Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moldflow Plastics Advisers-iskustva

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Moldflow Plastics Advisers-iskustva

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.tron-inter.net



+1 Profil

icon Moldflow Plastics Advisers-iskustva22.07.2004. u 15:27 - pre 239 meseci
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa programom za simulaciju brizganja plastike Moldflow Plastics Advisers (www.moldflow.com). Koliko je pametno uzdati se u rezultate simulacije kod kompleksnih i velikih kalupa.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Moldflow Plastics Advisers-iskustva22.07.2004. u 17:42 - pre 239 meseci
Pa ako mislis na simulaciju popunjavanja, ostavljanja vazdusnih dzepova i hladnjenja, mislim da se tim programima da verovati, jer ih koriste u industriji - Mada ja vecinom znam ljude koji to rade sa ProE-om i Catijom - Ja sam samo dodirnuo tu oblast - Ima ovde mnogo vecih strcnjaka koji ce ti dati konkretniji odgovor
 
Odgovor na temu

BoxXxoN
Jovanović Slobodan
Machining related: Sales engineer,
Technical support, Training, Turnkey
projects
Beograd

Član broj: 18288
Poruke: 93
217.26.66.*

ICQ: 255576640


Profil

icon Re: Moldflow Plastics Advisers-iskustva15.02.2005. u 22:57 - pre 232 meseci
Malo kasnim ali, bolje ikad nego nikad

Procesi u alatu za injekciono lpresovanje plastomera su prilichno komplikovani, pa ne moze ni moldflow iako je najbolji i najkorisceniji da predvidi.
Simulacija se koristi kao neka polazna tachka i za grubo predvidjanje. Kad generishes dokumentaciju simulacije u moldflow-u a i u helpu, prilichno se ograde od odgovornosti da ce se to isto desiti u stvarnosti.

Samo dobro iskustvo u projektovanju alata je ono u sta se mozes uzdati, a moldflow je pomoc. Video sam mnogo puta u kvalitetnim alatnicama sa iskusnim kostruktorima da se na kraju moraju par puta prepravljati zavrseni alati da bi se doslo do kvalitetnog odpreska ili bar i zadovoljajuceg. Menjanje geometrije ulivnog kanala je kljuchna stvar.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Moldflow Plastics Advisers-iskustva

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.