Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 10

[es] :: Linux :: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 10

[ Pregleda: 2701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.113.eunet.yu.



Profil

icon Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 1005.12.2004. u 13:34 - pre 235 meseci
Imam jedan čudan problem koji pokušavam da rešim, pa ako može neko da mi pomogne bio bih zahvalan.
Naime ja imam zvuk na slacku (mp3, xmms, filmovi) sve to radi OK, takodje i suonds for events u gnomu rade OK. Ali nemogu da slušam audio CD, naime CDplayer pusti muziku ali se ništa nečuje. Ovo mi nije veliki problem jer mi je sva muzika u ogg, ali bih voleo da i ovo rešim.
E sada, kada nedozvolim da se skripta /etc/rc.d/rc.hotplug izvršava pri podizanju (chmod -x /etc/rc.d/rc.hotplug) uopšte nemam zvuk. Takodje mi pri podizanju kaže CARD Error i da editujem /etc/rc.d/rc.pcmcia jer nemože da pronadje drajver.
Koliko sam ja shvatio problem je u tome što rc.hotplug izvršava pre rc.alsa i treba da editujem /etc/hotplug/blacklist ali ne znam kako?

Molim za pomoć.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 1005.12.2004. u 13:44 - pre 235 meseci
ne diraj hotplug... kao prvo :)

kao drugo, da li si probao da poteras muziku sa CD-a preko XMMS-a? ako CD-plejer (ne rece koji) vec ne pusta .ogg sa CD-a, probaj sa XMMS-om... moze cak i XINE :)... ma imas malih milon plejera na Slack-u...

trece... da li imas OGG plugin? mozda zvuci glupo, ali postoji mogucnost da tvoj plejer nema ogg plugin...

cetvrto, ako ukines ALSA-u... pozdravi se sa zvukovima.... SVIM... eventualno ti ostaje OSS... ali to je vec komercijalni drajver....

a card error... osim ako ti zvucna nije na PCMCIA nema veze sa ovim problemom
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.39.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 1005.12.2004. u 14:36 - pre 235 meseci
Ne nismo se razumeli ogg puštam sa XMMS i to radi OK(sa xmms puštam .ogg, .mp3, .wma; sa MPlayerom .avi, i sve ima zvuk) kao što rekoh sve radi što se tiče zvuka ali samo nemogu da pustim audio CD ni kroz CDplayer (gnome-cd) ni kroz bilo koji drugi.
Citat:
a card error... osim ako ti zvucna nije na PCMCIA nema veze sa ovim problemom

Upravo tako i mislim, jer koliko se sećam kada sam koristio rpm bazirane distroe za drajver mi je koristio "cmpci" ako sam dobro zapamtio, "c media electronics" ako sam dobro napisao. Tada je sve radilo OK.
Znači i sada sve radi (sa zvukom) osim što nemogu da slušam audio CD. Kada startujem gnome-cd pesma ide ali nema zvuka. Onda naprimer startujem Kaudiocreator i od te pesme napravim ogg koji posle mogu da slušam u xmms, ali nikako nemogu da slušam direktno audio cd. Izvinjavam se zbog slikovitosti ali nisam znao kako drugačije da objasnim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 1005.12.2004. u 15:27 - pre 235 meseci
Ovo ce biti lajicki post, ali misim da je do toga:

Imas li onaj kablic izmedju zvucne i cdroma?
Imas dva nacina pustanja muzike na racunaru sa audio cda. Jedan je ako imas taj kablic i sljaka sve preko hardwera. Drugi je naravno da CPU cita CD, digitalizuje ga ili sta vec pa salje na zvucnu karticu. Obicno CD playeri u vecini OS radi to na ovaj "hardeverski" nacin, a mediaplayer, xmms, winamp... to rade "softwerski".

Ovo je ne vezano za OS, ne bi ti trebalo ni u windowsu da radi u njgovom onom playeru.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

srx

Član broj: 40904
Poruke: 30
*.7.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 1005.12.2004. u 15:50 - pre 235 meseci
Da imam, htedoh i to da kažem ali zaboravih.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Još jedan problem sa zvukom sa Slackware 10

[ Pregleda: 2701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.