Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri postavljanju foruma?

[es] :: PHP :: Pomoc pri postavljanju foruma?

[ Pregleda: 2262 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makso002
zoran maksimovic
visegrad

Član broj: 40330
Poruke: 1
*.teol.net.

Sajt: www.visegrad.rs.sr


Profil

icon Pomoc pri postavljanju foruma?25.11.2004. u 17:54 - pre 236 meseci
Pozdrav svim webmasterima!
Molio bih za odgovor sve koji znaju i koji su spremni da mi pomognu u rjesavanju sljedeceg problema:
Zelim da postavim forum na svoj sajt http://www.visegrad.rs.sr
Dobio sam gomilu fajlova koje sam postavio na sajt po instrukcijama web mastera koji mi je poslao te fajlove,ali moj forum ne funkcionise i dobijam upozorenje sljedeceg sadrzaja:

Warning: Unknown(): open_basedir restriction in effect. File(/sajtovi/visegrad-punkt/www/forum/phpBB2/install/install.php) is not within the allowed path(s): (/sajtovi/redirekcija/visegrad-punkt) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(/sajtovi/visegrad-punkt/www/forum/phpBB2/install/install.php): failed to open stream: Operation not permitted in Unknown on line 0

Warning: (null)(): Failed opening '/sajtovi/visegrad-punkt/www/forum/phpBB2/install/install.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in Unknown on line 0


Iskrenu rekući o php -u ne znam nista i ako me jako interesuje .
Da li mi je potreban MySQL server na mom racunaru , ili sam ja pogesno shvatio.
Bio bih jako zahvalan ako bi neko imao strpljena da mi objasni gdje da postavim sve ove fajlove.
Bilo bi glupo da postavljam sve ove fajlove na ovaj forum u atachmentu ,pa cu samo da napomenem da u sklopu imam vise foldera i to su:admin,install,includes itd.

Hvala na vasim odgovorima!!!
makso
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.243.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Pomoc pri postavljanju foruma?25.11.2004. u 18:01 - pre 236 meseci
Ne znam tacno sto je problem, nikad nisam instalirao phpBB2 forum, ali kao sto kazes ako je mysql-a treba da ima mysql na serveru, a ne na tvom racunaru.

Ako server ima mysql, onda ti dobijes user i password, i taj user i password treba upisati u nekom konfiguracionom fajlu.

Za detalje mozda neko drugi, koji je radio phpBB2.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Pomoc pri postavljanju foruma?26.11.2004. u 08:51 - pre 236 meseci
Citat:
makso002: Warning: Unknown(): open_basedir restriction in effect. File(/sajtovi/visegrad-punkt/www/forum/phpBB2/install/install.php) is not within the allowed path(s): (/sajtovi/redirekcija/visegrad-punkt) in Unknown on line 0


Obrati paznju na ovu liniju.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Pomoc pri postavljanju foruma?

[ Pregleda: 2262 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.