Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!

[es] :: Ostali hardver :: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10526 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!06.10.2004. u 21:09 - pre 237 meseci
Minolta 1300W 125 evra
Lexmark E232 140 evra
Canon 1120 135 evra
Samsung 1710p 109 evra
HP 1010W 140 evra

Poredjao sam ih po performansama i i onome sta nude za taj novac.
Najbolja je naravno Minolta a najloshiji HP.
Ali HP i Canon su ovde imena, i imaju najbolju tehnicku podrsku, Samsung se probija niskom cenom, Lexmark vec duze nudi vise od konkurencije za isti novac, Minolta skoro i nema podrsku.
Pa ja vas lepo pitam sta uzeti?
Minolta toner od 6000 strana
Lexmark toner od 3000 strana
Canon toner od 2500 strana
Samsung toner od 3000 strana
HP toner od 2000 strana

Nisam zahtevan korisnik, znaci kucna upotreba, ali da traje sto duze, uz moje ispravno koriscenje, i naravno punjenje tonera.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!07.10.2004. u 01:00 - pre 237 meseci
Bez obzira na "papirno-tehničku" rangiranost, prioritet u našoj zemlji definitivno ima HP. Više puta su se na ovim prostorima pojavljivale razne manje ili više dobre alternative, ali retko koja je opstala više od par godina. Ne uzimajući u obzir razloge naših firmi za takve posledice, to mi sve izgleda kao nepotreban rizik, pogotovo za nekog ko neće često menjati printer.

Elem, što se performansi i kvaliteta tiče, HP i Canon treba posmatrati kroz istu prizmu, jer je u pitanju praktično isti proizvođač. Bez obzira na tržišni duel ova dva proizvođača, iz kulisa stvari stoje malo drukčije. Priča koja stoji iza svega je čvrsti međukorporacijsko-kooperativni ugovor, koji već mnogo godina održavaju HP i Canon, a tiče se same proizvodnje laserskih printera. Kompletnu godišnju proizvodnju mehanike za HP, isporučuje upravo Canon. Ni jedan zupčanik se ne pravi u HP-u, tako da je HP laser ustvari Canon sa HP-ovom elektronikom. Za uzvrat, HP je dužan da "obezbedi" deo tržišta Canonu, tako što će potrošni materijal za ove dve marke lasera mahom ostati identičan, što će i jednom i drugom doneti ekstra dobit.

Posle ovog podužeg "zborenja", preporučujem HP, ali i Canon. Minoltu bih zaobišao, ali napominjem, samo zbog loše podrške. Samsung ne volim, jer sam više puta video primerke koji ne izađu ni iz garantnog roka, a već počnu da brljaju po papiru. Mada, moja iskustva sa Samsungom ne treba uzimati za referentna, jer ih ipak nisam mnogo koristio. Zato bolje sačekaj i druga mišljenja po pitanju Samsunga.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!07.10.2004. u 22:57 - pre 237 meseci
Da, znam dosta o saradnji HP-a i Canon-a.
Nego ne rece mi zasto da izbegnem Minoltu?
Cuo sam za probleme sa bubnjem na prehodnom modelu 1250W kako jedva izdrzi jednu turu tonera, a trebao bi makar 3-4, sto u prevodu znaci da ako mu toner traje 6000 strana, bubanj bi trebao da mu traje makar 20 000 strana, ali nije bilo tako, a i on je dosta skup. Sad ne znam za ovaj model 1300W, nikako da nadjem zanimljiv txt o njemu, makar i hvale ako ne i kude.
Canonov model 1120 prima toner od HP-a 1100W, a 1210 od 1200W, a koliko samo oni kostaju, skuplji su od 50-100 %!
Po meni je Canon najbolji izbor, ali samo da nije ove Minolte da mi upada u oci
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!08.10.2004. u 01:31 - pre 237 meseci
Citat:
StORM48 : Minoltu bih zaobisao, ali napominjem, samo zbog lose podrske.


Ja bih rekao isto sto i StORM48.
HP-a ima svuda,podrska i potrosni materijal se moze uvek naci....
Stoga i moja preporuka za HP ili Canon.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!08.10.2004. u 02:26 - pre 237 meseci
Rekao sam zašto da izbegavaš - zbog loše servisne podrške. A uostalom, ti problemi sa bubnjem ne postoje kod HP-a, pošto on koristi toner kasete sa kojima ide i novi bubanj.

Ključni razlog je podrška - ako ja kroz par meseci ne budem mogao da nađem toner kasetu (a kamoli bubanj) za moj printer, baciću ga u đubre. Poenta periferija je (za razliku od klasičnih komponenti tipa procesor, grafička...) da što duže služe svrsi, a ako ne - nisu rentabilne.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!08.10.2004. u 12:31 - pre 237 meseci
OK thnx.
pala je odluka:
Canon 1120
Pozdrav
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!10.10.2004. u 19:20 - pre 236 meseci
HoT_Steppa,
grešiš u nekim stvarima. Nisu ti dobre informacije.
Prvo, Minolta ima toner od 3000 strana, a početni je od 1500. Toner od 6000 strana je opcija i ne dobija se sa novim štampačem.
Drugo, nije tačno da Minolta nema podrsku. Već dosta dugo u BG radi firma XXXXX koja je zvanični zastupnik za Minoltu (štampači, skeneri, foto-kopiri, potrošni materijal i sl.) i tehnička podrška postoji kod njih. Ne samo to, malo neočekivano je i to što dopunjavaju kasete sa tonerom. Konkurencija ih je naterala. Kvalitet je zagarantovan.
U BG bi trebalo da još jedna firma "radi" Minoltu. Zove se XXXXX ali ne znam da li još uvek postoje. Prošle godine su radili.
Treće, problem koji si pomenuo a koji ima veze sa otkazivanjem valjka kod Minolte je meni nepoznat. Možda je fabrička greška, ali to čak ne spada ni u retku pojavu kod Minolte. Takvi problemi su se javljali kod Brother štampača.
Četvrto, opet u vezi Minoltinog valjka. Moj ortak ima Minoltu 1250W i na 18000 strana je za svaki "Print Job" davala poruku da treba da se zameni valjak. I dan-danas taj valjak savršeno radi a odštampao je više od 20000 strana (dok ovo pišem nemam baš tačnu informaciju).
Peto, kao što Canon radi mehaniku za HP-a, tako Minolta radi za Epson-a.
Samsung nije ništa posebno. Razočarao sam se kad sam video da mu je kaseta otvorena sa zadnje strane. Kad se odštampa nešto pa se papir presavije "na ivicu" i malo zamara, ono što je odštampano se iskrza mnogo brže nego kad drugi štampači to odštampaju.
Lexmark=Samsung (+ očajno skupi toneri za Lexmark)
Canon koji si izabrao nema podrsku za štampanje iz DOS-a.
Minolta je malo problematična po pitanju Linux-a, zato što je to Win štampač, ali bez brige, postoje drajveri. I sa HP-om je ista stvar, ukoliko nema PCL. Samsung isporučuje drajvere za Linux.
Mogao bih da pišem pa da čitate dva dana, ali samo još jedna napomena. Minolta i Samsung vuku duplo više struje iz el-mreže. Nisam siguran baš zbog čega, ali sigurno ima veze sa kvalitetom štampe. Poznajem dvojicu štampara koji su kupili Minolte zbog kvaliteta štampe teksta i "line arta".
HP-a kupuju uglavnom firme, jer su im troškovi održavanja najmanji - samo još na trafici nisi počeli da recikliraju tonere (uvek postoji pitanje kvaliteta; postoje i dobri i loši toneri).


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 11.10.2004. u 01:52 GMT+1]
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!10.10.2004. u 23:25 - pre 236 meseci
Na svu srecu, ne treba mi stampanje iz DOS-a. :)
Na Epson sam skroz zaboravio, a znam da saradjuje sa Minoltom, zato sto ga iskreno mrzim kroz inkjetove koje je izkomplikovao zbog dopunjavanja, tako da ne znam sta je mogao da uradi sa laserima.
Zbog svega gore navedenog odabrao sam Canon jer ga necu dugo menjati, a posto je HP-ov potrosni materijal, za to isto ne treba da brinem.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!11.10.2004. u 01:00 - pre 236 meseci
@gojava

Pod broj 1 - reklamiranje na forumu je zabranjeno! Za preporuke koristi PP.

TAČNO je da Minolta nema podršku. "Podrška" je reč koja asocira na mrežu dobavljača i servisera, čije tržište posredno ili neposredno snabdeva sam proizvođač, što u slučaju Minolte nema blage veze sa realnošću. "Podrška" u jednoj firmi je uvek klimava i pitanje je koliko će opstati, a kada su HP i Canon u pitanju, mogućnost da se ostane na cedilu je toliko mizerna, da će pre početi kataklizma, nego što će se to desiti. Posebno zbog prisustva samog HP-a kod nas.

Takvu "podršku" kakvu pominješ su imale mnoge firme ovde, pa su nestale. Sećam se Star štampača, OKI štampača, pa čak i Silicon Graphics-a... Podrška je reč koja opisuje mnogo više od puke preprodaje.

Sve ovo nema veze sa kvalitetom Minoltinih periferija. Osvrt je vezan isključivo za podršku, koja je kod printera bitnija nego kod bilo čega.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!11.10.2004. u 10:36 - pre 236 meseci
Izvinjavam se, nije mi bila namera da bilo koga reklamiram, utoliko pre što nisam iz BG, a firma koju sam pomenuo je beogradska.
Hteo bih samo malo da Vas upozorim na jedan detalj u vezi Canon štempača. Imaju mnogo manje RAM-a od ekvivalentnih HP-a. Nisam imao prilike da se često srećem sa njima, pa ne znam zasigurno šta to znači u praksi. Verovatno su "host-based". Isti slučaj je i sa Epsonom.
Moja preporuka, je da je ipak bolje uzeti HP nego Canon. Njihovi "host-based" laseri imaju više memorije.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.verat.net.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!11.10.2004. u 22:43 - pre 236 meseci
Pozdrav,
Citat:
gojava:
Hteo bih samo malo da Vas upozorim na jedan detalj u vezi Canon štempača. Imaju mnogo manje RAM-a od ekvivalentnih HP-a..


Opet, Brother je uvek nastojao da ima vise memorije od HP ekvivalenta a pride dizajnirao da se priprema stampe oslanja na CPU racunara i milina bozija ako nesto drugo ne radis dok stampas. Relativno, mnogo zavisi od potreba korisnika.
pozdrav
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!11.10.2004. u 23:02 - pre 236 meseci
Citat:
u vezi Canon štampača. Imaju mnogo manje RAM-a od ekvivalentnih HP-a


Da, HP 1010 ima 8MB dok Canon 1120 ima svega 512kB. Takodje kapacitet strana u minuti je 12:10 za HP. Igrom slučaja, ja sam uzela Canon 1120 jer me je mrzelo da sačekam par dana za HP 1010. Jednom prosečnom, kućnom korisniku zadovoljava potrebe. Jedino što je, čini mi se, za nijansu veći (i ružniji) od HP 1010 ili 1012.

Citat:
milina bozija ako nesto drugo ne radis dok stampas


Pa, dobro, sad... Zavisi šta držiš u kućištu...
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.verat.net.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!11.10.2004. u 23:36 - pre 236 meseci
Pozdrav,
Citat:
cicika: Pa, dobro, sad... Zavisi šta držiš u kućištu...

pa ustvari, problemi nastaju sa pocetkom stampanja iz Corel-a recimo, onda si u pravu za ono sto imas u kucistu. Vise sam hteo da stavim akcenat na zanimljivo idejno resenje ubrzavanja stampe koje datira jos od doba prelaska PI na PII. U to doba kad zadas da stampa nesto zahtevno iz Corel-a, mozes da imas sta hoces u kucistu
pozdrav
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!12.10.2004. u 07:52 - pre 236 meseci
U principu je tako.
Svi windows štampači (GDI) upravo tako rade.
Obrada PrintJob-a se obavlja u štampaču samo kod onih koji imaju npr. PCL.
Ali sve to za kućnu upotrebu i nije toliko bitno. Ustvari, nebitno je.

Za štampanje iz Corel-a se slažem. Imao sam u firmi velikih problema kad sam trebao da štampam Corel dokumente nešto veće od 2MB na HP1100. Uspevao bih tek iz petog-šestog puta. Računar je PentiumIII.

Nisam siguran kava je podrška za Canon1120 za Linux.? Mislim da je loša.!

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

zradojev
Beograd

Član broj: 15826
Poruke: 4
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!12.10.2004. u 23:21 - pre 236 meseci
-----
TAČNO je da Minolta nema podršku. "Podrška" je reč koja asocira na mrežu dobavljača i servisera, čije tržište posredno ili neposredno snabdeva sam proizvođač, što u slučaju Minolte nema blage veze sa realnošću
-----

StORM48 niste u pravu, Minolta ima dugogodišnju i ODLIČNU podršku za birotehničke proizvode koje plasira legalnim kanalima na ovom tržištu, u šta spadaju i laserski štampači.

Važno je, naravno, kupiti štampač kod OVLAŠĆENOG dilera, odnosno uvoznika, gde ćete dobiti garanciju, uputstvo na srpskom jeziku a originalni potrošni materijal Vam je uvek dostupan.

Pozdrav, Zoran Radojev
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.62.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!12.10.2004. u 23:33 - pre 236 meseci
Zradojev, to jako lepo zvuci ali gde su ti ovlasteni prodavci i servisi? Osim an par mesta u BGD-u nisam video da se nude npr. toneri za Minolta stampace, a to se tesko moze nazvati mrezom.

Zao mi je, ali Beograd nije centar sveta, pa da par servisa tamo bude dovoljno. Secam se cak i zastupnika firme STar Micronics koji nije obavestio stranog "partnera" da je prestao da se bavi racunarima i da proizvodi parket.


Koliko je takva mreza znacajna govori i ceinjenica da kod nas nikada nisu posali popularni izuzetno kvalitetni Kyocera stampaci (za poslovnu primenu).
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!13.10.2004. u 00:03 - pre 236 meseci
Pozdrav,
upravo kako rece moj kolega Mek, podrska se moze posmatrati samo u funkcionalnom smislu cega u ovom slucaju bas i nema. I nazalost, i u slucajevima mnostva kvalitetnih proizvodjaca. Podrsku u takvom smislu ovde imaju HP i Epson a moglo bi se o tome diskutovati i sa Canon podrskom. Time dolazimo do cinjenice da nije precizno reci da Minolta nema podrsku ali obzirom na ove navedene aspekte, najpre ce biti da Storm nije rekao nista pogresno. Cilj diskusija na ovom forumu jeste iznosenje vlastitih iskustava a kada ih nema, ili kao dopuna njima, dodaju se tudja iskustva, recenzije, testovi i utisci. Pretpostavljam da zradojev plasira info iz prve ruke pa mozda ne bi bilo zgoreg i neki mali tekst upravo o Minoltinim favoritima.
pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!13.10.2004. u 01:53 - pre 236 meseci
@zradojev

Da nisam u ovom poslu preko 20 godina, mogao bih i da poverujem u to. Ovako, mislim da sam sasvim jasno rekao šta podrška kao pojam znači - dostupnost svih novih i starih modela (koji se proizvode), razgranata distributivna mreža i JAKI, NEZAVISNI servisi (sa obezbeđenim rezervnim delovima za minimum 5 od datuma pojavljivanja nekog modela). Koliko ja znam, to u našoj zemlji ima SAMO HP. Naravno, za svaku pohvalu je entuzijazam nekih naših firmi, koje se trude da na ovo učmalo tržište donesu i nešto drugo, ali sve dok se to ogleda u samo jednoj firmi - ta podrška je, najblaže rečeno, slaba.


@McKracken

Čini mi se da te kapiram na koga misliš. Jel to ONA firma koja je "radila" i Sun? Pošto su i oni prešli na parket, pa se nekoliko puta kao nešto predomišljali... ne znaju momci da l' im više leži elektronika ili cepanice. Slično mu nekako dođe. :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.62.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!13.10.2004. u 02:05 - pre 236 meseci
Upravo ta kompanija.. Necemo je imenovati, ali mislim da svi znaju koja je

Ja bih veoma voleo da vidim jos neke firme koje imaju takve mreze kao sto ih ima HP, jer to moze samo koristiti nasem trzistu. Za toje potrebno mnogo vise od dognaj/prodaj sistema poslovanja.

Inace, mogu da pomenem jos jednu firmu koja je nakon sto im je menadzer za istocnu Evropu (stranog partnera) licno doneo uzorak jednog proizvoda namenjen mojoj firmi, posle mesec dana cekanja, postavila pitanje "A kako to da vam dostavimo u Uzice?".. Kao da je preko sveta a ne 180 dinara PostEkspressa daleko
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!13.10.2004. u 08:16 - pre 236 meseci
To što kaseta sa tonerom za HP može da se reciklira i "na trafici", ne spada u tehničku podršku. Ja mogu i moju babu da naučim da sipa prah, a gde ću ja da ga nabavim - moja je stvar. Mislim da ste shvatili poentu.

Firma koju sam ranije pomenuo a koja je zastupnik za Minoltu vrši i reciklažu tonera. Ne želim da ih reklamiram, ali ja više verujem u takvu uslugu, pa makar ona mogla da se dobije samo na jednom mestu u BG. Ako ćemo pošteno, i kod HP-a je slična situacija. Prisetite se koliko firmi ima sertifikat od HP-a za navedenu uslugu.

Za ličnu upotrebu, za manji obim štampe, za nekomercijalnu štamu, moja apsolutna preporuka je da se roba uzima na proverenom mestu.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Sta uzeti? Laserski stampac po 1000 put!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10526 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.