Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope

[es] :: Nauka :: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13341 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 15:25 - pre 234 meseci
Mentalna bolest je postala nevidljivi ubica Evrope i odgovorna je za oko 58.000 samoubistava godišnje, zato je potrebno šire istraživanja o načinu njenog lečenja.

Više Evropljana godišnje strada od samoubistva nego u saobraćajnim nesrećanma ili od ubistva. Ali, se vrlo malo pažnje poklanja mentalnoj bolesti, za koju biste mogli reći da je nevidljivi ubica Evrope.

Većina samoubistava u Evropi su povezana sa mentalnom bolešću, pogotovu sa depresijom. Petnaest procenata ljudi koji pate od depresije izvrše samoubistvo, dok 56 procenata pokuša da se ubije.

http://europa.eu.int/rapid/pre...language=EN&guiLanguage=en

 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 17:22 - pre 234 meseci
Depresija u modernom drustvu predstavlja vrlo opasnu bolest koja je sve zastupljenija i zastupljenija. UK i USA su drasticno povecali prodaju anti-depresiva (visestruko u odnosu na 1990-te)

Interesantno je primetiti i kakvo je stanje kod nas:

Citat:
I naši i strani psihijatri upozoravaju da će već 2020. godine depresija postati drugi uzrok smrti. Uopšte psihijatrijske bolesti su već sada kod nas u porastu što, kako kažu stručnjaci, uopšte ne treba da nas iznenađuje, s obzirom na to u kakvom vremenu živimo.
Kod nas je već u poslednje tri godine, prema podacima Instituta za mentalno zdravlje, broj mentalnih poremećaja porastao za 12 odsto. Procenjuje se da će svaki deseti stanovnik imati neki mentalni poremećaj, neki kažu da psihičke bolesti čine oko 20 odsto svih ostalih, a treći da su uzrok smrti u deset odsto. Samo u Beogradu se beleži oko 200.000 poseta psihijatru godišnje.
Institut za neuropsihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević", prema rečima direktora dr Ivana Dimitrijevića, dnevno urgentno zbrine od 25 do 30, godišnje oko 9.000 osoba, a oko 4.500 osoba bude na bolničkom lečenju tokom godine. Jasna Milanković iz Republičkog zavoda za statistiku kaže da je prošle godine bilo 1.381 samoubistvo u Srbiji, što znači da se svakog dana ubiju najmanje tri čoveka.
Istraživanja "Batuta" pokazuju da 44 odsto naše populacije ima depresivne simptome, nesanicu 24 odsto, nervozu 62, a izražen stres 10 odsto. Stoga uopšte ne iznenađuje i podatak iz istraživanja da raste i broj korisnika sredstava za smirenje, kao i to da se alkohol uzima tri puta više nego mleko i da svaka četvrta osoba ne misli da je alkohol štetan. Zato i ne iznenađuje podatak Zavoda za bolesti zavisnosti da je broj onih koji su se već obratili lekaru zbog alkohola veći za deset odsto.


- 44% populacije ima depresivne sindrome
- 1381 samoubistvo godisnje (na 8 miliona ljudi)
- 25% stanovnistva smatra da alkohol nije stetan.

:(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 21:03 - pre 234 meseci
Treba ostati normalan...na ovim prostorima i to je podvig dostojan divljenja.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.ybc.bg.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 21:09 - pre 234 meseci
ljudi sredjujte passporte i BEZITE!
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 21:30 - pre 234 meseci
Tezi pesimista ne bi znao kuda da bezi.Vidis da je cela planeta u k...cu.
Mozda jednom i bude smaka sveta...zamislite koja je privilegija biti generacija koja ce to da gleda!Samo sto nece imati kome da preprica...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope12.01.2005. u 21:37 - pre 234 meseci
Citat:
- 44% populacije ima depresivne sindrome
- 1381 samoubistvo godisnje (na 8 miliona ljudi)
- 25% stanovnistva smatra da alkohol nije stetan.

Ovo su meni zastrašućuje cifre! Uopšte nisam imao predstavu da su ove vrednosti u pitanju. Strašno.

Citat:
vindic8or: ljudi sredjujte passporte i BEZITE!

Ma ne mogu da dobijem vizu za Alpha Centauri...
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope25.01.2006. u 20:18 - pre 221 meseci
Citat:
ljudi sredjujte passporte i BEZITE!


To je ko kad je Tolstoj pokusao da pobjegne od smrti. Ako si depresiva bices svuda, u beogradu ili londonu :>
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope25.01.2006. u 22:11 - pre 221 meseci
Citat:
vindic8or: ljudi sredjujte passporte i BEZITE!


Sam od sebe pobeći nećeš!


...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
0

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 00:01 - pre 221 meseci
Citat:
BillyTheKid_79: Sam od sebe pobeći nećeš!


????
Ako si zadovoljan životom, sto bi bežao sam od sebe?
Ako te negde žulja, ti se pomeriš da te ne žulja.

- inflacija
- bombardovanje
- izlaženje "na pravi put"
- izlaženje sa pravog puta koji je krivi put ......

i treba da ostaneš normalan?
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 01:06 - pre 221 meseci
Bez namere da propagiram religiju rekao bih da je povećanje broja samoubistava u zapadnjačkoj civilizaciji uslovljeno otuđenošću, slabom interesu ljudi za religiju i njene vrednosti u životu. Kada bi ljudi više bili okrenuti svojoj veri i religiji značajno bi unapredili sebe na duhovnom planu i između ostalog bili svesni da je samoubistvo neoprostiv greh kojim se dokazuje nesposobnost i odustanak od rešavanja problema u životu i odustanak od Carstva nebeskog!
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 02:36 - pre 221 meseci
Nema to veze sa religijom... Ima veze sa okolinom najvise...

Eto... Srbija...

Ustanem ujutro, i pomislim, "kakav divan dan", osecam se dobro. Ajd' da odem do prodavnice. Izadjem napolje, sta ugledam prvo? Dvojicu koja se svadjaju. Malo mi spusti raspolozenje, ali ok, ne tice me se. Idem dalje. Stizem do prodavnice. Tamo gomila namrdodjenih ljudi. Ona prodavacica me gleda kao da cu nesto da ukradem. Iznerviram se. Pokupim sta mi treba, hocu da platim, prodavacica me gleda kao zlocinca, jer sam kupio samo jedan hleb, a nisam pokupovao celu prodavnicu. Izlazim, naravno bez pozdrava, zamisljen sam, neko ko upravo ulece me grune, pa mi kaze: "Budalo, pazi gde gledas"... Ladno, dok stignem kuci, vec se osecem lose..

... Japan...

Ustanem ujutro i pomislim, "kakav divan dan", osecam se dobro. Ajd' da odem do prodavnice. Izadjem napolje, idem ulicom, srecem ljude - strance - koji mi se smese. Sve je cisto, uredjeno. Pomislim, kako divan grad. Stizem do prodavnice. Unutra svi nasmeseni. Uzmem sta mi treba. Odem do kase, platim, prodavacica se 3 puta zahvali sto sam se odlucio da kupim hleb bas kod njih. Izlazim, i ona me pozdravlja, zahvaljuje mi se jos jednom... Zamisljen sam udarim slucajno u nekoga ko ulazi, pogledamo se, nasmesimo i oboje kazemo "sumimasen" istovremeno... Stignem kuci u odlicnom raspolozenju....


Mislim da je sve jasno, zar ne?
 
0

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
212.62.58.*



+2 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 08:11 - pre 221 meseci
Citat:
Nema to veze sa religijom... Ima veze sa okolinom najvise...

u pravu si.ljudi su skontali da se od crkve nece najesti hleba skontali su i da je crkva cista prevara.crkva moze malo da "oraspolozi" narod ali ne i da mu kaze da mu je pun stomak kad i sam zna da to nije.svakodnevno srecemo popove kojima stalno masna prasetina curi niz bradu a na drugoj strani propagiraju post (svaka cast izuzetcima).
bas zbog toga nisam u crkvi bio najamnje 10 godina i nemam nameru da idem u skorije vreme.
a sto se mentalnih bolesti tice mislim da nemamo bas mnogo izbora.ako je ceo svet pao u depresiju onda da se pomirimo sa sudbinom.evropa je deo sveta a mi smo deo evrope zar ne mislim da smo mi svi pomalo mentalno bolesni.verovatno su se kriterijumi malo pomerili pa nam je sad normalno ono sto nekada bilo nezamislivo
zasto bi neko uopste bio veseo sa platom od 10000 din ako i toliko dobije(naravno neko ima i vise) ali dobra vecina ima toliko.na tv-u slusamo price da je prosecna plata 20000 din.jedan jede kupus drugi meso u proseku sarmu uzas jedan!!!

pozdrav!!!!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 08:54 - pre 221 meseci
Citat:

Bez namere da propagiram religiju rekao bih da je povećanje broja samoubistava u zapadnjačkoj civilizaciji uslovljeno otuđenošću, slabom interesu ljudi za religiju i njene vrednosti u životu. Kada bi ljudi više bili okrenuti svojoj veri i religiji značajno bi unapredili sebe na duhovnom planu i između ostalog bili svesni da je samoubistvo neoprostiv greh kojim se dokazuje nesposobnost i odustanak od rešavanja problema u životu i odustanak od Carstva nebeskog!


To ipak nije tacno - religije mogu biti svojevrstan kratkotrajnim antidepresiv jer ljudima sa poljuljanom sigurnoscu u sebe, vracaju neku nadu u zivot (ako veruju) - ali to je samo privremeno i, pre svega, nije resavanje problema vec zalecenje posledice - isto kao i da mu das tabletu prozaca ili zolofta, ti fakticki resavas samo manifestaciju nekog sireg problema.

Osim toga, Srbija sa navodnih 90+% religioznih, po onom citatu koji sam dao, spada u zemlje sa visokiim procentom depresivnih ljudi - sto znaci da religija ne moze ni svuda da pomogne, kao sto vidis i broj samoubistava je veci od proseka EU.

Citat:

... Japan...

Ustanem ujutro i pomislim, "kakav divan dan", osecam se dobro. Ajd' da odem do prodavnice. Izadjem napolje, idem ulicom, srecem ljude - strance - koji mi se smese. Sve je cisto, uredjeno. Pomislim, kako divan grad. Stizem do prodavnice. Unutra svi nasmeseni. Uzmem sta mi treba. Odem do kase, platim, prodavacica se 3 puta zahvali sto sam se odlucio da kupim hleb bas kod njih. Izlazim, i ona me pozdravlja, zahvaljuje mi se jos jednom... Zamisljen sam udarim slucajno u nekoga ko ulazi, pogledamo se, nasmesimo i oboje kazemo "sumimasen" istovremeno... Stignem kuci u odlicnom raspolozenju....


Japan? Uh - nije bas super primer, u Japanu su se stvorile nove psihicke bolesti tipa "Hikito mori" gde se deca zatvaraju u svoje sobe i nece da izlaze ni po koju cenu a tokom vremena izgradjuju i promene u licnosti, agresiju i sl... to je posledica preko-dinamicnog zivota koji ne odgovara svima :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 09:05 - pre 221 meseci
Ma to bilo nekad. Sada su ovde svi kuul... Veruj mi, tempo je mozda 10% od onoga sto se prica. :-)
 
0

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 09:42 - pre 221 meseci
Citat:
time:ljudi su skontali da se od crkve nece najesti hleba:( skontali su i da je crkva cista prevara.


Vidi se da nisi bio 10 godina u crkvi, verovao ili ne sada su crkve punije nego ikada, ljudi se polako vrćaju veri.
Politika, rat i sl. traju po 5-50 godina.
Vera je naj starija, još traje i u najgorim uslovima je preživljavala.

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
0

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 10:42 - pre 221 meseci
Citat:
Ilic Igor: ????
Ako si zadovoljan životom, sto bi bežao sam od sebe?
Ako te negde žulja, ti se pomeriš da te ne žulja.
- inflacija
- bombardovanje
i treba da ostaneš normalan?

Citat:
ntojzan: Nema to veze sa religijom... Ima veze sa okolinom najvise...
Eto... Srbija...
Ustanem ujutro, i pomislim, "kakav divan dan", osecam se dobro. Ajd' da odem do prodavnice. Izadjem napolje, sta ugledam prvo? Dvojicu koja se svadjaju. Malo mi spusti raspolozenje, ali ok, ne tice me se. Idem dalje. Stizem do prodavnice. Tamo gomila namrdodjenih ljudi. Ona prodavacica me gleda kao da cu nesto da ukradem. Iznerviram se. Pokupim sta mi treba, hocu da platim, prodavacica me gleda kao zlocinca, jer sam kupio samo jedan hleb, a nisam pokupovao celu prodavnicu. Izlazim, naravno bez pozdrava, zamisljen sam, neko ko upravo ulece me grune, pa mi kaze: "Budalo, pazi gde gledas"... Ladno, dok stignem kuci, vec se osecem lose..


Šta bi onda u Africi,nekim Islamskim zemljama,Južnoj Americi itd....trebali da urade,gde je dohodak po glavi stanovnika godišnje 3$,kad obezbede hranu budu najsretniji na svetu,šta bi onda oni trebali da urade....KOLEKTIVNO SAMOUBISTVO!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 10:48 - pre 221 meseci
Pa ko je rekao da to ima veze sa prihodom!?

Ja sam samo rekao da to uglavnom ima veze sa tim kakvi te ljudi okruzuju. Ako su svi oko tebe nervozni, i ti postajes nervozan... Dakle ja kontam da je to problem drustva u celini i mozda samog mentaliteta.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 10:57 - pre 221 meseci
Citat:

Vidi se da nisi bio 10 godina u crkvi, verovao ili ne sada su crkve punije nego ikada, ljudi se polako vrćaju veri.


"vracanje veri" je dobro objasnjen fenomen iz domena sociologije - u principu kada dodje do stresnih situacija i problema koje okruzenje/drzava nije u stanju da resi, sto pojedinca cini da se oseca bespomocno - u odredjenom broju slucajeva (ne tako malom) pojedinci pocinju da se priklanjaju religijama.

Tipican primer su novi hriscanski bastioni - to vise nisu Italija, Spanija, Nemacka - vec Juzna Amerika, Juzna Koreja (da!) i sl... jer tamo upravo dolazi do procesa strahovite tranzicije (selo->grad, manuelna proizvodnja -> industrija, tradicionalna porodica -> "urbana" porodica i sl...) - sto mnoge ljude cini jako nesigurnim i anksioznim, i neki od njih - izmedju ostalog, postaju i religiozni.

Sto se Srbije tice, vise je nego prosto objasniti taj fenomen - posle kompletnog kraha drustvenog sistema krajem 80-tih, i totalnog nedostatka drustvenog sistema tokom 90-tih, jasno je da su mnogi ljudi nasli nekakvu sigurnost u religioznom sistemu.

Problem je sto religiozni sistem nije nista drugo nego ispomoc, kao i tableta nekog antidepresiva - probleme, tj. uzrok, resiti nece - mozda eventualno pomogne da se ljudi na kratko osecaju bolje - ali stvarni problem mora biti resen direktnom konfrontacijom i teskim radom.

Osim toga, kao i farmakoloski antidepresivi - religija moze imati i nuspojave, a ponekad moze biti i kobna po depresivnog pacijenta.

Citat:

Šta bi onda u Africi,nekim Islamskim zemljama,Južnoj Americi itd....trebali da urade,gde je dohodak po glavi stanovnika godišnje 3$,kad obezbede hranu budu najsretniji na svetu,šta bi onda oni trebali da urade....KOLEKTIVNO SAMOUBISTVO!


Naucno je vise puta dokazivano da prihodi i imovinsko stanje nisu bas korelisani sa osecajem srece i zadovoljstva.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.01.2006. u 11:58 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 10:58 - pre 221 meseci
U Crkvu se ne ide zbog Sveštenika niti se posti zbog Crkve. Depresija je takav poremećaj sa kojim medicina ne može uspešno da se nosi i antidepresivi su samo podvala ljudima jer maskiraju problem kao što je i Trodon podvala heroinomanima i oni ubrzo postaju tabletomani! Ako u izgradnji čovekove ličnosti učestvuje i religija mogućnost da se izvrši samoubistvo kod pojedinca pada na 0 jer postajemo svesni da u tuzi i problemima nema mesta očaju i čemeru! Isto tako i u dobru nema mesta borbi i gordosti već hvale Gospodu za ugodnosti koje nam pruža ovozemaljski život.
Citat:
time: ... ljudi su skontali da se od crkve nece najesti hleba
U Crkvi se posle Svetog Pričešća služi Hleb kao posluženje a posle Velikih Praznika i posluženje sa kompletnim obrokom ili sl. Shvatam da nije stvar u Hlebu i nadam se da ste svi svesni da nas religija uči pravim istinskim ljudskim vrednostima, tu vidim njenu pomoć u prevenciji samoubistava ali je opet besmisleno posmatrati religiju samo sa tog stanovišta.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope26.01.2006. u 11:02 - pre 221 meseci
Citat:

Depresija je takav poremećaj sa kojim medicina ne može uspešno da se nosi i antidepresivi su samo podvala ljudima jer maskiraju problem kao što je i Trodon podvala heroinomanima i oni ubrzo postaju tabletomani!


Nije tacno - nauka moze da se nosi sa depresijom, a antidepresivi sluze kao trenutna pomoc pacijentima dok ne promene svoj zivot i dok se ne utvrde tacni razlozi depresije - samo odredjen broj pacijenata ima disfunkciju hormona koji izazivaju depresiju koja se ne moze nicim drugim leciti nego hemikalijama.

Sto se trodona tice - kao i heroin, to je medicinski analgetik koji naravno nema prvenstveno veze sa narkomanima vec sa medicinom i svoju upotrebu i te kako ima u normalnim medicinskim problemima (jaki bolovi, operacije i sl...), a narkomanija je negativna nuspojava - to sto kriminalci podvaljuju narkomanima sa pricom da je tramadol lek protiv ovisnosti od heroina nije stvar nauke/medicine vec pokvarene ljudske prirode kod nekih pojedinaca - svako ko ima 10 minuta da procita nekoliko fakata o obe supstance ce znati da sa drugim sigurno nece izleciti svoju zavisnost.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Nauka :: Mentalna bolest - nevidljivi ubica Evrope
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13341 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.