Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji program za puštanje muzike?

[es] :: Linux desktop okruženja :: Najbolji program za puštanje muzike?

[ Pregleda: 10540 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 13:55 - pre 239 meseci
XMMS je mator, JuK i Rhythmbox su nestabilni, Muine-u fale mogućnosti. Šta vi koristite?

A od ne-grafičkih plejera? (Meni se sviđa mp3blaster.)

[Ovu poruku je menjao random dana 09.08.2004. u 16:39 GMT]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 14:18 - pre 239 meseci
Meni XMMS odradjuje posao kako treba. Nemam potrebu da ga menjam.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 15:19 - pre 239 meseci
od grafickih xmms i zinf ..nesto sredjen
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 17:56 - pre 239 meseci
Mozes li random malo da obrazlozis to da je xmms mator?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 18:01 - pre 239 meseci
Pretpostavljam da je mislio mator zbog toga sto koristi stari gtk-1.2 koji jeste mnoogoo mator.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 18:33 - pre 239 meseci
Pa delimično (GTK2 i Unicode podrška bi bili cool, a Beep port je bagovit), a i zato što je taj stari Winamp interfejs već malo smorio, nema mogućnost za brz pristup muzičkoj kolekciji i katalogizaciju (media library ili barem definisanje više plejlisti u okviru samog interfejsa), dovlačenje informacija o albumima (id3 tagiranje preko cddb-a, album art, itd.), i mnoge druge stvari koje su već postale standardne na konkurenskoj platformi (programi kao što su foobar2000, winamp5, wmp9 su ipak daleko ispred XMMS-a). Već 4-5 godina u X-u koristim isti program za slušanje muzike, a on uopšte ne napreduje.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 22:30 - pre 239 meseci
Citat:
random: Već 4-5 godina u X-u koristim isti program za slušanje muzike, a on uopšte ne napreduje.



Uvek mozes da se prikljucis razvoju i da dodas funkcije koje su ti potrebne ili da predlozis developerima da ih ubace.
Ako su dobre, siguran sam da ce ih prihvatiti.
Cini mi se da se zaboravilo what open source is all about.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?08.08.2004. u 23:09 - pre 239 meseci
axez, nije se zaboravilo, taman posla. Samo ne mislim da je XMMS dobra osnova za dalji razvoj. Radije bih se igrao sa Rhythmbox-om ili nekim drugim plejerom koji izgleda perspektivnije. Uostalom zato sam i pokrenuo ovu temu — možda postoji neki bolji plejer u koji bi čak imalo i smisla uložiti neki (programerski i korisnički) trud. Pa nije valjda XMMS alfa i omega muzičkih plejera pa da ako mi se ne sviđa nijedan plejer moram baš njega da popravljam??? Prosto, zanima me čega sve ima u ponudi.

Uostalom, evo šta kaže FAQ Beep Media Playera (BMP je GTK+2 fork XMMS-a):

Citat:

Why didn't you work together with the XMMS team?

There are several reasons:

* The XMMS team showed no interest in porting to GTK+2

XMMS has stuck with GTK+1.2 for almost 2 years after the first GTK+2 development versions were released. The fact that Milosz's one-man effort took only a few weeks goes to show that a GTK+2 port was not a priority with them.

* XMMS was/is developed in 'cathedral' style

While XMMS is licensed under the GPL, it was/is developed in traditional close-source fashion. It is difficult to get into the XMMS team, and sending in patches seemed tideous. After some progress with BMP, the XMMS team invited us to join them on XMMS2. We rejected this advance as our goals are quite different. Also, many of us were frustrated at the XMMS code inherited and were skeptical of XMMS2.


Da se ne zaboravi da je open source između ostalog i all about having a choice.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?09.08.2004. u 10:51 - pre 239 meseci
Mozda je malo radikalan predlog, ali da li je neko probao Muine - u pitanju je jednostavan plejer za GNOME. Interesantna stvar u vezi Muine plejera je sto je pisan u Mono platformi

Citat:

Muine is a music player for GNOME. It features:

* A simple, intuitive user interface
* Ogg Vorbis, FLAC and MP3 music playback support
* Automatic album-cover fetching
* Support for embedded ID3v2 album images
* ReplayGain support
* Support for multiple artist and performer tags per song
* A system tray icon
* Translations into many languages


Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?09.08.2004. u 14:11 - pre 239 meseci
Ja glasam za Rhythmbox, imam poverenje u devel tim ;)

Ja ga koristim jos od neke 0.5 verzije (ranije verzije nikako nisam mogao da kompajliram), i ima tu dosta gresaka, pukne ponekad, ali opet ove novije verzije 0.8.5 rade dosta dobro.. Tako da je ceo program upotrebljiv, jeste da ne postoji editovanje ID3 tagova, i da ne postoji equalizer, ali bice vremenom ;)
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?09.08.2004. u 14:54 - pre 239 meseci
Koji backend za Rhythmbox je po tebi bolji, GStreamer ili Xine?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?09.08.2004. u 16:23 - pre 239 meseci
GStreamer je dostigao (0.8.4 verzija) odredjeni nivo pa moze da se kaze da je upotrebljiv, tako da ce raditi sasvim solidno kao backend.

Naravno, ako kojim slucajem budes imao problema sa GStreamer-om, slobodno stavi Xine jer ja sa njim nikada nisam imao problema.

Ja kao neko ko voli Gnome pre bih stavio GStreamer ;)
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?11.08.2004. u 21:13 - pre 238 meseci
Ja sam za XMMS - sve sto mi treba od toga je tu, cepnem queue kako mi se koje slusaju pesme i uzivam, sam se staram da svi ID3 tagovi budu savrseni kao i filenameovi.... tako da... ono meni je opusteno, interfejs odlican, sto se mene tice ne mora ni da prelazi na gtk2
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Cube4EVER
Bojan Zivanovic
Pancevo,Srbija

Član broj: 5891
Poruke: 161
*.bisinter.net.

ICQ: 105835691
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?11.08.2004. u 22:44 - pre 238 meseci
A jeli neko probao AmaroK?
Deluje OK...
Link je http://amarok.kde.org
Posetite moj blog
http://bojanz.blogspot.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?15.08.2004. u 23:02 - pre 238 meseci
Cube4EVER: Video sam screenshotove, izgleda mi da je interfejs previse natrpan?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?16.08.2004. u 02:54 - pre 238 meseci
Maltene otkrovenje. AmaroK je možda najbolji od svih koje sam dosad probao. Compact mode je sjajan, podseća malo na foobar, ima taman sve što treba, u levi panel je integrisan browser kolekcije ili fajl sistema, ili pak statistike o pesmama koje slušaš, ili o albumu koji trenutno svira (sa sve slikom omota). Ima i lep OSD prikaz pri promeni pesme. Baš mi se sviđa. Zaista liči dosta na foobar2000, a čak su neke stvari i lepše rešene. Baš mi se dopada.

PS: Cube4EVER: Hvala na predlogu!
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Dr:Lun
Donald Secret

Član broj: 16367
Poruke: 81
195.252.118.*

Sajt: www.slackware.co.yu


Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?17.08.2004. u 15:02 - pre 238 meseci
Nikad nisam ni razmisljao o bilocemu sem XMMS-a ali me ovaj post naveo da prosetam do sajtova pomenutih aplikacija tako da sam se odlucio da probam Rhythmbox.

Razlog: prvi screenshot na sajtu prikazuje da su autori slusali sve albume od Tool-a. Ko slusa Tool taj zna kako se slusa muzika tako da greske ne moze da bude :)

Pozdrav svima!

Remember I will always love you,
As I claw your fucking throat away.
It will end no other way.
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?19.08.2004. u 20:17 - pre 238 meseci
Da li neko moze da mi kaze kako da namestim XMMS da mi minimizira i glavni prozor i playlistu, posto mi sada minimizira samo glavni prozor? Verzija je 1.2.10, a kernel je 2.6.5.
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

Član broj: 7796
Poruke: 537
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?20.08.2004. u 08:20 - pre 238 meseci
mislim da sam negde naleteo na podatak da je to bug u KDE-u, a ne u
XMMS-u, pokušaj da tako nađeš rešenje za svoj problem.
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Najbolji program za puštanje muzike?20.08.2004. u 16:32 - pre 238 meseci
Ma XMMS je meni skroz okej.
Možda nije nešto ultra napredan ali je brz, jaaaako brz, skin support, još kada instaliram na njega crossfader plugin ko zmaj je :).

Citat:
vladab: Da li neko moze da mi kaze kako da namestim XMMS da mi minimizira i glavni prozor i playlistu, posto mi sada minimizira samo glavni prozor? Verzija je 1.2.10, a kernel je 2.6.5.


Takođe mislim da je do KDE-a. Ja imam xmms 1.2.10 na slackwareu i fedori i rade super (sa gnome-om), dok na knoppixu imam isti problem.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Najbolji program za puštanje muzike?

[ Pregleda: 10540 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.