Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?

[es] :: Windows aplikacije :: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?

[ Pregleda: 2887 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?02.10.2004. u 21:39 - pre 238 meseci


Ovo je odsečak od jedne slike 640*480, sa mobilnog aparata koji sjajno slika na dnevnom svetlu, ali na veštačkom u većini slučajeva ovako.

Ovo je zid na koji pada svetlo od lustera (dole), a gore je neosvetljeni (slabo osvetljeni) deo jer luster nije providan.

Imam Photoshop 7.0 kao najači program za editovanje slika, ostali programi koje imam su ugl. za pregled slika.

Ako je izvodljivo uraditi da slika izgleda glatko (bez ovako "grubih" preliva), može li to Photoshop7???

Kao alternativa jeste neki drugi program koji je težak do 50MB (zbog downloada)...

Molim vas ako znate nešto što bi moglo, predložite slobodno!

poz

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 03.10.2004. u 14:35 GMT+1]
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 01:21 - pre 238 meseci
Ne znam na koju sliku misliš, pošto ja ne vidim nikakav attachment. Ali, ako misliš na banding (okom vidljive razlike u susednim nijansama na većim površinama), on se uglavnom teže otklanja nekim jednostavnim postupkom (ako je jako izražen). A ako nije previše izražen - može poslužiti korišćenje blagog noise filtera u monohromatskoj izvedbi. Ako to ne pomogne, jedini način je retuširanje.

Naravno, sve ovo ne važi ako nisam dobro razumeo pitanje i/ili je slika tragičnog kvaliteta.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 13:26 - pre 238 meseci
Kako ne vidiš sliku? ja sam je ubacio u poruci, a ne u attachment, ali evo sad ću i tu ubaciti pa ćeš moći da bolje da kažeš...

pozd
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 13:38 - pre 238 meseci
Apropo ubacivanja slika:

Kada navedeš adresu u tvom kompjuteru (kao što je u ovom slučaju bilo C:\clipboard.jpg) to ne može da vidi niko drugi osim tebe!!! Kako bih ja mogao videti sadržaj tvog kompjutera??? Kada ostavljaš sliku stavi link odnosno internet adresu na kojoj se ona nalazi (ako okačiš sliku u poruku onda pogledaš gde vodi link i to ubaciš između tagova)!
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 13:51 - pre 238 meseci
U pravu si, vidiš nisam razmišljao o tome.

Citat:
Bojan Basic said:

Kada ostavljaš sliku stavi link odnosno internet adresu na kojoj se ona nalazi


Ajde pojasni kakva internet adresa, kada je to na mom kompu? nema internet adrese nikakve! Daj primer da ukapiram.

--------------------------

Evo šta sam uradio za sliku: Filter - Noise - pa ono zadnje. Glatkoća je sada zadovoljavajuća, ali nejasna, odnosno likovi su nejasni! Kako se to može dobiti da slika bude ISTOVREMENO zadovoljavajuće glatka i jasna?

pozd

p.s. slika je u attachmentu
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 13:55 - pre 238 meseci
Citat:
bakiman: Ajde pojasni kakva internet adresa, kada je to na mom kompu? nema internet adrese nikakve! Daj primer da ukapiram.


Hehe, pa kako mi to da vidimo ako je na tvom kompu... NARAVNO da UVEK postoji internet adresa...
Primer za internet adresu? Zar je to stvarno potrebno?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 14:09 - pre 238 meseci
Čovek mi reče da ubacim internet adresu, a ja kažem kako da ubacim adresu kada je na mom kompu?

Znači ako je na mom kompu, nemože sa se ubaci u poruku nego samo u attachment.

Ako je tako onda mislim da je ta sekcija foruma-sajta loše uradjena.


Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 14:39 - pre 238 meseci
Sad svi vide pošto sam izmenio tvoju poruku i ubacio internet adresu.

Ako je slika na tvom kompu lepo je okačiš uz poruku (kao što si uradio - attachment), onda pogledaš na kojoj adresi je okačena (recimo, desno dugme tamo dole gde ti je slika pa onda Properties) i vidiš da piše u ovom slučaju http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/456260. Onda to staviš umesto adrese na tvom kompjuteru i gotovo.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?03.10.2004. u 16:25 - pre 238 meseci
Ahaa e too brate! sada znam, hvala ti...

pozd
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako priloženu sliku pojasniti? Uz koji softver? Moželi ikako?

[ Pregleda: 2887 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.