Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost

[es] :: Wireless :: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost

[ Pregleda: 5359 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.verat.net



+4 Profil

icon Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost02.08.2004. u 16:29 - pre 239 meseci
ovakva je moja pozicija u odnosu na AP:

>100% opticka vidljivost AP-a
>razdaljina od moje kuce do AP-a je oko 2Km
>razdaljina od mesta za antenu(gde imam opticku vidlkjivost) do compa je oko 10 metra

specifikacija koju mi je dao provajder je:

>kabl HDF-200 5 metra - 12.5e (za vece rastojanje mi je potreban AP)???
>antena 8DBI MINI FLAT PANEL - 35e
>mrezna karta US ROBOTCS 54M - 55e

jesu li ovo optimalne cene za mene?
vidim da je provajder napisao "mrezna karta" dali je to obicna mrezna karta ili specijalna za Wireless?

mozete li vi koji imate iskustva sa wireless-om da mi napisete sta mi je sve potrebno s obzirom da sam napisao moj polozaj u onosu sa AP-om.
i sta od opreme ima najbolji odnos cena-kvalitet.

Unapred zahvalan potencijalni korisnik wirelesa!!!




by Vladakru
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost02.08.2004. u 20:47 - pre 239 meseci
Hm..za rastojanja do 10m mozhe da se koristi kabel HDf 200 , ali za vecja postoji i kabel HDF 400, koji je MNOGO skuplji ali ima mnogo manje gubitke < mana tog kabela je shto ne mozhe da se savija, "lomi se"), mozhesh da uzmesh kabel HDF 400 < on sme da bude do 15m > i samo kraj < pigtail > da ti bude hdf 200<njega utichesh na karicu ili ap> . Nije u pitanju obichna mrezhna kartica, neko wi-fi mrezhna kartica..na nashem trzhishtu imash wi-fi mrezhne kartice po b<11mbita> standardu vecj od 20 eura < MSI >. Shto se tiche antene, na tom rastojanju sam ja JAKO pesimistichan da cjesh se kachiti na omni < pretpostavljam da necje postojati usmerena antena ka tebi> sa tako slabom antenom 8db, pa josh panel> preporuchujem neki yagi od minimum 15 db ili neki josh jachi grid < ima jako dobrih made in yu gridova za 35 eura da se kupe <19db su>>. daj bozhe da imash 120-130 eura za neku andrew ili hyperlink antenu od 24db...ali ja sam krenuo sa pretpostavkom da nemash jel inache ne bi ni pitao za cene..zar ne ?Slobodno pitaj ako ti i dalje neshto nije jasno.


Ap<u tvom sluchaju>- uredjaj kojis e preko hdf kbela povezuje sa antenom < do 10-15m MAX> i od njega se vuche utp<standardni mrezhni kabel> do OBICHNE mrezhne kartice u kompu. To se uglavnom radi kada ne postoji optichka vidljivost sa prozora..nego antena mora da se izvlachi na krov.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost02.08.2004. u 21:17 - pre 239 meseci
kabl = 0.7E po metru
antena 19db grid (made in reinkjet) = oko 35E

US ROBOTICS 54M - 55E je manje vise OK cena....

pitanje za tebe: da li ti moras od provajdera da kupis opremu, i na kakvu antenu se kacis (omni ili ide usmerena)>???


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.verat.net



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost02.08.2004. u 21:30 - pre 239 meseci
hvala izzy jos nemam nikavu antenu, ne znam kakve su omske a kakve usmerene
ne moram da kupim opremu od provajdera.

jesu li te wifi kartice sve one koje imaju "odpozadi" onu malu antenicu ili antenicu koja se prikljucuje kablicem za karticu?
koju antenu vi mislite da uzmem a da nije mnogo skupa (mogu li da je napravim??)
by Vladakru
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost04.08.2004. u 17:32 - pre 239 meseci
Omni antena pokriva 360 stepeni..znachi ceo krug, a usmerene<grid,yagi,delimichno panel> slizhe ili da se kachish na omni ili za "bridge"<kache se na istu<slichnu> antenu i UGLAVNOM na identichni ap>.

Da to sa antenicom su wi-fi karice :)

savetujem shabachki grid ...ima ga za 35 eura u NS...imash naveden shabachku adresu u spisku adresa za nabavku opreme na vrhu foruma:)

Mozhesh sam da pravish..ali ti si naveo razdaljinu od 2km..shto uopshte nije naivno..znachi kantena skoro da otpada...ako vecj pravish savet je definitivno bikvad + satelitska.......
 
Odgovor na temu

zdravkod

Član broj: 33092
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost31.08.2004. u 22:18 - pre 238 meseci
Treba mi neki dobar wireles router i wireless kartica istog proizvodjaca pa ako neko zna nesto dobro nek preporuci...

Pozdrav Zdravko
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost01.09.2004. u 00:32 - pre 238 meseci
Linksys WRT54GS router i komplementarna Linksys WMP54GS kartica...

Ruter sam bas danas, tj. juce porucio - ono je stvarno cudo. Googliraj malo da vidis o cemu se tu radi... Samo ces se dobro pomuciti da ih nadjes... Evo, ja do juce nisam ni znao za njih (tacnije za ruter), a sad cu poceti da se kunem u Linksys... A kad mi stigne napisacu fin review istog
 
Odgovor na temu

zdravkod

Član broj: 33092
Poruke: 10
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost01.09.2004. u 12:01 - pre 238 meseci
A gde kod nas mogu da nabavim LinkSys opremu? Malo sam gledao na pcberza.co.yu i sl. i niko ne drzi LinkSys opremu...

Pozdrav Zdravko
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost01.09.2004. u 13:40 - pre 238 meseci
Koliko znam, niko nije zvanicni distributer Linksys-a kod nas... Ja sam trazio, trazio, i na kraju porucio iz US...

Proveri kod Reinkjet-a... Cuo sam da oni nabavljaju Linksys opremu...
 
Odgovor na temu

pingwin
beograd

Član broj: 27389
Poruke: 34
*.ptt.yu.

Sajt: www.veze.net


Profil

icon Re: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost02.09.2004. u 17:23 - pre 238 meseci
www.veze.net proizvodi komplet za WiFi za 80 eura, u kojem je USB uredjaj, 9m USB kabla.
Koaksijalac unosi ogromne gubitke na 2.4GHz...


Internet preko Veze!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pitanje u vezi nabavke wireless opreme, 100% opticka vidljivost

[ Pregleda: 5359 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.