Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde ići na letovanje? Bugarska?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ići na letovanje? Bugarska?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34551 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Gde ići na letovanje? Bugarska?11.07.2004. u 23:50 - pre 239 meseci
Kakva su vam iskustva ove godine sa letovanjima, gde ići?

Razmišljam nešto o Bugarskoj, ljudi koji su bili kažu da je o.k i da su troškovi tamo extra mali...

[Ovu poruku je menjao random dana 13.07.2004. u 04:38 GMT]
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.21.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 00:08 - pre 239 meseci
Ok je ako ti ne smeta more koje mirise na baru :-)

Znaci, sve je ok, manje vise ciganski vasar kao i Budva i sl... ali (ja bar) nisam imao osecaj da sam na moru, nema "onog" mirisa, a i voda je kao da se kupas u Dunavu.

Ako imas mali budzet - to ti je najbolji izbor jer za 10 evra (20 leva) moze da se najede cetvoroclana porodica, a u Grckoj je to samo za pice (jedna tura :-)) Znam klince iz kraja koji su letovali u Bugarskoj za 150 Eur (ne racunajuci cenu smestaja)

Ipak Grcka je Grcka, mada je po meni najlepse more u Hrvatskoj, ali mislim da BG tamo jos dugo nece biti dobrodosao. Mene smara ono - plivas 500 metara a voda ti do kolena. Ja volim neku stenu, pa malo skaces, pa malo plivas, pa u kafanu na pivo :-) Suncanje - samo kada moras (a kada imas decu - moras), mada u Grckoj moze lepo da se roni - ima sta da se vidi pod vodom :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 00:54 - pre 239 meseci
Citat:
ali mislim da BG tamo jos dugo nece biti dobrodosao


Moj komsa je isao u Gospic, kaze da na granici i tamo nije imao nikakvih problema...
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.21.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 01:04 - pre 239 meseci
Da ne shvatite pogresno, ali tablice VR i BG izazivaju drugacije emocije medju hrvatima. :-)

Kao sto je bilo reci ranije, dovoljan je samo jedan kome se ne svidja to, ali necemo o tome.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Tisma

Član broj: 13213
Poruke: 305
*.absolutok.net



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 13:26 - pre 239 meseci
Prošle nedelje sam stigao iz Sunčanog Brega iz Bugarske.Bilo je super, nije u opšte šabanerija kao Crnoj Gori.Tamo dolazi dosta Nemaca i Šveđana da letuje.Veoma je i jeftino.Ja sam za 10 dana potrošio 115€ i ako sam mogao i manje!!!
Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna!
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

DzoA
Član broj: 23952
Poruke: 292
62.108.100.*

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 13:38 - pre 239 meseci
Zanimljivo je to da sam ovu temu postavio pre tebe i bila je obrisana...

Koliko sam ja do sad cuo tamo je mnogo bolje nego u Crnoj gori a uz to za male pare si tamo gospodin cevek! Interesuje me kakva je muzika provod sta se slusa...
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.174.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 14:16 - pre 239 meseci
Koliko se ja secam prosle godine su trestali narodnjaci, nasi i bugarski, a Ceca je bila glavni hit. Zato kazem da je vasar kao i u Crnoj Gori. Mada, kada bih birao Crna Gora - Bugarska, i pored barustine od mora - izabrao bih Bugarsku, ne zbog para vec zbog ljudi. Crnogorci bi najvise voleli da im posaljes pare odavde i da se nikada i ne pojavis tamo. Stvarno mi je zao da sada jednostavno izbegavam da odem tamo jer sam u Baru bio u vojsci i znam celo crnogorsko primorje (+ neke planine :-)) kao svoj dzep, ali su definitivno preterali. Da ne spominjem sto se u Becicima izliva kanalizacija iz Budve direktno u more pa uvece gledas šugave ljude kako šetaju "džadom", a u City Records (Budvu) idu samo .... (da ne napišem)

Ako izuzmemo bugarske zandare koji cim vide SCG tablice zaustavljaju i kao "Daj 10 evra za kafu da ti ne pisem kaznu u pasos", kada pitas sta si uradio kaze (bar su meni dvojica tako rekli) "Sijalica koja ti osvetljava tablicu ne sija dovoljno jako". Prvom sam dao jer sam bio neiskusan, ali vec kada me je zaustavio drugi rekao sam "pisi u pasos" - tada obicno kaze "Dobro 'ajde idi". Samo na obilaznici oko Sofije (oko 30 km) su me zaustavili 4 puta. Da stvar bude insteresantnija - uopste ne zaustavljaju nemce i ostale - samo srbe, znaju da smo korumpirani kao i oni jer verovatno svaba nebi mogao da shvati "daj 10 eur za kafu".

Ali opet, posto sam imao kvar na kolima kada sam se vracao, zvao sam slep koji me je vukao do plovdiva (50 km) a posto je u to vreme bila utakmica CSKA - Galatasaray nismo mogli da nadjemo majstora. To se desilo oko 20h kada su sve radnje vec zatvorene, a ostali su samnom do 23:30h (mogli su da me ostave na ulazu u Plovdiv uz "snadji se sam") i zvali neke svoje ortake da otvore radnju sa delovima koji su zvali neke druge da otvore servis da bi mi sredili to. I to sve za 50 eur (ne racunajuci sto sam ih castio). Na kraju su me izveli iz Plovdiva sve do auto puta... Ne znam bas koliko bi srba pomoglo tako bugarinu na putu u Srbiji.

Kao kukao sam i na puteve (pojedine) kao "katastrofa" a onda sam se ove godine spustio do Grčke i jednostavno nisam mogao da se načudim kakav je put od Leskovca do Vranja. Da se ja pitam - pao bi ministar ako ne i cela vlada zbog takvog puta, ladno je godi i od starog novosadskog puta, a kroz grdeličku klisuru ne postoji ni linija na kolovozu pa ko tamo prolazi noću može lako da sleti sa puta jer su uslovi za vožnju jako loši - kolovoz je stalno mokar, nema crte a non stop je neka izmaglica, pa kada prolaziš noću pa još bez mesečine - samo ludak može tu da vozi brže od 80.

Ipak, ako ne putujes autom, nećeš imati ništa od ovih problema.

E sad, ja sam bio u Primorskom koji je dole kod Turske granice, i izabrali smo najbolji hotel koji smo nasli, koji spolja izgleda odlično (bazen sa barom, baštica, zatvoren parking, ...) ali je u sobama socijala sa plavim pločicama po svim zidovima i tetkicama koje istom krpom čiste klonju i lavabo (dao sam joj 10 leva prvi dan da više ne dolazi). Generalno, ako se neko ne slaže da je bolje onda mora da prizna da je bar isto kao u Crnoj Gori.

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Misterio

Član broj: 439
Poruke: 54
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 18:59 - pre 239 meseci
Koji to primorski grad ne izbacuje kanalizaciju u more ?
Inace more i plaza u Becicima su poslednjih nekoliko godina veoma cisti pa nije u redu da se daju takve ocene ukoliko bas ove godine nisi bio dole pa mozes da potvrdis iz prve ruke. Da su Crnogorci neljubazni to stoji, ali moras da imas u vidu da masa ljudi koja tokom letnje sezone radi u Crnoj Gori nisu mestani vec su ili iz unutrasnjosti CG ili iz Srbije,(veliki broj kafica i diskoteka u Budvi drze Beogradjani i Podgoricani). Lokalci su kao i svi primorci daleko ljubazniji od njih.
Moje misljenje je da je Crna Gora ipak bolje resenje i od Bugarske i od Hrvatske. Turska je nesto bolja, ali put je dug (ako se ne ide avionom, a to su dodatni troskovi). Egipat je povoljan ove godine, ali to je destinacija za one koji bas zele da se odmore jer je tamosnji nocni zivot prilicno siromasan. Mada ko ima para moze za 1050 evra da ode na Majorku i da se nezaboravno provede :).
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 20:26 - pre 239 meseci
Eto, ja sam bio u Crnoj Gori ove godine, pa mogu da podelim sveže utiske.

Moram priznati da sam se vrlo prijatno iznenadio! Poslednji put sam bio u Crnoj Gori pre 7 godina, i razlika je drastična. Naglašavam da sam bio u Boki Kotorskoj, koja je ipak drugačija nego ostatak primorja. Konkretno smo bili u Dobroti, blizu Kotora, no prošli smo kolima čitavu Boku, pa su kola preporučljiva. Plaža Plavi horizont kod Tivta je vrlo lepa, ima lepih plaža (i mladih lepota) u Herceg Novom, a ko voli hiljadugodišnje masline pored plaže, goto Žanjic ... Perast, drevni grad se lepo razvija, ali ipak zadržava ono drevno u sebi.

Usluga: više nego pristojna, poslednja prilika da jedete školjke prstace dok ih ne zabrane kao u Italiji ili Hrvatskoj. Više nego dobri restorani uz čitavu obalu. Jedan od takvih je i http://www.catovicamlini.com/

Cene: Iznenađujuće skupo, čak i u običnim kafićima. Kome je cena osnovni faktor, ne preporučujem.

Putevi: uz more dobro, u unutrašnjosti čisti disaster. Pripremite se na višesatno putovanje samo u Crnoj Gori, a do tamo treba i stići.

Ko voli amateur slike (ne mislim tu na ... onakve ... slike), može videti kako je bilo u Crnoj Gori na ovoj adresi: http://www.manufacture.co.yu/pic/summer2004/



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net



+7166 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 20:54 - pre 239 meseci
Citat:

Mada ko ima para moze za 1050 evra da ode na Majorku i da se nezaboravno provede :).


Sorry, ali Majorka svakako ne vredi te pare :) Jedino ako je nesto tipa 2 nedelje all-inclusive, mada opet zezanje nije bas bas ehtra (za te pare ima i zanimljivijih lokacija :)

Odavde (DE) je to mlogo jeftino...
Stuttgart 16.07.2004 14 Tage € 394,-

Mada treba se dokotrljati do Stuttgarta - racunajte JAT globu od ~300 eur ako imate omladinski popust :) Dakle oko 700 eur za 2 nedelje Majorke...

+ 20-30 eur za vizu :(





DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tisma

Član broj: 13213
Poruke: 305
*.absolutok.net



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 21:03 - pre 239 meseci
Citat:
bluesman: Ok je ako ti ne smeta more koje mirise na baru :-)

Znaci, sve je ok, manje vise ciganski vasar kao i Budva i sl... ali (ja bar) nisam imao osecaj da sam na moru, nema "onog" mirisa, a i voda je kao da se kupas u Dunavu.

Možda grešim, ali zar je toliko bitno samo more.Imaš toliko lepih bazena.A u principu se na more sa društvom ide zbog provoda a ne zbog kupanja u moru.A Bugarska je po meni najbolja za provod - prvenstveno zbog cene.(a i cene te ako si iz Srbije)
Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna!
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.200.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?12.07.2004. u 23:28 - pre 239 meseci
Pa znas kako, neko ide na more da se kupa, neko da izlazi po kaficima, neko da se kupa u bazenu (licno znam coveka koji ode u Tursku 3 nedelje i ne pomera se od bazena, ne pokvasi ni noge u moru), neko da startuje bogate bakute, neko da trkeljise po dzepovima... ima raznih, mada osim ovog prvog sve mozes da radis i kod kuce i ne dajes pare za put, smestaj... Samo mi nemoj reci da je bolje zezanje u Bugarskoj nego u Beogradu, osim toga ako bas hoces takav provod ne ide se u Suncev breg, Zlatne pjaske, ... vec na neka malo jaca mesta. Bugarska je za one koji nemaju pare da idu na more, cudno ali istinito i nije sramota :-)

Citat:
Koji to primorski grad ne izbacuje kanalizaciju u more ?

Nisi bas dobro obavesten, recimo u Grckoj je to strogo zabranjeno, a cak i da u Crnoj Gori "mora" da se izbacuje u more, ne mora da se izbacuje direktno na plazu.

Da li sam ja pogresno shvatio ili ti zelis da kazes da su crnogorci divni a sve pokvare ljudi koji dolaze tamo na odmor? Ne znam gde si to letovao u Crnoj Gori pa ti je povoljno, ali pogledaj malo po agencijama, cene aparatmana su u rangu Grcke i skuplji (apartman u H. Novom 10 dana - 650 eur, za te pare mozes u Grckoj da ostanes 20 dana u jako dobrom aparatmanu !?!?) a recimo danas sam citao u Novostima i cene na pijacama, recimo zelena salata je u Grckoj 1 eur, a u Crnoj Goru 1,5 eur. Ostale cene su bar 10% jace nego u Haniotiju, a FYI to je jedno od najskupljih letovalista u Grckoj.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Gde ici na letovanje ?Bugarska ?13.07.2004. u 02:33 - pre 239 meseci
Mislim da ne biste trebali da vrsite toliku generalizaciju morskih obala, koja pocinje da prelazi u diskriminaciju (predrasude... ). U redu je da kazete tamo je skupo, ovde jeftino, ili meni licno je bilo tako i tako. Meni je bas bilo lepo u Crnoj Gori, a to je u to vreme sankcija bila ipak najpristupacnija destinacija (tada su u Grcku isli snobovi). Herceg Novi je super, ali treba ga dobro upoznati da bi uzivao u njemu. Vecina sveta dodje jednom i pravo iz autobusa u hotel ili odmaraliste i samo se krece na relaciji hotel - plaza - hotel - plaza - hotel i onda kuka kako je sve uzbrdo-nizbrdo, a uvece ide po prodavcima i kupuje deci dzidzabidze. Posle nekoliko dana pronadju prodavnicu koja je pored hotela i kupe jogurt za ljute rane jer se nisu dovoljno brzo okretali na lezaljci. Neki idu i do lekara da ustanove da imaju alergiju na sunce. Valjda jadnici nemaju dovoljno sunca kod kuce pa daju tolke pare da ga vide na moru. Ili je onaj malogradjanski sindrom da im ne kaze komsija kako to da su bili na moru a dosli beli, nisu nabacili boju. Da ne spominjem one koji se plase da udju u vodu, pa se samo suncaju. Kad su bili mali nosili su pojaseve, a sad ih je sramota pa poziraju na plazi. U Boki Kotorskoj ima tolko mirnijih manjih mesta, gde su cene povoljne, a covek moze stvarno da se odmori, more je na 20 metara, milina. Tu covek treba da obrati paznju na neke stvari kojih nema kod kuce, neke morske specijalitete, domaca vina, lozu. Slanina svakako ceka kad se vratis. Meni je glavna stvar plivanje, mada volim da uvece setam, i po 10-15 km.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1536
*.teleportgroup.net



+264 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 07:26 - pre 239 meseci
Utisci sa CG Jadrana, predsezona.

Od granice do Podgorice 4 puta uhvacen u "teskim" saobracajnim prekrsajima. Prica je: Dobar dan. Jeste li umorni. Sunce, da ... Dali cete imati problema u firmi zbog oduzimanja dozvole .... Razlozi: preticanje u brdovitom predelu ???, preticanje parkiranog buldozera i sl. Bela crta na putu je tezak luksuz, a znaci im sluze za predizborne aktivnosti - tamo negde pre 3 godine je neko nekog XXXX sledja, i to jos ne skidaju sa znakova. Kad vide da neces da platis, vrlo su korektni- ne traze licnu kartu i ne drame. U sezoni cete imati manje verovatnoce da vas zaustave.

Higijena, trenutno OK ali ce i to u sezoni da se promeni.

Lova, skuplje od prosle godine. To vise nije inflacia, vec nesto mnogo vece ..
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 07:52 - pre 239 meseci
Oni koji još nisu shvatili da od ove godine more nikada nije bilo povoljnije, nisu se prošetali do nekog sajta ili fizičke kancelarije jedne od mnoštva turističkih agencija... Aranžmana ima na čekove (do šest rata, jer je oročeno njihovo korišćenje do decembra), na kredit, ili na kartice (ide na veći broj rata, u zavisnosti od banaka).

Što se tiče Crne Gore, bio sam poslovno poslednji put prošlog meseca (Podgorica), cena aviona je oko 100 EUR (teško da ćete naći još karata), prosečna cena jednog jela je u restoranima oko 5 EUR, a piće oko 2 EUR (ima i za manje para). Na moru je obično skuplje nego u Podgorici...

Radi poređenja, u pred-sezoni u Grčkoj cene su bile otprilike iste kao ove što sam spomenuo. U sezoni, u Turskoj su takođe veoma slične (pogledati sajtove restorana za željenu državu).

Što se tiče aranžmana, npr. u septembru ladno za 200 EUR po osobi može se naći 12 dana u Turskoj, hotel sa tri zvezdice (nije preporuka uzimati ispod ove kategorije). Prevoz je za celu sezonu avionom oko 10.000 din (Grčka, Turska, Tunis, Egipat je skuplji za možda 1.000-2.000 din), što meni praktično govori da samo neobavešteni (i oni koji ne mogu da se oslobode "slobode" vozila) ne odlaze na more avionom.

Drugim rečima, ne škodi malo raspitivanja :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 08:15 - pre 239 meseci
Evo ovako... Iz Budve sam se vratio sinoc...
Morao sam da idem autom jer nije bilo slobodnog mesta u avionu, put je ok, koliko sam primetio obustavili su radove na putevima i sad se prolazi bez ikakvog cekanja u kanjonu morace (pre mesec - dva su zaustavljali saobracaj na po par sati)... Putovao sam 10 sati okruglo, padala je neka kisa svo vreme pa kamioni, rupe, voda, nije ni moglo brze da se vozi...

U samoj Budvi ciganija standardno, uvece je bilo kao puno po kaficima, muzika prestaje u 1, mada neki idioti imaju tendencije da se napiju pa da na 50 metara od mene pevaju iz sveg glasa do 5 ujutro....

Smestaj ne znam kakav je jer ga ne koristim, ali koliko znam ovi hoteli koji su privatizovani, jedino 'renoviranje' je to sto su okrecili sobe i eventualno prefarbali stolariju u neku drecavu ljubicastu boju (hotel splendid u becicima npr)...
Cuo sam za hotel Blue Star, i koliko sam video po nekim brosurama to je jedino pristojno mesto, ali je problem u tome sto ga naplacuju kao da je od suvog zlata napravljen... a u sustini takav smestaj je neki prosek bilo gde drugo...

Hrana... To je vec druga prica... Nema dobrog restorana gde moze da se pojede nesto... A cene, kao da rucam u tokiju...

Ljudi, e preko dana po tom pitanju sam se bas iznenadio... u u subotu sam dosao na mogren 2 negde oko 10h ujutru, i ostao do 13h... nije bilo zive duse na mogrenu 2, a dok je mogren 1 bio tu i tamo popunjen.. mada se to verovatno cinilo zbog gusce nabijenih suncobrana... slovenska plaza u budvi ima mozda 20-30% kupaca kako zna da bude na njoj... jedino je przno bilo full, ali to i nije neki problem za tu plazu jer je tu i hotel, i dosta manjih mesta u okolini, a plaza minijaturna...

I to je to u globalu... Da nije onih sisatih riba, i svakojakih lepih devojcica, utisak bi bio los, a ovako je utisak nekako mlak...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.panline.net



+5 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 10:10 - pre 239 meseci
Bio sam prosle godine u Nesebaru:

Good:
- vrlo pristupacne cene
- ljudi su ljubazni
- sirok izbor provoda (od prosecnog kafica do velikih klubova sa sve crnim S600 parkiranim ispred)
- plaza gde je preko 70% zenske populacije u toplesu (ima i onih koji ne bi trebali biti u toplesu ;))
- za one koji ne barataju stranim jezicima, ima dosta zenske populacije iz Nis i okoline

Bad:
- more lici na dunav (doduse ne smrdi, ali nema palmi)
- bugari su prevaranti kakvih svet nije video
- obratite paznju kad menjate eure za leve, jer se kursevi po menjacnicama mnogo razlikuju; od normalnih 1.93 leva za euro do lopovskih 1.093 leva za euro; jednom kad potpisete priznanicu gotovo je, tako da otvorite sirom oci i citajte fineprint
- meni je sluzbenica na BG granici trazila 5 eura (na kucici u kojoj se sedela pise 5 cm visokim slovima: NO PAYMENT HERE); na moje interesovanje za razlog, ona odgovara da njoj treba 5 euro i toplo preporucuje da usitnim 50 eura za policajce usput

Summary:
Idem u Nesebar u cetvrtak :)

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.202.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 11:33 - pre 239 meseci
Kada vec pricamo o letovima, osim ako se nesto DRASTICNO nije promenilo u medjuvremenu, let beograd-tivat-beograd je samo za one koje zelis da kaznis. Na Tivatskom aerodromu su nas drzali u nekoj zastakljenoj prostoriji pred izlazak na pistu cela 2 sata i ne daju ni na pistu ni nazad u zgradu (u hlad). Unutra je bilo 50 stepeni a da ne spominjem kako je bilo sa decom. Ceo let (od dolaska na aerodrom do sletanja u Surcin) je trajao ukupno 5 sati, a generalno covek sa malo jacim "izbacajem" moze da pljune od Beograda do Tivta.

I Grcka ima svojih "bisera", i ponekada mi nije jasno kako su oni uopste u EU (razlog je ocigledno samo politicki) jer kada se jedno dete povredilo morali su da izvlace pijanog doktora iz kafane koji je za 3 kopce na nozi naplatio 140 eur (osiguranje porkiva cifre preko 50eur).

Offtopic: Sto se suncanja tice, 5. dan neki likovi kao "daj nemojte da mazete tu decu toliko - nista nisu pocrneli", ja kazem "bolje da budu beli nego res peceni pa da mi placu po celu noc",
- "ali, niko nece znati da ste bili na moru"
- "znam ja i znaju deca - njima je super, meni je cool"
- "ali nece znati komsije"

Naravno, deca su pocrnela ali ne prvi dan vec postepeno, ali sam ja ocigledno promasio poentu :-) Osim toga, da sam hteo da imam crnce, dao bih da ih pravi King Kong :-)

Good point hecky za menjanje evra: postoje u Bugarskoj menjacnice koje menjaju 1:1 i savrseno su legalne. Dok god stoji istaknuta tabla sa kursnom listom - ne mozes im nista. Ako si zamenio kod njih - sto nisi lepo gledao, oni posluju legalno i dovoljno im je da im nalete dvojica u toku dana - dovoljno su zaradili za taj dan :-) A prevaranata ima svuda, sto vise ljudi - vise prevaranata se okuplja.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net



+7166 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 11:42 - pre 239 meseci
Citat:

Na Tivatskom aerodromu su nas drzali u nekoj zastakljenoj prostoriji pred izlazak na pistu cela 2 sata i ne daju ni na pistu ni nazad u zgradu


Zbog takvih idiotarija i ko zna cega jos je najbolje doci jedno 45-50 minuta pred let... taman 20 minta ode na check-in, i ostanes na 20-30 minuta za boarding, dakle max 10 minuta gubljenja vremena :-)

Ako nisi siguran da li ces stici - dodjes ranije, sednes u neki kafic (tamo valjda ima onaj jedan iza) i sacekas 40 min do leta, i onda checkiras stvari - ili cekas 20-25 minuta do leta za boarding. Boarding pocinje obicno 20 minuta pred let, nikad ranije.

(ovo naravno ne vazi za interkontinentalne letove :-)

U svakom slucaju, kada si checkiran - oni moraju da te zovu, tako da i ako zaglavis negde (recimo, Bgd - red za pasosku kontrolu ko za hleb 1993) moraces biti propusten ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

DzoA
Član broj: 23952
Poruke: 292
62.108.100.*

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Gde ići na letovanje? Bugarska?13.07.2004. u 12:19 - pre 239 meseci
BluesRocker Koliko sam ja tebe skapirao ti si hteo da kazes da ljudi koji odu tamo ne znaju sta je skupo a sta jeftino, sta cisto a sta prljavo. Turiste si opisao kao zadnje debilcine. Ja sam se zgrozio! Opisao si ljude koji dodju na more kao zadnju stoku! Sta mislis da mi samo jedemo slaninu, dzema i leba a da samo na moru postoji kako ti kazes vino loza... da ne duzim vise ko procita tvoj post razumece me.
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ići na letovanje? Bugarska?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34551 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.