Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako moze nesto o IP adresi

[es] :: Enterprise Networking :: Ako moze nesto o IP adresi

[ Pregleda: 4151 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vantage60
Ivan Aleksandrovic
Toronto, ON

Član broj: 46003
Poruke: 53
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Ako moze nesto o IP adresi23.01.2005. u 15:57 - pre 233 meseci
Molio bih ako neko zna da mi odgovoti sta predstavljaju cetiri broja u IP adresi npr.
213.244.194.114? Kako preko IP adrese neko moze da vidi iz koje sam zemlje, pa cka i grad,ulicu i broj? Sta je staticka a sta dinamicka IP adresa i kako se one dodeljuju korisniku? Da li IP adersa moze nekako da se sakrije, kao recimo broj kod mobilnog telefona?
ivan
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Ako moze nesto o IP adresi23.01.2005. u 21:49 - pre 233 meseci
1. IP adresa je 32-bitni binarni broj, koji se obično ispisuje u formi četri decimalna broja od kojih svaki predstavlja 8 bita. Poznata je i kao cetiri okteta.Svaka IP adresa se sastoji od dva dela, jednog koji identifikuje mrežu i drugog koji identifikuje noda – sam računar na mreži, a klasa adrese određuje koji deo pripada adresi mreže a koji adresi noda.
Postoji pet različitih klasa adresa, a pripadnost svakoj od njih se određuje analizom prva četiri bita IP Adrese, i to su A. B, C, D i E. Skraceno, to ti dodje kao neki identifikacioni broj racunara kada dodje na internet ili neku drugu mrezu, (kao sto ti imas JMBG, tako tvoj komp ima IP adresu).

2. Preko IP adrese se mogu pronaci tvoji podaci, tako sto ce neko pogledati kom provajderu pripada ta tvoja IP adresa, nazvati provajdera i pitati ko je koristio doticnu IP u odredjedno vreme i dobiti informacije o tebi (to racunaj kao maltene nemogucu misiju) :))

3. Staticka IP adresa ti je ona adresa koja je uvek ista, dok se dinamicka IP adresa menja pri svakom konektovanju na internet/mrezu.

4. IP adresa se moze promeniti a ne i sakriti, koriscenjem nekih programa ili koriscenjem proxy servera.

Ako sam nesto pogresio/propustio ispravite me.


[Ovu poruku je menjao neca dana 03.02.2005. u 02:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sir-x
Skopje

Član broj: 23340
Poruke: 29
62.162.246.*



Profil

icon Re: Ako moze nesto o IP adresi09.02.2005. u 07:36 - pre 232 meseci
I ja bi sakal da prasam nesto okolu IP adresite. Npr. jas sum priklucen na localna mreza so zadaden IP xxx.xxx.0.5 (kaj site komp. IP e isto sem na krajot .5), i me interesira koga bi sakal da kreiram svoja mreza so otprilika 10-12 komp. dali treba so ipconfig, netstat/an vo CMD da ja najdam IP na eden komp. koj bi trebalo da bide server i posle vrz osnova na taa da gi zadavam IP-ta i na dr-te komp. (xxx.xxx.xxx.1.2.3....).
2.Ako tkz. Server e priklucen na internet preku ADSL, kako da gi namestam dr. komp. da koristat internet preku mrezata.
E=mc^2 rules!!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Ako moze nesto o IP adresi09.02.2005. u 09:05 - pre 232 meseci
Ej... u praksi... NE POSTOJE KLASE, mislim da smo to više puta naznačili na ovom forumu. Osnova te klasnosti je fiksirana mrežna maska za određenu IP adresu, ali uveravam te da na današnjem internetu ona nije fiksirana, može biti i kraća i duža, po potrebi.

Ovo sve definišu CIDR i VLSM. Pogledati odgovarajuće RFC dokumente.

Tako da ne znam što uopšte više pričate o klasama i "pripadnosti"? Mislim kakve veze ima da li mi adresa počinje sa 2.x.x.x ili 220.x.x.x - jeste da je to nekada pripadalo različitim klasama, ali kakva je razlika danas? Nikakva.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ako moze nesto o IP adresi09.02.2005. u 09:08 - pre 232 meseci
Na ovom forumu postoji FAQ tema u kojoj imaju dve podugačke (moje) poruke koje se bave IP adresiranjem, klasama, itd... :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Ako moze nesto o IP adresi

[ Pregleda: 4151 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.