Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gitarski procesor/efektor, preporuke?

[es] :: Muzička produkcija :: gitarski procesor/efektor, preporuke?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 41148 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?11.04.2006. u 13:11 - pre 218 meseci
Da li je neko probao AMPLITUBE2?
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?18.04.2006. u 12:38 - pre 218 meseci
Evo i ja sam konacno isprobao waves GTR i shta da kazem...jako loshe.
Distorzije i simulacije kutija su stvarno ocajne.Ma pet puta loshije
od Amplitube-a,a stvar je u tome shto je amplitube 1 izashao pre 4 godine.
Za neki jazz i pop waves moze nekako i da posluzi ali za metal,hard rock,progressive i sl.
je skoro neupotrebljiv.Da stvar bude josh banalnija,u stvaranju waves GTR-a ucestvovao je
niko drugi nego PAUL REED SMITH:)
A shto se tice cene od par stotina evra,prosudite sami da li toliko vredi.
Ma bruka skroz.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?18.04.2006. u 17:01 - pre 218 meseci
Ja isprobah NI Guitar Combos i bogme, VRLO simpatično! Preporučujem...

On je ustvari skup DOBRIH preseta sa NI Guitar Riga 2 na jednom mestu. Lepo je videti Vox, Marshall i Fender na kompu, pa makar i na ovaj način.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?18.04.2006. u 21:54 - pre 218 meseci
Citat:
ton_majstor: Ja isprobah NI Guitar Combos i bogme, VRLO simpatično! Preporučujem....

Takodje.
Njegova simulacija Vox-a mi je posebno draga....Fender je jako dobro uradjen...jedino mi se Marshall bas nesto ne svidja, malo mi je njanjav....
Ali sve u svemu....veoma dobro !
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?19.04.2006. u 15:39 - pre 218 meseci
Uf, sto jes-jes jako dobra stvar NI Guitar Combos... Posebno mi se svidjaju Marshallovi preseti za ritam gitare, tipicni Satriani sound... Super!
 
Odgovor na temu

zvonKo87
CERJEKBOJS

Član broj: 92728
Poruke: 6
*.prijedor.com.



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?26.04.2006. u 14:35 - pre 218 meseci
Ljudi za koliko se love moze nabaviti GT6 u solidnom stanju.( sIkter ? ) Zivjeli!!!
 
Odgovor na temu

sikter
Norveska

Član broj: 78624
Poruke: 94
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?27.04.2006. u 22:02 - pre 218 meseci
Pratio sam malo oglase na netu i bilo je nekoliko polovnih GT6 u zadnje vrijeme.
Cijena im se kretala izmedju 320 i 400 evra.
Interesantno da se jedna prodavnica reklamira nov GT8 za 500 evra. Evo i linka mada je na norveskom jeziku:
http://www.finn.no/finn/bap/ob...r4511406&pos=11&tot=12
U prodavnici gdje sam ga ja drndao cijena je bila 640 evra.
Vjerujem da je u drugim zemljama cijena znatno niza jer ipak je opste poznato da je Norveska jako paprena zemlja.

Pitam se kolika mu je cijena dole na jugu i gdje moze da se kupi.
sikter



[Ovu poruku je menjao sikter dana 27.04.2006. u 23:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?30.04.2006. u 23:24 - pre 218 meseci
U jednoj beogradskoj muzickoj radnji imaju GT8 za 400 evra pa sad vi trazite malo,da ih ne reklamiram.
GT6 se vishe ne proizvodi.

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 02.07.2006. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dgrudic4

Član broj: 86159
Poruke: 25
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?01.05.2006. u 17:10 - pre 218 meseci
za te pare kupis rocktron voodu valve daleko bolje od GT8
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?17.05.2006. u 12:51 - pre 217 meseci
Shto se tiche Guitar Rig-a 2,mislim da je jako precenjen.Svi ga ovde hvalimo na sva zvona
ali 99,9 % nas ga koristi kao warezed plugin.Chisto sumnjam da je ovde neko puko 500 evra za
njega u full retail verziji sa sve njegovim DI Boxom i Foot controlerima.Zato je lako reci
G Rig2 je zakon a placen je 100 dinara na pancevackom buvljaku.Svi bi drugacije pricali da smo
kupili original.E sad,hajde da ga posmatramo kao plug koji koshta 500 evra.Ja mislim da mu je cena
prenapumpana,a zashto?Zato jer postoje harwerske sprave koje kostaju daleko manje tipa LINE 6 POD(POD2,PODxt)
koji po meni ima daleko realistichniji sound,bolje simulira i preampove i kutije a shto je najvaznije
lead odsviran sa POD-om daleko lakshe "ulazi" u matricu,shto bash i nije sluchaj sa RIG-om.
Daleko bolja kupovina od riga je i Behringer V-AMP2 koji sad koshta oko 100 eura.Neshto je loshiji
od POD-a ali moze lepo da zavrshi posao.Tu sad imamo i Boss GT-8 koji je oko 400 evra shto je opet jeftinije
od RIG-a,a ne da radi nego ubija.Sve ove sprave mozete da koristite i uzivo na svirkama preko razglasa.
OK,moze i rig ali vam treba neki lap-top shto je daleko nepraktichnije.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pipica
Titel

Član broj: 65298
Poruke: 8
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?28.05.2006. u 23:22 - pre 217 meseci
Moje subjektivno misljenje (a i misljenje jos nekih ljudi) je da recimo Guitar Rig 2 ima malo prirodnije i realnije zvucno odradjene simulacije pojacala od POD-a, ali samo na solo slusanju. Pri ulasku u matricu Guitar Rig gubi prezentnost i rasplinjava se tako da gitare postaju mutne, nejasne bez panca i pocinju da lice na klavijature. Cak i Waves-ov GTR se u matrici sa dosta instrumenata mnogo bolje ponasa od GR-a.

E, tu je zato na svom terenu POD. On mnogo duze odoleva pretrpanoj matrici od svih ovde navedenih simulatora i ostaje jasan i prisutan.

Ovo je jednom prilikom na nekom drugom forumu lepo objasnio Dusan Svilokos navodeci primer digitalne fotografije. Dve fotke uradjene digitalnim aparatom u dve razlicite rezolucije, recimo 600x400 i 2400x1800, mogu izgledati identicno na monitoru vaseg racunara kao recimo desktop, ali kada ih treba odstampati na papiru A3 formata, tek tada bi videli drasticnu razliku u kvalitetu fotki.
 
Odgovor na temu

sekulicB

Član broj: 67167
Poruke: 158
81.93.72.*



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?29.05.2006. u 18:20 - pre 217 meseci
i ja sam probao demo-e od NI i to guitar combos i guitar rig 2. jednostavno su super, naspram svih ostalih softwerskih procesora!
--------------------------
Ibanez rules. :)
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?02.06.2006. u 12:07 - pre 216 meseci
@ sekulicB
Pa da,probao si "demo-e" i tvrdish da je rig zakon.Ajde izdvoj 500 eura
za isti pa da vidim shta cesh onda da kazesh.Verovatno nisi probao dovoljno simulatora
pa tvrdish tako neshto.Za 150 eura imash LINE6 Toneport koji sahranjuje taj Guitar podRIG
a koji isto ima svoj software i svoje simulacije.Ma shta k..am,i POD2 i PODxt i VETAII i
behringer VAMP2 i raznorazni korgovi,rolandi,bossovi su digitalija koji imaju svoj software
simulacija.
Prochachkaj malo po netu snimke koji su uradjeni sa toneportom pa cesh videti i chuti
razliku izmedju njega i riga.Drugo,rig ima simulacije samo za 8 gitarskih ampova dok je za
toneport ukupno napisano 74(upgrade).Pa i VAMP2 i POD2 imaju po 32 ampa a koshtaju 3,4 puta manje
od riga.
Napravio sam par snimaka sa rigom(praveci pressete 5 dana) i vishe mi ne pada na pamet
da ga koristim za snimanje.HI-Gain i tvrdje distorzije su mu 0,samo se muljaju u mixu.
Zato je trenutno best buy Toneport jer LINE6 pishe ubedljivo najkvalitetnije simulacije.

 
Odgovor na temu

sekulicB

Član broj: 67167
Poruke: 158
81.93.72.*



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?02.06.2006. u 21:43 - pre 216 meseci
pa mozda ja nisam ni iskusan, niti sam probao dosta simulacija, ali od onog shto sam probao, ok je! probao sam amplitube(koji odmah prati Rig), zatim FX BOX, guitar fx, pluginove slaver2, kao i josh neke ne mogu se setiti sada! jbg imam zoom 505 II, i po meni zoom ne moze posoliti RIGu!
--------------------------
Ibanez rules. :)
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?03.06.2006. u 13:49 - pre 216 meseci
Ma ok,ako vec imash zooma slobodno vozi G Rig.Ali ako koristish by-passed
zooma do zvuchne karte veruj mi da ti je zvuk gitare jako degradiran jer
zoom-ovi A/D D/A konverteri su tragedija(provereno).Ako imash neki drugi
preamp kojim dovodish gitaru do compa onda ok.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sekulicB

Član broj: 67167
Poruke: 158
81.93.72.*



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?03.06.2006. u 17:48 - pre 216 meseci
primetio sam! probavao sam ga koristiti takom i loshije je preko zooma nego direktno! samo shto mi je demo program, pa me to malo muchi!
--------------------------
Ibanez rules. :)
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?04.06.2006. u 17:06 - pre 216 meseci
Najbolje bi ti bilo da utopish tu zujalicu od zooma i uzmesh
neki DI Box koji bi ti pristojno doveo gitaru do karte.Imacesh
daleko kvalitetniji zvuk sem ako ti zoom ne treba za neke live svirke.

Kad smo vec kod tog ZOOMa 505 II,snimao sam pre par godina neke punkere
koji su doneli svoje gitare i neke kante od marshall pojacala kao i taj 505II.
Snimao sam im gitare preko ozvuchenog pojacala u koji je ishao 505.Tako su oni trazili.
Oni se momci uziveli a one distorzije iz zooma su zujale samo tako:)
Ma smuchilo mi se bilo skroz.E,kad su zavrshili snimanje ja sam lepo uzeo mog
ibaneza pa sam lepo kroz amplitube snimio ponovo
one njihove gitare(svaka pesma 3 akorda i bez solaza) i kad sam zavrshio sa miksanjem
pozvao sam likove i nisam im rekao da su gitare snimane ponovo.Ljudi su se
zaprepastili,nisu mogli da veruju da tako dobro zvuche.Samo sam im rekao da je sva tajna
u mixanju.tako se pricha i zavrshila,oni su presrecni slali taj materijal valjda 202-jci
a i ja sam bio zadovoljan shto su snimci ispali tako kako jesu a ne sa najgorim gitarskim zvukom
koji postoji bez ikakve grize savesti.
Zato ljudi ne kupujte zoom-ove cak iako svirate punk:)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sekulicB

Član broj: 67167
Poruke: 158
81.93.72.*



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?04.06.2006. u 18:02 - pre 216 meseci
ma trenutno mi zoom sluzi da sviram sa svojim starim u kuci, onako bzveze! ma nisam mislio da je toliki krsh! ma ono za sobu i ne treba nishta bolje! samo sam kontao da prvo nabavim full programe pa bi onda kontao i taj Di Box!
--------------------------
Ibanez rules. :)
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?04.06.2006. u 21:43 - pre 216 meseci
Da li je neko uspio skinuti Amplitube 2 demo na sajtu http://www.amplitube.com/Main.html?prod_AT.php. Meni ne ide nikako...
 
Odgovor na temu

sekulicB

Član broj: 67167
Poruke: 158
81.93.72.*



Profil

icon Re: gitarski procesor/efektor, preporuke?04.06.2006. u 22:11 - pre 216 meseci
ja sam skinuo sa lime wire-a, ali kad sam video ono pishe 1.2 iz 2002 godine, sa nekih 270 preseta! nisam pokushavao sa sajta njihovog!
--------------------------
Ibanez rules. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: gitarski procesor/efektor, preporuke?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 41148 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.