Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Engine programi >?? pomoc

[es] :: 3D modelovanje :: Engine programi >?? pomoc

[ Pregleda: 5241 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.041net.co.yu.



Profil

icon Engine programi >?? pomoc29.12.2004. u 21:20 - pre 234 meseci
Molio bih ako neko moze da mi kaze dobre programe za engine igre za 3d modele !!
Hvala !!
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.yubc.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc29.12.2004. u 21:33 - pre 234 meseci
Moram priznati da ne razumem na sta mislis.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.fastres.net.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc30.12.2004. u 07:37 - pre 234 meseci
Predpostavljam da te interesuje 3d engine za igre (iako se iz topica ne kapira bas najbolje).
Postoji dosta resenja, a posto ne znam sta te konkretno zanima i koji ti je cilj, tesko mi je da ti pomognem bolje. Predlazem ti da pogledas resenja poput Wild Tangenta, Quest 3d ili Virtools (koji je najozbiljniji i koji ja koristim). To su sve 3D engini koji se mogu koristiti i online, tj. mogu se integrisati u HTML sadrzaj. Za neke probice mozes da koristis i neke game editore koji idu uz komercijalne igre (recimo Half Life-ov (Valve Hammer Editor), ili interni DOOM3 editor)
 
Odgovor na temu

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc31.12.2004. u 21:29 - pre 234 meseci
DA, interesuje me u kojim programima se prave igre tj. engine i da li je mnogo tesko. Recimo, imam neke karaktere u 3d max -u, i neke ulice pa bih hteo da se prosetam kroz te ulice sa karakterom ali ne preko kamere vec kao u igrici .. U kojim programima mogu to da uradim !!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc02.01.2005. u 13:45 - pre 234 meseci
Postajem dosadan samom sebi :), ali ajde da kazem jos jednom: Max Payne
prvi deo na disku ima i editor i plugin za saradnju sa 3dMaxom. Uz toolse
koji stizu mozes lako izmeniti postojece/dodati svoje karaktere i njihove
pokrete, kao i uraditi nove nivoe. Uz editor stize i nesto helpa, a ima i
nekoliko tutoriala na netu, mada je najbolje videti nivoe iz igre i uciti se
na njima.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc02.01.2005. u 21:56 - pre 234 meseci
Znam da je dosadno pomoci pocetnicima :) ali jebiga moramo i mi nekako da cupamo informacije :) :) HVALA !! Znas li jos neki dobar program !!
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc02.01.2005. u 22:22 - pre 234 meseci
Ako kojim slucajem radis u delphiju, preporucujem ti GLScene, koji je free,
lepo dokumentovan, ima aktivnu news grupu, dosta primera.....
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc03.01.2005. u 05:33 - pre 234 meseci
Kroz scenu se takodje lako mozes prosetati kao u video igri ako je iz MAX-a eksportujes kao VRML97 (.WRL) fajl.
(U Create>Helpers>VRML97 panelu imas jos neke dodatne opcije za podesavanje ovakve scene...)
Za gledanje .wrl fajlova treba ti instaliran VRML plug-in za web browser. Probaj ovaj (ima i (default) ugradjenog avatara (sopstvenog 3D karaktera) tj. kameru iz treceg lica): BS Contact VRML/X3D
http://www.bitmanagement.de/products/bs_contact_vrml.en.html
Na sajtu proizvodjaca pise da se ovaj endzin moze koristiti i za sopstvene aplikacije. Custom avatar se moze ubaciti (kao .wrl fajl) u folder u kome se ovaj plug-in instalira... Za ozbiljniju primenu nije lose znati VRML jezik.

Pored vec promenutih alata za izradu igara (poput npr. Virtoolsa) vidi i Blender (besplatan) i 3D Game Studio.
Ima i Radish Works Cosmos Creator koji koristi drugaciji endzin pogodan za outdoor scene...ali pitanje je sta se od pomenutog moze upotrebiti s obzirom na dostupnost i cenu.

U ovu kategoriju softvera moze se ubaciti i Macromedia Director...
 
Odgovor na temu

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc04.01.2005. u 21:49 - pre 234 meseci


ok ljudi hvala vam puno! da sada sam proucavao max payne-ove dodatke za 3ds max. Sve je to kul, mada mi se cini malo da su texture lose i da je taj nacim programiranja malo zastarao ili se mozda varam. Samo nisam shvatio jednu stvar. Tamo ima primer kako max payne trci. E sad, interesuje me kako je on izmodelovan, onde je prikazan sastavljen iz delova koji nisu povezani, kako su mu onda ubacene texture i kako je onda animirana jakna koja se pomera dok on trci. DA li po standaradnom principu u MAX-u ili ima neki dosta laksi nacin Toliko

HVALA !!!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc05.01.2005. u 17:42 - pre 234 meseci
Citat:
Artist: ok ljudi hvala vam puno! da sada sam proucavao max payne-ove dodatke za 3ds max. Sve je to kul, mada mi se cini malo da su texture lose

Maxa koristi .jpg 256x256 i to veoma sharpovan. Fora je sto te teksture izgledaju
mnogo bolje u igri nego kada ih gledas zasebno. Ako na primer pogledas texturu
nekog plakata, slova na njemu su toliko sharpenovana da je to ruzno. Kada to vidis
u igri, dobijas utisak da je textura vise rezolucije jer mozes da prepoznas slova.
Citat:
i da je taj nacim programiranja malo zastarao ili se mozda varam.

E ovo mi bas i nije najjasnije. :) Na sta konkretno mislis?
Citat:
Samo nisam shvatio jednu stvar. Tamo ima primer kako max payne trci. E sad, interesuje me kako je on izmodelovan, onde je prikazan sastavljen iz delova koji nisu povezani, kako su mu onda ubacene texture i kako je onda animirana jakna koja se pomera dok on trci. DA li po standaradnom principu u MAX-u ili ima neki dosta laksi nacin Toliko

Sta tacno mislis kad kazes da delovi 'nisu povezani'?
Nisam mnogo istrazivao, ali sam sto posto siguran da je u pitanju najobicnija
skeletalna animacija. U jakni verovatno ima jedna ili dve koske koje se animiraju kada
Maxa trci/poskoci.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc05.01.2005. u 22:36 - pre 234 meseci
Bio si u pravu za sharp, texture su odlicne u igri a sto se tice max-a, mislio sam na onaj example koji dobijes uz program gde mozes da nadjes onog pacova i maxa. E sad, kad otvorim max-a vidim kako je uradjena animacija dok trci, znaci prikazana je putanja svih delova koji se pomeraju dok trci. ( noge, ruke, glava, jakna i sl.). Sad mi nije jasno na kom je to pricipu uradjeno, posto mi ne izgleda kao " biped" ili koske koje ti kreirash kako hocesh vec izgleda kao model sa rupama. Ne znam kako najbolje da objasnim, jednostavno ne vide se ni koske ni "biped" !
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
77.46.229.*



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc01.04.2007. u 00:48 - pre 206 meseci
Citat:
shima: Kroz scenu se takodje lako mozes prosetati kao u video igri ako je iz MAX-a eksportujes kao VRML97 (.WRL) fajl.

File > Export... > Save as type: VRML97 (*.WRL)
Odavno nisam koristio MAX i VRML ... pa su u mozda medjuvremenu pored VRML97 (*.WRL) ubacili neki novi standard za 3D scene poput na primer (*.X3D) koji takodje moze da posluzi umesto VRML97
 
Odgovor na temu

bunika

Član broj: 83295
Poruke: 13
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc08.04.2007. u 14:36 - pre 206 meseci
"interesuje me u kojim programima se prave igre tj. engine i da li je mnogo tesko"

c++ uglavnom. mozes koristiti i neki drugi programski jezik, ali c++ se najcesce upotrebljava.
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc08.04.2007. u 15:43 - pre 206 meseci
Citat:
Artist: DA, interesuje me u kojim programima se prave igre tj. engine i da li je mnogo tesko.


@Artist

ti me podsecas na kupca ferrarija koji pita koliko kosta auto. cim pitas znaci batali posao.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc08.04.2007. u 21:47 - pre 206 meseci
Za modele koristis 3Ds Max i sl. programe, a mozes programirati u C++, Virtools-u, ima i nekih jednostavnijih ali ne mogu trenutno da se setim naziva.

U svakom slucaju posao je ogroman i nije ni malo lak, moras malo drugacije i da modelujes kada pravis game modele (takozvani low poly modeli) itd. Sto se tice programiranja, nije moj domen, tako da ti ne mogu nesto vise reci.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc09.04.2007. u 01:01 - pre 206 meseci
@artist,
ako si dovoljno mlad da ucis c ispocetka onda udri. mozes da probas neki endzin poput onih gore navedenih ali ako nisi programirao do sada, tesko da ces se snaci. najbolje resenje ti je visual c ili visual basic da bi dobio osnove. u svakom slucaju ne gine ti neki kurs ili skola. ne pokusavaj sam da ucis te stvari jer je izuzetno kompleksno i opsirno, i na kraju nista neces postici jer neces imati osnove. znaci, vidi sta te interesuje da se usko specijalizujes i upisi kurs, vidi o cemu se radi i ako nemas pametnija posla onda uci c++ pa ti ni pakao nece tesko pasti.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Engine programi >?? pomoc09.04.2007. u 01:32 - pre 206 meseci
Ovde ću samo citirati samog sebe...

Citat:
Probaj prvo da okupis tim na forumu. Jedno 20-30 ljudi, kojima ces da komandujes. Onda uzmes i rasporedis ih kako ce ko da radi (znaci programer ce da programira, muzicar da komponuje... tu gledaj da se ne za3bes... ) i na kraju postavis jos neku temu na forumu u kojoj ce neko da ti osmisli pricu. Na kraju izaberes zanr i kazes momcima da prionu na rad.
Za jedno mesec dana, kada igra bude gotova (ne mora da bude bas Oblivion, dovoljno je da izgleda kao, recimo, FarCry ili Doom3), onda je distribuiras i pokupis gomilu para od glupih zapadnjaka (ovde ce da te ispiraterizuju).
I eto tako... ne bi trebalo da bude veliko cimanje.


Err... a sada ozbiljno.
Da li si se ikada zapitao, što postoje timovi od više stotina ljudi koji rade na izradi jedne igre, a ne samo jedan čovek?

[Ovu poruku je menjao d4rk3lf dana 09.04.2007. u 02:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Engine programi >?? pomoc

[ Pregleda: 5241 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.