugu godinu a programiranje jos nije video. Ima da bubas ekonomiju i slicno i da se smoris. Sem ekonomije jos jedino matematiku imas ali to ti nesto mnogo i ne treba a tesko je poloziti. Od programiranja na prve dve godine imas jos jedino Pascal a to ti je posebna prica kolko se lose radi, pa ni asistenti nemaju pojma. O Linuxu, Unixu, c-u, i slicnom nemoj ni da razmisljas.
Moja ti je preporuka vets smer nrt ;-) gde ces bar nesto da naucis o pravim stvarima, a ne da gubis vreme sa matematikom i kojekakvim ekonomijama, organizacijama i sl.
 
Odgovor na temu

zAkiLi
Žarko Iličić
bgd

Član broj: 322
Poruke: 241
*.verat.net



Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !24.01.2002. u 13:19 - pre 269 meseci
www.fonforum.tk

diskusija studenata sa FON-a , idi pa vidi i pitaj sta te zanima!
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !24.01.2002. u 15:11 - pre 269 meseci
Pa evo poshto se osecjam prozvanim - sad sam trecja zamrznuta god. - elem - moram ti recji jednu vazhnu stvar :

Kod nas (a i napolju) dobar posao mozhesh da imash jedino sa diplomom fakulteta (najcenjenije su : ETF ,PMF, FON i mozhda mashinski - kazhem MOZHDA - ovi ostali - teshko )

E sad - najbolje znanje mozhesh dobiti na vishoj elektrotehnichkoj shkoli na Vozhdovcu ali:

1. Taj smer se dobro placja (nema studenata na budzetu)
2. Ipak je to diploma vishe shkole a ne fakulteta

Ovo ti govorim iz prostog razloga shto cje ti diploma fakulteta mnogo vishe znachiti za dalji zhivot i zaposlenje od te vishe - imacjesh ti znanja vishe nego shto bi mogao da dobijesh na faxu ali diploma je diploma !

Bilo je ovde u vishe navrata priche o tehnichkim fakultetima - ako te zanima moje mishljenje o fonu klikni ovde :

http://www.zakili.f2s.com/cgi-.../topic.cgi?forum=7&topic=6

Shto se tiche postdiplomskih - nisu loshe - ali brate treba da studirash 6-7 pa i vishe godina da ti prvo zavrshish osnovne studije - mislish da cje ti onda biti do postdiplomskih - teshko !

Vazhna je stvar - ono shto si rekao da ti matematika neide bash neshto - pa najtezhi ispiti na fon-u su matematichki : Mat I, Mat II, Verovatnocja i statistika , Operaciona Istrazhivanja , Numerichka Analiza...

Naravno vecjina ispita je vezana za menadzment (bez obzira koji smer upishesh !) !

Ali da neduzhim - sad kad bi ja ponovo upisivao fax upisao bih Tehnichki fakultet u Zrenjaninu - Diplomirani inzhenjer informatike.

Mada je konkurencija velika (prima se valjda svega 8 ljudi) i to svi su samofinansirajucji - ali ono shto je vazhno jeste :

1. Mozhesh da upishesh drugi smer (profesor informatike) pa da se posle prebacish
2. Fakultet je lak i imacjesh mnogo vremena sa strane za neki svoj samostalan rad i uchenje (i zezanje)
3. Najvishe je vezan za samo programiranje i kompjutere od SVIH faksova u YU !

E sad - znam da ni FTN u NS-u nije losh kao naravno ni ETF u BG-u ali sve je to matematika i elektronika a ponajmanje programiranje i informatika !

Nadam se da sam ti bar malo pomogao - a ako te josh neshto zanima u vezi fon-a - kao shto reche zakili - dodji na www.fonforum.tk pa pitaj .
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.eunet.yu

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !24.01.2002. u 19:13 - pre 269 meseci
Pa da, po onome sto sam do sada cuo, fon je ubedljivo najbolji izbor (aho hoces da naucis NISTA o informatici).
 
Odgovor na temu

Manijak

Član broj: 692
Poruke: 35
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !27.01.2002. u 00:10 - pre 269 meseci
[quote]CorpseEater:

Ovo ti govorim iz prostog razloga shto cje ti diploma fakulteta mnogo vishe znachiti za dalji zhivot i zaposlenje od te vishe - imacjesh ti znanja vishe nego shto bi mogao da dobijesh na faxu ali diploma je diploma !

quote]

verovatno je to tacno ali i Zalosno! jer postovati parce papira vishe od znanja nije cudno za Yugu ali za svet- ne znam, vishe mislim da oni kada primaju na posao bolje testiraju znanje
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !27.01.2002. u 12:03 - pre 269 meseci
Stvarno ne mogu da zamislim potencijalnog konkurenta za IT-related-job da dodje na informativni razgovor sa zalepljenom diplomom na ustima i da ocekuje da PRIME !

Jos jednom: ne jurite za pogresnim zecOm

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.InfoSky.Net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !14.02.2002. u 23:36 - pre 269 meseci
Pa mislim da je najbolja kombinacija vtes i fon zajedno.Koliko sam cuo na forumu nema nekog ucenja na fonu pa bi ostalo vremena i za vetes.Mada se ja nisam odlucio izmedju fona i ftn-a novog sada.
pozdrav
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !15.02.2002. u 00:04 - pre 269 meseci

Citam ove postove i ne mogu da verujem sta vecina vas ovde prica.
Neko je spomenuo postdiplomske. Ne vidim razlog sto da ne. Sto ovde neki stalno pokusavaju da forsiraju to, jao uci ces u skolu 6 godina ili vise. Pa sta, nije big deal.
Pricate kako na zapadu je skola drugacija i kako neces da ucis ekonomiju i elektroniku da bi bio programer. Pa prvo moras da znas kako te stvari rade da bi bio well educated, drugo, moras da znas i nesto drugo sem programiranja, jer ako budes radio u pravoj firmi, radices ti programiranje, ali ces isto tako da pises reports i ostale gluposti,da ides na konferencije. ... moras da znas nesto i o ekonomiji i o takvim stvarima.
ako si samo programer, to ces biti celog zivota, bices robot za ostale koji ce da radi 24/7, e sad ako je to sto stvaro hoces/ hocete to je druga prica.
Matematike ce biti pa biti, ja sam morao da zavrsim 5 matematika i moracu sad da uzimam 6-tu. to su stvari koje moras da znas.

Tako da preporuka za faks je : Idi na ETF ili idi na PMF. Diploma je dosta vazna, ali i znanje isto.

Pozdrav
Uros

p.s. oni koji su jos u srednjoj skoli, nemojte da dajete savete ljudima koji hoce da idu na postdiplomske,ako je to za vas suvise daleko i velik cilj,za druge mozda nije

 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !15.02.2002. u 00:41 - pre 269 meseci
Citat:
hodac:
Pa mislim da je najbolja kombinacija vtes i fon zajedno.Koliko sam cuo na forumu nema nekog ucenja na fonu pa bi ostalo vremena i za vetes.Mada se ja nisam odlucio izmedju fona i ftn-a novog sada.
pozdrav


Gde bre - jesi li normalan - FON je dosta tezhak - evo od 98 od kad sam ja upisao 10 (od 16) ispita iz prve dve godine je dosta tezhe nego shto je bilo - i ispiti postaju sve tezhi i tezhi tako da nema shanse da se studira ishta pored ovoga.
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !15.02.2002. u 04:10 - pre 269 meseci
Citat:
ouros:

Citam ove postove i ne mogu da verujem sta vecina vas ovde prica.
Neko je spomenuo postdiplomske. Ne vidim razlog sto da ne. Sto ovde neki stalno pokusavaju da forsiraju to, jao uci ces u skolu 6 godina ili vise. Pa sta, nije big deal.
Pricate kako na zapadu je skola drugacija i kako neces da ucis ekonomiju i elektroniku da bi bio programer. Pa prvo moras da znas kako te stvari rade da bi bio well educated, drugo, moras da znas i nesto drugo sem programiranja, jer ako budes radio u pravoj firmi, radices ti programiranje, ali ces isto tako da pises reports i ostale gluposti,da ides na konferencije. ... moras da znas nesto i o ekonomiji i o takvim stvarima.
ako si samo programer, to ces biti celog zivota, bices robot za ostale koji ce da radi 24/7, e sad ako je to sto stvaro hoces/ hocete to je druga prica.
Matematike ce biti pa biti, ja sam morao da zavrsim 5 matematika i moracu sad da uzimam 6-tu. to su stvari koje moras da znas.

Tako da preporuka za faks je : Idi na ETF ili idi na PMF. Diploma je dosta vazna, ali i znanje isto.

Pozdrav
Uros

p.s. oni koji su jos u srednjoj skoli, nemojte da dajete savete ljudima koji hoce da idu na postdiplomske,ako je to za vas suvise daleko i velik cilj,za druge mozda nije



Pa stoje neke stvari od ovog shto si rekao ali zaboravljash par vazhnih stvari - nije da se na faxovima uchi programiranje i plus ovo ostalo pa da kao to sad nama smeta vecj se na faxovima uchi ovo ostalo (baca se najvecji akcenat) i skoro nishta programiranja - to je najvecji problem.

Joh jedna stvar - tachno je da cjesh ti i da pishesh 'reports' i da se mozhda bavish nekim finansijama ili rachunovodstvom ali ovako kako se radi na nashim fakultetima sigurno necjesh - predmeti uopshte nisu prilagodjeni onome shto cje ljudi raditi u buducje vecj je to sve suvoparno gradivo koje se sprema samo za ispit i koje posle zaboravljash istog trenutka !

Matematika isto - zar mislish da se na (usmenom) ispitu trazhi da ti razmislish o nekom problemu ili da reshish zadatak - trazhi se iskljuchivo da shto bolje memorishesh teoreme iz knjige i nishta vishe .

Ceo shkolski sistem je zastareo jer se jako malo polazhe na praktichna znanja i josh uvek se trazhi samo ( i skoro iskljuchivo) memorisanje stvari iz knjige - to je ono shto nikako ne valja i shto cje biti teshko reformisati !

Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !15.02.2002. u 16:38 - pre 269 meseci
Citat:
CorpseEater:

Ceo shkolski sistem je zastareo jer se jako malo polazhe na praktichna znanja i josh uvek se trazhi samo ( i skoro iskljuchivo) memorisanje stvari iz knjige - to je ono shto nikako ne valja i shto cje biti teshko reformisati !


Ovde si u pravu, bas zbog toga sam i rekao da mu je bolje da ide na ETF ili PMF. Tu ce bar nesto da nauci. Na FONu cisto sumnjam. Imam ja ortake tamo, nista od programiranja nisu videli.
A to da nasi faksovi nisu dobri, pa bio sam tu malo,sad studiram u USA i mogu ti reci da mi se ovde mnogoooooooo vise svidja nacin skolovanja. oni koji kazu da je ovda skola laka, ne znam ko ih je lagao. srednja i osnovna su lake, ali faks nije. ali da ne duzim
bolje idi na tezi faks, bolje za tebe, koristice ti to u zivotu.

poz
Uros

 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.neobee.net



Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !17.02.2002. u 21:35 - pre 269 meseci
poZ
Hmmmmmmmm, fina tema , bas bi ovo i meni trebalo , posto sam ja sad IV gimnazije (maturant) , a dvoumim se izmedju dva fakulteta i vise skole .
Dakle evo o cemu je rec : zivim u Novom Sadu pa sam planirao da i studiram u ovde . Koga god pitam od profa za faks niko pojma nema posto su studirali u BG , a ako pitam nekog od ortaka studenata svako mi preporucuje svoj faks , pa sam hteo da cujem vase misljenje o tome . Da inace nisam ni rekao fak. radi se o FTN-u i smeru RACUNARSKA TEHNIKA , a druga opcija mi je PMF i smer POSLOVNA INFORMATIKA ili smer DIPLOMIRANI INFORMATICAR .
Jedina stvar kod koje se svi slazu je da se najvise (korisnih stvari) nauci u Visoj Elektrotehnickoj skoli u BG na smeru NRT (Nove Racunarske tehnike) .
Posto mi je sad HITNO , zamolio bih vas da ako neko zna nesto vise o svemu tome da ostavi post .

Unapred zahvalan na odgovoru
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.bozic.co.yu

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !08.03.2002. u 21:27 - pre 268 meseci
Citat:
Dexter:
Kao ucenik zavrsne godine gimnazije u Sapcu razmisljao sam da upisem Fon, zanima me vase misljenje o njemu, naravno posle druge odlucio bih se za deo vezan za informatiku , zeleo bih da napomenem da mi matematika ne ide nesto, i da cu imati oko 34 boda koja cu "poneti" na upis, sa obzirom da se matematika samo polaze da li je i koliko teska na fax-u, ali napominjem da ako hocu mogao bih lepo da polozim matis (hocu)


S obzirom da se na gorepomenutom fakultetu zlopatim vec nekih 5-6 godina, smatram sebe kompetentnim da odgovorim na tvoje pitanje.
Ako ti matematika bas ne ide, batali FON! Na smeru za IS imas gomilu sto matematickih i statistickih predmeta, sto onih koji se oslanjaju na matematiku, i to bi ti predstavljalo najveci problem(citaj:zagorcavalo zivot). Sto se tice racunara i programiranja ceka te veliko razocarenje, do 4. godine neces mnogo toga nauciti jos manje videti, osim ako na svoju ruku ne uzmes da ucis nesto, za sta neces imati vremena, jer si zatrpan drugim predmetima(ima ih inace 42!), osim ako ti Tesla nije neki rod, ili ti je dovoljno da spavas 2 sata dnevno. 'De je ovaj decko sto rece da bi uporedo da studira FON i VTES, ha ha ha ha haaaaaaaaa. VTES je visa skola koja je teza od mnogih fakulteta, a on bi to uporedo sa FON-om, ej bre klinci, stvarno ste vickasti.
Na FON-u se, inace, uci sve i svasta a najmanje ono sto vecina nas ocekuje kad upisuje FON, a obrazlozenje(koje donekle ima smisla) je otprilike, da ce nam to trebati kada prestanemo da se bavimo programiranjem! Doduse, sada se uvode neke promene na fakultetu pa ce sve ovo mozda da se promeni, ali moje iskustvo govori da je velika greska upisati smer za informacione sisteme. Ima vise predmeta koji su uz to daleko tezi nego na drugim smerovima. Da mi je ova pamet kad sam upisivao fakultet...
Ako ti je bas stalo da dodjes do diplome FON-a evo ti recept:
upises lepo Visu poslovnu, prosetas se kroz istu, uzmes diplomu i dodjes na FON direktno na 3. godinu, na menadzment smer, prosetas se i tu i imas lepo diplomu, bez mnogo muke! E, da je mene neko ovako savetovao...

Dakle, ako hoces diplomu FONa eto ti sta da radis. Ako bas hoces da se bavis racunarima, a tisma ti ne ide, upisi lepo ovu skolu u ZR ili NS, tamo se isto lagano prolazi, ali ne zanosi se VETSom, nije to ni malo naivna prica!

Citat:
Dexter:
Kakve su im nove postdiplomske studije i valja li Fon cemu ?

Ovo mi je odluka tipa biti il ne biti, zato pomoc !

(neki predlog za drugi fakultet u zemlji gde konkurencija nije velika bi mi dobro dosao a bavi se Programiranjem, elektronskim poslovanjem i sl.


Postdiplomske studije su u principu O.K. ali ti najtoplije preporucujem da se sada skoncentrises na izbor fakulteta, lako ces za postdiplomske kada za to dodje vreme. Znam da si verovatno pun entuzijazma, i ja sam takav bio, ali brzo ce to da splasne, veruj mi. Moj je utisak da se cela prica oko postdiplomskih studija na FON-u svodi na uzimanje para("sisanje ovaca").

Nadam se da sam ti pomogao, a ti sad vidi st'ces...
 
Odgovor na temu

koyote
Goran Kojic
NS

Član broj: 1943
Poruke: 25
194.106.191.*

Sajt: www.erotika.co.yu


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 08:56 - pre 268 meseci

Citat:
Dexter:




Ako bas hoces da se bavis racunarima, a tisma ti ne ide, upisi lepo ovu skolu u ZR ili NS...[/quote]


Koja je to skola konkretno u Novom Sadu?
Ja Samo Znam Da Nista Neznam .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 10:32 - pre 268 meseci
Citat:

Postdiplomske studije su u principu O.K. ali ti najtoplije preporucujem da se sada skoncentrises na izbor fakulteta, lako ces za postdiplomske kada za to dodje vreme. Znam da si verovatno pun entuzijazma, i ja sam takav bio, ali brzo ce to da splasne, veruj mi. Moj je utisak da se cela prica oko postdiplomskih studija na FON-u svodi na uzimanje para("sisanje ovaca").


A sta se ovde ne svodi na "sisanje ovaca" :)

OTOH, ako covek zeli ovde da studira mora se pomiriti sa cinjenicom da nasi fakulteti idu "u sirinu" a ne "u dubinu" zbog mnogih razloga - to je jedan od pristupa visokom obrazovanju i ima svoje prednosti i mane.

U svakom slucaju, ovde IT industrije NEMA (ne racunam srafciger tehnologe koji uvoze i sklapaju/instaliraju/odrzavaju opremu - to je za mene posao za koji ne treba ni visa skola a kamoli fakultet) tako da niko i ne pritiska fakultete da otvore pravi "computer science" i "information science" smer.

Tako da - treba izabrati najlaksu soluciju. Sta je to, .. ne znam - imas FON, imas FTN imas VETES - ETF i PMF zaboravi ako ti se stvarno ne uci matematika (i elektronika/itd..) - nema teoretske sanse da prodjes hard-core ispite dok se ne OTKINES - zato pazi :) Pitanje je da li ti je to potrebno ako ne mozes da zavrsis te faksove za 6-7 godina - ako ne, pazi da ne docekas 30-tu godinu smarajuci se i ne raditi nesto drugo sto ti bolje ide - imas Microsoft/Cisco/Itd.. sertifikate, itd..

A za postdiplomske - ma to je piece of cake kad dobijes svoj BSc degree :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.verat.net

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 11:15 - pre 268 meseci
A sta se to konkretno uci na VETS-u ??? I ako bi neko zavrsio VETS, kakve su mu sanse da se zaposli ovde, a kakve u inostranstvu, takodje, ako neko zavrsi FON (IT smer), isto, kakve su mu sanse da se zaposli ovde a kakve u inostranstvu ? Sta je bolje/isplativije ??
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 11:15 - pre 268 meseci
Kad sam se prebacio na fax u YU negde u novembru prosle godine, imao sam bas da biram dali hocu FON ili VETS... Znaci imam index FON-a i index VETS-a, i idem na koji hocu... Odabrao sam VETS... zasto?

Prva stvar, traje 2.5 godine. Uci se dosta korisnih stvari, npr. bas sad radimo ASM programiranje mikrokontrolera... znaci moze dosta da se nauci... Dosta je lako... Za gomilu ispita iz nekih predmeta ti ne treba neka specijalna priprema (ORT, Programiranje 1 i 2, UOS... )... znaci imas gomilu slobodnog vremena..
i sto je najvaznije, nesto suskaju da ce biti jos jedan semestar, tj. 6 sve ukupno i da posle toga dobijas dipl.ing. na fakultetu u NS-u... a ovako sa 5 semestara si samo ing.

A i ko ga jebe.. posle 2.5 godine kupis diplomu nekog fax-a i u zdravlje...
A na FON nisam hteo da idem jer znam da bi se ja vukao sigurno 5 godina (u naj naj boljem slucaju) i veeliko je pitanje dali bi ja popizdeo nakon 2-3 godine recimo i odustao od faxa, i da nemam nista... ovako ako hoceu.. posle 2.5 godine imam ing. ispred imena... pa ako hocu prebacim se na fon, pa zavrsim, a ako hocu kupim diplomu pa opet zavrsim sa tim...

 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.uv2a.csupomona.edu

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 17:54 - pre 268 meseci

Joj Ventura, tvoje odgovore obozavam.
Od kad imas isto zvanje zavrsio VETS ili recimo ETF ????. Kad zavrsis VETS
imaces zvanje inzenjer elektronike recimo, a kad zavrsis ETF naziv DIPLOMIRANI
inzenjer elektronike. To je velika razlika.
Druga stvar, to sto moze diploma sad da se kupi, ako bude mogla da se kupi i za
2 godine od sada, znaci da smo otisli ko zemlja po ku*cu i da se nista nije
promenilo. Nije mi jasno posto si bio preko grane, kako mozes nekim ljudima da
dajes nekad tako glupe savete.


Uros
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !19.03.2002. u 21:38 - pre 268 meseci
Heh majke mi ventura postovi su ti najkrvaviji.
Elem znas kako ces se prebacis posle VETS-a na FON - NIKAKO. Znas zasto ! Zato sto ces morati da polazes razliku u ispitima koja ce biti otprilike sve osim sociologije! A u to spadaju: Ekonomija, Organizacija, Kadrovi, Psihologija, Principi Programiranja(nece ti ni ovo priznati ja mislim), Matematiku(Fon ne priznaje matu ni sa pmf-a ja mislim) I to sve samo za prvu godinu.

A usput to sto ucite programiranje mikrokontrolera u ASM-u pa dobro ventura imam ja drugove koji idu na VETS, a imaju ih i mnogi drugi odavde ako i sami cak ne idu nemoj tako ocigledno da baronises.
PS: programiranje mikrokontrolera uopste ne mora da se radi u ASM sasvim ok moze i u cpp-u samo da je radjeno za intel 80** platformu. Znaci da zakljucim nisi ti video ni mikrokontrolera i ASM-a u toj skoli makar ne jos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Pomoc,zeleo bih da cujem vase misljenje o fon-u !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16554 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.