Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a

[es] :: Zaštita :: Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a22.12.2004. u 15:47 - pre 234 meseci
Ipak cu pisati IRC bot... :)
Nikad ranije nisam pisao nesto slicno. Gde mogu da nadjem neke tutoriale/article o tome kako funkcionisu IRC botovi, IRC mreza uopste itd... ?


- Kako bi moja mreza botova postajala sve veca, botovi moraju da se sire na neki nacin, jer tako ?

- IRC bot se treba konektovati na odredjeni IRC channel i cekati uputstva... Da li se taj IRC channel lako moze ugasiti/blokirati od strane 'dobrih' ljudi ? :) Moze li se nekako potpuno zasititi ime servera i kanala na koje se bot konektuje, tako da ga ne moze niko saznati ? Kako to rade drugi poznatiji botovi ?

- Koliki je kapacitet jednog channela, tj. koliko najvise usera moze primiti ? Sta se desava ako ja imam recimo 10.000 botova - sigurno ne mogu svi da se zakace na jedan channel i da cekaju uputstva ? Da li u tom slucaju treba kreirati novi channel ?

- Koje sve mogucnosti imaju napredni IRC botovi ? DDoS sigurno, jos nesto ?

To je to.

poz
 
Odgovor na temu

avetinja

Član broj: 29084
Poruke: 57
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a22.12.2004. u 19:28 - pre 234 meseci
Pozd.
Moj post ti nece biti od pomoci samo me je iritiralo sto si napisao da je DDos napredna mogucnost.
Jedina veca bolest od lamera je packet-kiddie!
Ako pises ircBot da bi ga koristio u te svrhe, bolje odmah da se ubijes.

Inace, u kom jeziku pises?
Mozes naci phatbot source (cpp) na netu ako se potrudis. Google..
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a22.12.2004. u 23:00 - pre 234 meseci
1) Nauci programiranje sa socketima pod Delphiem. Valjda ima neka ugradjena komponenta, ako nema, imas winsock API.

2) Nadji na netu tutoriale o tome kako ircati preko telneta. Dakle, sto rade USER, PRIVMSG... Implementiraj to preko klasa, napisi jednostavan parser komandi. Ne bih ti preporucio citanje RFC-a o IRC-u jer ces 100 puta brze nauciti iz vlastite prakse (ovo kazem iz iskustva). Sniffaj sa ehtereal mIRC-ov promet.

3) Ako vec pravis bota koji bi mogao raditi DDoS, onda koristi irc mreze kao sto je undernet gdje ima jako puno prometa i gdje je manja vjerojatnost da ce te netko uhvatiti, kanal obavezno zastiti nekim benignim botom kako ti ga nitko ne bi "ukrao".

4) Trojaniziranom ircu bot na klijentelskom racunalu se ne moze uci u trag na koji se kanal JOIN-ao, osim ako ne sniffas promet. Inteligentno izvedenim DDoS napadima je prakticki nemoguce uci u trag, pogotovo ako si sa svoje masine radio samo koordinaciju napada. Bilo bi lijepo i da svaki bot pise na disk neke statistike/logove i kasnije ti ih salje da mozes praviti analizu i poboljsavati algoritam za DDoS. Recimo glupo je fiksno slati neki debeli paket, vec u petlji u ovisnosti o dostupnom bandwidthu mijenjati kolicinu smecha koje saljes.

5) Za kapacitete kanala se ne brini :) Od "naprednijih" mogucnosti mozda jos dcc, neki mini tekstualni explorer za osnovne komande (ls, get, download), lista procesa, kill/start proces, info o stroju opcenito, statistike, ulogiranje master-a da ne bi budale iskoristavale tvoje botove, ugradjeni skener za trazenje ranjivih masina i exploitanje istih...vidi malo sto sve rade agobot i sl. botovi, nije bas to sve jako tesko (imas link za source nekoliko tema ispod sam odgovorio jednom liku).


[Ovu poruku je menjao Sundance dana 06.01.2005. u 15:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a23.12.2004. u 02:07 - pre 234 meseci
Vidim da postoji vise undernet irc servera... Koji da koristim za bota ?
I jos neke stvari mi nisu jasne oko tvog prethodnog posta :

Sta je uopste 'benigni' bot ? Pretpostavljam da je to neki bot koji ce biti uvek prisutan na kanalu, ali kako da napravim tog bota ?

Sta znaci "sniffati promet" ? :)

Kakve statistike da zapisujem u fajl ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Nekoliko lakih pitanja oko IRCBot-a

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.