Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?

[ Pregleda: 5819 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cohadar
Damir Cohadarevic
ETF
Beograd

Član broj: 19787
Poruke: 10
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?22.12.2004. u 11:43 - pre 235 meseci
Kupio sam hard disk od 80GB koji neće da mi radi na
chaintech 5agm2 ploči sa procesorom AMD-K6-2

Prvo što mi je palo na pamet je da flešujem bios?
Da li će mi ovo pomoći?


Cohadar
 
Odgovor na temu

miodrag_sm

Član broj: 42786
Poruke: 28
*.43.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?22.12.2004. u 12:39 - pre 235 meseci
Ja imam Chaintech 6BTA2 i mislim da mogu do 40Gb,sve preko toga nece "videti"... Pretpostavljam da flesh BiOS-a moze mozda pomoci... vredi probati...?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.bisinter.net.



+294 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?22.12.2004. u 13:07 - pre 235 meseci
Za obe ploče, najsvežiji biosi koji podržavaju hdd-ove veće od 30Gb, mogu se naći na http://www.chaintech.de/BIOS/BIOSUPD8.htm

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cohadar
Damir Cohadarevic
ETF
Beograd

Član broj: 19787
Poruke: 10
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?23.12.2004. u 08:55 - pre 235 meseci
Flešovao sam bios i sada mi se potencijalni kapacitet pomerio sa 8,4GB na 45GB
ali mi to nije dovoljno.

Novijih biosa za moju ploču nema tako da ću možda morati nešto sam da ishakujem.
(ili da kupim kontroler što mi totalno ne odgovara)


Cohadar
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?23.12.2004. u 11:26 - pre 235 meseci
Ogranicenja kapaciteta mogu da se zaobidju softverski putem. Pogledaj malo sajt proizvodjaca hard diska trebalo bi da tamo nadjes. Secam se nekada da sam ugradjivao Maxtora od 20Gb na P1 i sa tim softverom je radio bez problema sa svih 20Gb.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.bisinter.net.



+294 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?23.12.2004. u 18:34 - pre 235 meseci
Citat:
cohadar: Flešovao sam bios i sada mi se potencijalni kapacitet pomerio sa 8,4GB na 45GB
ali mi to nije dovoljno.

Novijih biosa za moju ploču nema tako da ću možda morati nešto sam da ishakujem.
(ili da kupim kontroler što mi totalno ne odgovara)


Da, da... i ja sam mislio da toliki hdd nećeš moći na tu ploču...
Sećam se svoje prve P1 ploče, beše na njoj tada nenadmašan Pentium200MMX, i hdd od 2.5g. Znam da sam hteo da menjam bios zbog većeg harda, jer je stari podržavao 8.4g, ali najsvežiji bios samo 13g.

U svakom slučaju, moj savet ti je, ako si i slab sa kintom, da se skrpiš bar za neku slabiju dvojku (400-500-600mhz), a tog keca, dok još možeš, utopi za budzašto.

Naravno, nije zgoreg preispitati prvo ta softverska rešenja koja npero pomenu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cohadar
Damir Cohadarevic
ETF
Beograd

Član broj: 19787
Poruke: 10
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?24.12.2004. u 08:50 - pre 235 meseci
Softversko rešenje malo morgen.
Reprogramirao sam BIOS, nije da podržava novi hard disk
ali sad mi pušta neku muziku kad probam da upalim komp.
(Kriv je moj profesor asemblera iz srednje lol)

Sad moram da idem kod druga da ga reprogramiram, smor.

Inače komp mi je dvojka, i rado bih ga utopio za trojku.

Zna li neko kakve su cene kod onih "Od babe đevojka..."
Cohadar
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?24.12.2004. u 18:27 - pre 235 meseci
Mislim da nisu mislili na ta softverska resenja
Mozda pre na nesto sto se moze uraditi sa Maxblastom.
 
Odgovor na temu

bokami

Član broj: 41825
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?24.12.2004. u 18:38 - pre 235 meseci
Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu . Kada ga ploca vidi kao hard od 8.4 ili 32 gb napravi particiju iz dos-a maximalne velicine.
formatizuj ga . E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp vidi dve particije jednu koju si ti napravio iz dosa i drugu koja je ostatak do 80 gb kreiraj tu particiju i nastavi instalaciju na c: tj onu koju vigi ploca. kad zavrsis instalaciju winXp iz explorera ces videti disk c i disk d on nije formatiran. formatiraj ga i to je to. sa ovom prevarom mozes instalirati 400 gb na 386 plocu.
 
Odgovor na temu

bokami

Član broj: 41825
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?24.12.2004. u 18:41 - pre 235 meseci
dodatak na ovo od malo pre kad u biosu postavis vrednosti za disk skini dzamper za ogranicenje hdd-a i postavi ga na master.
 
Odgovor na temu

bokami

Član broj: 41825
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?24.12.2004. u 18:43 - pre 235 meseci
Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu . Kada ga ploca vidi kao hard od 8.4 ili 32 gb napravi particiju iz dos-a maximalne velicine.
formatizuj ga . E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp vidi dve particije jednu koju si ti napravio iz dosa i drugu koja je ostatak do 80 gb kreiraj tu particiju i nastavi instalaciju na c: tj onu koju vigi ploca. kad zavrsis instalaciju winXp iz explorera ces videti disk c i disk d on nije formatiran. formatiraj ga i to je to. sa ovom prevarom mozes instalirati 400 gb na 386 plocu.kad u biosu postavis vrednosti za disk skini dzamper za ogranicenje hdd-a i postavi ga na master.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?25.12.2004. u 17:16 - pre 235 meseci
Softversko resenje mislio sam na EZ drive iz maxtor-ovog maxblast softvera mislim da nesto slicno imaju i ostali proizvodjaci. Sa tim sam bez problema instalirao 20Gb hard na P1.

Pozdrav....
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?26.12.2004. u 08:36 - pre 235 meseci
Citat:
bokami: ...E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp...


Pa gde da instalira XP na P2?!!!
YU2MP
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?26.12.2004. u 10:42 - pre 235 meseci
Može XP da radi pristojno na toj mašini, SAMO ukoliko se kvalitetno održava registry baza...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

cohadar
Damir Cohadarevic
ETF
Beograd

Član broj: 19787
Poruke: 10
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?30.12.2004. u 14:05 - pre 235 meseci
--> Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu .

Nisam siguran da imam tu opciju na hardu.
Kako se to zove na engleskom?
Cohadar
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Veliki hard disk i stara ploča = flešovanje biosa?

[ Pregleda: 5819 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.