Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???

[es] :: Windows aplikacije :: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???

[ Pregleda: 7228 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

asajfar
Alen Sajfar
Novi Sad

Član broj: 45720
Poruke: 9
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.mojnovisad.com


Profil

icon Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???28.01.2005. u 13:37 - pre 234 meseci
Svi znamo da postoji dosta recnika koji odrade najosnovniju stvar: prevedu jednu reč sa jednog na drugi jezik, mi je vidimo i procitamo. Procitamo sta, ako smo ukucali rec na engleskom i kao prevod dobili rec na srpskom, to je OK, ali ako za rezultat dobijemo rec na engleskom znacemo kako se pise, ali ne znamo kako se izgovara!!!
Znam, reci cete, neka ti neko kaze, slusajte kako se izgovara, gledajte filmove, idite u skolu engleskog...

A sta je sa ljudima ostecenog sluha, kako ce oni znati kako se izgovora ta rec. Osobe sa ostecenjem sluha mogu najnormalnije pricati na srpskom, naucili su da citaju sa usana (na srpskom), ali kad im zatreba engleski tu stanu. Znaju kako se rec pise, ali hteli bi da nauce i da je izgovore i da mogu razumeti (usne) druge koji im se obracaju na engleskom.
Pre neki dan sam takvoj jednoj osobi instalirao na racunar jedan recnik, a osoba mi kaze kako bi bilo dobro da pored reci na engleskom pise i kako se ta rec izgovara na nasem, srpkom jeziku.

Mislim da ovakav recnik ne postoji, a ako neko zna to bi bilo odlicno.

Otvoren sam i za ovakav vid saradnje: Ako neko ima bazu podsataka englesko - srpskih reci, moze da mi je posalje, ja cu ubaciti izgovor i vratiti bazu za stvaranje novog recnika...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???28.01.2005. u 14:28 - pre 234 meseci
Pogledaj www.contact.co.yu
Trebalo bi da ima i izgovor.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

asajfar
Alen Sajfar
Novi Sad

Član broj: 45720
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.mojnovisad.com


Profil

icon Re: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???28.01.2005. u 15:12 - pre 234 meseci
hvala, to je to.
Kontaktiraću ih.
Da li postoji mozda nesto slicno, ali besplatno?
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???29.01.2005. u 17:10 - pre 234 meseci
Kakav je English contact TOOLS 4 jer vredi 25 ojra ili ne.

Pozdrav

[Shadowed: clan 14. pravilnika za korisnike]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 30.01.2005. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

asajfar
Alen Sajfar
Novi Sad

Član broj: 45720
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.mojnovisad.com


Profil

icon Re: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???30.01.2005. u 11:26 - pre 234 meseci
Čini se da je Enhlish Contact tools4 dobar program, koliko sam uspeo da saznam sa web prezentacije. Ako ga nabavim testiracemo pa cemo videti. Postoji i Eglish contact tools 2 (dva alata manje od četvorke) i kosta hiljadu i nesto din. Izaberes sta ti treba!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Poboljsani Srpsko-Englesko-Srpski recnik - postoji li???

[ Pregleda: 7228 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.