Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...

[es] :: Linux :: nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...

[ Pregleda: 3617 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

haldejac
Ivan Stojanovic
Kanopus

Član broj: 46443
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...26.01.2005. u 22:23 - pre 234 meseci
Situacija je sledeca:
- windows xp pro lepo radi
- instaliram linux (SimplyMepis), grub nece da radi (stane kod "GRUB Loading...")
- instaliram lilo, opet nece da boot-uje (stane kod "Li_")
- pokrenem instalaciju Windows-a sa cd-a, kako bih iz recovery konzole pokrenuo fixboot, fixmbr medjutim prilikom "inspecting your hardware configuration..." stane.

ne mogu da boot-ujem ni xp ni linux (osim preko mepis live-cd)
particionisanje diska sam radio sa parted, tokom instalacije mepisa.
kada dignem mepis sa cd-a, lepo radi
imate li ideja?
Without music to decorate it, time is just a bunch of boring production deadlines or dates by which bills must be paid.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.blueisp.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...27.01.2005. u 07:49 - pre 234 meseci
A imas li na bilo kojoj particiji na hardu flag ACTIVE? Drugo mi ne pada napamet, jer sam imao isti problem jedino sa starim verzijama lilo-a (jos 2000-te), jer nisu mogli da butuju posle odredjenog sektora. Ali to ovde nije problem.

Znaci pogledaj da li na particijama imas flag active. I samo jedna particija treba da ima pomenuti flag.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

haldejac
Ivan Stojanovic
Kanopus

Član broj: 46443
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...28.01.2005. u 06:45 - pre 234 meseci
Problem je resen, a bilo je u pitanju lose particionisanje programom QTParted.
Naime, novokreiranim particijama su dimenzije u mbr-u bile pogresne, cak su se i preklapale. Instalacija Windows-a se kocila sve dok nisam u biosu iskljucio hard disk, zatim sam izbrisao Linux particije i pokrenuo fixboot. Zanimljivo je da kada sam prvo probao obe alatke fixboot i fixmbr sistem opet nije hteo da se boot-uje...

Na kraju sam digao windows, instalirao PartitionMagic 8.0 i podelio disk kako treba.
Zakljucak: parted jos nije dovoljno sazreo.

Without music to decorate it, time is just a bunch of boring production deadlines or dates by which bills must be paid.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...28.01.2005. u 14:19 - pre 234 meseci
Nesto sam malo citao o nefunkcionalnosti QTParteda, ali ne mogu da se setim gde, pa ne mogu ni da citiram izvor. Cim sam primetio da okleva, napustio sam ga i sada koristim iskljucivo cfdisk. Da li se radilo o tome da pod kernelom 2.4 radi a pod 2.6 ne radi ne mogu da se setim.

A javljam se iskljucivo zbog Partition Magic. Nazalost, o njemu sam takodje citao da ljudima povremeno pravi velike probleme. Licno nemam sa njim nikakvih iskustava, ali bas bode oci na raznim forumima to o njemu. Ne znam o kojoj verziji je rec, ali imam osecaj da se radi generalno o tom programu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: nece da se boot-uje sa harda, a instalacija xp-a se koci...

[ Pregleda: 3617 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.