Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine

[es] :: Nauka :: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine

[ Pregleda: 3967 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine28.01.2005. u 23:03 - pre 233 meseci
Fondacija Bila i Melinde Gejts (The Bill & Melinda Gates Foundation) koju su osnovali Bil Gejts i njegova supruga, pokloniće 750 miliona dolara za nabavku vakcina namenjenih deci u zemljama trećeg sveta.

Gejtsovi će donaciju uputiti Globalnom savezu za vakcine i imunizaciju (Global Alliance for Vaccines and Immunization, GAVI) koji će organizovati vakcinisanje dece u periodu od 2005. do 20015. godine. Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, u tom periodu će u najsiromašnijim zemljama sveta biti vakcinisano oko 27 miliona dece, a za nabavku vakcina biće potrebno između osam i dvanaest milijardi dolara. Bil Gejts je pozvao i druge zemlje, organizacije i pojedince da pomognu u skupljanju novca, budući da se u kasi GAVI-ja nalazi samo 2,3 milijarede dolara.

"Vakcinacija danas često zavisi od toga u kom delu sveta deca žive, što je potpuno neprihvatljivo. Pritom, ako svi uložimo dodatni napor, problem je rešiv", izjavio je Gejts.

Fondacija Gejtsovih je od svog osnivanja u januaru 2000. godine postala poznata naročito po finansiranju projekata u oblasti zdravstva. Sedište joj je u Sijetlu, a u periodu od 1999. godine do 2003. godine supružnici Gejts su u humanitarne svrhe poklonili 23 milijarde dolara. Organizacija GAVI je dosad u preko 70 zemalja sprovela akciju vakcinisanja dece protiv više zaraznih bolesti, kao što su difterija, hepatitis B, tetanus i žuta groznica. (G.B.)

Izvor: Mikro
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine30.01.2005. u 20:47 - pre 233 meseci
smrdi...
da je nesto drugo u pitanju pa ajde... ali vakcinacija?! mozda Todor Jovanovic nije bas lupao o svemu... prvi slucajevi side su otkriveni bas kod dobrovoljaca za testiranje vakcine za hepatitis... ovo verovatno nema nikakve veze niti neku tezinu sa ovim sto sam rekao, ali opet smrdi...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine30.01.2005. u 21:36 - pre 233 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/16323
 
Odgovor na temu

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine30.01.2005. u 22:18 - pre 233 meseci
Ne znam koliko sam u pravu, volio bih da neko potvrdi ili odbaci,
ali cini mi se da sam negdje cuo da MS odnosno bill gates, ulaze vise novca u medicinska istrazivanja nego americka vlada.

Sto bi znacilo da je taj covjek najveci finansijer i sponzor traganja za lijekom na svijetu, ako hocete dobrotvor.
Pri cemu uglavnom ulaze u ona istrazivanja koja drzava odbaci kao preskupa ili imaju visok stepen rizika u smislu neisplativosti.
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine30.01.2005. u 22:22 - pre 233 meseci
@superbaka
Ovu poruku je trebalo ovde da pošaljem, mistake.


"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Fondacija Gejtsovih poklanja 750 miliona dolara za dečije vakcine

[ Pregleda: 3967 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.