Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grid antene - jacina signala

[es] :: Wireless :: Grid antene - jacina signala

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15008 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.vdial.verat.net

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Grid antene - jacina signala06.09.2004. u 01:10 - pre 238 meseci
Hm...

Pise da je signal cak do 35km?
Koliko tu ima istine?

Ja i par drugova bi trebalo da se umrezimo u WLAN mrezu, ali smo na rastojanjima od 10-tak km?

Kako bi to moglo da se izvede, bez omni antene? ili ima neka omni koja baca jaci signal?

I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala06.09.2004. u 07:54 - pre 238 meseci
Batali omni....ili uzmi dva bash dobra grid-a...znachi Andrew ili Hyperlink < 24db> ili najbolje, a stvarno jeftino reshenje su dve satelitske sa bikvadima. U svakom sluchaju preporuchujem uredjaje od 200mw. Trenutno na mojoj mrezhi na rastojanju od 19-20km sa jedne strane je dish sa druge hyperlink(samo jel ne mozhe dish na taj krov) <200mw uredjaji> uz malo vishe podeshavanja sada imamo 500kb/s...pa ti vidi u pitanju su B uredjaji.
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.sdnet.co.yu

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala06.09.2004. u 11:00 - pre 238 meseci
oket, reci mi samo, imas li da preporucis neki ekonomican AP, gde se mogu staviti 2 antene?
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala06.09.2004. u 13:03 - pre 238 meseci
koja je antena najbolja koja se moze napraviti,a ne kupiti.
znaci koja od pravljenih antena ima najvece pojacanje i koja moze najvise dobaciti.
i moze neki link za gradnju.

 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.net

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala06.09.2004. u 20:32 - pre 238 meseci
Dish + BiQuad
http://www.bgwireless.net/samogradnja/deniro/




 
Odgovor na temu

djsale
pancevo

Član broj: 33194
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu

Sajt: www.djsale.s5.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala07.09.2004. u 18:12 - pre 238 meseci
varijanta uradi sam i ustedi!
napravi antenu i ustedeces pare,
ili neka ti to drugi odradi , ja ih pravim i za one koji znaju sa alatom neka posete moj sajt pa neka se oprobaju, a oni koji neznaju ... dogovoricemo se naravno.
velikodusno i posteno sa moje strane.

www.djsale.s5.com strana novi projekat i rad na novom projektu
PS. upisite se u knjigu gostiju

POZDRAV dj_SaLe PA.
djsale
 
Odgovor na temu

perone
Beograd

Član broj: 17826
Poruke: 81
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala07.09.2004. u 23:45 - pre 238 meseci
Gde nabavljas materijal za ovo. Kako pravis resetke? One resteke su original skinute sa hyperlink antene koliko vidim. Ako ih prodajes(gotove proizvode),baci mi info o ceni preko privatnih poruka.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala08.09.2004. u 11:37 - pre 238 meseci
i kod mene je problem sa materijalom zbog cega mi je ta antena komplikovana.

 
Odgovor na temu

djsale
pancevo

Član broj: 33194
Poruke: 11
*.3dnet.co.yu

Sajt: www.djsale.s5.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala08.09.2004. u 14:54 - pre 238 meseci
ja sam udradio od al kutija 15x30 okvir i od secenih traka od al lima,
kutije sam savijao u firmi, a vama bih preporucio da okvir odradite od al flaha lakse ce te rucno savijati ili cega god...
a trake secite od lima koji mozete priustiti al ili potcinkovani sve ostalo vam je slikovito objasnjeno na sajtu..
AL profila imete svuda da kupite samo se raspitajte....
pisite mi na mail ali sa svog mail-a neke stvari necu odgovoriti na privatnim porukama... zato na mail..
POZDRAV iz panceva
djsale
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
195.252.80.*

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala15.09.2004. u 21:37 - pre 237 meseci
Jel moze za udaljenost od 10-ak km da se koriste i wlan kartice, ili je mnogo bolja varijanta AP?

U cemu je prednost AP u client rezimu rada, i wlan kartice?
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala15.09.2004. u 23:27 - pre 237 meseci
Citat:
2weird4u:U cemu je prednost AP u client rezimu rada, i wlan kartice?


AP mozes da postavis negde visoko i daleko od racunara jer se sa racunarom povezuje LAN kablom. Ako stavis karticu u racunar ogranicen si antenskim kablom koji ne bi trebao da prelazi 10m duzine.
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.ptt.yu

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala15.09.2004. u 23:57 - pre 237 meseci
Da, ali AP treba i da se napaja.
Kako to da se izvede ako se on stavi na krov?
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala16.09.2004. u 00:04 - pre 237 meseci
Pozdrav!!!
> Da, ali AP treba i da se napaja.
>
> Kako to da se izvede ako se on stavi na krov?
PPoE = napajanje preko UTP ( Lan ) kabla


.:: poslato preko [es] mailing liste ::.
.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.ptt.yu

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala16.09.2004. u 00:12 - pre 237 meseci
Imao sam prilike da povezem Realtek-ovu ethernet karticu i Assus-ov AP, i napajanje preko UTP-a nije bilo moguce.

PPoE? Mozes li malo da pojasnis?
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala16.09.2004. u 01:20 - pre 237 meseci
LAN kabal ima slobodnih paricakoje se ne koeriste za prenos podataka. One mogu biti upotrebljene za napajanje udaljenog uredjaja. TO mozes da izvedes u smaogradnji i da se nadas da ce da radi i nista nece da spali ili da uzmes fabricke uredjaje (cena oko 40 eur) koji to rade vrlo fino i mogu da prenesu napajanje kroz kabal do 100m duzine.

Uredjaj se sastoji iz dva dela, na pocetku kabla, imas uredjaj koji ubacuje napajanje u UTP kabal i on ima jedna ulazni UTP konektor u koji ubodes kabal kojije sa druge strane spojen na switch ili lan karticu u racunaru, jedan konektor u koji se ubada ispravljac (oko 48V) i jos jedan UTP konektor u koji se ubada kabal koji vodi na krov.

Na drugom kraju se stavlja drugi uredjaj koji ima jedna UTP u koji ubaas kabal koji sadrzi i napajanje a on od toga odovji podatke na izlazli UTM konektore preko koga spajas AP i konektor koji ti daje napon za AP (obicno 5V).

U krajnjem slucaju, zajedno sa UTP kablom provuci i kabal za 220V gore do AP-a. Proao sam oba nacina i oba rade. Kad imas 22V gore to moze da bude korsino i za druge namene.
 
Odgovor na temu

FormatX
mladen falamic
rakitovica

Član broj: 32892
Poruke: 3
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.formatx.net


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala23.01.2005. u 21:30 - pre 233 meseci
Citat:
broker: LAN kabal ima slobodnih paricakoje se ne koeriste za prenos podataka. One mogu biti upotrebljene za napajanje udaljenog uredjaja. TO mozes da izvedes u smaogradnji i da se nadas da ce da radi i nista nece da spali ili da uzmes fabricke uredjaje (cena oko 40 eur) koji to rade vrlo fino i mogu da prenesu napajanje kroz kabal do 100m duzine.


utp kabal ima 4 parice od kojih se za mrezu koristi 2 parice...istina
Citat:

Uredjaj se sastoji iz dva dela, na pocetku kabla, imas uredjaj koji ubacuje napajanje u UTP kabal i on ima jedna ulazni UTP konektor u koji ubodes kabal kojije sa druge strane spojen na switch ili lan karticu u racunaru, jedan konektor u koji se ubada ispravljac (oko 48V) i jos jedan UTP konektor u koji se ubada kabal koji vodi na krov.

Na drugom kraju se stavlja drugi uredjaj koji ima jedna UTP u koji ubaas kabal koji sadrzi i napajanje a on od toga odovji podatke na izlazli UTM konektore preko koga spajas AP i konektor koji ti daje napon za AP (obicno 5V).


taj uredjaj nisam vidio, ali to nije nikakav bad napraviti, jedino je bad u powerowerlan u tome sto se moraju stavljati jaci ispravljaci, dakle ako AP korisiti 5V i 1A, a ako je kabal duzi od 6m stanje se mjenja, dobijes 5V i 0.6A sto je na granici rada APa, znaci nije stvar da se digne puno voltaza (tipa spominjes 48V) nego snaga A

Citat:

U krajnjem slucaju, zajedno sa UTP kablom provuci i kabal za 220V gore do AP-a. Proao sam oba nacina i oba rade. Kad imas 22V gore to moze da bude korsino i za druge namene.


nelosa ideja, uvijek ce ti trebati 220V gore, samo dobro izoliraj :)
there is no potpis :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala23.01.2005. u 23:44 - pre 233 meseci
Citat:
FormatX: taj uredjaj nisam vidio, ali to nije nikakav bad napraviti, jedino je bad u powerowerlan u tome sto se moraju stavljati jaci ispravljaci, dakle ako AP korisiti 5V i 1A, a ako je kabal duzi od 6m stanje se mjenja, dobijes 5V i 0.6A sto je na granici rada APa, znaci nije stvar da se digne puno voltaza (tipa spominjes 48V) nego snaga A


Nije bas tako. Uredjaj ce povuci onoliko struje koliko mu treba ako ima dovolno napona. Ta sruja ce u provodnicima izazvati pad napona pa je potrbno da ispravljac ima napon uvecan za taj pad napona a struja ce biti onolika koliko je potrebno, nece se smanjivati.

Ono o cemu sam ja pricao je DC/DC konvertor, koji 48V/0.4A pretvori u 5V/2A.

Visok napon od 48V se nekoristi zbog pad anapona nego zato sto se s vecim naponom ista snaga prenosi uz manju jacinu strujem sot znaci da su manji gubici u kablu.

Citat:
FormatX: nelosa ideja, uvijek ce ti trebati 220V gore, samo dobro izoliraj :)


Istina, po propisima nije dozvoljeno izvoditi elektricnu instalaciju na krov.

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.subotica.net.



+292 Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala29.01.2005. u 20:34 - pre 233 meseci
Predviđeno je razvođenje i po tavanu ali sa kvalitetnijom (hermetizovanom) opremom.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

zeljkoa
Zeljko Arnautovic
Smederevska Palanka

Član broj: 10941
Poruke: 38
213.244.200.*

Sajt: www.networkit.rs


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala07.02.2005. u 23:40 - pre 232 meseci
Ja sam sa HyperLink antenom od 24dB uspostavio vezu na 8km. Nemam pojma koja je antena na AP strani, mislim da je neki "štap". Na antenu sam vezao Pheenet 118C+ AP u client modu ( kabl između antene i AP-a je 3m ).

Problem napajanja se može rešiti na 2 načina: jedan je POE a drugi je da se AP postavi unutar krova i dovuče struja.

Inače, veza je savršeno stabilna i uopšte nema izgubljenih paketa. Probao sam 3 - 4 različita AP-a ( LinkSys, D-Link, ... ) ali se ovaj Pheenet pokazao kao više nego duplo jači nego svi ostali zajedno.

Pozdrav,
Željko
Željko Arnautović
-----------------------------------------------------------------------------
www.berzavozila.com | www.lisica.rs | www.networkit.rs | www.pcberza.rs
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Grid antene - jacina signala08.02.2005. u 00:42 - pre 232 meseci
Citat:
zeljkoa: Ja sam sa HyperLink antenom od 24dB uspostavio vezu na 8km. Nemam pojma koja je antena na AP strani, mislim da je neki "štap". Na antenu sam vezao Pheenet 118C+ AP u client modu ( kabl između antene i AP-a je 3m ).


ista situacija na 5km, isto sa druge strane omni na 250mW uredjaju a ja sa 24db + Pheenet 118C+ AP u client modu. signal je 51%

Sta mislite da li bi radilo dva 118C i dvije 24db HyperLink antene da dobacim nekih 15km. kakvi uslovi su potrebni i kako da usmjerim antene na tolikoj udaljenosti? Cim nabavim malo jaci dvogled, potvrdicu i vidljivost izmedju tacaka, izmedju je praznina (oranice i slicne njive), mozda poneko drvo, ali sumnjam da je na liniji.


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Grid antene - jacina signala

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15008 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.