Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korištenje kamera na hladnoći...

[es] :: Digitalne kamere :: Korištenje kamera na hladnoći...

[ Pregleda: 6120 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

G-man

Član broj: 43150
Poruke: 11
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Korištenje kamera na hladnoći...30.12.2004. u 21:53 - pre 234 meseci
Ima li tko iskustva sa snimanjem na hladnoći. Imam sony HC40 i uskoro odlazim na skijanje pa me zanima kakve su šanse da mi kamera ode k vra.., HVALA.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...30.12.2004. u 22:48 - pre 234 meseci
Kamera bi trebala dobro da se ponasa. Cak bi slike trebale biti cistije i lepse, jer je CCD precizniji kada je hladnije vreme (tako sam barem cuo).

Oprez! Kada se vratis u toplu prostoriju, makar koliko zelis da vidis slike, strpi se, jer je kondenzacija neizbezna, pa kamera treba da se osusi.

Evo mog licnog iskustva sa Olympus E-10 pre dve godine, -16C je bilo (!), prosetao sam Palicem, i uslikao ovako nesto:
http://www.geo.co.yu/pic/2003/01/winter/

Kada sam se nakon par sati setnje vratio kuci u toplu prostoriju, kamera je bila VODA (ipak ne VODA VODA). Nakon par sati se osusila, i rezultati su bili zadovoljavajuci :)

Cak je par od ovih slika izlozeno i u turistickom informativnom centru Subotice :)

Tako da toplo preporucujem fotografisanje na hladnom, verujem da cete biti zadovoljni rezultatima.

Naravno, ako neko ima negativna iskustva, neka upozori.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...31.12.2004. u 10:01 - pre 234 meseci
Jedino treba paziti na baterije. Kapacitet im se prilicno smanjuje na hladnoci. Men eje neki dan iznenadilo, iako sam imao cak dve. Vala su mogli da nameste baterije da budu vise uvucene u telo da se ne hlade toliko :)
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...31.12.2004. u 16:31 - pre 234 meseci
Najveci problem - baterije i kondenzacija nakon povratka u toplo.
Baterija koja dolazi uz kameru FP50 nije za odlazak na planinu jer ces imati veoma malo vajde (materijala) od nje. Normalno da je situacija bolja po tebe ako se ne dese neke posebne hladnoce, ali ako se spusti na -15 C, bez rezerve neces uspeti mnogo da uradis. Internet (eBay) je pun ponuda i uzmi bar FP70. Pazi na "originale" sa istoka (Hong Kong). Jesu jeftini (oko 30 USD za FP70), poneki su cak i dobri (za divno cudo) ali je ocigledno da su svi originali u stvari "radjevine" (na nalepnici takoreci ne razaznajem da li pise InfoLithium ili InfoLiliput). Moja "original" FP70 radi za sada besprekorno (10-tak punjenja/praznjenja do sada). Upravo sam je i pazario zbog odlaska na planinu.
Kondenzaciju je ZI objasnio sasvim dobro. Daj kameri malo vremena da se "nadise toplog vazduha" (min 20 minuta) inace se moze desiti da ti izbacuje poruku kako je glava zaprljana i da treba da je ocistis (kada se vlaga potom osusi radi OK).
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...31.12.2004. u 16:43 - pre 234 meseci
I jos jedna stvar-nagla promena temperature okoline (iz napolja u unutra i obrnuto:) moze dovesti do prskanja (pucanja) LCD-a !!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...31.12.2004. u 20:41 - pre 234 meseci
KAd su baterije u pitanju rezervnu drzati pdo miskom ili u unustranjem dzepu na prsima, a valjalo bi i onu sa kamere skidati i drzati na istom mestu kada se kamera ne koristi.
 
Odgovor na temu

G-man

Član broj: 43150
Poruke: 11
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...01.01.2005. u 11:57 - pre 234 meseci
Dečki puno Vam Hvala na odgovorima- Sretna Nova 2005.
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.dial.InfoSky.Net.



+5 Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...03.01.2005. u 15:31 - pre 234 meseci
Koliko sam ja upoznat samo je problem 30% krace trajanje baterija!
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...04.01.2005. u 19:03 - pre 234 meseci
Citat:
markolazarevic: Koliko sam ja upoznat samo je problem 30% krace trajanje baterija!



vise....mnogo vise....a opet proporcionalno hladnoci (veci minus na jednoj strani "vuce" veci minus i na drugoj...
 
Odgovor na temu

VladaPUB
Vladimir Sijacic
Novi Sad

Član broj: 614
Poruke: 337
*.panline.net.

ICQ: 59835304
Sajt: www.sincom.info


Profil

icon Re: Korištenje kamera na hladnoći...08.01.2005. u 14:18 - pre 233 meseci
Kao prvo, pogledaj uputstvo za kameru, sigurno pise na kojim temperaturama je operativna.
Kao drugo postoji vreme aklimatizacije na prostor u kojem treba da radi, znaci i kada izlazis napolje na hladnocu, i kada se vracas u toplo, ne pali kameru dok se njena temperatura ne priblizi temperaturi okoline.

Trake cesto pucaju na razliku hladno toplo, takodje se moraju aklimatizovati.

Ja ti savetujem da ako je temperatura manja od one koju proizvodjac navodi kao operativnu kameru upakujes u nesto sto ce je koliko-toliko grejati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Korištenje kamera na hladnoći...

[ Pregleda: 6120 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.