Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19231 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200820.11.2004. u 12:20 - pre 235 meseci
The operating system that powers the lion's share of servers is losing ground to Windows and Linux. Unix is losing so much ground that IT research firm IDC is predicting Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008.

http://www.internetnews.com/ent-news/article.php/3438631

Ajd sad pošteno: šta bi tek bilo da je Win besplatan kao Linux? :)
Commercial-Free !!!
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200820.11.2004. u 17:01 - pre 235 meseci
Ajd sad pošteno: šta bi bilo da se Linux pojavio pre Windows-a, :) i da je zauzeo monopol pre nego sto se windows ukljucio u trku sa ozbiljnim operativnim sistemima ? :))
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200820.11.2004. u 17:38 - pre 235 meseci
Moje pitanje je da bi uporedili kvalitet sistema sa čisto tehničke strane. Odnosno, poenta je bila da Linux popularnost ima skoro jedino zbog činjenice da je besplatan. I možeš ostalima u odeljenju da kažeš da su glupi, a ti pametan :)

Nemoj samo da mi pričaš da Windows na tržištu servera ima monopol. Čak, prirodniji je prelazak Unix -> Linux nego Unix -> Windows, pa ipak..
Commercial-Free !!!
 
0

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200820.11.2004. u 20:30 - pre 235 meseci
Kada se kaze da na trzistu Unix gubi bitku u odnosu na Microsoft, onda to ne znaci, po automatizmu, da se desava egzodus korisnika sa Unix na Microsoft, samo znaci da se prodaje vise novih MS servera od Unix servera.

Puno servera se ne kupuje kao zamjena za postojeci (tu se najcesce vrsi fizicka amortizacija, radi dok ne crkne), vec za nove potrebe.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200820.11.2004. u 20:50 - pre 235 meseci
Možeš da tumačiš kako god hoćeš, jasno je šta oni predviđaju:

"..Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008."

Ostaje da se vidi da li će to i zaista biti tako.



Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 00:33 - pre 235 meseci
Nije li ta prognoza jos od prvog NT iz 1994? :D
Nesto mi se cini da se *NIX jos dobro drzi :D

Razlog 1:

*NIX pokrecem u tekst modu kao server i postizace bolje performanse od Win - ne smominjite mi webserver - to i 486 moze da bude

Razlog 2:

Migracija *NIX/*NIX je bezbolnija u odnosu na migraciju Win server/*NIX ili obrnuto. To omogucabva da se server skalira od desktop PC ja do cega god hocete (ukljucujuci i mrezu sa superkompjuterom) relativno bezbolno za admina i korisnike. Pogledajte malo sta se na univerzitetima koristi, ako hocete da vidite sta profesionalci koriste

Razlog 3
Da je Win bas toliko dobar, Linuxovci bi razvijali ReactOS. Nemojte da mislite da su bas svi toliko glupi.

Sto se prognoza tice, samo verujte u prognoze...
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 01:16 - pre 235 meseci
Dobro, ti bar nisi kao leka pa da nam pričaš o 386SX enterprise serverima :) Inače, ludilo koliko kompanija ima web servere na 486 mašinama..

Da li je ova prognoza gora od one "E iduće godine Linux će da počisti Windows" stvarno ne znam. Nekako mi se čini da tu priču slušamo već zadnjih par godina, pa ništa :)

Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 01:36 - pre 235 meseci
Da ce sekretarice po firmama da koriste Slackware ili *BSD bas nisam siguran, Degojs, ali za firmu nije dobro da se veze za potpuno zatvoreno resenje (Windows), kao sto ni pre 15 godina nije bio dobar izbor neki IBM 3090 u odnosu na *NIX mini... Ja sam siguran da ce *NIX na desktopu da koriste samo kompjuterski nerdovi, da znas, Lindows/Linspire je i gori od Windowsa (poretanje kao root, placanje za softver)... Uz to navijam za MAC OS X, ne zato sto mislim da ce imati veliku buducnost (budale ga jos nisu portirale na PC, zato sto ih Bill placa), vec zato sto nam je diverzitet softvera potreban, i na desktopu, i na serveru - moram da priznam da je XP mnogo bolji sitem od 95/98, jos da je konkurencija ostrija (da recimo imamo MAC OS X na PC), ne verujes li da bi bio jos bolji?

Ne navijam dakle za Linux, vec za kompjutersko opismenjavanje nepismenih sekretarica po firmama...
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 06:06 - pre 235 meseci
Citat:
Uz to navijam za MAC OS X, ne zato sto mislim da ce imati veliku buducnost (budale ga jos nisu portirale na PC, zato sto ih Bill placa)


Svašta :)
I ja mislim da bi to bilo lepo, ali od toga nema ništa, a priče o Bilu ostavi za neku drugu priliku. Pa šta bi se desilo sa kompanijom Apple da jednom portuju Mac OS X na PC? Propast, jer ko će da plaća skupi Mac hardver? Vidiš, i ti bi ga koristio na PC.

Citat:
moram da priznam da je XP mnogo bolji sitem od 95/98


XP je samo logičan nastavak NT linije, a Windows 9x je imao, po meni, očiglednu namenu da maksimalno olakša tranziciju DOS -> NT. Jednom kad je to urađeno, MS je jednostavno zatvorio 9x granu Windowsa, iz valjda jasnih razloga.

Citat:
, jos da je konkurencija ostrija (da recimo imamo MAC OS X na PC),


:) Nema od toga ništa, već sam napisao

Citat:
ne verujes li da bi bio jos bolji?


Slažem se. Već sam pre napisao da bi voleo da vidim Linux sa još većim delom tržišta.
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 06:09 - pre 235 meseci
Prosto je neverovatno za šta sve vi uspevate da optužite Gejtsa i Microsoft.

Usput, kad si već pomenuo Mac OS X, ne pokazuje li baš to najbolje koliko je sva ta priča o hiljadama open source programera i superiornom modelu razvoja softvera u odnosu na tradicionalni, komercijalni, pristup, jednostavno - bajka. Kako to da jedna kompanija kao Apple uspeva da dotera Unix sistem tako da ima prvoklasan GUI, a to na npr. Linuxu ni danas nije slučaj?

Nemoj samo da mi odgovoriš da je to zato što Linux radi na više kombinacija hardvera/softvera, u pitanju je ipak čitava armija open source gurua i Apple-ovi inžinjeri su šaka jada u brojčanom poređenju sa njima :)
Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 11:39 - pre 235 meseci
@degojs

*NIX koji bi pokretao ne init vec gui odmah ne bih ni koristio. Da ti odgovorim, postoji KDE. Moj se sistem ionako butuje u tekst mod.
Upravo je fleksibilnost *NIX-a ono sto mu je i donelo i ugled i korisnike (ako mislis da Windows kompjutera ima mnogo vise nego *NIXa pogledaj embedded aplikacije :D) , niko te ne prisiljava da koristis nesto sto ti mozda i ne treba... Kompletan *NIX server sabijas na 50Mb - (pogledaj Debian) - to je super za embedded aplikacije, a znanje steceno u koriscenju, administraciji ili programiranju na PC ju ili nekoj VIA EPIA C3 ploci sa flashom koristices i na superkompjuteru. I obrnuto. Zato se i razvija Linux i *BSD a ne ReactOS. *NIX jeste superiorniji.
Ajde da vidimo - treba ti puno webservera - sta ces da koristis? XEONE+MS+IIS ili puno vise ITX ploca sa C3 ili P4 + Linux/BSD koje ce manje da se greju i da trose MNOGO manje struje... Tako se moze ustedeti na velikoj webserver farmi...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 21.11.2004. u 12:46 GMT+1]
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 11:41 - pre 235 meseci
Citat:
bojan_bozovicRazlog 1:

*NIX pokrecem u tekst modu kao server i postizace bolje performanse od Win - ne smominjite mi webserver - to i 486 moze da bude


Cenim da su racunari danas toliko hardverski napredovali da je po pitanju razlike u perfirmansama apsolutno nije bitno dali radi u grafickom ili tekst modu... Ta prica je mozda mogla da pije vodu '84-te, ali 20 godine kasnije 2004 ne moze da pije vodu nikako...

A i to da se Linux sabije na 50mb... Koga to savrseno zanima danas kada su gigabajti i gigabajti prostora jeftiniji nego ikad...

Citat:
bojan_bozovic
Razlog 2:

Migracija *NIX/*NIX je bezbolnija u odnosu na migraciju Win server/*NIX ili obrnuto. To omogucabva da se server skalira od desktop PC ja do cega god hocete (ukljucujuci i mrezu sa superkompjuterom) relativno bezbolno za admina i korisnike. Pogledajte malo sta se na univerzitetima koristi, ako hocete da vidite sta profesionalci koriste


Hmm tu brkas loncice veoma...
Na univerzitetima su svi amateri.. Nisu ni P od profesionalaca... jer 99% njih rade za dzabe... A shodno kulturi i budzetima i potrebama univerziteta, oni sebi mogu dopustiti da koriste linux i slicne egzibicije... Ostale ozbiljne primene to ne mogu sebi da dopuste...

Evo dacu ti jedan primer... Ja radim trenutno u Astra Sport Bets kladionici koja posluje u 5 drzava - Srbija, Hrvatska, Bosna, Rumunija i Makedonija... Sve zajedno ima oko 1500 uplatnih mesta, i nekih 4000 racunara tj. klijenata na uplatnim mestima.
Ne treba da ti navodim sta znaci u ovom slucaju ako server pukne, i ako bude offline samo 15 minuta, i koliko para i ugleda firma gubi u tom slucaju...
Znas na kojoj platformi radimo?
Hardver je i nepotrebno komentarisati, IBM-ov high-end itd, o i nije poenta to kolko imas para kupis i ne mozes pogresiti... OS je Windows 2000 Advanced Server, kako se pokazao? Vrhunski... Nikad nijedan problem sa njim...
Koji DB?
Posto smo nasli neki kompromis izmedju cene/performansi odlucili smo se za MSSQL (sama licenca je kostala 120,000 dolara), da cena nije predstavljala problem isli bi sigurno sa Oracle-om...

E sada.. Da si ti bio prisutan na sastancima na kojima sa odlucivalo o platformi i software-u, i da si spomenuo linux i mysql kao alternativno resenje koje kosta $0, mislim da bi samo bio propracen znacajnim pogledima i udaljen iz diskusije...

Znaci, da rezimiramo... Linux je ok da se skolarci igraju na njemu, ali kada dodje do ozbiljne i profesionalne primene gde su velike pare u igri... tu Linux nema sta da trazi...

Citat:
bojan_bozovic
Razlog 3
Da je Win bas toliko dobar, Linuxovci bi razvijali ReactOS. Nemojte da mislite da su bas svi toliko glupi.

Sto se prognoza tice, samo verujte u prognoze...


Pa prognoze tog izvora su bile da '95-te godine linux sa 1-2% trzisa ostati na 1-2% trzista, a prognoze linux communityja su bile zastrasujucih 20-30%, pa vidite ko je bio u pravu...

 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 11:47 - pre 235 meseci
Pogledaj embedded aplikacije, bitno je da se nesto sabije na flash. Na cemu ti rade kola? Na Windowsu?
Sve moze Win+IIS+MSSQL sto moze i Linux+Apache+MySQL, ne znam, kazu da je MSSQL bolja baza, nego za *** Microsoft to je *** enterprise nivo, zar da to placam da bih isprobao jebenu PHP skriptu za *** webring? Urazumite se malo. Placajte iz svog dzepa skupo, nemojte da hvalite samo jkad drugi placa.

Uostalom za "enterprise" tu je Redhat Enterprise Linux, HPUX, Solaris. Administriraj mrezu sa Win+Solaris ili je lakse da solaris instaliras i na taj sun fire i na PCje - e u tome je razlika. I sa nekim krejem ces onda znati da radis - treba ti samo graficki terminal. Programeri u tvojoj firmi nece morati svake dvetri godine da uce MS sranja, imas Javu i SQL za bazu, i C/C++ biblioteke koje ce da rade i na VIA EPIA C3 i na superkompjuterima (obrnuto cesto nije moguce ;)

Edit by Dinke: Boki o'ladi malo sa psovkama i vredjanjem sagovornika
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 16:14 - pre 235 meseci
@Ventura
Evo jedan kontra primer.

Od 2001 - 2003 sam radio za jednu američku kompaniju LPE (Lions Pride Enterprises) koja se bavila Online Advertajsingom. Nasuprot tvojoj firmi, oni su kao target platformu odabrali LAMP. Sama firma imala je desetine dedicated servera, svuda je trčao RedHat Linux sa qmail-om, apache-om, php-om a rdbms je bio pogađaš - MySQL. Pojedini sajtovi su imali višemilionski broj hitova dnevno. Samo baza koju sam ja održavao na leadgread.com imala je preko 10 miliona korisnika, pa ti sad vidi. Sistem nikada nije bio down osim kada jednom na par sati, kada je qwest pukao pa smo radili tranziciju na drugi ISP. Ovde ima još korisnika na es-u koji su radili za istu firmu, pa mogu sve ovo i da potvrde.

Firma za koju trenutno radim, SiteBuidlingSystems (pogledaj recimo jedan od portala na http://cafeid.com) takođe je odabrala Linux (Debian) i trenutno smo u procesu pravljenja podrške za klastering pod istim.

Jedino što je slično u tvom slučaju jesu serveri. Po pravilu najjači mogući hardware se koristio (koristi). Recimo lično sam instalirao Linux na IBM eServer + MySQL za jednu veoma poznatu domaću firmu (oko čije se kupovine trenutno kolju Danone, Pivovarna Lasko .. :).

Eto, ovo su samo neki primeri gde se Linux koristi za biznis, podjednako dobro ili bolje kao što je tvoja firma koristila MS rešenja. Jedino što gore pomenute firme nisu plaćale 100k (i kusur) zelembaća MS-u za licence. Valjda zato što su "decision makeri" u istim bili malo bolje informisani (bez uvrede).

 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 16:45 - pre 235 meseci
Razlog za dominaciju Windowsa se može obrazložiti u jednoj rečenici/izreci:

"Para vrti gde burgija neće".

Drugim rečima, marketing je mnogo jaka stvar.
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 17:06 - pre 235 meseci
Citat:
ventura:
Hmm tu brkas loncice veoma...
Na univerzitetima su svi amateri.. Nisu ni P od profesionalaca... jer 99% njih rade za dzabe... A shodno kulturi i budzetima i potrebama univerziteta, oni sebi mogu dopustiti da koriste linux i slicne egzibicije... Ostale ozbiljne primene to ne mogu sebi da dopuste...


E izvini a sta si ti zavrsio od skole, pa kazes za ljude koji obucavaju buduce profesionalce da su amateri ?

To sto si rekao nema veze sa vezom, a ukoliko spominjes budzet nekog fakulteta pa hmm nisi ni svestan koliko je on velik, plus MS je dao velike popuste nasim univerzitetima i rezultat ? Linux-a na fakultetima u velikim kolicinama, evo uzecemo primer PMF-a na svakom desktop racunaru u racunarskim labaratorijama imas dual boot legalan win /linux. A fakultetski serveri su linux.


Citat:
ventura
E sada.. Da si ti bio prisutan na sastancima na kojima sa odlucivalo o platformi i software-u, i da si spomenuo linux i mysql kao alternativno resenje koje kosta $0, mislim da bi samo bio propracen znacajnim pogledima i udaljen iz diskusije...

Znaci, da rezimiramo... Linux je ok da se skolarci igraju na njemu, ali kada dodje do ozbiljne i profesionalne primene gde su velike pare u igri... tu Linux nema sta da trazi...


Pa ne bih predlozio MySQL jer je ta baza dobra za neki web sajtic za nesto ozbiljnije jednostavno nema sta da trazi, ali zato bih predlozio PostgreSQL koja je dosta kvalitetna baza podataka a po perfomansama je rame uz rame sa MSSQL-om.

A opet u vasem slucaju mogli ste da pazarite i IBM DB2 za te pare koje ste platili MSSQL, DB2 je mnoooogo kvalitetnija baza podataka od MSSQL-a.

A ona tvoja prica da je dobar da se samo skolarci na njemu igraju je za citat milenijuma, pre svega pogledaj na kojoj platformi Oracle-ovi programeri rade ? Cekaj to bese firma od koje niste mogli da kupite bazu podataka jer niste imali dovoljno $$$ ? Hmm pa zar bi firma koja ima toliki ugled mogla sebi da dozvoli da radi na operativnom sistemu koji je igracka i isto tako da izda svoju bazu podataka na taj operativni sistem.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 17:40 - pre 235 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: E izvini a sta si ti zavrsio od skole, pa kazes za ljude koji obucavaju buduce profesionalce da su amateri ?


Zavrsio sam nesto sto nema mnogo veze sa IT-jem... A nisam znao da ljudi koji se skoluju, koji ne zaradjuju novac radeci odredjenu stvar mogu isto tako da se nazivaju profesionalcima?
Izgleda da nisam u toku sa najnovijim izmenama recnika...


Citat:
Dejan Lozanovic: To sto si rekao nema veze sa vezom, a ukoliko spominjes budzet nekog fakulteta pa hmm nisi ni svestan koliko je on velik, plus MS je dao velike popuste nasim univerzitetima i rezultat ? Linux-a na fakultetima u velikim kolicinama, evo uzecemo primer PMF-a na svakom desktop racunaru u racunarskim labaratorijama imas dual boot legalan win /linux. A fakultetski serveri su linux.


Da, budzeti su im ogromni, a studenti se smrzavaju jer fakulteti nemaju da plate grejanje... Ajde molim te... Fakulteti su uvek bili prodno tlo za razvoj alternativa, prvenstveno zato sto imaju viska slobodnog vremena, a i materijalno se mnogo vise isplati...

Citat:
Dejan Lozanovic:
Pa ne bih predlozio MySQL jer je ta baza dobra za neki web sajtic za nesto ozbiljnije jednostavno nema sta da trazi, ali zato bih predlozio PostgreSQL koja je dosta kvalitetna baza podataka a po perfomansama je rame uz rame sa MSSQL-om.


PostgreSQL :)
Da li ti znas kako ce se PostgreSQL ponasati kada baza dostigne enormne razmere? Da li ti, ili bilo ko drugi zna sta ce biti kada budemo radili na toj bazi 2 godine, i odjednom krenu sranja... Nase potrebe su prevazisle tu bazu... i sta onda radimo? Uhvatimo se za usi i igramo...
Poenta u softveru koji platis znas tacno sta moze a sta ne moze, i iza toga sta moze stoji neko odgovoran kod koga ces ti da zakucas na vrata ako se ispostavi da to sto je rekao nije tacno. A taj faktor je mnogo bitan kad radis neke ozbiljne stvari...


Citat:
Dejan Lozanovic:A opet u vasem slucaju mogli ste da pazarite i IBM DB2 za te pare koje ste platili MSSQL, DB2 je mnoooogo kvalitetnija baza podataka od MSSQL-a.


To je sada pitanje... Da li je kvalitetnije i za sta... I prica cena - sta dobijamo za to.

Citat:
Dejan Lozanovic: A ona tvoja prica da je dobar da se samo skolarci na njemu igraju je za citat milenijuma, pre svega pogledaj na kojoj platformi Oracle-ovi programeri rade ? Cekaj to bese firma od koje niste mogli da kupite bazu podataka jer niste imali dovoljno $$$ ? Hmm pa zar bi firma koja ima toliki ugled mogla sebi da dozvoli da radi na operativnom sistemu koji je igracka i isto tako da izda svoju bazu podataka na taj operativni sistem.


Koliko je meni poznato Oracleu je osnovna platforma Windows... Proveo sam nekih 15-tak dana na raznoraznim sastancima izmedjuostalog i sa predstavnicima iz Oracle-a i niko nikada nije ni spomenuo Linux... Tako da stvarno ne znam...
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 20:39 - pre 235 meseci
Citat:
dinke:Od 2001 - 2003 sam radio za jednu američku kompaniju LPE (Lions Pride Enterprises)


Ovi? http://simplythebest.net/info/spyware/lions_pride_spyware.html

Citat:

Lions' Pride Enterprise is also the parent company of TwistedHumor.com and Rankyou.com, who both install the spyware agent WNAD.EXE if you download anything from them.


Dinke, prijatelju, ti ćeš da zaglaviš u apsi, vidim ja. Bolje prelazi na Windows što pre.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:13 - pre 235 meseci
Citat:
ventura:
Da li ti, ili bilo ko drugi zna sta ce biti kada budemo radili na toj bazi 2 godine, i odjednom krenu sranja... Nase potrebe su prevazisle tu bazu... i sta onda radimo? Uhvatimo se za usi i igramo...


Ma hajde, pa samo baciš pogled u izvorni kod i popraviš šta ti treba. Posao od 5 minuta, naravno ako si pravi guru :)
Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200821.11.2004. u 21:14 - pre 235 meseci
@ventura

dobro, ako prezires domace univerzitete, mozemo da pricamo i o MIT, Berkeley ili Stanford-u....

*NIX se je koristio (i koristi se - RH Enterprise, Solaris, HPUX) za "enterprise" jos dok je Bil koristio pelene (dodje rec)
Ne spominjite mi eServer - to je PC sta je sa zServerom (IBM)? Radi izmedju ostalog i na Linuxu. Da li zato sto su u IBMu losije informisani od tebe, ne znam :D
Ako Win radi posao za tvoju firmu, to ne znaci da je bolji od neceg drugog - koliko vi imate iskustva sa raznim OS to je pitanje... SeLinux i SeBSD su projekti NSA/DARPA za OS koji je freeware i opensource da li zato sto u NSA i Pentagonu nemaju veze, pa su odabrali igracku, kako ti kazes? Ili je taj OS mozda ipak dobar, stabilan i siguran, samo vi ne poznajete neke stvari :D Mora biti da u NSA, IBM, Sun i Pentagonu nemaju veze, a da (bez uvrede) ti i tvoji savetnici Ventura, mnogo znate...

@degojs

Imam i Oracle na linuxu, i ne moram da budzim cygwin na windows da bih imao HTTP server (Apache) i bazu (MySQL)

@all
Kako su virusi :D

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 21.11.2004. u 22:24 GMT+1]
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19231 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.