Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

True or not True

[es] :: Java :: True or not True

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igyy
Igor Stojanovic
Osijek

Član broj: 43742
Poruke: 42
*.studom.stucos.hr.



+1 Profil

icon True or not True01.02.2005. u 20:30 - pre 233 meseci
Zašto sljedeći dio koda ispisuje "False" a ne "True"?

Code:

if (new Boolean("true") == new Boolean("true")) 
System.out.println("True");
else System.out.println("False");

" A language that doesn't affect the way you think about programming, is not worth knowing!"
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: True or not True01.02.2005. u 23:02 - pre 233 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/591228
imas dva razlicita objekta...
 
Odgovor na temu

igyy
Igor Stojanovic
Osijek

Član broj: 43742
Poruke: 42
*.studom.stucos.hr.



+1 Profil

icon Re: True or not True02.02.2005. u 00:21 - pre 233 meseci
da, sad vidim da sam ustvari postavio isto pitanje (malko drugačije),izvinjavam se na gluposti :(

...kod stvara 2 objekta tipa Boolean (u memoriji na hrpi,koliko sam shvatio) ali mi nije jasno to što nigdje nema reference na ta 2 objekta, a ipak su različiti,ako nisam nigdje eksplicitno deklarirao referencu po čemu ih onda kompajler razlikuje,jel on možda svakoj instanci klase (objektu) sam napravi referencu na nju u memoriji(defaultno) ili to nekako drugačije funkcionira?

Nastojim sve shvatiti, a mozda ipak žurim, oduševio sam se javom i zadnja 2 mjeseca svaki dan radim bar 4-5 sati nešto u vezi jave(nekad i vise) i zelim je dobro nauciti :)
" A language that doesn't affect the way you think about programming, is not worth knowing!"
 
Odgovor na temu

free_hr

Član broj: 42341
Poruke: 26
*.cc.fer.hr.



Profil

icon Re: True or not True02.02.2005. u 07:38 - pre 233 meseci
Citat:
igyy: ...
...kod stvara 2 objekta tipa Boolean (u memoriji na hrpi,koliko sam shvatio) ali mi nije jasno to što nigdje nema reference na ta 2 objekta, a ipak su različiti,ako nisam nigdje eksplicitno deklarirao referencu po čemu ih onda kompajler razlikuje,jel on možda svakoj instanci klase (objektu) sam napravi referencu na nju u memoriji(defaultno) ili to nekako drugačije funkcionira?

nema veze ima reference ili nema reference. ti stvoriš jedan objekt tipa Boolean i njega ideš uspoređivati sa novim objektom Boolean i oni ne mogu biti isti nikako.
a što se tiče referenci i sl., prvo se stvori jedan objekt, zatim se poziva njegova metoda (operator == ili što već) a njoj se predaje drugi objekt. (analogija c++ operatorima)
Citat:
Nastojim sve shvatiti, a mozda ipak žurim, oduševio sam se javom i zadnja 2 mjeseca svaki dan radim bar 4-5 sati nešto u vezi jave(nekad i vise) i zelim je dobro nauciti :)

samo ti to sve polako nauči, ima dosta knjiga o javi (ja imam na disku negdje 1GB bez j2sdk api-a, i to su one knjige koje trebam/želim pročitati jer mi trebaju, dok ih na dvd-ovima ima ...). pogledaj samo na amazon.com ili na java.sun.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: True or not True

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.