Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

štampač velikog formata

[es] :: Grafički dizajn :: štampač velikog formata

[ Pregleda: 9452 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strumf
Miron ćerez
Prozor

Član broj: 42207
Poruke: 5
212.39.96.*



Profil

icon štampač velikog formata17.12.2004. u 10:11 - pre 234 meseci
Hitno potreban pomoć oko izbora štampača formata do 1m, za ispis na samoljepive folije i papir. Zna li iko gdje mogu kupiti povoljno ovakav štampač i koja marka je dobra.
 
Odgovor na temu

BoneHead

Član broj: 6198
Poruke: 125
*.avacom.net.



Profil

icon Re: štampač velikog formata17.12.2004. u 13:27 - pre 234 meseci
Sta tebi treba samo printer ili printer/cutter s obzirom da ces stampati na samolepljivu foliju ?
Moj faovrit je Roland SolJet evo linka na kojem imas i drugih modela...
http://www.tonasgraphics.com/rolandsignmake.html
Mada ni ovi novi Epsoni iz Stylus Pro serije nisu losi...
http://www.epson.com/cgi-bin/S...kidnk.0&BV_UseBVCookie=yes

Sve zavisi koliko si ogranicen "vremenom", koliki je obim posla, itd...da li se uopste isplati uletati u tako nesto... ;)
Nisi konkretno naveo za sta ces ih koristiti pa je malko tesko dati neku preporuku, jer ako si zamislio da radis recimo svetlece reklame i te zajebancije mozes ladno proci i sa obicnim Rolandovim cutterom od 50cm, ali ako si zamislio stampati wide format na UV protective foliju... ijuujuujjj... kostace te podosta... :)
drugarski pozdrav
Independent thinkers do not make
good slaves.

Think different !
 
Odgovor na temu

strumf
Miron ćerez
Prozor

Član broj: 42207
Poruke: 5
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: štampač velikog formata17.12.2004. u 22:27 - pre 234 meseci
Hvala BoneHead!
Treba mi štampač kojim mogu štampati na samoljepivu foliju za oslikavanje auta, jumbo plakate, svetleće reklame...
Našao sam Roland na netu zanima me kakav je ovaj novi model Print&cutt ColorCamm PC60 koji radi na principu termotrasfer. Znaš li možda može li hp designjet 500PS štampati po folijama.
Vidio sam puno toga na netu pa ne znam jednostavno koji kupiti i koje širine, 60, 90 cm, zato mi treba savet nekoga ko to radi. Sada radim samo dizajn pa sam mislio to proširiti na izradu naljepnica, plakate, svetleće reklame.
 
Odgovor na temu

strumf
Miron ćerez
Prozor

Član broj: 42207
Poruke: 5
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: štampač velikog formata19.12.2004. u 19:21 - pre 234 meseci
hej ljudi!

pa zar niko neće da mi pomogne. Ko ima iskustva s tim štampačima, kakav je Roland Color Cam PC600. želim pokrenuti neki biznis i nemam love za bacanje zato tražim pomoć znalaca.
zna li iko gdje u mađarskoj ima povoljno kupiti kater, koje marke i za koliko love, ako ovaj roland nije dobar!
javite se

drugarski pozdrav!
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: štampač velikog formata20.12.2004. u 00:57 - pre 234 meseci
:o) opet cu dati svoj glas Rolandu. Vidio sam i znam kako (odlicno) Rolandovi ploteri rade tako da... uzmi Rolanda ako imas para i sigurno se neces pokajati.
 
Odgovor na temu

gvozden
Ivan Gvozdenovic
Vojvodina

Član broj: 14712
Poruke: 74
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: štampač velikog formata20.12.2004. u 01:44 - pre 234 meseci
Bezi od tog PC600 !! Ok to je i kater i printer. Ali cena stampe jednog kvadrata je mnogo veca od inkjet ili solventnog printa. Bilo ko sa drugim printerom ce te zakopati kao konkurenciju. Ne znam ,ja ga ne bih uzeo. Mislim da mu treba malo drugaciji medij za print (skuplji)-to je ipak termalni printer!?
Jedino dobra stvar je da mozes da radish countur cut- secenje po outline,pa onda mozes da radish male serije color nalepnica koje su kao stancovane( tesho da ces ga od toga isplatiti). Bolje gledaj neki Mutoh rockhoper ili stari Epson 10000cf.Prvi ti je eco-solvent i ima najeftiniji otisak,drugi je ink jet,ali morash da laminirash printove(malo skuplje tj-manja tvoja zarada)
Kater koji radi countur cut ti je oko 5000-6000(npr. Mimaki FX serija,Mutoh ..)Sve ovo ti pricam jer ljudi ne kapiraju da nije isto 300 dpi i 720-1440.Nije isto auto grafika i bilboard,indoor ili outdor . A cena otiska je duplo veca, i ako uzmesh mashinu koja guta skup materijal ,puko si!!
Ima na prodaju jedan HP (mozes da ga refilujesh, nije skup,na redovnom servisu je i ima garanciju).Ako te interesuje javi se.
Mutoh ti je oko 14000(pocetna) , mimaki 24000,roland 18000-34000-ovo ti je za plotere,mada mimaki je sad dobio nagradu za naj bolji,proshle god. pominjani Roland ecosolvent.
enivej,javi se ako te josh neshto bude interesovalo,tu smo!
 
Odgovor na temu

strumf
Miron ćerez
Prozor

Član broj: 42207
Poruke: 5
212.39.96.*



Profil

icon Re: štampač velikog formata20.12.2004. u 10:38 - pre 234 meseci
Hvala ekipa super ste!
Gvozdene zanima me koji je tip HP, o kojem pričaš.Kod nas je hp500PS 42" nov 7742 KM u Sarajevu, ali ne znam može li printati po samoljepivim folijama.U čemu su cijene ovih rezača. Našla sam u njemačkoj 4000 eura, pa me zanima jel negdje povoljnije.
Može li se na tom epsonu ili hp - u raditi podna grafika, to kod nas pali. Još pale jumbo plakati i reklamni baloni, a o njima malo znam.
Uzela bih taj kater s konturnim rezanjem ako je dobar, ali se za štampač ne mogu odlučiti kad dajem pare da ne fulam zato mi treba vaša pomoć.

Hvala puno

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

gvozden
Ivan Gvozdenovic
Vojvodina

Član broj: 14712
Poruke: 74
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: štampač velikog formata20.12.2004. u 21:12 - pre 234 meseci
moze taj 500ps da printa po samolepljivim ,mislim da idu hp-ove coated folije(ili neke druge ), a za podnu grafiku koristi neki zashtitni laminat kao npr. MACTAC-MACFloor1,2,3 zavisi od vrste printa(solvent,water-inkjet,screen..) Za ink jet je debljine oko 125microna. A imash i tri vrste po trajanju,ustvari podna grafika je short terms ili temporaray varijanta.1,6 i 9 meseci. rolne su obicno od 1.3m deljina.
Po meni je najbolji Kater na trzistu je Mimaki 130FX,countur cut,najaca mashina ubedljivo.cene su ti u evrima naravno.
mislim da je oko 3000evra hp,videcu sutra,Sad su se pojavile razne varijante kontinuiranog punjenja mastila (kao kod DGI solventa), pa je cena ink jet otiska pala i HP,Epson,Encad odradjuju posao. -Epson morash da flashirash(gubish sve moguce garancije)
Kad budesh videla MimakiFX kako radi,.....sve ce ti biti jasno!
 
Odgovor na temu

strumf
Miron ćerez
Prozor

Član broj: 42207
Poruke: 5
212.39.96.*



Profil

icon Re: štampač velikog formata21.12.2004. u 09:58 - pre 234 meseci
Hvala Gvozdene!
Što se tiče rezača to je ok Mimaki ću uzeti, ali se dvoumim oko tog printera. Javi mi za taj HP. Znaš kako ide svi hvale svoje, a ja želim sabrati koliki mi je trošak materijala. radim dizajn i to mi dobro ide, ali se slabo plaća u odnosu na izradu (štampa rezanje itd). Ovi što rade to deru cjene po 45 eura za kvadratni metar.
Reci mi šta misliš o polovnim štampačima sad ima u njemačkoj aukcija i dosta su povoljne cijene na ebay.de ali nemam iskustva s tim. Gdje se mogu nešto više naći o tom kontinuiranom punjenju. Ja imam sada jedan mali HP kojem vršim refil, je li to na tom principu.
Još jednom hvala.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

daki23
Australia

Član broj: 42882
Poruke: 9
*.rochd2.qld.optusnet.com.au.

Sajt: www.boneidaprint.com.au


Profil

icon Re: štampač velikog formata23.12.2004. u 21:55 - pre 234 meseci
preporucujem roland solojet
imam jedan od njih vrsi mi poso
 
Odgovor na temu

hjgf
radim svuda po selima

Član broj: 23273
Poruke: 123
*.teol.net.



Profil

icon Re: štampač velikog formata17.01.2005. u 01:28 - pre 233 meseci
javi se na private ...imam rjesenje za sve tvoje upite uz demonstraciju rada masina
nekad je to islo kako treba a sad jos bolje
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: štampač velikog formata

[ Pregleda: 9452 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.