Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML

[es] :: Web dizajn i CSS :: Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.udd.htu.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML24.04.2001. u 12:56 - pre 280 meseci

Pogledajte ovaj URL:
http://media.netscape.com/real/xbdhtml/Indexr.htm
Na ovoj adresi imate nesto zaista zanimljivo - prezentaciju posvecenu ovoj temi...

Ono sto mene interesuje je - da li iko zna kako je ova prezentacija napravljena? Vidim koristi se real player - ja nikada nisam radio takve stvari tako da ne znam, ali ovo bi mi pomoglo za jednu stvar koju planiram da radim...

Leka

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML24.04.2001. u 13:18 - pre 280 meseci
Taj Real Audio je totalno bez veze, ovo moze i moja baba da uradi, samo su stavili u <embed> tagu jedan statican real fajl. Tako mozes i wav da includujes, a sto egzoticnije resenje koristis, vece su sanse da korisnikov browser nece imati taj plugin.. Real player treba koristiti samo za streaming video/audio, dakle prenose TV signala, ili druge live programe.. a za ove staticne ima i boljih resenja.

A netscape moze nekom drugom da pise o cross-browser DHTMLu, tu su oni odavno ispali iz igre. I ja volim vise netscape kao browser, sigurno mi je miliji od Shinternet Exploitera od Microsofta, ali cinjenica je da su netscape-ovci zeznuli stvar kad nisu pristali da saradjuju sa W3C-om oko standardizacije dhtmla. Sami su sebe pokopali..
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.udd.htu.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Re: Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML24.04.2001. u 18:57 - pre 279 meseci

Koliko ja znam Mozilla VEOMA USKO saradjuje sa W3C-om.

Citat:
Gojko wrote:
Taj Real Audio je totalno bez veze, ovo moze i moja baba da uradi, samo su stavili u <embed> tagu jedan statican real fajl. Tako mozes i wav da includujes, a sto egzoticnije resenje koristis, vece su sanse da korisnikov browser nece imati taj plugin.. Real player treba koristiti samo za streaming video/audio, dakle prenose TV signala, ili druge live programe.. a za ove staticne ima i boljih resenja.

A netscape moze nekom drugom da pise o cross-browser DHTMLu, tu su oni odavno ispali iz igre. I ja volim vise netscape kao browser, sigurno mi je miliji od Shinternet Exploitera od Microsofta, ali cinjenica je da su netscape-ovci zeznuli stvar kad nisu pristali da saradjuju sa W3C-om oko standardizacije dhtmla. Sami su sebe pokopali..


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML24.04.2001. u 19:43 - pre 279 meseci
Pa mozilla i netscape nije isto. Mozilla je odlican projekat al je grozan kao aplikacija.. to sam negde procitao i bas mi se svidja kako je receno, potpuno je tacno! OpenSource stvarno ima potrebu za dobrim browserom, sad u povoju interneta, vise nego ikad. Steta sto propustaju priliku..

A onaj Netscape 6 sto su izbacili iz netscape-a se nije povinovao w3c-ovom standardu. Ne prikazuje sve kao IE, to definitivno..
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Cross-Browser JavaScript and Dynamic HTML

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.