Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?

[es] :: Windows desktop :: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?

[ Pregleda: 5110 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?09.07.2004. u 16:53 - pre 240 meseci
Nije mi jasno, svaki dan se iznerviram po 20000 nekad i vishe puta zbog glupog virusa ili shta je vec. Situacija je sledeca:

Udjem u Warcraft III krenem da gledam replay ili sam na battle netu sam od sebe se rachunar resetuje, na kompu imam onaj glupi kaspersky sa svim mogucim updateovima i ochistio sam sve viruse koji su bili prisutni, neke on nije mogao da otkloni pa sam ih manuelno ochistio, sada kada uradim scan nema virusa ali opet sve isto, sam od sebe se restartuje nekada za 10 sec nekada za 5 min, nisam pametan shta da radim ni o chemu se tu radi? HELP PLZ.

-- Hvala vam
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?09.07.2004. u 17:18 - pre 240 meseci
nisi pomenuo prvu najvazniju stvar - firewall.
dosta njih ce ti ovde preporuciti zone alarm.

ja radije preporucujem kerio, 2.11.15 verziju:
http://eu.download.kerio.com/dwn/kpf/

evo predlog za podesavanje:
http://www.dslextreme.com/users/surferslim/tpf.html
malo ce da traje, ali...

po meni masina ti je zrela za format c, pa ponovna instalacija.
i mozda je bolje da kerio skines sa tudje masine, za koju znas da je 'cista'.

druga najvaznija stvar je koristi mozillu za web i mail.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?09.07.2004. u 20:05 - pre 240 meseci
Citat:
pierre
po meni masina ti je zrela za format c, pa ponovna instalacija.
i mozda je bolje da kerio skines sa tudje masine, za koju znas da je 'cista'.


I ti si to zakljucio tek tako ;-) Aman ljudi...
Cim se nekome resetuje masina odmah je sistem zreo za ponovnu instalaciju? Cim ti pukne guma na kolima, ti kupi nova kola?

Prvih 5 razloga koji mi padaju na pamet:
1. los crack za warcraft
2. pregrevanje neke od komponenti (CPU na primer)
3. problem sa drajverom za graficku karticu ili neki drugi drajver
4. problem sa memorijom
5. i sam antivirus moze ponekad da pravi probleme i da dovede do resetovanja masine.

Meni se cini da ovo nisu razlozi zbog kojih bi neko morao iznova da instalira sistem... Za pocetak pogledaj sta pise u Event Vieweru i koji je razlog resetovanja masine...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?10.07.2004. u 09:43 - pre 240 meseci
Citat:
kUdtiHaEX: I ti si to zakljucio tek tako ;-) Aman ljudi...

nisam 'tek tako', covek je rekao:
Citat:
Darko Prelic: ...svaki dan se iznerviram po 20000 nekad i vishe puta zbog glupog virusa ili shta je vec...
...ochistio sam sve viruse koji su bili prisutni, neke on nije mogao da otkloni pa sam ih manuelno ochistio...
...sam od sebe se restartuje nekada za 10 sec nekada za 5 min...

Citat:
kUdtiHaEX: Cim se nekome resetuje masina odmah je sistem zreo za ponovnu instalaciju?
da, ali cim se nekom svaki dan resetuje masina '20000 i vise puta'. nisam mu rekao da reinstalira windowse, rekao sam da je po meni njegova masina zrela za ponovnu instalaciju. kad bih imao masinu na kojoj se toliko ganjam sa virusima, ja bih radije ponovo instalirao OS nego besomucno bistao po sistemskom folderu i dezurao u task menadzeru.
Citat:
kUdtiHaEX: Cim ti pukne guma na kolima, ti kupi nova kola?
?!...

bilo kako bilo, tvoje preporuke su bolje nego moje. moje su dobre i ne bi trebalo ignorisati ih.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?10.07.2004. u 10:23 - pre 240 meseci
Pa i meni je sistem sinoc 5 puta odbio da se podigne pokazujuci BSOD, pa nisam instalirao od nule, vec sam uradio repair iz konzole...
Nema ljutnje, samo zelim da pokazem da ne treba odmah primeniti krajnje metode kao sto je ponovna instalacija sistema. Tvoja preporuka nije za bacanje, firewall je vise nego potreban svakome ko ima pristup internetu.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
195.252.80.*



+5 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?10.07.2004. u 12:49 - pre 240 meseci
Hvala vam puno, posebno za onih 5 razloga :) razlog 1. nije sigurno jer je crack downloadovan automatski pri connu na bnet tako da je on dobar 100% jer bi se onda celom bnetu desavalo isto,.. ostala 4 dolaze u obzir... btw ako mozete samo da mi napishete da li postoji takav virus koji bez ikakve najave radi restart ..

!!! zaboravio sam kljuchnu stvar da napishem -- npr. ovako mogu da surfujem slusam muziku radim shta hocu i nece se restartovati ali cim udjem u wc3 nekada za 2 min nekada za 20 min ali se obavezno resetuje.. znachi izgleda je neshto od onih 2-5 razloga..

e sad ne znam shta da radim :))
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

sasa84

Član broj: 43805
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?03.01.2005. u 00:32 - pre 234 meseci
Ja sam imao,moze se reci isti problem. Resetovanje kompa!!!Uglavnom na izlasku iz igrice ili pri ucitavanju.Imam matsonikovu plocu i posle mnogo izgubljenih zivaca problem je bio u driverima za zvucnu kartu.


Instalirao sam nove i od tada nemam vise problema.Sve radi kako treba
 
Odgovor na temu

NO PROBLEM

Član broj: 43981
Poruke: 19
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?04.01.2005. u 22:13 - pre 234 meseci
I ja imam apsolutno isti problem i kontam da nije u pitanju virus, vec nesto od hardvera.
Sto se tice onih 5 razloga imam najnovije drajvere za graficku, CPU temperatura mi je OK, ali mi jedino memorija nesto j***
Imam 2x256 MB a on mi redovno prijavljuje memoriju samo na prvom slotu.
Kada ugasim komp i pricvrstim memoriju pokaze 512 MB, ali onda opet posle nekog vremena pokaze 256 MB.
Mozda je do toga.
Don't worry, be happy !!!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.telefonijars.com.



+12 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?05.01.2005. u 07:59 - pre 234 meseci
Momcovi, dajte hardwersku konfiguraciju masina..geforce sa matsonikom ne radi bas sjajno... mislim da nije procesor u pitanju jer bi se masina ledila a ne restartovala (moje iskustvo)...
Bojan
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.t-com.hr.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?05.01.2005. u 12:39 - pre 234 meseci
e a slusajte sada ovo ... jednostavno rjesenje ..
vjerovatno ta igra nakon nekog vremena pukne, neki fault napravi ... a tvoj komp se restartuje JER ...

odes u BIOS nas ono DEL tipka pri paljenju kompjutera i ljepo iskljucis
"restart on error" ili "halt on error"
i bez formatiranja ili mjenjanja ploce, drivera rjesen problem ...
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net.

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?06.01.2005. u 11:40 - pre 234 meseci
Citat:
someone_bl: Momcovi, dajte hardwersku konfiguraciju masina..geforce sa matsonikom ne radi bas sjajno... mislim da nije procesor u pitanju jer bi se masina ledila a ne restartovala (moje iskustvo)...


Koji to GF ne radi dobro sa Matsonicom (koji jeste krs ali opet)?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?08.01.2005. u 22:02 - pre 233 meseci
Ajde evo i ja da se pridruzim grupi ocajnih ljudi :)

Meni se restartuje komp samo kad sam online i to bez najave (ranije se to desavalo samo kad kopiram nesto preko mreze). Imam windows XP SP2 radio sam reinstalaciju par puta i nista.

Jos nesto
Nakon jedne od reinstalacija sistema, nista od programa nisam imao na racunaru, samo antivirus i dok sam radio update komp mi se restatrovao, tako da sumnjam da je problem virus ili neki software conflict.

Jos nesto, malopre sam restartovao kompjuter, usao u BIOS i video da mi je temperatura procesora 65 stepeni.Da to nije mnogo za Barton 2500+??
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?09.01.2005. u 15:13 - pre 233 meseci
To je prevelika temp. za njega
Barton 2500+ koliko sam citao o njoj kad je u punom opterečenju ona dosegne 50 stupnjava,e a sad je pitanje kako tebi dosegne 65?????
ovisi gdje ti se nalazi kuciste,naponu....

http://www.elitesecurity.org/tema/62732/1
DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?09.01.2005. u 23:39 - pre 233 meseci
Pa koliko se ja secam, kad sam uzeo i mene je zabrinjavalo kad odeneki stepen preko 50, dugo to nisam proveravao i kad je pocelo ovo restartovanje da me drnda, slucajno sam bacio pogled na temperaturu procesora i video 65C.Inace, kuciste mi stoji ispod stola, radijator je na 1,5M od njega, ako si na to mislio, a napon nisam menjao, a i ne znam tacno koliko je, ali cu proveriti kad restartujem.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?10.01.2005. u 02:44 - pre 233 meseci
Nije to neka prevelika temperatura. Nije ni neka bas zlatna, ali meni je radio i na 70 bez ikakvih problema.

Darko Prelic
Jel ti overklokovan racunar? Jel ti graficka overklokovana? Jel koristis firewall? Jesi li instalirao sve zakrpe?
Meni sve ovo lici na neki virus koji koristi svchost.exe.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[kpg]tesla
Milan Jokic
Ban. Karadjordjevo

Član broj: 44690
Poruke: 1
*.zrlocal.net.

Jabber: tesla_75@hotmail.com


Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?11.01.2005. u 12:02 - pre 233 meseci
e ovako: nije u pitanju crack ni pregrejavanje masine i nece pomoci ni da ponovo instalirate windows. Problem je u drajverima! Meni je bio problem u zvucnoj!
Posto mi je integrisana zvucna bila losa uzeo sam posebno zvucnu karticu ubacio drajver i sve je radio ok dok nisam poceo da igram war, nakon godinu dana :-) I resetuje se i resetuje pa probaj ovo pa ono dok nisam izvadio zvucnu i skinuo drajver od zvucne.
I sad radi li ga radi. Znaci PROBLEM JE U DRAJVERU!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?11.01.2005. u 12:36 - pre 233 meseci
Ne mora svakom biti problem u driver-u. Nekima mozda i jeste kao tebi ali ne mora biti svakom.
 
Odgovor na temu

ssas
Beograd

Član broj: 43460
Poruke: 105
*.micronet.co.yu.



Profil

icon Re: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?11.01.2005. u 12:50 - pre 233 meseci
Gospodo ovako:
Restartovanje moze biti od procesora ali u tom slucaju to se dogadja vec pri kraju podizanja sistema; moze biti od modema ili Lan karte; I od nekompatibilnog software-a (driver-a)

ssas B61
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Frikin' restartz!! .. kako kako i kako?

[ Pregleda: 5110 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.