Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme

[es] :: Vodič za posao :: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11276 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme15.12.2004. u 00:15 - pre 234 meseci
Ima li ko od vlasnika ili zaposlenih u nekoj prodavnici racunarske opreme spreman da pomogne oko nekih problema prilikom otvaranja iste?

Ako ima ostavite e-mail pa cu vam se javiti sa konkretnim pitanjima.
Hvala

[Ovu poruku je menjao secret dana 16.12.2004. u 15:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 00:20 - pre 234 meseci
Ne spadam ni u jednu od ove dve kategorije ali mozda mogu da pomognem s obzirom da je malo falilo da postanem jedan od vlasnika ali sam se na kraju predomislio i preorijentisao na druge stvari Takodje imam par veoma dobrih ortaka koji su ili vlasnici ili zaposleni po malim pc shopovima. Neko od vlasnika ce se vec javiti (hint: pctel) ali do tada... [email protected]

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 00:57 - pre 234 meseci
evo mene, a verovatno ima jos slicnih meni, samo kriju se kao da je to neka sramota...
Vise bih voleo da se komunikacija odvija preko foruma, jer tako moze da koristi i drugima, e sad, jedino ako je nesto protivzakonito...
A mogu i da ti prodam celokupnu uspesno razradjenu firmu sa odlicnim bilansima...
nesto sam se ulenjio poslednjih meseci
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:02 - pre 234 meseci
Pctel, jel to preovladava strah od nove poslovne klime (citaj: pdv)?
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:10 - pre 234 meseci
ljudi, jer ce od uvodjenja PDV-a i racunari biti skuplji..? I koliko..? Npr. za kupovinu lap-top-a..?

PoZdRaV

@Pctel - Sta ti najbolje ide u prodavnici..? prodaja racunara, komponenti, reinstalacija windows-a..???

PoZdraV

 
Odgovor na temu

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:13 - pre 234 meseci
Pa trebao bih posle nove godine da krenem (registrujem firmu...) pa me interesuje koliko mi otprilike para treba za nabavku opreme, koliko treba imati robe na lageru posto ce mi dobavljac biti oko 200 km daleko...
Problem je sto ne mogu znati kako ce ici prodaja pa ne bih se bas zaletio sa velikim kolicinama.
Imate li jos kakav koristan savjet za pocetnika u tom poslu.
Inace sam iz RS pa ne vjerujem da cu kome ovde smetati
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:26 - pre 234 meseci
@DaxxBGD
Preduzece PCTEL ima sifre za sve moguce delatnosti - od proizvodnje rezane gradje do medjunarodne trgovine raznovrsnom robom, tako da nema zime, ako ne idu kompjuteri, ne cudite se ako jednog dana na svetlecoj reklami procitate kafana ili pekara "PCTEL"
@SBSL
O uticaju PDV-a na cene imas na:
http://www.elitesecurity.org/tema/79371/1
Sto se posla tice, najvise forsiramo sklapanje i konfiguracija. To je posao koji zahteva najmanje papirologije, sve ostalo bi bilo brdo papira koje treba pisati i cuvati. Osim toga, na konfiguracije (jos dve nedelje) nema poreza, tako da kad uspem da izbegnem komponente sa porezom i usluge ne moram da razmisljam da li sam na vreme platio porez ili ne, ogromno je to olaksanje u radu... Reinstalacija windows-a sigurno ne... cena nije adekvatna riziku da te uhvate i oteraju u zatvor... bolje je prodavati drogu ispred osnovne skole - rizik isti a zarada veca
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:27 - pre 234 meseci
Citat:
SBSL: ljudi, jer ce od uvodjenja PDV-a i racunari biti skuplji..? I koliko..? Npr. za kupovinu lap-top-a..?

+18% na sve komponente na koje se do sada nije zaracunavao porez.

Citat:
LjubaMoljac: Pa trebao bih posle nove godine da krenem (registrujem firmu...) pa me interesuje koliko mi otprilike para treba za nabavku opreme, koliko treba imati robe na lageru posto ce mi dobavljac biti oko 200 km daleko...
Problem je sto ne mogu znati kako ce ici prodaja pa ne bih se bas zaletio sa velikim kolicinama.
Imate li jos kakav koristan savjet za pocetnika u tom poslu.
Inace sam iz RS pa ne vjerujem da cu kome ovde smetati


U manjim mestima (konkretno Krusevac) retko ko ima lager. Vecina komponenti se prodaje po narudzbini, rok isporuke je 1-3 dana. Komponente koje najvise "idu", tipa CD-RW/DVD, HDD, po neki monitor i stampac iz budget klase, po par modela grafickih i tv karti i sl. bi trebao uvek da imas spremno za isporuku u najkracem roku. Za konfiguracije je praksa da se izda profaktura (ponuda), kada klijent pristane ti narucis, proveris da li ti je uplatio pare, ako nije otkazes porudzbinu, ako jeste to najcesce stigne sledeceg dana, sve to lepo sklopis i isporucis.
Poresku i zakonsku politiku RS ne poznajem preterano, tako da ne mogu da te savetujem oko toga.

Saveti:
nadji pouzdanog dobavljaca;
posebnu paznju posveti PR-u;
trudi se da ti papiri budu maximalno cisti, kako bi se zastitio od podmestanja od strane konkurencije.
 
Odgovor na temu

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:35 - pre 234 meseci
PCTEL - a za mene nista?
 
Odgovor na temu

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:41 - pre 234 meseci
Hvala Daxxx
Pa ne znam da li ce mi se isplatiti da za svaku konfiguraciju putujem 2x200 km, zato sam mislio da imam bar nekoliko pripremljenih.
Koje najvise idu? Pretpostavljam one najjeftinije.
Inace i planiram da radim sve legalno, i kod nas ce PDV polovinom godine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:42 - pre 234 meseci
Citat:
koliko treba imati robe na lageru posto ce mi dobavljac biti oko 200 km daleko...
Pa, da vidimo... Pretpostavimo da ce ti troskovi (porezi, plate, knjigovodstvo, zakup prostora, oglasi, komunalije...) biti oko 1000 EUR-a mesecno. Da bi napravio razliku u ceni od 1000 EUR-a, potrebno je da prodas robe u vrednosti oko 10.000 EUR-a, znaci 2500 EUR-a nedeljno. Ako pretpostavimo da ces nabavku vrsiti jednom nedeljno, mozes proceniti da ti treba oko 7.000-8.000 EUR-a za lager robe (ne mozes sacekati da prodas sve do poslednje komponente pa onda da krenes u nabavku).
Savet...
Nikako ne otvaraj preduzece, to posle ne mozes da zatvoris ako ne ide, a troskovi su tu i kad ne radis. Otvori trgovinsku radnju, pa ako ne ide to zatvoris za 15 minuta... Poznajem mnogo ljudi koji su u ovom poslu i svima nam je zajednicko sledece - niko nije namlatio neke velike pare, takodje niko nije omro od gladi... svi mi nekako zaradimo taman toliko para koliko je potrebno za normalan (neki bi rekli i skroman) zivot, tako da ako imas nameru da sa steknes neki kapital onda otvori mesaru, brzu hranu ili nesto od gore pomenutih delatnosti...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:45 - pre 234 meseci
Citat:
Citat:

SBSL: ljudi, jer ce od uvodjenja PDV-a i racunari biti skuplji..? I koliko..? Npr. za kupovinu lap-top-a..?



+18% na sve komponente na koje se do sada nije zaracunavao porez.



Znaci 18% na celu konfiguraciju.. ako nesto kosta 1000 eura posle 1.januara ce da kosta 1180 eura..?!

Uhhh, pa puno je to..



 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:51 - pre 234 meseci
Zasto ti da putujes kad ima kome je to osnovna delatnost
Moj ortak koristi Post Express (kurirska sluzba PTT-a) i autobuse na relaciji BG-KS.
Malo kreativnosti i problem solved.

@SBSL
A sta ti mislis zasto svi jure da kupe pre NG?
Pogledaj malo po gradu, na sve strane su ljudi koji vuku kucista, monitore, stampace...

[Ovu poruku je menjao DaxxBGD dana 15.12.2004. u 03:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:53 - pre 234 meseci
Otvaram DOO jer planiram jos neke djelatnosti (tacnije otac i sestra), a kod nas STR ne mogu da prodaju preduzecima po veleprodajnim cenama (ne znam kako je u Srbiji)
Kakva je situacija sa skolom racunara, razmisljam i o tome? Da li se to isplati i koliko kosta jedan kurs npr. Word-a?
 
Odgovor na temu

LjubaMoljac

Član broj: 42032
Poruke: 15
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 01:58 - pre 234 meseci
Savjet je odlican (Post Expres) samo ne znam kako to funkcionise kod nas, moram se raspitati.
Znas li mozda koja je otprilike cena jednog takvog transporta?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja prodavnice15.12.2004. u 02:23 - pre 234 meseci
Za paket do 500 grama cene su 180din (danas za sutra) i 380din (danas za danas).

Kompletan cenovnik: http://www.postexpress.co.yu/cene.html
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme16.12.2004. u 14:24 - pre 234 meseci
@PCTel: Zasto je D.O.O teze zatvoriti u slucaju kraha? Da li je mozda i to pojednostavljeno od kada su (od pre neki dan) uveli da otvaranje traje 5 dana i da je visina uloga 500 evra. Nesto razmisjlam o D.O.O kao resenju za mene . Da li se kod STR odgovara celokupnom imovinom, ili? D.O.O je sa te strane ok.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme16.12.2004. u 14:58 - pre 234 meseci
Citat:
bokini: Da li se kod STR odgovara celokupnom imovinom, ili?

Da.
Citat:
bokini: Zasto je D.O.O teze zatvoriti u slucaju kraha?

Zato sto prijava/odjava preduzeca ide preko suda, dok je za preduzetnike nadlezna opstina.
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme16.12.2004. u 15:50 - pre 234 meseci
@DaxxBGD: hvala na odgovoru. Da li mozes da pojasnis zasto je "preko" suda odjava teza. Naravno, ne razmisljam o odjavi, ali bolje je odmah znati kako stvari stoje. Zanima me takodje, da li je D.O.O moguce nekako drzati na stand-by (ako priliv novca naglo opadne), sa nekom relativno fiksnom mesecnom sumom.

D.O.O je za mene jedina solucija, imovinu neku nemam, a necu da moje selim iz stana zbog moje greske. Takodje mislim da sa STR, Agencijom... necu moci da radim ono sto planiram (oblast delovanja).

Hvala
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.netpro.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme16.12.2004. u 19:32 - pre 234 meseci
Citat:
bokini: Da li mozes da pojasnis zasto je "preko" suda odjava teza.

U opstini je to piece of cake, max 15 minuta posla kao sto rece pctel. Dodjes sa dokumentacijom, ja bih to i to, sluzbenik ukuca u kompjuter, ako je dobre volje odmah ti otkuca resenje, ako ne onda dodjes sutra da pokupis i potpises i to je to. Kada je o preduzecu rec onda sud treba da donese odluku o prestanku postojanja (likvidaciji) pravnog subjekta, a to s obzirom na stanje u nasem pravosudju zna da potraje.

Citat:
bokini: Zanima me takodje, da li je D.O.O moguce nekako drzati na stand-by (ako priliv novca naglo opadne), sa nekom relativno fiksnom mesecnom sumom.

Nisam te razumeo. Niko ti ne propisuje koliki minimalan promet moras da ostvaris mesecno, bitno je samo da uvek imas da pokrijes troskove (doprinose, takse, plate, bankarske tarife, ostale racune...) kako ne bi bio u minusu.

Citat:
bokini: D.O.O je za mene jedina solucija, imovinu neku nemam, a necu da moje selim iz stana zbog moje greske.

Ako se nekretnina ne vodi na tebe samo sklopis sa vlasnikom ugovor o koriscenju prostora i bezbedni su (za razliku od tebe).

Citat:
bokini: Takodje mislim da sa STR, Agencijom... necu moci da radim ono sto planiram (oblast delovanja).

A koja je oblast delovanja u pitanju?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Pomoć oko otvaranja prodavnice računarske opreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11276 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.