Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobtel i kupovina telefona

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobtel i kupovina telefona

[ Pregleda: 3765 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amdk

Član broj: 38664
Poruke: 9
195.252.85.*



Profil

icon Mobtel i kupovina telefona10.11.2004. u 00:48 - pre 236 meseci
Pitanje za ljude iz Mobtela

Planira li Mobtel da prodaje jos neke telefone uz nove i za svoje postojece postpaid korisnike.

Valjalo bi da bude malo ozbiljnije, kao sto to truli zapad radi vec duze vreme.
Bas bi se obradovao kupovini nove i savremene Nokije na ovaj nacin Dosta je bilo vise sistem garancija mesec, dva(ili ko' na jogurt) ili buvljak ili sumljive radnje. A naravno ima i legalno ali cena malo boli.

Trebalo bi da im se taj biznis isplati i samo 5% da kupe tako pa je to lep broj.

Imali uopste neki spisak sta trenutno nudi Mobtel u prodaji telefona?

Pozdrav Svima
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona10.11.2004. u 12:14 - pre 236 meseci
Pozdrav. Sa ovim se definitivno slazem:
Citat:
amdk: Valjalo bi da bude malo ozbiljnije, kao sto to truli zapad radi vec duze vreme.


Ali ovo nisam razumeo:
Citat:
amdk: Dosta je bilo vise sistem garancija mesec, dva(ili ko' na jogurt) ili buvljak ili sumljive radnje.

Kakva garancija od mesec dana, gde si to video/la??? Koliko je meni poznato po radnjama se prodaju telefoni sa 6 ili 12 meseci garancije (uglavnom), a Mobtel i LeLekom daju ISKLJUCIVO 12 MESECI garancije i to:

063 - Astra Simit
064 - Roaming d.o.o.


A sad pitanje za mog dragog operatora:
KAD CE BRE TI NOVI, SAVREMENI I JEFTINI TELEFONI, A?!
 
Odgovor na temu

amdk

Član broj: 38664
Poruke: 9
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona10.11.2004. u 14:39 - pre 236 meseci
Citat:

Kakva garancija od mesec dana, gde si to video/la??? Koliko je meni poznato po radnjama se prodaju telefoni sa 6 ili 12 meseci garancije (uglavnom), a Mobtel i LeLekom daju ISKLJUCIVO 12 MESECI garancije i to:


Pa to garancija stvarno pise i svuda se reklamira ali u praksi bas neide. Bas sam za prijatelja kupio tel u nekoj od tih radnji, da je jos ne reklamiram, i vec drugi-treci put nosim tel na servis. Ovima iz radnje nepada napamet da ga zamene a da servis drzi tel mesec dana da bi mi dobili novi teze ide. Naravno zvali smo inspekciju ali slaba vajda. Sve se to razvlaci da prodje garancija.
To je kako se kome zalomi. Ja licno sam kupio moj tel na taj nacin i lepo radi vec 1.5 god. ali nije bas tako uvek.
Naravno to su telefoni za koji ti nece dati varijantu da ga kupis bez poreza kao firma!!!

Drugo varijanta da tel koji je kod zvanicnog distributera za SiCG ~400e bude kod Mobtela uz ugovor na 12 meseci recimo ~150e je mozete priznato povoljna. Nudili su oni neke nokie za male pare ali to je prevazidjeno.

Neznam zasto se mobtel-u neisplati taj posao. To je igra velikih cifara na njihovih 2Mil korisnika naci ce se bar 100 000 koji bi kupili takav tel, tu su i frme
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona10.11.2004. u 23:34 - pre 236 meseci
Malo offtopic: ja sam imao slican problem pre 2 godine. Kupio sam telefon u radnji, garancija 12 meseci, racun, sve totalno ok. Nakon 2 meseca pocinje da zamrzava sliku, gasi se i sl. Taman sam se spremao da ga nosim u servis kad u garanciji nadjem onu cuvenu stavku "rok resavanja reklamacije 45 dana". Kako mi je telefon preko potreban resio sam da ga prodam dok jos mogu i kao privremeno resenje uzmem neki koji lepo radi, a za par meseci kupim novi fon u drugoj radnji. Fon koji trenutno koristim u garanciji ima stavku "rok 15 dana" sto mi odgovara.
Sto se aparata iz paketa operatora tice, zaista ne razumem sta je tu problem. Mislim da je moguce uzeti paket bez poreza kao osnovno sredstvo za firmu. Mobtelu/LeLekomu nije problem da urade novu fakturu bez poreza jer je njima svejedno, cak stavise njima je naravno u interesu da zakljuce sto vise ugovora kako bi imali potencijalno vece prihode. Ostaje nam da sacekamo (ne)zvanican komentar nekog iz 063 na ovu temu...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona11.11.2004. u 11:31 - pre 236 meseci
malo offtopic ali

Garancija za uredjaj na servisu ne moze da istekne.
rok za resavanje kvara predstavlja maksimalni period za koji servis mora da otkoloni kvar, u slucaju prekoracenja tog roka prodavac mora da zameni pokvareni uredjaj novim ili da vrati novac od kupovine.
bez obzira koliko se uredjaj drzi na servisu gareancija se produzava za taj isti period.
pored toga za popravku u garantnom roku racuna se popravka uredjaja koji je predat u servisu/predstavnistu u toku trajanja garancije, a ne kad je popravljen (u trom slucaju bi serviseri svaku glupost drzali na lageru po par meseci da istekne garancija).
i tako dalje
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

amdk

Član broj: 38664
Poruke: 9
195.252.85.*



Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona12.11.2004. u 00:35 - pre 236 meseci
Da u pravi ste sa rokovima i ostalo

Ipak osecaj da je telefon predvidjen za odredjene mreze tipa Vodafon itd, da je za recimo kinesko arapsko ili ko zna koje trziste, da je mozda dekodovan ili cak da je srari repariran ne uliva bas poverenje.

Kupovo sam u firmi i oreginale jeste cena da boli, ali dobijes oreg kutiju sa nalepnicom koja ostaje na kutiji, jedna na racunu i trca na garanciji. Takvi nisu stigli u garanciji da obidju srervise.

Mozda je to malo subjektivno sa predrasudom ali je tako. Nekazem da se ti Oreginali nemogu pokvariti.

Ipak mi nije jasno sto nasi operateri neidu sa prodajom telefona. Mada cuo sam i ja neke najave ako bice za novu godinu. Priblizili su se po broju korisnika pa se jure sa uslugama. Taman resim da preomenim provajdera kad nesto novo pa ovi i LeLekloma to uvedu isto, pa opet dilema ... Lici to malo na konkurenciju.



 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Mobtel i kupovina telefona12.11.2004. u 11:26 - pre 236 meseci
pa u biti i ti "originali" se cesto pokazu kao lako kvarljiva roba, ali necemo o tome.

nego vidim po bg-u na pustim bilboard-ima se smese neki samsunzi (poneki i sa kamericama - sto oce reci da su noviji), ali na telekomovom sajtu i dalje imaju u ponudi simens m35, m6, ericsson 1018a ... a najnoviji je ericsson t68 ili t68i,
tako da me zanima jel to oni ozbiljno nude il se samo zezaju.
Jos mi nije jasno kako neko moze da potrosi par desetina k eura na reklame, a da se ne seti da osvezi svoj sajt par godina.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobtel i kupovina telefona

[ Pregleda: 3765 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.