Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...

[es] :: Zaštita :: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...30.07.2004. u 11:25 - pre 239 meseci
Kod jednog tipa sto reze diskove sam otisao da mi nareze windows 98, ME, xp i MICROSOFT OFFICE... E sad bas i nisam u nekim dobrim odnosima sa njim pa se plasim da nije "sabotirao" diskove, ubacivski neki virus zajedno sa windowsom ili nekog crva ili trojanca...

Da li je mogao tako nesto da uradi..? Ako je mogao kako to da proverim..? I da li windows moze da se instalira ako ima virus na sebi (dok jos nije instaliran) ?!

PoZdrAv...

 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...30.07.2004. u 13:12 - pre 239 meseci
Hvala, jer mogu preko KASPERSKOG da vidim da li je zarazen..? Probacu pa sta bude, ali sad ne znam kad je zadnji put UPDATE-ovan kasperski... Mada videcu...



 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...30.07.2004. u 20:25 - pre 239 meseci
windoze korisnici se izgleda nikad nece rijesiti prokletstva da budu besplatna korisnicka podrska svim onim usranim velikim tvrtkama cije proizvode koriste. da nije mejl bio u stilu: "Stovani istrazivacki centru nortona koji cijeli dan nista ne radis osim klikanja na par dugmeta u svrhu dodavanja novih signature-based virusnih updatea, koji nisi heuristicki engine znacajnije poboljsao u zadnjih deset godina i koji dizes masnu lovu nad naivnim korisnicima koji jos puse famu o svemocnom nortonu i njegovom antivajrus skeneru, izvinjavam se sto sto radim tvoj posao (da bas tvoj, ti higher virus analyst ili koju vec kretensku titulu imas za svoj preplaceni posao o kojem ne znas qrca) te ti saljem ono sto vasa visost od detektora nije mogla naci, te se nadam da sam ispravio gresku u vasem svemocnom proizvodu tako da drugi vindoze luzeri nece potkopati Vasu slavu."

aA ti gore sto si postavio ovu kretensku temu, mogao si mu reci da ti usput zaprzi neku linux distru, pa ne bi vise postavljao ovakva pitanja zvog kojih i sami win daju BSOD u stilu: Error: IQ_NOT_GREATER_OR_EQUAL %SOBNA_TEMPERATURA%

a odgovor avo pitanje, ma kako ironicno izgledalo, jest NE, samo drzi shift pritisnut dok ubacujes CD da sprijecis autorun, i onda manualno pokreni instalaciju koja ce ti dati CRC error (installshield-alike sve daju) ako je taj kreten ista petljao. a vjerojatno nije.
 
Odgovor na temu

avetinja

Član broj: 29084
Poruke: 57
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...30.07.2004. u 23:43 - pre 239 meseci
Citat:
Sundance: windoze korisnici se izgleda nikad nece rijesiti prokletstva da budu besplatna korisnicka podrska svim onim usranim velikim tvrtkama cije proizvode koriste. da nije mejl bio u stilu: "Stovani istrazivacki centru nortona koji cijeli dan nista ne radis osim klikanja na par dugmeta u svrhu dodavanja novih signature-based virusnih updatea, koji nisi heuristicki engine znacajnije poboljsao u zadnjih deset godina i koji dizes masnu lovu nad naivnim korisnicima koji jos puse famu o svemocnom nortonu i njegovom antivajrus skeneru, izvinjavam se sto sto radim tvoj posao (da bas tvoj, ti higher virus analyst ili koju vec kretensku titulu imas za svoj preplaceni posao o kojem ne znas qrca) te ti saljem ono sto vasa visost od detektora nije mogla naci, te se nadam da sam ispravio gresku u vasem svemocnom proizvodu tako da drugi vindoze luzeri nece potkopati Vasu slavu."


Ovo ti je skroz dobro LOL
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...31.07.2004. u 10:49 - pre 239 meseci
Ma najbolje svi da predjemo na linux... i ja gotivim linux koncept, i
ponekad imam instalirane obe distribucije na kompu i planiram da
jednom ustalim obe (znaci da ne brisem linux kad nemam prostora i tako
ostavim samo windows kao sto sam do sada radio) ali zbog odredjenih
aplikacija koje ON NEMA (bar za sada), ja moram da koristim (i)
windows (ne mislim ovde na Norton, vec na druge profi aplikacije). Ali
ne zelim sad da pocinjem flame u vezi ovoga, jer postoje drugi forumi
gde je tako nesto moguce... A izgleda da es-u nedostaje onaj Advocacy
forum, cim vi linux-ovci prelazite i u druge teme, kako bi se
prepucavali sa windows korisnicima... Eto ja imam windows, glup sam
sto ga koristim, I BAS ME BRIGA. Bitno je da mogu sa njim, i preko
njega da odradim SVE STO MI TREBA... Kad linux bude imao razne profi
programe koje koristim, budi siguran da cu preci na njega u totalu.
Nije sve u OS-u, nesto je i u aplikacijama...

I zasto pogresno savetujes decka da pre provere pokrece .exe fajlove,
pa makar to bilo i manuelno? Pokretanjem bilo preko autorun-a, bilo
preko dvoklika na .exe, on se izlaze pokretanju samog virusa ili
trojanca (pod uslovom da prethodno nije proverio cd-ove nekim virus
killer-om)... Cilj ove teme (pa bile tebi i kretenske), a i celog
es-a, je valjda da pomazemo jedni druge...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...01.08.2004. u 20:05 - pre 239 meseci
Citat:
Sundance: ....




....clap...clap....clap...clap...clap...
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...01.08.2004. u 20:42 - pre 239 meseci
Moram da kazem da ovo nisam ocekivao od sundance-a :))
Ali opet razveselio si axez-a u potpunosti, herm uglavnom to sto kazes i jeste tacno i ja sam se razocarao u win32asm toliko komplikovano zarad nicega...
Mada opet imas nasm :)
U svakom slucaju i ja prelazim polako na linux do sada sam namestio modem samo jos wlan karticu da sredim, tj sredio sam ali mi je ostalo jos rppoe da sredim da mi se konektuje, to me jos zeza....
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Malo sam paranoican ! Pitanje u vezi WINDOWS-a...

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.