Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

unbound polje i događaj on Change!!!!

[es] :: Access :: unbound polje i događaj on Change!!!!

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr



Profil

icon unbound polje i događaj on Change!!!!26.09.2004. u 09:22 - pre 238 meseci
Unbound polje mi služi za unos texta koji se uspoređuje s postojećim u tablicama.(pretraživač).
Zašto kad nekom polju odredim event on change ,kad se desi promjena i on pozove tu funkciju uvijek provjeri jedno slovo manje .Npr unesem «r» on javi pratan skup pa «ro» on uzme samo r itd......

Kako bi mogao riješit ovaj problem.Dali treba mjenjat Event na koji reagira funkcija i koji da stavim ili ima neki način da se to sredi unutar koda kojeg poziva event on change.
ili radim mnešto što je neizvedivo
Hvala!

romano
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu



+1 Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!26.09.2004. u 09:47 - pre 238 meseci
Objasni malo detaljnije.

Kom polju dodelis dogadjaj onChange? Da li tom unbound ili nekom drugom.
Ako dodelis unbound polju, onda ti je trenutna vrednost unbound polja:

text0.Text a ne u text0.value

Mozda ti je los algoritam koji vrsi pretragu. Daj malo koda.
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!26.09.2004. u 12:39 - pre 238 meseci
Dim koliko,txtsearch As String
clearcaptions

Rem koliko je broj stringova u pretraživaèu texbox

MsgBox IsNull(mysearch)
ok = True
If IsNull(mysearch) Then
txtsearch = "*"
ok = False
MsgBox txtsearch
End If
If ok Then
txtsearch = mysearch
koliko = Len(txtsearch)


"mysearch " je unbound polje u njega unosim text I prilikom unosa svakog slova cod bi se trebao pokrenut.Cod radi ali uvijek uzima jedno slovo manje iz unbound polja.
Txtsearch dodjeljujem vrijednost mysearch da daljnje pretraživanje u kodu.

romano
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu



+1 Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!26.09.2004. u 12:56 - pre 238 meseci

Dim koliko,txtsearch As String
clearcaptions

Rem koliko je broj stringova u pretraživaèu texbox

MsgBox IsNull(mysearch.Text)
ok = True
If IsNull(mysearch.Text) Then
txtsearch = "*"
ok = False
MsgBox txtsearch
End If
If ok Then
txtsearch = mysearch.Text
koliko = Len(txtsearch)

Probaj sa ovim trebalo bi da radi. Sto jednostavno ne stavis prekidnu tacku na funkciju i vidis sve sta se desava u mysearch?

Koliko ti nije broj stringova nego duzina stringa unbound polja.

Ovo .Text ti je potrebno zato sto se tvoj mysearch ako ga tako napises odnosi na mysearch.value a taj value dobije vrednost tek nakon izlaska iz polja, ali zato mysearch.text drzi trenutnu vrednost polja na ekranu. Znaci ono sto ukucavas
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!26.09.2004. u 15:01 - pre 238 meseci
pitanje!
""" Sto jednostavno ne stavis prekidnu tacku na funkciju i vidis sve sta se desava u mysearch? """"-novi sam u ovome (3 -4 mjeseca) pa ne znam baš sve cake a i nemogu sve pročitat!
Kako da stavim prekidnu točku!Interesira me na koji način mogu pratit izvršenje koda tako da ne moram ukucavati non-stop msgboxove.

Ovo što si mi napisao RADI!I puno ti hvala na tome jer me je već frustriralo!
Romano!
romano
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!27.09.2004. u 16:57 - pre 238 meseci
HELP!!!
Pojavio mi se problem da nakon unijetog karaktera (slova) polje za unos izgubi fokus-ode na listbox za koje se pretraživanje odnosi.
Odredio sam na kraju koda setfocus za to polje međutim ond mi uvijek počinje od prvog karaktera.
Kako da ostavim fokus na tom polju dok ne unesem cijelu riječ po kojoj pretražujem tablicu.

romano
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu



+1 Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!28.09.2004. u 16:01 - pre 238 meseci
Malo sam se iznervirao na drugim temama pa nisam nista pratio 2 dana, a jos promasaj na 217.000 na kladionici i to ti je to.


Prekidnu tacku postavljas tako sto kliknes na liniju na koju zelis postaviti prekid bas tamo gde je kruzic(strelica).



Odgovor na drugo pitanje. Ne mozes da bezis sa unbound polja vec mora da ostanes u njemu a da resis listbox pozivanje procedura imelistboxa.Refresh itd. Nemoj da ocekujes ko sto u vecini slucajeva kad ti zatreba,ne ocekujes da kad ponovo udjes u textbox da se ti ostati stare vrednosti u polju.

Problem mozes resiti i tako sto upamtis staru vrednost textboxa pa je posle ulaska upises u textbox.value i .text, pa jedan refresh ili tako nesto. Probaj ovo pa javi posto mene mrzi.Ako bude problema pomoci cemo.

Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!28.09.2004. u 18:53 - pre 238 meseci
Nisam uspio.
Napravio sam kompletnu proceduru za filter u listboxu a nemogu riješit to tekst polje koje reagira na on change.Za poludit.
A procedura je bazirana na događaju on change.(radim to već 10 dana)-tako da bilo što drugo ruši koncepciju.
*****
Kad unesem slovo "a" on me pozicionira na prvi "a" u list boxu ,a u unbound polju mi dozvoljava unos(ostaje u fokusu) ali uvijek preko unesenog slova.Znači briše prethodno uneseno!Jednostavno ga pocrni a prilikom unosa sljedećeg slova prethodni briše.
Kad mišom kliknem na zadnje slovo onda mi dozvoli sljedeći unos ali nakon novog on change opet sve briše.
Možda nešto u proprtisu unbound polja???
Što da radim???

romano
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu



+1 Profil

icon Re: unbound polje i događaj on Change!!!!28.09.2004. u 19:58 - pre 238 meseci
Ima jedno glupo resenje, ali moze koristiti:

Ako ti se unbound polje zove Text0, upisi sledece prilikom ulaska. E sad ne znam u koju proceduru (da li onEnter ili onGotFocus , ti probaj prvo u jednu pa ako ne radi u drugu)

Code:

Private Sub Text0_Enter()
    Text0.SelLength = 0
    SendKeys "{END}"
End Sub


Ovim mu kazes da je duzina selektovanog stringa =0, a druga je nasilno slanje tipke End, da bi dosao na kraj teksta. Glupo al radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: unbound polje i događaj on Change!!!!

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.