Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Update instalacionog CD-a Windows XP Professional

[es] :: Windows desktop :: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional

[ Pregleda: 4472 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Update instalacionog CD-a Windows XP Professional21.10.2004. u 12:57 - pre 237 meseci
Zanima me da li je moguce zameniti postojecu verziju Windows Media Player (kod mene je u pitanju WMP 9 jer imam integrisan SP2) na instalacionom CD-u. Znaci, zeleo bih da kad instaliram svezu instalaciju XP-a da odmah imam WMP 10, a ne da ga instaliram posebno posle zavrsetka instalacije. Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Mare_Bogovadja
Marko Matic
Bogovadja

Član broj: 22223
Poruke: 70
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional21.10.2004. u 20:25 - pre 237 meseci
Mozes lako WMP 10 slipstreamovati u instalaciju i to na bar 2 nacina.

mozes ici preko svpack.inf fajla:
Code:

If you've made a svcpack.inf file for installing Post-SP2 hotfixes, you can also install WMP10 from there:
Copy WMP10.exe to the C:\XPCD\I386\Update\ folder and then add this line under [SetupHotfixesToRun] in
svcpack.inf:
[SetupHotfixesToRun]
WMP10.exe


Takodje mozes da u batch fajlu odradis instalaciju [batch definises u winnt.sif]
Code:

The Windows Media Player 10 does not require any switches to silently install. 
Add the following
commands to your existing batch file:
ECHO.
ECHO Installing WMP10
ECHO Please wait...
start /wait %systemdrive%\install\WMP10\WMP10.exe


ako ti ovo nije najjasnije idi na http://unattended.msfn.org tamo imas sve u vezi ovoga

Code:

Pozd®av iz Bogovadje

"None may challenge the Brotherhood!"
Edwin VanCleef <Defias Kingpin>
 
Odgovor na temu

Mistery
Brčko/R.S.

Član broj: 13501
Poruke: 372
*.teol.net.



Profil

icon Re: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional21.10.2004. u 21:10 - pre 237 meseci
Možeš li nam objasniti kako slipstreamovati XP SP2 na instalacioni Windows CD sa SP1.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional22.10.2004. u 01:11 - pre 237 meseci
Isto je kao slipstreamovanje SP1 na Windows XP bez njega. O ovome ima vec mnogo napisano i ovde na ES-u i na netu. Slipstreamovanje bilo kog service packa za Wondows 2k i Windows XP je identicna rabota i ima mali 1,000,000 tutoriala sa sve slikama koje objasnjavaju celu proceduru slipstreamovanja i rezanja u Neru ili Easy CD Creatoru samo ako malo potrazite na Google-u a ima dosta objasnjenja i ovde ako izvrsite pretragu (search) sa kljucnom reci slipstream.
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
213.244.197.*

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional02.11.2004. u 09:06 - pre 236 meseci
Da li je moguce i ako je jeste da li neko zna sta treba da stoji u winnt.sif fajlu da bih preskocio Windows Welcome (gde se vrse podesavanja za internet i zadaju imena usera), a da mi umesto Administrator pise ime koje ja zadam? Nasao sam kako da pored Administratora dodam jos jedan User (kome mogu da dodelim ime koje zelim), ali to nije to. Znaci ja zelim da imam jedan account (koji ce naravno biti administrator) koji ce nositi recimo moje ime. Unapred se zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Update instalacionog CD-a Windows XP Professional

[ Pregleda: 4472 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.