Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???

[es] :: Windows mreže :: Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???

[ Pregleda: 5383 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexas
Aleksandar Sretenovic
Etron.co.yu
Beograd

Član broj: 2084
Poruke: 8
*.ptt.yu



Profil

icon Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???15.04.2002. u 23:38 - pre 267 meseci
Na koji nacin (Najlaksi+Najbolji=odgovarajuci) je moguce userima, koji se loguju
preko RAS-a, ograniciti vreme provedeno na lan-u? Pri tom "vreme" ne prestavlja
vreme samo jedne konekcije, vec je potrebno da se vreme umanjuje...
alexa
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???19.04.2002. u 15:57 - pre 267 meseci
Citat:

Najlaksi+Najbolji=odgovarajuci


Ne valja ti ovaj račun :)

Treba ti Windows 2000 server sa AD, RAS/IAS i nekim SQL serverom (MS SQL 2000 najbolje, zbog AD integracije).
- registruješ gore navedene servise u AD
- podesiš RAS/IAS (u zavinsosti da li hoćeš RADIUS ili Windows accounting) da umesto u fajl loguju u SQL bazu-tabelu.
- na tu tabelu postaviš insert trigger koji kontroliše logout i tada skida vreme tom korisniku, ako je vreme 0 ili minus pošalješ upit AD-u preko LDAP-a da stavi korisnika na disable, kad hoćeš da ga aktiviraš ponoviš to samo sa enable. Ima tu malo da se piše koda, u MS SQL 2000 helpu ima primeri kako se radi sa LDAP/AD, a ako ne znaš SQL imaćeš problema, plati nekom da ti napiše kod.
 
Odgovor na temu

alexas
Aleksandar Sretenovic
Etron.co.yu
Beograd

Član broj: 2084
Poruke: 8
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???23.04.2002. u 03:04 - pre 267 meseci
Sve je to lepo!!! Moja je greska sto nisam naveo da je RAs server jedini server u mrezi.Znaci on mora odraditi sav taj posao...
Kako bi bilo kada bi se prosirila schema novim atributom npr. "vreme",a zatim prosiriti klasu "user".Tu bi se cuvali podaci o preostalom vremenu (umesto logovanja u SQL).A zatim ... e tu sam stao ... programiranje mi nije jaca strana,
mada delphi poznajem, razumem logiku procesa, kad se korisnik odjavi on umanji vreme.Kada vreme istekne on zakljuca account (u registry postoji kljuc za to,zar ne)...
Da li je uopste moguce ovakvo resenje (radi se o max 100 user-a)?

P.S. Racun mi svakako ne valja ali, ma pusti matematiku ovo je Balkan!
alexa
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???23.04.2002. u 12:21 - pre 267 meseci
Ne razumem - jedini server kao mašina ili kao servis?
Ovo što si predložio je verovatno moguće - ali imaju u vidu da će AD+DNS (koji su ti neophodni na za ovo) da ti naprave mnogo više posla nego SQL server.
Možda je bolje da probaš dodavanje RADIUS atributa RAS polisama, pogledaj Windows 2000 Help:Elements of a remote access policy
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako Ograniciti Vreme RAS User-u???

[ Pregleda: 5383 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.