Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?

[es] :: Ostali hardver :: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?

[ Pregleda: 5209 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?01.12.2004. u 21:14 - pre 235 meseci
Malopre mi je nestala struja na kratko.Zanima me kako se to odnosi na racunar?
 
Odgovor na temu

twix
NYC

Član broj: 1779
Poruke: 272
*.83.beocity.net.

Sajt: www.twixbox.net


Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?01.12.2004. u 21:35 - pre 235 meseci
Pa vise ne znam ni sam, bad sector mi je prvo bio 4,096 bytes, malopre je i meni nestala struja, posle toga nije par minuta hteo da podigne sistem, evo ga sad mi prikazuje u windowsu 12,288 bytes of bad sector, ako se da verovati tim podacima, u svakom slucaju izgleda cu morati 3 hard da kupujem,..

Bruka,..
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?02.12.2004. u 12:55 - pre 235 meseci
Za hard disk katastrofa - uvek postoji mogucnost ostecenja,zatim trpi napajanje,a ostale komponente uglavnom istrpe,ali nije prijatno ni za njih.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?02.12.2004. u 21:55 - pre 235 meseci
Već je pisano o lošim uticajima "elementarnih EPS nepogoda", pa ako te ne mrzi, čitaj. A ako te mrzi, tu već ne mogu pomoći.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?02.12.2004. u 22:11 - pre 235 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/72239
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?03.12.2004. u 00:31 - pre 235 meseci
Veoma lose i to za sve komponente.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?03.12.2004. u 02:54 - pre 235 meseci
Nisam nikakav strucnjak za elektroniku, pre bi se reklo da sam "napredni laik", ali mi se cini da UPS pomaze. U mom kraju (Beograd, Banjica) bezbroj puta se desilo negde oko 03:00 sati nocu, da struja nestaje na sekund - dva, pa se vrati, ili je nema cak i krace. Kad je ukljucen neki motor, lepo se cuje kako "poklekne". Nekad se to ponavlja par puta.

Cuo sam da ako struja nestane naglo, to je koliko toliko OK, ali ako gnjavi, hoce, nece, malo nestaje pa se vrati, pa nesto sijalice zmirkaju itd., da je lose. Od kako imam UPS, u vreme tih dogadjanja iz njega cujem "klik" i kad se struja smiri opet "klik" i to je sve. PC to kratko vreme radi na rezervu iz UPS-a i do sada nije bilo nekih vidljivih posledica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?03.12.2004. u 10:56 - pre 235 meseci
Citat:
tdjokic: ...ali mi se cini da UPS pomaze.


Bez njega se ne moze ako ti je los napon (onda je veoma pozeljno da ga imas). Meni je spasao 100 puta komp. Imam tri komp. i tri UPS-a.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?03.12.2004. u 20:21 - pre 235 meseci
Razmisljao sam da ga uzmem pre mesec dana ali sam zaboravio.Kolika je sada cena i gde ima da se kupi?
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?03.12.2004. u 22:22 - pre 235 meseci
Citat:
Corey:Kolika je sada cena i gde ima da se kupi?

Evo pa biraj.


[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 04.12.2004. u 09:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?04.12.2004. u 02:02 - pre 235 meseci
Obrni www.pcberza.co.yu pa ces naci 20-tak prodavaca i bog zna koliko modela UPS-eva, pa biraj!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?04.12.2004. u 09:30 - pre 235 meseci
ja nemam UPS ali imam instaliran Motherboard monitor sa podesenim monitoringom napona... bez obzira sto mi "zmirka sijalica" napon se ne menja... e sad, da li ta promena napona i ne stize do ploce ili monitoring ne valja meni jos uvek nije jasno...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?04.12.2004. u 10:57 - pre 235 meseci
Promena napona ne stize do ploce, a kad se desi da stigne onda je vec kasno za kupoviu UPS-a.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?06.12.2004. u 22:36 - pre 235 meseci
A jde objasni zasto ne dolazi do ploce a lose je po nju.
Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?07.12.2004. u 00:22 - pre 235 meseci
Uh, zar bas moram da objasnjavam
Evo, ukratko i veoma pojednostavljeno, pa kome je jasno - jasno, kome nije neka potrazi literaturu, ne mogu sad da drzim predavanje....

Naizmenicni napon od 220V se ispravlja pa se dobija 310V.
Napon od 310 V se prekidackim elementima transformise na potrebne napone (npr. 13V i 6V). To kolo vec vrsi neku stabilizaciju napona putem povratne sprege. Tada dolazi prava stabilizacija na 12V i 5V. Ta stabilizacija je predvidjena za neke normalne vrednosti napona, i funkcionise po principu odsecanja viska napona. E, sad, ako je ulazni napon prenizak, onda nema sta da se odseca, pa ce se prenizak napon preneti dalje, a ako je previsok onda se odseca vise nego sto je predvidjeno pa se elementi previse greju, i jednog trenutka ispuste magicni dim propustajuci dalje totalno nenormalne vrednosti napona. Kada se to desi, obicno od celog racunara ostanu ispravni samo floppy i cooler.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?07.12.2004. u 16:48 - pre 235 meseci

Ako nema sta da odsece onda taj neki "element"
kaze nekom drugom elementu da otvori treci malo duze da bi ovaj imao sta da odsece.
Iz kojih ste vi to kniga ucili da mi je znati.
Ako ne moze svasta da se proca po forumima onda nebi smele ni gluposti da se iznose.
Ma da kupi ups ali da znas da je ups napravljen da bi u slucaja nestanka struje mogao da sejvujes to sto ti treba a ne da bi ti spasilo napajanje.
Evo imam jedan JNC pa ko ga spasi da necrkne alal vere.
Nije kvar spolj, nego iznutra.
E sad ko hoce nek veruje , ako zapne nek procita o DC/DC pretvaracima makar uopsteno.
A ko nece neka kupuje domace.
Pozdrav Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?07.12.2004. u 19:46 - pre 235 meseci
Ok Nikola, ako hoces da me demantujes u pokusaju da objasnim da je koriscenje racunara dok sijalica zmirka dosta rizicnije nego u normalnim uslovima, onda OK, neka ti bude, nesto nisam raspolozen da dokazujem suprotno, a sad da dokazujem znanje po forumima ne mogu, pre vise godina sam prosao tu fazu. Ako ti kazes da nemam pojma, onda nemam pojma....
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
195.252.80.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?07.12.2004. u 20:53 - pre 235 meseci
Nije to nista licno nego moras da svatis d ovo cita 1000ljudi recimo.
I da oni neznaju da li si ti Bill Gejys ili Paja patak, i sve sto se lepo upakuje moze da sluzi kao istina.
Onda se takvo misljenje u narod uvrezi i tesko ga je iskoreniti
-----------------------------------------------------------------------------
ako je ulazni napon prenizak, onda nema sta da se odseca, pa ce se prenizak napon preneti dalje, a ako je previsok onda se odseca vise nego sto je predvidjeno pa se elementi previse greju, i jednog trenutka ispuste magicni dim propustajuci dalje totalno nenormalne vrednosti napona
-----------------------------------------------------------------------------
OVO NIJE TACNO i ako si ga ti rekao ja moram da kazem da NIje tacno jer je veca steta da ode tako nego da dokazujem da je drugacije.
Sijalica zmirka stalno samo sto ti to nevidis.
Eto toliko a ti se dokazuj ja samo razmenjujem znanja
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Nestanak struje! Zanima me kako se to odnosi na racunar?

[ Pregleda: 5209 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.