Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)

[es] :: Advocacy :: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4811 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladeck
Vladimir Djokic
C++ Programer - Etrage, LLC
http://www.etrage.com
Cacak

Član broj: 6788
Poruke: 99
*.ds.co.yu.

Sajt: vladeck.wordpress.com


Profil

icon Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)15.11.2004. u 21:43 - pre 236 meseci
Daleko, daleko, u dalekom delu BGa (ok, nije *toliko* daleko, pored opstine Palilula:), u jednoj besanoj noci ispijajuci Niksicko Q pek pivo sa drugom sa FONa, smislih jednu (mozda zanimljivu) teoriju zavere:

* Ako pogledamo cinjenice:
1) MS je firma od oko 50 milijardi dolara u kesu (5000 miliona dolara za one koji ne mogu da zamisle milijarde). Jesam li pomenuo da je to samo novac u kesu?!?!
2) Novell, kao sada `veliki` branilac Linuxa i Open Source zajednice, mnogo je rekao i nameravao, ali malo radi?

* Teorija je sledeca: odjednom se jednog dana pojavljuje Novell i kupuje SuSE (najpoznatiju evropsku Linux distribuciju) i to bas posle bezuspesnih pokusaja MSa da preuzme Minhen i sta vec. I to za velike pare (jos jednom: VELIKEE pare). Posle kupuje Ximian (pogadjate: VELIKE pare), najpoznatijeg distributera Desktop resenja za Linux i cudom (haaa!) najveceg distributera Open Source verzije MSove .NET platforme (a svi znamo da MS BAS BAS forsira .NET khm*Longhorn*khm). I cudom, Novell zatim najavljuje ovo i ono, a malo toga se radi, a MS bilo kog trenutka moze da povuce lanac i zadavi psa (NOVELL?!?). Pogotovu kada je Novell dugo pricao o ujedinjenoj GNOME/KDE platformi od cega nema nista. Razlog: ocigledan geografska opdredeljenost za jedno ili drugo okrizenje?!?! Kada je Linux ili Open Source zajednicu zanimala geografska pozicija?!? Pa sve pociva na Netu i nema granica!!! EEEEeee, zato ja mislim da MS kulira dok placa Novell da ublati Linux i Open Source zajednicu. Naizgled Novell ce uciniti sve i borice se svim snagama, onda od toga nece biti nista, Linux ode u qrac, a vecina Novell programera ce dobiti posao u MSu (naravno, oni koji znaju od samog pocetka, a vecina ce biti pa pa pa). Ipak 50 milijardi u kesu i .NET tehnologija kojom zeli da sjebe i Javu, a kamoli Linux...

Teorija je smisljena za jednu noc, pa je potrebna odredjena dorada :) Recite mi sta mislite, samo bez vatre, ovo je samo jedna od onih besanih zajebancija za smejanje ^_^
"There's no room for ideals in this mechanical place. There has to be passion."
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)15.11.2004. u 21:56 - pre 236 meseci
Now you know the truth, now you must die!


 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)15.11.2004. u 23:54 - pre 236 meseci
Lično nisam pristalica teorija zavere, ali kad malo bolje pogledam na šta SUSE 9.2 liči, počinjem zaista da razmišljam da je ova tvoja teorija istinita. SuSE 9.2 je toliko bagovit, da sam isprva pomislio da sam instalirao neku beta varijantu, a ne originalan software. Kada sam isti instalirao sa originalnih CD-ova vrag je odneo šalu. Dodatna smejurija je što pojedini paketi nisu uopšte stavljeni na CD-ove (5 komada) već samo na DVD. O ovome smo inače već diskutovali na drugoj temi na Linux forumu, pa da se ne ponavljam.
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 01:35 - pre 236 meseci
StAaa!?. Ja sam prvo procitao tu temu o SUse 9.2 ,a sad ovo.............(da sam procitao prvo ovu poruku rekao bih "ma daj i zatvorio tab, ali...) Sacekajmo jos malo i vidimo sta ce dalje biti ( nece biti dobro ako prica krene da se ponavlja). Mada kakva je firma MS, kakve monopoly apetite ima i kolikim sredstvima raspolaze ( pa citao sam samo koliki je njihov fond za sudske sporove, ne bih bilo cudno da imaju i fond za gusenje konkurencije ), a vec je pokusano usporenje razvoja linux-a preko Sco-a pa ovo nije sumnja bez osnova i nesto je nad cim se treba zamisliti MADA novell ili ti suse je SAMO jedan u moru distribucija.


POz

[Ovu poruku je menjao strba dana 16.11.2004. u 11:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao strba dana 17.11.2004. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 02:07 - pre 236 meseci
Odavno je provaljena namera Microsofta da preko Novell-a uništi Linux ili mu barem značajno uspori ekspanziju na tržište operativnih sistema za desktop računare.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 02:08 - pre 236 meseci
Ljudi, ne brinite, nista od toga. To su neke frke na visokim nivoima, za velike igrace, ali to ni najmanje ne sprecava "male" igrace da cine cuda! Jedan od primera je - i sam vladeck, koji je vec nesto doprineo Linux-u! Trenutno koristim Mepis. Pogodilo se da imam winmodem Lucent / Agere. Instaliram Mepis i sve sto je meni potrebno radi iz prve, UKLJUCUJUCI AUTOMATSKI PREPOZNAT I INSTALIRAN WINMODEM (vazi samo za Lucent / Agere).

Tu je Brazil, tu je Spanija, tu je Ubuntu, koga finansira izvesni bogatas, tu je Azija sa masom distribucija, nije SUSE nista narocito, ni vazno. Mozda on ima programe i mogucnosti, koje drugi nemaju, ali sustina ove alternativne zajednice je da ne zavisi od jednog projekta i da je nezaustavljiva. Mislim da su Conectiva i Turbolinux priblizno vrsnjaci SUSE-a, a kod nas su malo poznati.

Osim svega, uzmite u obzir da je NAROCITO kapitalizam alergican na prljavu igru. Ne reaguje preterano brzo, ali ne oprasta. Da nam je pre 10-tak godina neko rekao da ce cuvena reklama za Marlboro biti uklonjena, rekli bi smo mu da je budala! Kapitalisti su izracunali da im se duvan, dugorocno, ne isplati i sada ga progone ko satanu. Slicno moze da se desi i MS-u.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 03:02 - pre 236 meseci
Vi momci ste legende. Uživam čitajući vaše analize.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 08:26 - pre 236 meseci
Bijoskop :) I uvek neko drugi (MS) kriv, pa čak i za bagove u SuSE Linux-u..



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 09:55 - pre 236 meseci
A da vi Linuxovci krenete studiju uticaja Microsofta na amazonske prasume?

Face it, SuSE linux je postao veliki - a biti veliki znaci i gomilu bagova, obaveznu podrsku za opskurni hardver (znaci: jos novih bagova) i sl...

Kako je lepo biti igracka - nema odgovornosti, sad kad je krenulo da raste - odmah je neko drugi kriv sto je kod bagovit kao i svaki drugi iste velicine.

Nije nego.

Citat:

1) MS je firma od oko 50 milijardi dolara u kesu (5000 miliona dolara za one koji ne mogu da zamisle milijarde). Jesam li pomenuo da je to samo novac u kesu?!?!


MS je odlucio da sve pare - 75 milijardi dolara - za 3 godine vrati investitorima, posto ne mogu nista sa tom lovom da urade a da im se na vrat ne nakaci 10000000000 anti-monopolskih eksperata, advokata i svaka konkurencija koja smatra da je MS svojim potezom ugrozava. Razmisljali su se da kupe SAP - ali takva kupovina nikad ne bi prosla u EU :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 10:04 - pre 236 meseci
Kako to pričaš, pomisliće još neko "jadni oni".

To su krvavi novci...
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 10:18 - pre 236 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: To su krvavi novci...


Jel ovde fali smajli na kraju ili stvarno tako mislis?


Citat:
Ivan Dimkovic: ...kod bagovit kao i svaki drugi iste velicine....


da li se na forumu ikad vodila neka ozbiljnija diskusija ovog tipa, dakle o kvalitetu linuxa i windowsa, malo iznad nivoa 'meni stalno iskace BSOD' i sl. mislim na kvalitet i mogucnosti OS-a, lakoca razvoja aplikacija (ovo me narocito zanima), lakoca koriscenja i odrzavanja?


ss.

When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 10:35 - pre 236 meseci
Citat:
da li se na forumu ikad vodila neka ozbiljnija diskusija ovog tipa, dakle o kvalitetu linuxa i windowsa


Pokušali smo jednom da uporedimo Windows i GNOME okruženja po pitanju lakoće korišćenja, ali kolege Linuxovci su nakon 2 dana počeli da beže sa foruma, kud koji. I tada im je bio neko drugi kriv (onaj iz Red Hat-a, tzv. "korporacijska njuška" :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 10:41 - pre 236 meseci
Citat:
To su krvavi novci...


..povikaše IBM, Novell i ostali.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)16.11.2004. u 23:28 - pre 236 meseci
SuSE je bio i ostao vlasnička distribucija. Jedan deo njihovih paketa je pod GPL i on se jako teško može komercijalizovati. Pogledajte šta se desilo sa Xfree86.

Da taj paket nije bio pod GPL, vlasnik koda bi jedno vreme mogao softver da daje i besplatno da bi neke kasnije verzije komercijalizovao. Ukoliko bi neko pokušao da napravi ekvivalentan softverski proizvod licenciran sa GPL, on bi zaostajao u razvoju budući da bi morao da krene od nule, pa proizvođač komercijalnog softvera ne bi bio ugrožehen.

No, kada je softver licenciran sa GPL, onda svaki pojedinac ili grupa programera može da nastavi da ga razvija. Na primer, kada je Xfree86 tim odustao od GPL, pojavio se tim programera koji je polazeći od poslednje verzije paketa Xfree86 koja je licencirana sa GPL razvijao ekvivalentan paket X.org, tako da nije zaostajao u razvoju. Štaviše, X.org se brže razvija od Xfree86 koji se već može smatrati propalim.

SuSE, Novell, Microsoft i ostali imaju pravo da rade šta hoće. Budućnost OSS nije vezana ni za koga od njih. Novell je stavio čuveni Yast pod GPL, tako da ako upropasti jednu distribuciju Linux-a (koja je i ranije bila vlasnička), iza njega će ostati veliki broj Open Source programa koje drugi mogu dalje da usavršavaju i ugrađuju u svoje distribucije. Novell je svakako povukao poteze koji su u interesu Open Source zajednice.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 08:47 - pre 236 meseci
Citat:
Nedeljko:
No, kada je softver licenciran sa GPL, onda svaki pojedinac ili grupa programera može da nastavi da ga razvija. Na primer, kada je Xfree86 tim odustao od GPL, pojavio se tim programera koji je polazeći od poslednje verzije paketa Xfree86 koja je licencirana sa GPL razvijao ekvivalentan paket X.org, tako da nije zaostajao u razvoju. Štaviše, X.org se brže razvija od Xfree86 koji se već može smatrati propalim.


Xfree86 nikada nije ni bio pod GPL licencom.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.rcub.bg.ac.yu.



+2789 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 12:40 - pre 236 meseci
U pravu si. Ali je zaključno sa vrezijom 4.3 bio slobodno licenciran. Moja priča se odnosila na slobodan softver, tako da ova ispravka ne menja ništa bitno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 12:43 - pre 236 meseci
Ali GPL je sve samo ne 'slobodna' licenca. Probaj slobodno da uključiš neki GPL kod u svoj komercijalni closed source proizvod.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 12:58 - pre 236 meseci
Na engleskom je ispravno reci da je to free software jer oni nasu rec "besplatno" prevode kao free. A posto se "free" kod nas prevodi i kao "slobodno" i kao "besplatno" kod nas ljudi upotrebljavaju pogresan prevod da bi popularisali GPL softver. Pravilan prevod je "besplatan softver." Naravno moze neko to i da prodaje ali posle ti mozes besplatno da ga dajes. Takodje ljudi iza GNU-a pokusavaju da lazu ljude da se free odnosi na slobodu sto nije tacno.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 13:43 - pre 236 meseci
Citat:
Nedeljko: U pravu si. Ali je zaključno sa vrezijom 4.3 bio slobodno licenciran. Moja priča se odnosila na slobodan softver, tako da ova ispravka ne menja ništa bitno.


Pa opet gresis, i sada je slobodno licenciran, tj cak i "bradonja licno" kaze za njihovu novu licencu da je Open Source licnenca, ali ono sto jeste drugacije u celoj prici je da ne mozes vise da uzimas te delove source-a i koristis ih u GPL projektima, sto je ranije bilo moguce.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)17.11.2004. u 14:35 - pre 236 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Ali GPL je sve samo ne 'slobodna' licenca. Probaj slobodno da uključiš neki GPL kod u svoj komercijalni closed source proizvod.


Pa sad, ne bih se bas slozio sa time. Zavisi od tvog pogleda na slobodu.
Ja ne smatram da je sloboda da neko uzme tvoj GPL kod i ukljuci ga u svoj closed source projekat bez ikakvih problema.
BSD je manje slobodna licenca po meni jer sprecava ljude da imaju koristi kad se kod zatvori u nekom closed source projektu. Jedinu korist tada ima firma koja je bukvalno ukrala kod.

Da, to je po meni kradja jer se ne vraca nista open source zajednici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Novell VS Micro$oft (teorija zavere:)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4811 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.