Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iskustva u elektrotehnici

[es] :: Elektronika :: iskustva u elektrotehnici

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30093 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon iskustva u elektrotehnici03.07.2004. u 01:08 - pre 241 meseci
Ajde da vas vidim.... ( ako drdrksa nema nista protiv malo elektricnog humora)
1. Koliko puta vas je puknula struja?
Ako je, opisite kako.
2. Koliko puta ste napravili kratki spoj?
Ako jeste koji su bili "efekti"?
3. Koliko puta ste ampermetar gurnuli u 220/380V ?
ako da, efekti?
4. Svi ostali primjeri bisera i sluseva iz iskustva ucenja i servisiranja elektronickih i elektricnih uredjaja su doborodosli
NAPOMENA:
Pod efektima se smatraju plavkasti dim ( nagrada za onog ko uspije dobit zeleni ), razni mirisi, paljenja,iskre itd.



 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici03.07.2004. u 02:01 - pre 241 meseci
Citat:
1. Koliko puta vas je puknula struja?

Praktikujem da me struja "pukne" redovno jednom nedeljno. To je dobro za imunitet, srce, krvne sudove i frizuru (kosa stoji uspravno, ne treba koristiti gel). Situacije su najrazlicitije, npr. mrzi me da ustajem da dohvatim voltmetar, pa prstom pipnem mesto na ploci gde treba proveriti ima li napona. Na osnovu intenziteta refleksnog trzaja ruke odredjujem visinu napona. Posle visegodisnjeg vezbanja, moze se razviti sposobnost osecaja napona od samo 1V (prosecan covek ne oseca napon ispod 50V).
Najzanimljivije je naravno kad se ne nadam, zaboravim da iskljucim uredjaj, zavirim unutra i BZZZZZZ :-) Ipak, ako mi se to ne dogodi 5-6 dana, izbegavam da namerno uhvatim direktno za 220 V (nije po HTZ-u), vec radije napunim neki kondenzator do 400V pa pipnem njega. Zbog redovnih strujnih udara, stekao sam neku vrstu navike ili ako hocete imuniteta, pa takvi strujni udari na mene ne ostavljaju nikakve stetne posledice. Posebno je zanimljiv napon od 25000 V, kada mogu da uzmem u ruku neonku i svetlim (bez ikakvih zica za napajanje neonke).

Citat:
2. Koliko puta ste napravili kratki spoj?

Najzanimljiviji kratak spoj sam napravio jos kao klinac o 4 godine. Tada sam vec znao da citam, a omiljena knjiga mi je bila neka o traktorima - (poljoprivrednim masinama koje su me u to vreme fascinirale svojom velicinom i snagom). U toj knjizi sam nasao uputstvo kako se traktor pali ako ne radi kontakt brava - treba napraviti kratak spoj izmedju dva elektrozavrtnja sa spoljnje strane anlasera. Tu je bila i slika koju sam vrlo dobro zapamtio. Par meseci kasnije, dok sam se sa vrsnjacima igrao ispred neke kafane, video sam covaka kako gasi traktor i krece prema kafani, pa sam resio da proverim nauceno. Tek sto je presao par koraka, ja sam iz dzepa izvadio pracku i komadic zice, i naciljao na pomenuto mesto sa dobrih 10-ak metara. Kazu da djavo ne spava, pa sam tako i ja pogodio u milimetar tamo gde treba, traktor se upalio, krenuo 2 metra i ponovo ugasio (valjda kada je zica izgorela). Covek se neko vreme okretao zbunjen videvsi da nema nikog blizu traktora, a onda je konstatovao da je dosta piva za taj dan i otisao kuci. Kratke spojeve sa zvucno-svetlosnim efektima i nestajanje struje u celoj zgradi necu da pominjem, sigurno su to i drugi radili pa neka oni ispricaju.


Citat:
3. Koliko puta ste ampermetar gurnuli u 220/380V ?

Ovo ako se dobro secam nisam nikada. Razlog nije moja dobra koncentracija vec cinjenica da pomenuti uredjaj gotovo nikada ne koristim (retko koristim i voltmetar kao sto se gore moze videti :-) )

Citat:
4. Svi ostali primjeri bisera i sluseva iz iskustva ucenja i servisiranja elektronickih i elektricnih uredjaja su doborodosli

Ono sto je eventualno zanimljivo je prikljucenje uredjaja 110V na 220V. Desava se da kinezi koji proizvode tehniku za ceo svet greskom posalju nama monitor za 110V. Kad se on ukljuci na 220V, radi bez ikakvih znakova nepravilnosti nekih 5 minuta, kada se veliki elektrolitski kondenzator pregreje i eksplodira. Zvuk bi se mogao opisati kao kombinovani BUUM! sssSSSS. Iz monitora izadje belog dima dima kao iz manje dimne bombe tako da ako neko veoma brzo ne otvori prozore i vrata moze doci do trevanja.
Neiskusni obicno pomisle da je monitor gotov za sva vremena, ali ne, on je cim se dim razidje spreman za rad (pozeljno je promeniti unisten elektrolit).

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.ftn.ns.ac.yu



+2 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici03.07.2004. u 02:24 - pre 241 meseci
moderatori dajte ovom pctel-u neku nagradu za ovih par bajki ...bas se cova potrudio
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici04.07.2004. u 11:02 - pre 240 meseci
Hmmm... pctel konkurira za nagradu trenutno, ako se pita autora teme ;))
Evo, da i se i ja pohvalim...
1. Najbolji primjer je kad sam radio "remont" kuhinjske nape u 2 razredu srednje, jel ju nisam istekao iz struje a u saku sam primio fazni u nul vod. Sjecam se i srevisa stednjaka kad mi se nije dalo dizati gornju plocu nego samo da mi ruka udje da nesto nasarafim. Osim pec pec od struje bilo je i pec pec od grijace ploce. Duble effect :)
2. Zanimljivo je bilo i kad sam primjetio da lampice za bor svjetle preslabo,. Voltmetrom sam ustanovio da je napon na svakoj sevga 2 - 3 V ( to je ono kad ih stotinu spojeno serijski ) .Pa mislim ja stvarno, zasto ih nebi ja paralelno spojio na 220V ?? Tako sam stotinu zaruljica radjenih za 3V spojio direkt na 220V.
Efekti su bili razni, plavi dim, mris paljevine, cak je bilo i zvucnih efekata. Moglo se tocno razaznati kad je explodirala zuta zaruljica a kad zelena.
Ampermetar smo protesntno gurali u 220/380 V u srednjoj skoli kad bi nam profesor dao jedinicu.
Osjecaj za napon nisam razvio, ali pokusavam nesto da palac desne ruke spojim na masu a kaziprst lijeve da bude u ulozi crvene pipalice instrumenta.Trenutni ispitni napon mi je 400V, klasa tocnosti 2,5.

 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici04.07.2004. u 11:23 - pre 240 meseci
Iskustvo je proporcionalno kolicini unistene opreme.
O_o
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 19:40 - pre 240 meseci
Sta nikoga vise nije tresnula struja, nema nikakvo iskustvo koje bi podjelio....sta se sramite...malo malo pa neko nabaci temu kako ga drma na pc kucistu a kao nikog nije drmnulo...eeeeee.....:))))))

 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.beotel.net



+128 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 20:09 - pre 240 meseci
efekat "plavi horizont":

popravljam nekom kretenu-dokoličaru TV. kvar prost, rele za uključenje stb/on ima prljave tj nagorele kontakte. izvakumiram štampu i rele ispadne (pcb malo izvučen iz
naglavce okrenutog tv-a. i dok rasturim i očistim kontakte, navalentni vlasnik se zeza i uključi tv onako par puta na prekidač. dovoljno da nabije elko na 300 volti.
šta ja vidim šta on spreda "majstoriše".. e, sad kad je trebalo vratiti glupavi rele
odozdo, jednom rukom pridržavam rele u štampi, u drugoj je velerka . fali kalaj, naravno. odložim velerku ,parče kalaja u zube i prinesem.. šta je leva ruka dotakla od tv-a dok sam pridržavao relej, nemam pojma, ali kad sam pipnuo pad onim kalajem, tako je zaplavilo pred očima. kreten je krepao od smeha, al je zato prso dvaput više šuški za popravak. nije se smejo posle.
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 20:40 - pre 240 meseci

1) Ne baš često, ali kad počne postane učestalo. Evo samo da navedem najinteresantniji primjer. Dok sam radio u jednoj računarskoj firmi kao serviser (mada sam se više bavio mrežama) nešto sam rastavio neka kvazi ispravna AT napajanja u pokušaju da skrpim od njih jedno ispravno (trebalo nekom klijentu). Povremeno sam ih palio i gasio, na nekima nije radio cooler, i kada bi nastavljao lemljenje gasio bi APC na kojem su bili prikačeni. E jednom prilikom pošto sam izgasio APC naslonio sam jednu ruku na jedno napajanje da vidim nešto izbliza (neki element) i onda krenuo da uzmem drugo da vidim ima li ga na njemu. Tako sam ih premostio rukama (a nisu bili prikačeni na APC), a kako sam stojao uspravno, tako mi je kontrahovalo mišiće (bio sam utreniran) da sam poletio unazad i oborio policu punu hardwera (bila mi je tik iza leđa, ali je teška). A najjače je bilo što sam mislio da me neko iz zajebancije udario palicom (bilo je sličnih šali sa drugim serviserima, istina nikad tako brutalnih, ali ipak se oni bave računarima, svašta im može pasti na pamet ;) a tetive na rukama su me bolile kao da me neko stvarno tukao po njima ....... a ovi manijaci iz servisa počeli da se smiju i ne zaustavljaju se , a umalo da ostanem nasmijan zauvjek ;)

2) Sve i svašta ........ najjača su bila prespajanja 220V utičnica i slično (u kući, školi i sličnim objektima :)

3) Moram da priznam da mi ovo nikada nije palo na pamet

4) Dok sam bio aktivan radio amater koristio sam elektrolite kao petarde (inverzna polarizacija :), one elektrolite iz bliceva da peckam ljude, 500 watne štap antene za prženje kobasica (mada nikada nisam smio da probam kakvog su ukusa) i slične tripove ...... baš sam bio manijak ;)

@pctel: brate ti si pravi banderaš, a?
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 20:47 - pre 240 meseci

U doba maturskih radova dešavali su se razni 3povi (upravo sam završio elektrotehničku srednju). Ludi su pržili narazličitije trafoe, ili im se izvlačili kablovi od napajanja pa kad to spoje napravi takvu varnicu da zavari kontakte i odlomi se ostatak žice (ma shvatate), u kulere (da bilo je i toga) je uadalo svašta i raspršivalo se po uređajima ...... mejhem u pravom smislu riječi .......
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 22:05 - pre 240 meseci
Citat:
guja011: efekat "plavi horizont":

...e, sad kad je trebalo vratiti glupavi rele
odozdo, jednom rukom pridržavam rele u štampi, u drugoj je velerka . fali kalaj, naravno. odložim velerku ,parče kalaja u zube i prinesem.. šta je leva ruka dotakla od tv-a dok sam pridržavao relej, nemam pojma, ali kad sam pipnuo pad onim kalajem, tako je zaplavilo pred očima. kreten je krepao od smeha, al je zato prso dvaput više šuški za popravak. nije se smejo posle.


Znam da nije u redu, ali sam se toliko ismejao kada sam procitao ovo da to nije normalno!!! Mogu da zamislim facu lika kome si popravljao TV!!!

:)
YU2MP
 
Odgovor na temu

Kosta Kojot
Pancevo

Član broj: 22248
Poruke: 94
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici08.07.2004. u 23:42 - pre 240 meseci
Dobra su vam iskustva ... ja nisam puno u tim vodama ali imam i ja da se "pohvalim" sa par bisera:
Trebao mi jedan grec za transformator , i tako ja lepo uzmem gotov grec izvadim iz adaptera posto mi je trebao odmah.Naravno nisam pogledao da za tranasformator na koji stavljam treba da bude napon elka. preko 60v a ovaj je bio 16v sto sam vadio:) sve ja to lepo ukljucim:) i prislonim uvo blizu trans. da cujem da li zuji , a pored mog uveta takodje elko:) kad je roknuo, zujalo mi u usima jedno 2 dana + sto sam iz usiju vadio ostatke elka.Sva sreca nije niko bio pored mene da se smeje;)

Guranje ampermetra u utikac jos nisam radio ali sam zato to uradio na akomulatoru nije bilo negativnih posledica.

Najjaca stvar oko sruje mi se desila kad sam na motorcicu mom nesto petljao oko paljenja. Rekao burazu da vrti kurblu da vidim varnicu, a drugom rukom uhvatio kabal za pobudu svecice. On covek poceo da vrtiiiii i nije ni primecivo jedno minut da se ja tresem a da ne mogu da se otkacim :) Meni je utrnula ruka ceo dan a on se smejao otprilike toliko;)
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici09.07.2004. u 18:37 - pre 240 meseci

Dodatak: (Skoro) svaki put kada skidam modem sa računara (mog kući) opali me struja iz telefonske linije (pošto ne izvučem kabal od telefona iz modema). Nekada me ovo nerviralo ali sam počeo da se navikavam ;)
 
Odgovor na temu

Marx80
Marko Dancetovic
S.Palanka

Član broj: 12020
Poruke: 56
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici09.07.2004. u 19:15 - pre 240 meseci

Interesantni biseri nema sta. I ja imam jedan. Bio sam mali imao negde oko 6, po dvoristu se tih dana varilo neko gvozdje a ja se nalozio na aparat za varenje pa hteo sam da ga napravim. Uzmem dve gole zice i dva dinara(hteo da zavarim dinar za dinar) zice gurno direktno u stekdoznu i dalje se niceg nesecam jer me struja bacila jedno metar.


P.S. Mali genije.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici10.07.2004. u 00:19 - pre 240 meseci
Ljudi stvarno ste otkaceni.
Mislim da je svako ko se bavi elektronikom imao bliskih susreta sa malo vecim naponom (a pogotovo oni koji se ne bave elektronikom).
Ja imam par stvari da napisem, neke su interesante, neke nisu toliko ali eto...

Prvo pravo drmanje je bilo kada sam pravio svoje prvo pojacalo. Posle dosta mucenja i moljakanja ljudi (i placanja) nabavim ja odlicnu kutiju za pojacalo, tako sam se odusevio nemate pojma, savrseno je odgovarala za delove iznutra. Uzmem ja i lepo je ofarbam i sredim, postavim elemente unutra i krenem da podesavam pojacalo. Kutiju sam stavio u krilo dok mi je drug raspremao sto da je na njega stavim, a ja pametan uzeo kutiju po duzini ito bas za kontakte uticnice za napajanje koja je bila ukljucena u mrezu i u pojacalo a ne izlovovana iznutra... Kutiju sam istog momenta ZUNO iz sve SNAGE o pod a ona se jadna raspala i ozuljala i sva deformisala, a ja nisam znao da pricam jedno 2 sata, treso sam se ko prut sto zbog struje, sto zbog kutije...

Jos jedna interesantnija stvar je bila kada sam se pravio vazan pred drugovima i devojkom (naravno).Bili smo okupljeni oko elektricnog viljuskara koji je bio na punjenju. Koliko sam ja izbrojao (garant lose!!!) akumulator je bio sastavljen iz 12 velikih celija (12x2v=24v a 50v se tek oseti, nisam se setio da je na PUNJENJU!!!) i ja cu biti pametan i ja cu sad onako "hrabar" da pipnem krajnje kontakte i da im dokazem da je bezbolno. Tako sam lepo zagrlio taj akumulator i onako osamucen pao pored njega da je to bilo za plakanje a ne za smeh. Kad te udari naizmenicna to je BZZzzzzz ali jednosmerna je cudo, morate probati... Od tada dobro rasmisljam kada se krenem junaciti...

U uticnicu sam stavljo unimer podesen da meri pad napona na diodi, sa pistalicom (ito od druga glanc nov!) pa je bilo lepih efekata sa dimom i zvukom...

Bilo je jos zanimljivosti ali necu sada da duzim, mozda ako bude zainteresovanih napisem jos nesto...
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici10.07.2004. u 14:46 - pre 240 meseci
Kao klinci smo se cesto igrali na tavanu gde je leti bilo mnogo vruce.

Da bi se rashladili uzeo sam jedan mali ventilator koji je deda koristio za ko zna sta. Posto sam ja bio "iskusan" sa zicama :) povezem ga sa kablom od pegle i sve lepo krenem da prikljucim u struju. Kako sam dodirnuo uticnicu, tako je puklo meni pred ocima i osetio se dim. Svi smo bili prestraseni i od tada se nismo igrali na tavanu.

Kasnije sam saznao da je to bio ventilator na 12V !!!
YU2MP
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici10.07.2004. u 16:03 - pre 240 meseci
Jednom pre mnogo vremena,je neki prijatelj dao ćaletu mali radio da ga ja popravim.Kao neki kontakt nije dobar pa krči.To je bio ruski radio koji je pozadi imao priključak kao na današnjim kasetofonima u koji se utakne kabal za 220v. Ćale došao sa posla,dao mi radio i otišao da spava u međuvremenu sam ja otišao da pogledam šta nije u redu sa njim i naravno video pozadi priključak koji odgovara onom kablu od kasetofona.Priključio ga i tu je bilo dima,vatre,zvučnih efekata.

Najbolje je bilo kad se ćale probudio i došao u garažu.Prvo što mi je rekao je :Zaboravio sam da ti kažem da radio radi na 6v DC a ne na 220v Ac.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao stil dana 10.07.2004. u 19:06 GMT]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici10.07.2004. u 16:21 - pre 240 meseci
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici19.07.2004. u 21:31 - pre 240 meseci
Nije direktno u domeni ove teme ali moram vam ovo ispricati :)
Prije par dana, isao sam u trgovinu po neke elkače ( ono 4700 mikroFarada 25 V 4 komada - MRGE), jos sam kupio za neku lampu bateriju 4,5 V ( ona spljostena), dve zaruljice i jedan KIP prekidac. e sad, ovo je bezveze ali sta bi neki laik pomislio da ovo vidi? Jos ako je policajac....cekajte....saznat cete ;))
Kroz ulicu gdje sam prolazio, vozili su neku zvjerku politicku i policajca i bodyguarda na svakom semaforu, ja dodjem do semafora da predjem cestu i taman iz dosade izvadim zaruljicu, prekidac i lampicu ( u drugoj ruci sam imao elektrolite) i pocnem se igrat da spojim zaruljicu na bateriju....
E... kad je mene vidio jedan policajac da vadim prekidac iz djepa u drugoj elektroliti sto su ga asocirali na exploziv.......
"BOMBA BOMBA....lezi svi dolje" , frajer se bacio na mene, umalo da me nije tramvaj prepilio, ja u soku lupam s elektrolitima o pod i derem se na njega koji ti je k... budalo jedna, dve gorile od 90kg su 5 minuta lezale ne meni. eeee...totalno sam strgan bio.
Potrgao sam ruku, totalno ogreban unistenih elektrolita i svega zivog dosao sam doma gdje nisam vjerovao kakvih budala sve nema.
ELEKTOLITE SAKRITE U ĐŽEPOVE!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici20.07.2004. u 01:38 - pre 240 meseci
Vec sam gore napisao najinteresantnije dogadjaje, ali nisam vam ispricao najgore... pocelo je ovako:

Jednog vrelog letnjeg dana, ja sam kod kuce, neko zvoni, ja pogledan ono komsinica, zna da ja nesto cackam oko struje, nosi peglu, kaze upravo se pokvarila, pita znam li da popravim. Ja, naravno, ne znam da popravim peglu, ali... komsinica je moja generacija, ne secam se tacno kako je obucena ali mozete pretpostaviti ako je bio vreo dan a peglanje jos dogreva prostor...
"Da, da, znam ja razne vestine, udjite da vam pokazem...", kazem ja i ne ponudim joj ni kafu nego odmah da dokazem da sam majstor ukljucim onu peglu i pocnem da merim napone. Minut kasnije, primetim da jedna zica ne stoji bas cvrsto kako bi trebala, pa zaboravivsi da je "gajtan" u uticnici uhvatim desnom rukom za tu zicu. Struja pocne da me drma, a levom rukom uhvatim za onaj vruci deo pegle (koja je dobila kontakt i zagrejala se), tako da me kombinovano drma struja i pece pegla. Oslobodio sam se za sekundu-dve, kad je komsinica pocela da se smeje kao luda (cudo jedno kako su ljudi veseli kad nekog zdrma struja). Ja sam bio besan, em sto me drmnula struja, em sto me opekla pegla, em sto se ona smeje. U tom besu, izbacio sam i nju i peglu napolje, i to pamtim kao dogadjaj kad sam se kombinovano osramotio - i kao majstor i kao komsija (posebno mi je zao zbog ovog drugog).

Zato, mladi majstori bez iskustva, kad se pojavi mlada komsinica sa peglom, moj savet vam je da se prvo pokazete kao dobar komsija, donesete pice i vidite treba li joj jos nesto, a pegla moze da ostane za kasnije, ili jos bolje neka dodje po nju sutra.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mjaric
BG

Član broj: 28269
Poruke: 32
*.applenet.co.yu

Sajt: www.babaroga.cjb.net


Profil

icon Re: iskustva u elektrotehnici30.07.2004. u 14:47 - pre 240 meseci
Ja sam ima tuce takvih slucajeva ( 1, 2, 3) ali najgori je pod 4. koji se odnosi na sledece

Jednom u srednjoj skoli me je zamolio "drug" da mu popravim elektronsku stopericu, nije ona bila pokvarena samo su mu se baterije izlile od "preterane" upotrebe
Medjutim da nebi sve tako prosto bilo moja sestra se malo poigrala sa tom stopericom i zagubila je. A produkt svega toga posle mesec dana je bila pesnica u glavu zato sto nisam vratio "drugu" stopericu sto je prouzrokovalo pomracenje a potom iskrice u raznim bojama . Spektakl kakav se nevidja cesto.

Pozdrav svima!!!


---------------
Samo cinite dobra dela i bicete nagradjeni )))
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: iskustva u elektrotehnici

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30093 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.