Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem Visa card declined?

[es] :: E-Kupovina :: problem Visa card declined?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10470 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon problem Visa card declined?18.01.2005. u 11:30 - pre 234 meseci
Pozdrav,koristim Voban visa karticu i u polsednje vreme me konstantno odbiju pri transakciji.Konkretno ccbill salje poruku "card declined at pre-auth",ili "card declined by a bank",iako na racunu imam dovoljno novca.Ja zovem banku oni kazu nisu dobili nikakav zahtev za autorizaciju.Zanimama me jel moguce da je banovana kartica od strane procesora,ili moja IP adresa,jel to uopste rade.Jel se desavalo to nekom jos i kako mogu da znam sta je problem.Pozdrav.Puno hvala na savetu.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: problem Visa card declined?18.01.2005. u 15:05 - pre 234 meseci
I meni se sve češće to dešava sa VoBan karticom i uvek mi kažu da do njih nije ni stigao zahtev za autorizaciju. Pre neki dan Godaddy nije hteo ni da pomisli da izvrši transakciju sve dok nisam umesto "Serbia and Montenegro" (u billing address) stavio "Yugoslavia". Tada je prošlo iz cuga.

Onda, oni u VoBan VISA centru malo-malo pa zaključaju sve kartice (iz, kako kažu, "sigurnosnih razloga"), pa mora da se zove i da se traži da opet otključaju.

Ranije sam bio vrlo zadovoljan njihovom VISA Internet karticom. Sad više nisam, i jedva čekam da se pojavi bolja alternativa.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: problem Visa card declined?18.01.2005. u 23:26 - pre 234 meseci
I meni se isto desilo ovih dana. U call centru su takodje rekli da nisu cak ni dobili upit ali na moje insitiranje covek je nesto petljao i u momnetu mi je omogucio da izvrsim placanje. Nije znao sta je bilo problem, pretpostavljam da je uradio nekakav reset necega. Ovih dana su imali problema i sa informacionim sistemom.
 
Odgovor na temu

idFilip
Beograd

Član broj: 13882
Poruke: 28
*.rvkds.net.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?20.01.2005. u 12:03 - pre 234 meseci
I meni isti problem. Primetio sam da sa 2 USA shop-a nisam ni mogao da kupim jer su mi uvek odbijali dok sa evropskih nisam nikad imao problema. Da li ste zvali banku da pitate u cemu je problem, vasa banka je resila problem ili ?
 
Odgovor na temu

Boxer
Beograd

Član broj: 15058
Poruke: 11
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?06.02.2005. u 22:31 - pre 233 meseci
Isti problemi i sa Visa Virtuon karticom Rajfajzen banke (narocito u poslednjih 10-tak dana).

Danas mi je odbijena na Godaddy i CCBill-u. Preko Godaddy sam pre samo mesec dana istom karticom bez problema platio nekoliko domena.

Sta se to desava?

 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.154.EUnet.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: problem Visa card declined?15.02.2005. u 15:04 - pre 233 meseci
Koristim Voban Visa Internet i isto kao i vi na nekim sajtovima je odbijaju a pre nisu. Na primer, sad ev1servers.net ne prihvata karticu a i na Go Daddy-ju je odbijena prilikom registracije novog domena.

Mislim da je kljucni razlog u AVS-u ili address verification service. Konkretno, ev1servers.net je nedavno uveo striktnija pravila za proveru adrese u njihovom merchant systemu pa sad zato dobijam poruku "Unable to verify your billing address". To moze da znaci da kartica ne podrzava u potpunosti AVS. Kada sam zvao Call Centar Voban i pitao ih da li se i drugi korisnici javljaju da imaju problema sa placanjem oni su rekli da ne.

Da li je neko nedavno vrsio placanje na ev1servers ili go daddy (nova registracija) a da nije imao problema sa karticom?


Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: problem Visa card declined?15.02.2005. u 15:38 - pre 233 meseci
Ja placam na Godady i jos nekim sajtovima bez prolema ali na jednom mi jetakodje odbijena naprata. Iako je prodavac rekao da je dobio declined u VOban su rekli da zahtev za naplatu do njih nikad anije ni stigao. Covek je bio strpljiv pa je probavao nekoliko dana da mi naplati stvar i na kraju smo odustali.
 
Odgovor na temu

voban01

Član broj: 54611
Poruke: 3
*.voban.co.yu.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?06.04.2005. u 14:42 - pre 231 meseci
Postovani,

da bi transakcija sa platnom karticom bila uspesno izvrsena banci su potrebna samo tri parametra koje ona dobija od VISA-e: broj kartice, datum vazenja i cvc2 kod. VISA je na osnovu broja kartice duzna da prosledi zahtev banci na dalju verifikaciju. Ukoliko se desi da banka nije dostupna VISA ima pravo da daje ili odbija verifikaciju umesto banke ako je to zahtevano prilikom registracije BIN-a (dostupnost banke je u proseku 98%). Sama autorizacija se moze obaviti odmah ili u roku od par dana, u zavisnosti od toga na koji nacin radi trgovac koji je prihvatio transakciju. Podaci koji se salju dodatno (kao ime, adresa i sl.) trenutno ostaju kod trgovca u cilju dalje verifikacije ukoliko je to potrebno (ta verifikacije se trenutno obavlja preko telefona, mada je moguce da se obavlja i preko same finansijske poruke, ali to vecina ako ne i sve banke jos ne podrzavaju).

Sto se tice neuspelih transakcija, ukoliko transakcija nije dosla do autorizacionog servera banke, tada ni banka nije u mogucnosti da utvrdi razlog zasto je transakcije odbijena na strani trgovca kod koga se kupuje. Prvi korak je kontaktiranje VISA-e (i nakon sto oni odgovore da slucajno nije kod njih blokirana kartica), kontaktira se i banka trgovca ili sam trgovac. U vecini slucajeva trgovci nisu voljni da daju bilo kakve informacije pa je neophodno kontaktirati banku trgovca, sto znaci prvo moramo naci koja je to banka. Strane banke odgovaraju u principu u 50% slucajeva, osim ako naglasimo da se radi o fraud-u, gde je odgovor obavezan, ali onda se slucaj istrazuje na sasvim drugom nivou (to ne mogu da opisujem). Odgovori sa obicnim proverama (npr. los unet cvc2 kod) cesto stizu i sa po dva meseca zakasnjenja.

Sto se tice zakljucavanja kartica, na taj korak smo se odlucili jer se desilo da je par korisnika nesavesno koristilo svoju karticu, tj. nisu pazili gde unose podatke. Usled par zalbi sve kartice su zakljucane, ali je korisnik u mogucnosti da trazi od autorizacinog centra da se kartica otkljuca i da ostane otkljucana. Pri tom radnik u autorizaciji MORA da usluzi korisnika, osim ako smatra da je u pitanju fraud, gde se pokrece sasvim drugacija procedura. Neke od kartica se automatski zakljucavaju nakon vecih upgrade-a sistema, tako da ukoliko je korisniku potrebno da mu kartica bude otkljucana konstantno (npr. recuring payment), onda bi trebao jednom mesecno da proveri stanje svoje kartice.

Naravno, ukoliko korisnik nije zadovoljan proizvodom VB, moze da potrazi drugi proizvod kod neke druge banke. Ukoliko vam je jako bitno da vam transakcija bude odobrena, posaljite mail na [email protected] sa napomenom da se mail prosledi tehnickoj podrsci, a mi cemo se potruditi da se sama transakcija obavi (ukoliko to bude moguce :))

S postovanjem, VB.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: problem Visa card declined?06.04.2005. u 21:24 - pre 231 meseci
Lepo da se neko iz Vojvodjanske banke javio. Pogledajte temu http://www.elitesecurity.org/poruka/700427 u kojoj smo bas diskutovali o problemu placanja koji nas je zadesio ovih dana i trajao je prilicno dugo.

Do sada, kao banka, niste bili mnogo zainteresovani za to sto imamo povremene probleme s aplacanjem. Sve sto smo od vas moglida dobijemo je "do nasnije tigao zahtev".

Ovih dana je bilo stvarno ozbiljno, uopste se nije moglo platiti na GoDaddy-ju. Mislim da bi ste trebali da se zainteresujete za problem i ustanovite zasto se to desava. Mnogi ljudi koriste vase kartice da bi mogli da obavljaju posao i svaki zastoj u placanju moze da bude veoma nezgodan. Trebali bi ste zbog toga da se vise zanimate za probleme kojeimaju vasi korsinici. Najlakse je utvrditi da problem nije do vas i ostati na distanci. Medjutim, i dalje ostaje situacija da vasi korisinci imaju problem i n emogu da placaju iako vi niste krivi.

Pogotovo nema smisla da kada zovem da proverim sta se desava, vas sluzbenik bude neprijatan, jer smo mu se verovatno popeli na glavu svi mi koji zovemo da pitamo sto ne mozemo da placamo.

 
Odgovor na temu

voban01

Član broj: 54611
Poruke: 3
*.voban.co.yu.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?07.04.2005. u 07:59 - pre 231 meseci
Postovani,

problemi sa placanjem kod trgovaca mogu biti razni, s tim da mi uspesno mozemo da resimo samo one probleme za koje imamo potpunu dokumentaciju, tj. sve informacije o transakciji. Koliko sam video iz poruka nekada se desavalo da sajt proradi a nekada nece. Posto i ja placam usluge preko interneta, mogu vam sa sigurnoscu reci da su sve moje transakcije prosle uspesno (neke posle par pokusaja dosduse). Problem uglavnom nije u serveru Vojvodjanske banke (procenat neuspesnih transakcija zbog servera VB u poslednja 3 meseca je 1,8 % za internet kartice), s tim da ne mozemo da utvrdimo procenat onih transakcija koje nisu dosle do naseg servera. Posto dnevno imamo u proseku stotinjak internet transakcija, procenat neuspesnih trasnakcija i nije veliki (osim naravno ako vasa trasnakcija nije uspela :)). Problem servera se takodje ne moze definisati kao tehnicki problem, jer je sistem ISO poruka vrlo kompleksan, tj. vremenski je uslovljen i ako se desavaju timeout-i server takve poruke prijavljuje kao gresku, i odbija transakciju. Doduse, ima dosta kartica koje pokusavaju trasnakciju a kartica im je privremeno blokirana, i ovim putem zelim da pozovem korisnike da s vremena na vreme provere status svoje kartice. Broj pokusanih zloupotreba je jos relativno mali, ali zbog sigurnosti ostalih korisnika banka je uzela politiku privremenog blokiranja kartice dok korisnik ne trazi suprotno. Takodje sistem, ukoliko uvidi neko neslaganje na fo i bo delu sistema, automatki moze da zakljuca karticu (opet vremenska konstanta).

Sto se tice GoDaddy trgovca, pokrenucemo upit sa njihovom bankom, ali pre toga nam trebaju podaci o neuspelim trensakcijama sa ovim trgovcem. Molim sve one koji su imali problema sa placanjem preko interneta, da posalju poruku na mail (vobcentar at voban.co.yu) sa nazanakom da se mail prosledi tehnickoj podrsci. Naravno, moram da napomenem da ukoliko nam banka ili GoDaddy ne odgovore na nas upit, problem placanja preko ovog trgovca za neke kartice nece moci biti resen. Takodje, vas molim da imate strpljenja jer se na odgovore ceka po mesec, dva. U mailu navedite sve parametre vezane za vasu kupovinu (osim cvc2 koda i isteka kartice - ta dva parametra nikada ne treba slati nezasticenom linijom).

Sto se tice neprijatnosti sa sluzbenicima, mozete taj problem da prijavite na telefon 021/4894-958 (trazite sefa ili direktora).

Molim vas da sve sledece zahteve saljete na mail podrske VB.

S postovanjem, VB.
 
Odgovor na temu

listeR
Rodoljub Djacanin
Direktor sektora za marketing i prodaju
Beograd-SRBIJA

Član broj: 10778
Poruke: 48
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.poslovniblog.com


Profil

icon Re: problem Visa card declined?08.04.2005. u 12:45 - pre 231 meseci
Sve pohvale Vojvođanskoj banci što prate diskusije njihovih korisnika na ovom forumu :)
Ovakvoj stvari se nisam nadao u našem poslovnom okruženju. Samo nastavite tako...
SAVREMENO POSLOVANJE
http://www.poslovniblog.com/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 08:19 - pre 230 meseci
Evo opet ne prolazi kartica na Godaddy-ju. Ima li jos neko isti problem?
Vec cetiri dana pokusavam da platim i sve se zavrsava isto kao i ranije.
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
*.beotel.net.

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 21:09 - pre 230 meseci
Ni meni ne radi, poslao sam im mail, pa cekam odgovor
 
Odgovor na temu

msf

Član broj: 18783
Poruke: 4
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 22:01 - pre 230 meseci
Isto mi se desava na Go Daddy-ju celo vece. Vec 5 puta sam zvala banku, tvrde da problem nije do njih.
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.041net.co.yu.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 22:32 - pre 230 meseci
resenje je ovde:

http://www.elitesecurity.org/tema/33381/7
 
Odgovor na temu

msf

Član broj: 18783
Poruke: 4
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 23:00 - pre 230 meseci
ne uspeva mi ni sa proxijem, da li ima veze sto sam na kablovskom?
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
*.beotel.net.

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: problem Visa card declined?11.05.2005. u 23:10 - pre 230 meseci
I ja sam probao, sa 2 razlicita US based proxy-ja, i sa 2 razlicite Visa kartice, i ne radi..
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.041net.co.yu.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: problem Visa card declined?12.05.2005. u 00:04 - pre 230 meseci
proxy ne sme biti TRANSPARENT vec "high anonymity"
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
*.beotel.net.

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: problem Visa card declined?12.05.2005. u 10:43 - pre 230 meseci
Oba proxyja su bila high anonymity!

Evo i reply-ja od GoDaddy:
The error you are receiving appears to be an issue with the company that the cards are attached to. You will need to contact your bank or try a different billing method. If you require additional assistance with this issue, you will need to contact our billing department. You can reach them at [email protected] or at the number below. I hope this information helps. Please let us know if we can help you in any other way.

Svasta
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
195.252.85.*

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: problem Visa card declined?12.05.2005. u 11:57 - pre 230 meseci
Zbog ovakvih gluposti GoDaddy je definitivno izgubila moje poverenje, presao sam na NameCheap.com, pa cu postepeno prebacivati sve moje domene tamo.. Sad sam isprobao registraciju tamo, i Visa je korektno prosla..

Mozda je offtopic, ali da li neko ima negativna iskustva sa NameCheap.com, cisto da ne ispadne da sam se zaleteo?


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: problem Visa card declined?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10470 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.