Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BEDAN izbor casopisa u YU !

[es] :: Vodič za učenje :: BEDAN izbor casopisa u YU !

[ Pregleda: 4908 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon BEDAN izbor casopisa u YU !07.04.2002. u 20:03 - pre 267 meseci
Koje casopise redovno citate (ako citate) i zasto?
Inace mislim da je izbor iole uskostrucnijih casopisa, kod nas previse siromasan (citaj nema izbora), uglavnom se svi casopisi, kod nas, svode na prikaze najnovijih palmova, digitalnih kamera/fotoaparata, stampaca, monitora, dzojstika, miseva, mobilnih telefona i ostalih sranja, dok se drsko sve manje i manje posvecuje paznja npr. programiranju (a da to nije u VB) i uopste bilo kojoj uskostrucnijoj tematici. Stice se utisak da bi ti casopisi posvetili i do 15 strana, prikazu najnovije mikrotalasne pecnice, samo ako bi se to dobro prodavalo, bez obzira sto ti citaoci ne bi imali veze sa racunarima, jer po svojoj prirodi ne spadaju u taj krug ljudi, a da nikome racunica ne dozvoljava da posveti malo vise paznje necemu drugom osim hardveru.
Ovo je naravno moje misljenje, hardver itekako ima veze sa racunarima ali se u YU o nicemu drugom i ne moze procitati, zato pored odgovora iznesite i svoje misljenje :)
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !07.04.2002. u 22:00 - pre 267 meseci
Ja do sada nisam video neki casopis koji se bavi web dizajnom i uopste nazovimo elektronickim dizajnom.Postojao je pre par godina jedan takav casopis ali je bio papreno skup.Ispravite me ako gresim.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !07.04.2002. u 22:40 - pre 267 meseci
passanger, na zalost potpuno si u pravu!!!!

Ne bih da ponavljam ovo tvoje ali ipak moram da napomenem koliko sam razocaran sto se toliko i samo forsira VB. Izgleda da autori tih textova samo njega mogu da skapiraju. Doduse Mikro ima vrlo interesantnu Radionicu gde ima malo JavaScript-a, malo PHP-a... ali MALO. PC Press je .....

Ja inace citam skoro sve: PC Press, Mikro i naravno SK :). SK citam jer imam pozamasnu kolekciju jos od '96. pa ne bih da prekidam. Pali me kad vidim kolko papira imam :). A pretplacen sam i na Linux Journal (koji, naravno, nije iz YU) gde ima dosta programiranja ali ovaj zadnji aprilski broj mi se nesto nije svideo (Perl, Perl, perl....). A i ne svidja mi se sto dosta pisu o tome koliko windows NE valja. Ali da se vratimo u Yugu, uups u SiCG :). Mislim da ni jedan casopis nije kako treba ali da kombinacijom svih se i moze nesto nauciti. PC Press ima najkvalitetnije stranice, Mikro je po meni najbolji (ali moze bolje) a SK je... SK.

Pouka i poruka je da treba ili nov casopis ili da se ovi sadasnji mnooogo promene.
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !07.04.2002. u 23:19 - pre 267 meseci
Citat:
MAD-MAX:
passanger, na zalost potpuno si u pravu!!!!

Ne bih da ponavljam ovo tvoje ali ipak moram da napomenem koliko sam razocaran sto se toliko i samo forsira VB. Izgleda da autori tih textova samo njega mogu da skapiraju. Doduse Mikro ima vrlo interesantnu Radionicu gde ima malo JavaScript-a, malo PHP-a... ali MALO. PC Press je .....

Ja inace citam skoro sve: PC Press, Mikro i naravno SK :). SK citam jer imam pozamasnu kolekciju jos od '96. pa ne bih da prekidam. Pali me kad vidim kolko papira imam :). A pretplacen sam i na Linux Journal (koji, naravno, nije iz YU) gde ima dosta programiranja ali ovaj zadnji aprilski broj mi se nesto nije svideo (Perl, Perl, perl....). A i ne svidja mi se sto dosta pisu o tome koliko windows NE valja. Ali da se vratimo u Yugu, uups u SiCG :). Mislim da ni jedan casopis nije kako treba ali da kombinacijom svih se i moze nesto nauciti. PC Press ima najkvalitetnije stranice, Mikro je po meni najbolji (ali moze bolje) a SK je... SK.

Pouka i poruka je da treba ili nov casopis ili da se ovi sadasnji mnooogo promene.


hehe, kul ali moram da te razocaram jer ja imam sk od '94-e ja mislim, mozda i ranije...tad sam bio veoma mali i igrao se na amigi(koju sam imao do 98-99)...:)

inace sto se casopisa tice, iole strucniji su mikro i PC press koji je najkvalitetniji casopis kod nas...
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 00:20 - pre 267 meseci
I ja isto kupujem Mikro, ali samo PRINUDNO, daleko od toga da je Mikro dobar, svega par stranica posvecene programiranju. Na zalost, PCPress je u starim brojevima, ne mnogo, ali vise nego sada, posvecivao paznju programiranju, sada su svi ti casopisi... jedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 01:09 - pre 267 meseci
Ja citam JISA Info, ali je to manje-vise usko strucan casopis, a i to citam bez veze - samo zato sto takve informacije tesko nalazim na YU internetu.

Za sve ostalo koristim Internet, i naucne radove :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.interpacket.net

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 15:41 - pre 267 meseci
Seća li se neko "Računara"?
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 17:23 - pre 267 meseci
Upravo sam prelistavao stare brojeve Personalnih Racunara, i ogromna je steta sto vise ne izlazi, jer po tematici koju je obradjivao, u odnosu na sadasnje casopise u YU, predstavljao vrlo visoku klasu, kojoj Mikro ili PCPress ne mogu da pridju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 17:41 - pre 267 meseci
Ti stari brojevi datiraju iz vremena kada je struktura korisnika racunara bila bitno drugacija od ove danasnje - casopisi siroke namene moraju da pisu o onome sto najvise zanima vecinu korisnika.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 19:06 - pre 267 meseci
Svakako, slazem se, ali sada osim casopisa 'siroke namene' koji cita siri krug ljudi, ne postoji i uskostrucniji casopis, odnosno ne postoji drugi!
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.bitsyu.net

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 19:29 - pre 267 meseci
heh računari su zaista bili super... imam i dalje hrpicu brojeva.
bilo je dosta programiranja, a i naslovna strana je strava - svaki put neka 'čka :)
Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !08.04.2002. u 20:20 - pre 267 meseci
Jel cjita neko DIGITAL. Nije losh chasopis ali je HardWare ONLY. Josh je mlad tek 7. broj, al kad prelezi neke dechije bolesti bice dobar.

Poz.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !10.04.2002. u 20:51 - pre 267 meseci
Mozda bi ES mogao da uradi nesto po ovom pitanju?
Mislim, ovde ima izuzetno sposobnih ljudi i nesto bi stvarno moglo da se uradi.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Borko Savic
Thessaloniki

Član broj: 86
Poruke: 359
*.bitsyu.net

ICQ: 16333000


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !10.04.2002. u 21:05 - pre 267 meseci
es zine?
Reincarnation:
Life sux and then you die. And then life sux again...
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !10.04.2002. u 22:27 - pre 267 meseci
Pa da znate da to i nije tako losa ideja. Cak sta vise i odlicna je! :)

To, da ovde ima sposobnih ljudi je cinjenica :) ali kako da pocnemo?! Naravno, ne mislim na elektronski casopis.
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.204.EUnet.yu

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !10.04.2002. u 23:40 - pre 267 meseci
Floyd, uze mi rec iz usta!

MAD-MAX: ovo sam predlago Gojku pre pola godine al nije bas nesto bio zaitneresovan da me slusa....

Sto se tice domacih casopisa, tuga su i beda, kao sto je passanger reko, opisuju nove palmove, megatest maticnih/foto aparata/kolor stampaca i ostalih 'gluposti'. Sto se tice programiranja, danas teeeesko moze ista da se nadje a ranije je pc press bio fin po tom pitanju kao i nesto malo na polju telekomunikacija (Berislav Todorovic je imao odlicne tekstove).
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: BEDAN izbor casopisa u YU !11.04.2002. u 15:52 - pre 267 meseci
Citat:
MAD-MAX:
ali kako da pocnemo?! Naravno, ne mislim na elektronski casopis.


Pa prvo treba Gojko da se slozi, pa da se prijave oni koji hoce to da rade, pa onda sponzori pa blabla.
To je dosta komplikovana stvar, tako da ne treba zuriti..
A inace bi elektronski casopis bilo glupo praviti..

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: BEDAN izbor casopisa u YU !

[ Pregleda: 4908 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.