Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?

[es] :: Video karte i monitori :: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6052 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?05.08.2004. u 15:06 - pre 239 meseci
Ljudi ja pojma nemam o grafichkim karticama i verujem da je bila ova tema vecj 100x ali vas ipak molim da mi odgovorite da li treba uzeti gforce 5200(ja za sada ovu preferiram) ili ati radeon-a 9200 ili ima neki bolji izbor za neshto malo vishe para..u napred MNOGO HVALA!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?05.08.2004. u 15:14 - pre 239 meseci
Ja preferiram ATI. Mozda NVidia stigne da iscrta neki 3D frame vise, ali svaki ATI je bolji u 2D radu, u kom ja upravo provodim vecinu vremena. Pocetnik mozda nece ni primetiti razliku, ali ja kad udjem u prostoriju i bacim pogled na monitor vec znam da li je unutra ATI ili NVidia.
Mada, sve to je manje znacajno ako se uzima najjeftiniji monitor (samsung 793s). Sa nekim trinitron monitorom uopste se ne postavlja takvo pitanje - ATI je jedini logican izbor.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?05.08.2004. u 16:01 - pre 239 meseci
ATI jeste mnogo bolji, ali je nVidia komercijalnija. Pogledajte sve novije igre i videcete logo nVidije. ATI ima muke da napise drajvere dok nVIDIA dobija iz prve ruke informacije. Ja imam radeona 9200 pro i sa 1/3 igara je nekompatibilan. Znam da se to moze resiti raznoraznim setovanjima, ali to nije to. Jednostavno mi resetuje komp ili me izbaci iz igre sa plavim ekranom, gde mi pokazuje gresku sa drajverima. Inace 2D slika je definitivno MNOGO bolja sa ATI-jem uz pristojan monitor (SyncMaster 765MB), ali je nVIDIA MNOGO bolja sto se tice igara, bar za sada i u srednjoj klasi, pa ti proceni sta ti treba...
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?05.08.2004. u 17:02 - pre 239 meseci
A cene ?
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.mobtel.com

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 09:00 - pre 239 meseci
www.pcberza.co.yu
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 09:07 - pre 239 meseci
Citat:
Burgos: ATI jeste mnogo bolji, ali je nVidia komercijalnija. Pogledajte sve novije igre i videcete logo nVidije. ATI ima muke da napise drajvere dok nVIDIA dobija iz prve ruke informacije. Ja imam radeona 9200 pro i sa 1/3 igara je nekompatibilan. Znam da se to moze resiti raznoraznim setovanjima, ali to nije to. Jednostavno mi resetuje komp ili me izbaci iz igre sa plavim ekranom, gde mi pokazuje gresku sa drajverima. Inace 2D slika je definitivno MNOGO bolja sa ATI-jem uz pristojan monitor (SyncMaster 765MB), ali je nVIDIA MNOGO bolja sto se tice igara, bar za sada i u srednjoj klasi, pa ti proceni sta ti treba...


Ovo ne da nema veze sa zivotom, nego si samo tako lupio ;-) Sa kojim to igrama tvoj R9200pro nije kompatibilan, kako ti kazes? :) To sto tebi igra puca i iskace ti BSOD nema apsolutno nikakve veze sa nekompatibilnoscu. Ima veze sa drajverima za graficku, plocu, DX-om, mozda neki sukob izmedju graficke i nekog drugog uredjaja, memorije....

ATI nema sanse u 3D programima gde je osetno slabiji. Tu nVidia godinama drzi tron i ATI tu nema sta da trazi. Bolji prikaz 2D-a je na mestu, ali sa druge strane fx5200 je brzi u igrama. Pa kome je sta vaznije.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 09:26 - pre 239 meseci
Pozdrav,
cekaj malo, o kakovom 3D govoris? Da li se to odnosi samo na igrice ili smatras pod 3D kompletan rad, dakle modelovanje pa nadalje? Sto se igrica tice, sva poslovna strategija NVidie je vezana upravo za taj segment i logicno je da se usled tolike saradnje sa dizajnerima igrica i stekne takav status. Ako pricamo o 3D programima u smislu modelovanja ili neceg ozbiljnijeg, apsolutno ne vazi ovo sto navodis. Iskreno, ako uopste i pomenemo rec ozbiljnije, nisam siguran kako bismo u istu recenicu smestili NVidia proizvode uopste... Tu se zaista moze razgovarati samo o igricama, ostatak rada na racunaru je ipak rezervisan za ozbiljnije kuce kao sto su recimo Matrox ili Ati.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 09:51 - pre 239 meseci
Da mislim na 3D modelovanje. Pogledaj malo po testovima i sta drugi preporucuju...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 10:31 - pre 239 meseci
Pozdrav,
ja eto, modelujem. Ne koristim testove jer nikada i nisam video nikakvu svrhu istih. Mislim da niko ko radi konkretno u necem i ne koristi testove da bi spoznao vrednost svog HW-a u onome u cemu konkretno radi. Najvise modelujem na Vodoo ali pomocni renderi i postavke se dogadjaju na ATI-ju. Problemi koje mozes da nadjes u pisanoj formi a ticu se ATI-ja odnose se na montazu ali i na odredjene segmente modelovanja sto ne znaci da je problem u ATI-ju vec u nacinu rada sa njim. GForce kao najvece dostignuce NVidie sam slatko isutirao iz svih montaznih masina posle nekoliko pokusaja da sa novijim modelom dobijem ono sto mi treba a nekako u to vreme su i pale cene ATI-ju pa mi se ukazalo sasvim solidno resenje. Problemi koji nastaju ticu se upotrebe OpenGL-a i directx-a i prevazilaze se iskljucivo SW-skim resenjima, ATI je kasnije izbacio drajvere kojima se to uveliko resava a to sto je neko u medjuvremenu presao na GF je zaista problem onoga ko nije hteo da resi problem sa malo vise truda. A ako Te vec zanima 3D modeling, slobodno mozes da malko studioznije propratis diskusije vezane za ove proizvodjace kartica i naci ces bas ono sto sam ja napisao. I opet da ponovim, NVidia je igracka kuca, tesko je njoj prici ili je preteci u tom segmentu ali tada pricamo samo o iscitavanju a ne o stvaranju frame-ova, kada se radi 3D modeling, akcenat je upravo na onom drugom, tu nastaje razlika izmedju ovih proizvodjaca.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mitar Ostojic
Sabac

Član broj: 26425
Poruke: 201
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 20:34 - pre 239 meseci
Ne znam ko je prvi rekao da Ati nije kompatibilan sa igricama ali nije ni bitno,barem sto se mene tice jos od 8500 serije pa na ovamo nikakvih porblema nisam imao sa igrama da se sad ne vracam i na starije jer od 486 masine koristim Ati-ja,sto se tice OpenGL,poznato je da Ati na svoje kartice namenjenim sirem krugu korisnika ne obraca toliku paznju OpenGL-u bas iz razloga svoje profesionalne serije namenjene vrlo uskom segmentu trzista koje zna da ceni kvalitet proizvoda na koje nVidia odavno pokusava da se usunja sa manje ili vise uspeha ali je i dan danas poznata kao "firma koja pravi igracke za mase",naj veci problem Ati u proslosti je bio sto su ujedno projektovali GPU i proizvodili kartice pa su samim tim bili dosta skuplji od konkurencije u istoj klasi proizvoda sa cak i slabijim performansama od konkurencije dok nVidia se bavi samo projektovanjem GPU a izradu prepusta drugim proizvodjacima pa samim tim i medjusobna konkurencija proizvodjaca je dovodila do toga da karticama baziranim na nVidia GPU brze padne cena nego Ati-ju,hvala bogu pa je i Ati napokon dozvolio i drugim proizvodjacima da prave kartice bazirane na njihovim GPU-om pa je sad trzisna utakmica ravnopravnija na radost nas krajnih kupaca mada sad tu treba obratiti paznju od kog se proizvodjaca kupuje model baziran na Ati GPU jer sad nisu sve iste kao onda kad ih je sam Ati radio,ko zeli moze da odvoji vise novca i uzme "Build by ATI" model i da ga ne boli glava.

Customer: I'm having problem closing this dialog box here on my screen.
Tech Support: Ok, in the upper left hand side of the screen, can you see the 'OK' button displayed?
Customer: Damn! How can you see my screen from there?
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?06.08.2004. u 23:30 - pre 239 meseci
ja se dvoumim izmedju radeon9200 128MB , ge force fx 5600xt i geforce fx 5200
naravno treba mi za igre i to nove.
geforce fx 5600xt je najskuplja od ovih.
koju?
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?07.08.2004. u 07:59 - pre 239 meseci
5700 :) definitivno best buy ...mada ja nemam para za to..zato sam i pokrenuo ovaj..."post"
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?07.08.2004. u 11:04 - pre 239 meseci
to je i kod mene problem...pare.
zbog toga nezam sta uzeti...radeon9200 ,gffx 5600xt ili gf fx 5200

 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
212.200.54.*



+2 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?07.08.2004. u 13:10 - pre 239 meseci
Od toga navedenog, najbolje je FX 5600XT, ali je zato i najskuplja
Ja ti preporucijem MSI, oni su po meni najbolji sto se tice grafickih kartica.
 
Odgovor na temu

Mitar Ostojic
Sabac

Član broj: 26425
Poruke: 201
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?08.08.2004. u 13:45 - pre 239 meseci
Bas sam jedno kratko vreme imao MSI 5600xt i mogu reci da je definitivno los izbor i nevredi ulozenih para ni malo,nije problem u MSI kao proizvodjacu vec u 5600xt seriji kartica koje su previse skupe za ono sto daju,jedan Radeon 9200 128bit ili FX5200 128bit imaju bolje performanse od 5600xt modela,konkretno 5600xt dobija oko 1400 markova u 3dmark03
Customer: I'm having problem closing this dialog box here on my screen.
Tech Support: Ok, in the upper left hand side of the screen, can you see the 'OK' button displayed?
Customer: Damn! How can you see my screen from there?
 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
*.mgnet.co.yu



+2 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?09.08.2004. u 11:22 - pre 239 meseci
Uf, covece, dobro je sto si to napomenuo.
Ja taman mislio da kupim,kad ono tako losa.
Ja bi najradije uzeo MSI FX5900, bez ikakvih oznaka, samo u Srbiji nema nigde da se kupi, a posebno u Bgd.
To mi izgleda kao prava graficka, pocevsi od velikog bakarnog hladanjaka, pa do performansi...
Ali to definitovno nije graficka o kojoj se razgovara u ovoj temi!!!
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?09.08.2004. u 12:10 - pre 239 meseci
uzimam radeon9200 128MB vivo .
i nemam love za skuplju.
mislim da je bolja od geforce 5200

 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?09.08.2004. u 12:58 - pre 239 meseci
@Lancia: definitivno nisi u pravu, u OpenGL-u je nVidia godinama najbolja i daje najbolje rezultate. Tu ATI NIKADA nece imati sta da trazi. ATI ima dobar 2d prikaz (bolji u odnosu na nVidia-u, losiji u odnosu na Matrox) i dobre 3d performanse u igrama.

@ostali: FX6500 je losh izbor za te pare. FX5700 Ultra je odlicna graficka kartica, ali ako vec dajete pare za 5700 ULTRA izdvojte josh 15e za FX5900SP i ne mozete pogresiti. Sa druge strane, vec za 200e imate MSI 9800pro solidnih performansi i loseg OC potencijala. Za manje od 200e, jedini izbor od ATI-ja je 96t00pro/xt...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?09.08.2004. u 16:57 - pre 239 meseci
Pozdrav,
procitao sam opet moj post, mislim da se nismo razumeli oko OpenGL-a, i ja sam pomenuo da su problemi sa montazom uglavnom zasnovani na nedovoljnoj podrsci ATI-ja u OpenGL-u. Oko toga sam napomenuo da se ti problemi u montazi prevazilaze SW-ski, nikako kupovinom slabije kartice, u ovom slucaju igracke kartice. Mislim da smo pomenuli istu stvar
pozdrav
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?09.08.2004. u 19:59 - pre 239 meseci
ako uzmem novu graficku da li trebam baciti drivere od stare graficke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: ATI Vs. Nvidia shta je na kraju bolje u ekonomskoj klasi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6052 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.