Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

[es] :: Advocacy :: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15480 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gruktar
Nemanja Jovanovic

Član broj: 7006
Poruke: 34
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 13:07 - pre 240 meseci
Koja su vasa misljenja o ovim 3D desktopima po dosadasnjim prikazima i koji je bolji.

Mislim da Longhornov i nema mnogo od 3D-a. Rotiranje, vijuganje, i transparentnost prozorza ne uplicu nikakav 3D, sve je i dalje u 2 dimenzije. A ne znam ko bi gledao filmove naopacke ili pisao izvestaj pod uglom od 60 stepeni.

Ono sto ima Looking Glass je 3D. Prozori imaju i debljinu. Perpektiva i rotiranje oko y ose cini desktop preglednijim. 360 stepeni prostora desktopa zvuci veoma zanimljivo.

Po meni 3D Looking Glass pobedjuje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 13:21 - pre 240 meseci
Longhorn-ov GUI i nije trodimenzionalan vec koristi DirectX za rendering pa otuda (a u marketinske svrhe) 3D u nazivu.
Inace to okretanje prozora po uglom od 60 stepeni, razna krivljenja i sl. su samo radi demonstracije mogucnosti.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 15:28 - pre 240 meseci
Meni se samo ne sviđa što su uzeli naziv Looking Glass. To je već prihvaćen termin za poznat networking alat, pisan u perlu.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 15:31 - pre 240 meseci
Vala baš. Kad god vidim ovu temu, zaintrigira me, a onda shvatim da nema veze sa LG-om...

Marko.
 
Odgovor na temu

strange deja vu

Član broj: 20000
Poruke: 75
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 16:04 - pre 240 meseci
Treba ce masina ipo za to cudo pokrenut. Necu ja moci izgleda ni instalacijski proces pokrenut :D
Nego citao sam da ce longhorn imat tri vrste desktopa. Jedan je taj famozni 3d desktop, jedan vulgaris desktop a zaborivih koji je ovaj treci. No bumo vidil bumo :)
Microsoft vam daje prozore, a Linux cijelu kucu
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 16:45 - pre 240 meseci
A ja se nadam da će imati opciju da se sve te gluposti poisključuju :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 17:03 - pre 240 meseci
Ona fora (Looking Glass) sa okretanjem prozora i pisanjem po "poleđini" istog je cool :)

A inače Longhorn je još daleko od gotovog da bi moglo da se sudi već sada..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 17:08 - pre 240 meseci
Nikad nije suviše rano za pljuvanje.
 
Odgovor na temu

strange deja vu

Član broj: 20000
Poruke: 75
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop04.07.2004. u 18:40 - pre 240 meseci
NIkad nije rano. NIkad :))
Nego i ja se nadam da ce se ta sva sranja moci iskljucit. Mrzim kad je previse kicast. Cak mi se gade u windoze xp ono zahebavanje sa boja onda onaj pas sto iskace kad predrazujes. Ne bi da smo u vrticu.
Microsoft vam daje prozore, a Linux cijelu kucu
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.vdial.verat.net

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 07:02 - pre 240 meseci
Da li ste culi da je neka budala napravila XP temu za najlepsi OS - MacOS X?

Ne znam da li bi se iko zdrave pameti opredelio da skloni Aqua ili Brushed Metal i-face i da stavi XP-ov.
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 07:12 - pre 240 meseci
Citat:
Longhorn-ov GUI i nije trodimenzionalan vec koristi DirectX za rendering pa otuda (a u marketinske svrhe) 3D u nazivu. Inace to okretanje prozora po uglom od 60 stepeni, razna krivljenja i sl. su samo radi demonstracije mogucnosti.


Odakle ti to? Vidi ovo.. :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 07:23 - pre 240 meseci
Citat:
Da li ste culi da je neka budala napravila XP temu za najlepsi OS - MacOS X?


Znači budala napravila temu za najlepši OS :)) Kakva rečenica, oksimoron na kvadrat :)))

A guru će verovatno da napravi temu za neki ružni GUI sa Linuxa :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 08:30 - pre 240 meseci
degojs: odakle ova slika.. nije lepo tako da baciš kosku, bez mesa.. ;)

nego, nije to samo po sebi neki dokaz.. to su mogli da budu samo par iskrivljenih prozora, jedan preko drugog (samo me senka malo buni ;).

a sa treće strane, looking glass stvarno i nije neka mudrost za isprogramirati.. tu ima vrlo malo od 3Da. samo se 2D slike (programi, HDCovi) lepe na (DirectX) 3D projekcije.. to bi čak i na postojećim windowsima bilo relativno lako zameniti (samo se re-rutira GDI.dll i možda još par biblioteka da ne crtaju direktno na ekran, nego da budu običan "proxy" prema DirectX-u)..


Citat:
formeye:
Ne znam da li bi se iko zdrave pameti opredelio da skloni Aqua ili Brushed Metal i-face i da stavi XP-ov.


pravo da ti kažem, meni se od osX-a najmanje sviđa izgled. mislim, imaju par finih detalja, ali mi je generalno previše izforsiran..

a naravno, kada bih ga već menjao, sigurno ga ne bi zamenio sa XPovim, jer je on isto takođe napucan (samo možda malo manje)..
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 08:37 - pre 240 meseci
Citat:
degojs: Odakle ti to? Vidi ovo.. :)


Da, da. Strava je taj PhotoShop. :-pppp
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 15:03 - pre 240 meseci
Evo šta sam danas napravio u Photoshopu :)))

http://www.windowsdevcenter.co...004/05/18/longhorn.html?page=3

zombi, ako imaš još uvek onaj poslednji Longhorn build, trebalo bi da to može i kod tebe da se uključi.



Nije loše a? Za nešto što je još min 2 godine daleko :)))

Inače ovih dana su prikazivali i video u kom su pojašnjavali baš programiranje pod Longhornom, a vezano za 3D GUI. Pa, nema govora o tome da nema pravi 3D.

Hehe..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 15:46 - pre 240 meseci
Hehe, očekujemo izlazak prvog multimedijalnog 3D virusa...

Your virus just got better! :P
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 15:53 - pre 240 meseci
Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.

Uuuuu, na Linuxu imamo pwd i ping komandu... e to je OS i po, a mi gurui do jaja :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 15:55 - pre 240 meseci
Citat:
degojs: Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.


Pazi kad se slažemo. Koliko virusa dolazi u osnovnoj instalaciji Windowsa? ;=)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 15:56 - pre 240 meseci
Ovaj... hmm, popaje... mozda ce Linux kad se pojavi longhorn biti ipak malo vise "juzer-frendli"... iliti neces morati da rekompajliras kernel za winmodem... mountujes floppy kad menjas disketu i da imas jedinstven clipboard ;-)

To je ono cuveno "stizanje windowsa" :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop05.07.2004. u 16:01 - pre 240 meseci
Ma nema šta da kaže, video ove screenove, pa počeo o virusima, a kad počnu o virusima, to je znak da 'oće da crknu od muke zbog nečeg :))))

Eto ti Linuxovaca.. onaj moj prvi post ovde, ja lepo pohvalio neku caku iz Looking Glass, a vidi popaja, k'o i ovi ostali, te kao odakle ti slika, te ne može to biti 3D, te Photoshop.. hehehe :))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15480 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.